Uživatelský avatar
the-shrik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26.01.2012 14:42
Bydliště: Beroun

02.01.2013 15:43

Re: Glock 4. generace

Nejsou.

Uživatelský avatar
Smith
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 28.01.2004 21:06

02.01.2013 19:52

Re: Glock 4. generace

Z těch, co mají nějaký praktický význam stojí za zmínku vlastně jen struktura povrchu, to je ale dosti věcí osobního pocitu - většině lidí přijde lepší, ale někomu se zase může zdát moc drsná.
Větší talčítko vypouštění zásobníku je taky fajn, ale jde dodatečně domontovat i do gen3.
Výměnné hřbety podle mě moc velký rozdíl v kvalitě úchopu nevyrobí.
Dvojitá vratná pružina v devítce nevykazuje ověřitelné zlepšení chování zbraně. Já sám jsem měl možnost přímého srovnání střelby z G17 třetí i čtvrté generace při jedné návštěvě střelnice a myslím si, že tam ta nová pružina je jen kvůli unifikaci s výkonnějšími rážemi, tam to snad nějaký efekt mít může.
Tož tak. 8)

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 800
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

02.01.2013 20:19

Re: Glock 4. generace

U Gen.4 bez hřbetu mám hlubší úchop. U starýho Mlocka jsem experimentoval s bobřákama a podobný zběsilosti. U Gen.4 je to paráda. Ale to je jen můj názor a moje ruka.
Ten záchyt zásobníku jde sice udělat i na starý - sám jsem ho měl, ale tenhle u Gen.4 je ještě o kapánek lepší ( větší).
Ta pružina fakt moc poznat nejde. Spíš je to o pocitu :mrgreen:
Zdrsnění mě osobně připadá povedený. Ale zase, pokud to nechceš do války ale jen na střelnici.......

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

19.01.2013 20:00

Re: Glock 4. generace

Tak jsem si pořídil svého prvního glocka 17 4gen a mam takovej lamskej dotaz. :lol: je normální že když zatřesu nenataženou zbraní slyším jak se vevnitř pohybuje úderník?

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

19.01.2013 21:08

Re: Glock 4. generace

Je to uplne normalne. Udernik nie je zachyteny v tomto stave a preto hrka.
Glock sam o sebe je taka hrkalka vdaka velkym volam zaveru :) .

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 800
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

19.01.2013 21:27

Re: Glock 4. generace

To hrkání je známkou toho, že je dráha úderníku čistá a průchodná. Pokud by ti to nehrkalo, tak to znamená, že tam máš sajrajt. V tý části rozhodně nemá být žádný mazivo- lebo na něj se chytá bordel. Von Mlock celkově jede tak nějak skoro celej na sucho. Já osobně beru lauf "hadem" a pak dám 5 kapek na určená místa a nečistím. Jednou tak za rok udělám kompletní rozborku na prvočástice a jednou za rok "torture" mytí ala Staloneho maminka : ve dřezu jarovou vodou. Znám kluky co to proženou i myčkou na nádobí. Bohužel jsem ženatej a tohle bych nevysvětlil. Stačí ty kecy když paní domácí najde Mlocka ve dřezu. :mrgreen:


Reklama

Savage FVSS19
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 135
Registrován: 06.02.2008 17:28

27.01.2015 20:54

Re: Glock 4. generace

Ahoj vsem, mam dotaz. Prehodil jsem na G19 miridla Truglo standard se svetlovody.
Nastrel se mi posunul o cca 10cm nahoru :cry:
Mel jsem ty same na gen3 a tam chodili na flek.
Kolega ma taky ty same, ale na G26 gen4 a chodi mu to uplne stejne nahoru jako me.
Cim to muze byt? Podle popisu na blistru byli oboje ureceny jak pro G19, tak G26 ai pro Gen4.

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 800
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

27.01.2015 21:59

Re: Glock 4. generace

Už jsem to jednou viděl. Dotyčný při montáži hledí jej neusadil až úplně na dno drážky a napral ho tam pod tlakem. Drželo sice perfektně, ale bylo kapánek výš. Byl to ždibec ( neměl jsem možnost to změřit, ale na první pohled si toho člověk nevšiml, až pod bílým světlem baterky. Hledí se vylisovalo ven a znovu, tetokrát až na dno drážky, nalisovalo a už to chodilo na flek. Víc mě nenapadá. Že by zrovna Truglo dělalo zmetky a hned dva se sejdou na jednom místě ? To bych řekl že je nepravděpodobné.

Savage FVSS19
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 135
Registrován: 06.02.2008 17:28

28.01.2015 20:19

Re: Glock 4. generace

Tak prosviceno baterkou proti i po smeru a na usazeni vis to nevypada.
Vzhledem k rybinove drazce si to ani nedokazu moc predstavit.
Zkusil jsem malou simulaci va CAD (jednodusi nez to pocitat:-) a vyslo mi, ze rozdil vysky pro korekci 10cm na 15m je na rozteci miridel u G19 skoro 1mm ! To je hodne a tak spatne usadit hledi snad ani nejde.
Pomoc!!!!!! Co s tim?

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

29.01.2015 8:04

Re: Glock 4. generace

Na Glocka se dělají z výroby různě vysoké mušky. Podívej se, jakou jsi tam měl původně. Pak koupit správnou mušku a vyměnit.

Uživatelský avatar
Zefran
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 30.06.2006 17:31
Bydliště: Zlín

29.01.2015 11:16

Re: Glock 4. generace

Mno a co to o ten 1mm upilovat? Jestli tam je teda dost prostoru kvuli svetlovodu? S jakymi naboji jsi to zkousel?

Savage FVSS19
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 135
Registrován: 06.02.2008 17:28

03.02.2015 18:59

Re: Glock 4. generace

Tak pytel popela na hlavu. Zapomel jsem zminit, ze mimo miridel jsem menil jeste stojinu spouste a sadu pruzin + strip rukojeti s bobrakem. Jak jsem zjistil, plati to i o te G26.
Po vykendu a spouste naboju zjisteno, ze zmena charakteru spouste is miridly + uchop vedly ke stejne chybe dvou nezavislych strelcu. Docela nahoda.
Takze jako obvykle plati. Hledat chybu u sebe a strilet, strilet, strilet :D

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

07.03.2015 1:01

Re: Glock 4. generace

Mám dotaz. Jeden prodejce zbraní sdělil mému známému, že vzrostl počet reklamací u Glocků 4. generace. Toto je dejme tomu informace jedna paní povídala, i přesto mě zajímá, zda na tom něco je a zda má někdo podrobnější info.

Za mě. Mám G23 4. gen, najeto odhadem 3000, nošen pořád, bez jakýchkoliv problémů. Známý si koupil G19, 4. gen, nový. Má ho asi 1,5 roku, vystřelil jen asi 100 ran, nošen, čištěn, udržován... a i přesto všechno má ten kvér rezavý!!! Poprvé v životě jsem viděl rezavý Glock. Vně na hlavni, uvnitř závěru. Vždy plošky velikosti 1 mm - 5 mm, vnitřek závěru nakonec průběžně chytal prakticky všude lehkou lišku. Kvér je na reklamaci, na posouzení v MPI. Tak jsem zvědavý, jak se k tomu postaví, ale i tak mě to docela šokovalo. Glock má být etalonem odolnosti a tento kus rezaví víc, než kdejaká celokovová stará vykopávka. Foto bohužel nemám.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

07.03.2015 7:43

Re: Glock 4. generace

I Géčko se občas nepovede, tak to hiolt ve velkosériový výrobě chodí. Jinak na kecy jedna paní povídala bych se vykváknul. Gen4 měla svý mouchy v začátcích (pružiny), ale rozhodně bych se z toho nehroutil. Zase na druhou stranu, jestli člověku vyhovuje úchop klasickýho G, tak je zbytečný kupovat Gen4 a minimálně stejně dobře poslouží Gen3.

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

15.03.2015 15:26

Re: Glock 4. generace

k reznuti by me zajimal verdikt MPi. Mysli, ze za to muze agresivni pot. Etalonem nerez oceli u nozu je H1 z niz se vyrabi potapecske noze do morske vody, když na ni sahnul Ufo, přes noc zrezla tak, ze koroze jiz nesla odstranit a na nozi byly desetinu mm hloboke dulky! Ocet to s tim nedokaze udelat! ze Ufo :-)))

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

16.03.2015 0:44

Re: Glock 4. generace

Kdesi na zahraničním fóru se řešil rozdílný odstín mezi gen 3 a 4 a padlo tam, že GLOCK snad momentálně už nepoužívá teniferaci, ale nějaký jiný způsob povrchové ochrany. Bohužel si nevzpomenu, kde jsem to četl.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

16.03.2015 10:54

Re: Glock 4. generace

"Glock Ges.m.b.H., an Austrian firearms manufacturer, utilizes the Tenifer process to protect the barrels and slides of the pistols they manufacture. The finish on a Glock pistol is the third and final hardening process. It is 0.05 mm (0.0020 in) thick and produces a 64 Rockwell C hardness rating via a 500 °C (932 °F) nitride bath. The final matte, non-glare finish meets or exceeds stainless steel specifications, is 85% more corrosion resistant than a hard chrome finish, and is 99.9% salt-water corrosion resistant. After the Tenifer process, a black Parkerized finish is applied and the slide is protected even if the finish were to wear off. Besides Glock several other pistol manufacturers, including Smith & Wesson and Springfield Armory, Inc., also use ferritic nitrocarburizing for finishing parts like barrels and slides but they call it Melonite finish. Pistol manufacturer Caracal International L.L.C. uses ferritic nitrocarburizing for finishing parts such as barrels and slides with the plasma-based Plasox process."

http://eu.glock.com/english/pistols_intro.htm
"TENIFER
Unique GLOCK hi-tech surface refinement for barrel and slide. Apart from optimum corrosion protection and anti-reflective finish, a degree of hardness of 64 HRC - close to that of a diamond - is achieved."

každopádně debat na téma koroze Géček je po US forech jako máku

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

17.03.2015 16:12

Re: Glock 4. generace

No, budeme tomu věřit. I když změna technologie nemusí být nutně sesynchronizována s webem, zvlášť když by veřejnost asi nepochopila, že v první řadě jde o prachy - jak říká náš pan ředitel. :)

combust
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 29.12.2010 19:55
Bydliště: Tábor

18.03.2015 0:05

Re: Glock 4. generace

Máte někdo Gčko s podobnou povrchovkou jako je na snímcích v článku?
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015012501

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

18.03.2015 20:12

Re: Glock 4. generace

Tak podle fotek v článku těžko soudit, aspoň mně to připadne jako klasika :-). Ten známý s rezavým G (na vyjádření MPI se zatím čeká) měl tu povrchovku nějakou jinou. Každé G, co jsem kdy viděl, bylo stejné, i 4. gen. Ta jeho povrchovka byla taková jemnější a matná. Byly na ní více vidět otisky od prstů atd.

Jo a neslyšel někdo náhodou info ,,jedna paní povídala" , že některé G se začaly vyrábět na Filipínách? Já jo.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník