Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

24.05.2010 21:40

Gibbs African Hunter cal.72

Ahoj všem příznivcům Cal.72. Nevím kde se zeptat na použití střel Minie 845gr do perkusní pušky Gibs African Hunting Cal.72. Střílel již někdo s něčím takovým z této pušky? Díky moc za každé info.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

25.05.2010 9:20

Re: Gibbs African Hunter cal.72

pekne strely, odkial ich mas? od tesiho? tie jeho ale asi vizeraju trochu inak... inak neviem, ci vobec niekto ma toho Gibssa African hunter tu na vychode... ani v zahranici niesu nejake velke ohlasy nan, v podstate si konkuruju s Kodiakom .72 , ale ten ma navrch este jednu ranu... no a po poslednom zdrazeni Pedersoliho to asi prechadza uz len do rise snov... :cry: kto ho chcel a ho uz nekupil, asi zavahal... ja som zavahal... :(

inak, konecne sa niekto ozval v tomto vlakne... hned mi srdce poskocilo... :D

Uživatelský avatar
monccou
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 17.06.2008 10:45
Bydliště: Praha

25.05.2010 10:21

Re: Gibbs African Hunter cal.72

Zdražení nám udělalo pěknou čáru přes rozpočet.
Měl jsem vyhlídnuté nějaké doplňky od Pedersoliho do kufru pro Kodiaka, ale vidim to tak, že zase vezmu do rukou knihu "Urob si sám". Jsem zvědav jak dlouho ty ceny vydrží. Je pravda že za kvalitu se platí, ale myslím že tyhle ceny jsou trochu moc. Pedersoli asi moc nestojí o kšeft v Evropě. Zkrátka se to tu vrátí zase k Ardesám apod. :(

PS: bufallo zrovna dneska večer jsem chtěl nahrát fotky rozdělaného kufru. :D

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

25.05.2010 21:35

Re: Gibbs African Hunter cal.72

K mému příspěvku:
Známý si udělal kokilu podle sestavy kokily od Tesiho. Udělal si je pro svého Gibse cal.72, ale když spatřil co mu z té kokily padá za obludy vážící 50 gramů, tak se toho zalekl a poprosil mne o pomoc a radu, zda se to do té flinty opravdu strká. Poradí někdo ze své vlastní zkušenosti?

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

26.05.2010 21:25

Re: Gibbs African Hunter cal.72

z vlastnej skusenosti neviem ci ti niekto poradi, ale napr. Kodiak kal.72, pouzivaju sa strely ogivaly od ca 700 do 850 grainov, teda 45 do 55 gramov, prachu od 100 do 160 grainov... ale najcastejsie sa pouzivaju gulicky .715 a flaster 0,10 alebo 0,15 koli dostupnosti kokily... vsetky ostatne kokily su robene na zakazku...
Gibbs je tak malo rozsireny, a je to nova zbran, ca 1 rok stara, ze je problem nejake informacie vobec niekde najst... uz som cital dost dotazov nan vo svete, ale velmi malo odpovedi...
ale myslim ze by nemal byt problem s tym ogivalom, ak tam toho nebudes vela sypat, je to velky priemer, takze tlaky by mali byt v rozumnych medziach... vyskusaj tak 100 az 120 grainov a uvidis ako sa to bude chovat... podla vyrobcu je max.prevadzkova davka prachu ako na Kodiaku .72 , teda 120 grainov...
aj ked vela ludi tam toho sype viac, ale to je kazdeho osobna vec, ide o zdravie a o zbran... :!:
tu nelovime na safari africku petku... tu sa dierkuje papier... :wink:
jeden znami z JAR do Kodiaka daval 1000 gr gulu a 200 gr prachu, sice mu to nejaky cas drzalo, ale potom mu praskla pazba, ale mysli ze som to tu uz prezentoval... uz sa nejaky cas neoziva, tak dufam ze to prezil.. :( skusim pohladat po forach ked bude viac casu, mna to tiez zaujima...

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

27.05.2010 21:26

Re: Gibbs African Hunter cal.72

nieco som vypatral ohladne Gibbsa .72... vela sa nepredava (da sa povedat ze sa skoro vobec nepredava) ani na trhu pre ktory bol prednostne urceny, teda JAR pre lov na safari pre tych lovcom ktorym sa zda Kodiak tazky... Pedersoli ho postavil aj na popud strelcov z JAR, par ludi tam ma velmi dobre vztahy s Pedersolim.. su tu hodnotenia podla majitelov a testov:
vyborna zbran, nadherne padne do ruky, vynikajuco vyvazena, este prijatelna vaha, vynikajuce spracovanie, perfektna spust, perfektna presnost, vynikajuce mieridla (ghost ring)... vyssia presnost ako pri Kodiaku a samozrejme s dlhsou hlavnou aj vyssia ucinnost... to su vsetko dovody preco si ju kupit, ale dovod preco ju nekupit, a ten je najvacsim problemom, a tym je cena... podla vela nadejnych kupcov je sialena, odradujuca atd atd... citujem " VERY big negative is the price, It is terribly expensive" ... v zahranici cena dosahuje ca 1500 dolarov, no Kodiak .72 stoji "len" ca 1000... teda za cenu dvoch Gibbsov mas 3 Kodiaky !!!! a to je rozhodujuce... ani tu to nieje ruzove s tou cenou, pred zdrazenim bola cena ca 24 t Kc, po zdraceni je to teraz 34 t Kc, a to je uz poriadne silna kava..
ohladne laboracii, pouzivaju sa aj gulicky, aj ogivaly take iste ako v Kodiaku, teda 750 - 880 gr, navazka prachu 120 - 140 gr FFg prachu, najcastejsie znacky Sanadex... ale podla niektorych nazorov, az pri poriadnom ogivale a 120-140 gr FFg prachu ukaze tato zbran svoj potencial...
ale, kym Kodiakov v JAR sa predalo, da sa povedat stovky, ako tvrdi jeden obchodnik, co vie, predali sa iba 4 kusy.. Kodiak je v JAR mimoriadne oblubeny, hlavne v kalibri .72 ....
aj toto najznamejsie a asi aj najkrajsie videjko z youtube je od strelcov z JAR...
http://www.youtube.com/watch?v=mtiJMSS2soA


Reklama

Hexin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 13.08.2009 18:59
Bydliště: Ústecko

14.11.2010 20:24

Re: Gibbs African Hunter cal.72

Protože jsem se stal majitelem uvedené zbraně a nepodařilo se mi dohledat ve fóru Black Powder prakticky žádné informace a zkušenosti od případných držitelů, chci to zkusit tímto způsobem. Přihlásí se někdo a podělí se případně o zkušenosti s touto zbraní ?

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

14.03.2011 19:24

Re: Gibbs African Hunter cal.72

na nete som narazil na nieco velmi zaujimave...
pre rok 2011 Pedersoli zacal ponukat kokilu na ogival kal.72, presnejsie USA 309-720.
ma priemer .720 teda ako uvadzaju 18,29 mm a hmotnost 648 gr.
Je doporucena konkretne pre Gibbs cal.72 (vid foto) , ale Kodiak .72 je ten isty vyvrt..
tak stary pan PP vypocul potreby lovcov... :wink:

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

19.09.2011 19:50

Re: Gibbs African Hunter cal.72

nadherny clanok o love na safari v Namibii s touto "flintickou" s velkou dierou v hlavni je v najnovsom magazine od stryka Pierangela Pedersoliho...
http://www.davide-pedersoli.com/uploads ... dpmag7.pdf

Uživatelský avatar
Wyatt Earp
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 16.04.2009 9:49
Bydliště: Brno

24.04.2023 17:11

Re: Gibbs African Hunter cal.72

Stal jsem se majitelem, této nádherné zbraně a sháním k ní příslušenství. Poradí mě prosím někdo s výběrem kokily na střely, nabijákem a dalším potřebným příslušenstvím prosím?
Pokud by někdo byl ochoten kokilu vyrobit, mohl by se mě prosím ozvat?
Děkuji za reakce :wink:

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

16.06.2023 16:15

Re: Gibbs African Hunter cal.72

Pedersoli vyraba kokilu na ogival aj gulu, viac info na ich stranke.. a vo vlakne o Kodiaku .72...

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků