Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

21.06.2016 10:17

G19 gen4 a Fobus GL2 ND

Jsem čerstvým majitelem G19 a zároveň výše uvedeného pouzdra.

Při nákupu G jsem na prodejně vyzkoušel ten Fobus a rovnou ho koupil taky. Nastal ale problém. Během nákupu, při testování, jsem měl dlouhé džíny. Tasení z Fobusu bylo v pohodě. Když jsem o pár dní později oblékl džínové kraťasy, tasení se zhoršilo. Aby toho nebylo dost, když jsem se oblékl to tenkých letních kraťasů, tak přesto, že používám stále stejný opasek, tasení se stalo záležitostí částečně mučivou - zaříznutí rozkroku do "šperků", částečně komickou - buď mám slzy v očích kvůli zaříznutým kalhotám, nebo vytrhnu z kalhot pistoli i s pouzdrem.
Samozřejmě jsem zkoušel poštelovat svírací sílu pouzdra. Bez výsledku. Je toto normální? Funguje Fobus pouze s džínama? Nebo se musí nějakým brutálním způsobem oběhat? V tuto chvíli mu nejsem ochoten svěřit svůj život a raději jsem se vrátil k Dastě, ve které jsem tahal pětasedmu. A mám napůl nakročeno k reklamaci.

Ještě mne napadlo, jestli nemůže být chyba v mé subtilní, "vysportované" :-? postavě, která by se s 10kg navrch dokázala popasovat. (Ale kvůli Fobusu si je nehodlám pěstovat.)

Nepodařilo se mi najít vhodné vlákno, tak jsem si dovolil založit nové.

budweiser
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13.04.2016 20:48

21.06.2016 17:58

Re: G19 gen4 a Fobus GL2 ND

A strkáš to pádlo za kalhoty (mezi kalhoty a tělo), nebo jen za pásek (pádlo je vně kalhot)...?

A poutka kalhot na pásek asi také nebudou stejné, ne? Min. u těch lehkých bermud očekávám poutka spíše jen tak aby se neřeklo...nebo se pletu?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.06.2016 9:49

Re: G19 gen4 a Fobus GL2 ND

Pádlo až na tělo. Teď dokonce na holé, je teplo. Poutka ve stejné poloze nejsou, jen přibližně. Dozvěděl jsem se, že tasím blbě, že musím tahat ve správném úhlu, pak to bude bez problému. V praxi jsem zjistil, že když opravdu tasím "správným" úhlem, plus zároveň tlačím čumák mloka do stehna, tak pak to jde nejsnáze. A to ještě jsem neměl zbraň krytou oděvem, takže pohodlí maximální. Jenže to se jaksi na ulici nekoná. Jestli mám svěřovat svůj život něčemu, co vyžaduje tak "bezchybné" používání, tak děkuji, nechci. Raději něco technologicky méně vyspělého, ale stresu/chybě vzdorného.

budweiser
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13.04.2016 20:48

22.06.2016 10:42

Re: G19 gen4 a Fobus GL2 ND

Moje zkušenost je taková, že je lepší mít pádlo vně kalhot - odpor pak zajišťují háčky pádla přímo vůči pásku, nikoli vůči pásku přes kalhoty, čímž nemá materiál kalhot absolutně žádný vliv na pevnost usazení pouzdra...

Jinak další moje (samozřejmě subjektivní) zkušenost - Fobusy jsou výborné v držení zbraně u těla, ale mizerné na tasení... Používám jen Blackhawky a Excubitory...

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.06.2016 16:32

Re: G19 gen4 a Fobus GL2 ND

V tom případě by bývalo muselo být tasení při lehkých letních kalhotách lepší než s těma džínama. Ale bylo to přesně naopak.

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

22.06.2016 17:43

Re: G19 gen4 a Fobus GL2 ND

je to jednoduche, pistol v puzdre drzi vlastne trenie zbrane o puzdro a puzdro na nohaviciach trenie puzdra o nohavice...no a v pripade lahkych nohavic je trecia sila medzi pistolou a puzdrom vacsia, ako ta medzi puzdrom a nohavicami, preto je pri nich problem s tasenim...nie je to chyba samotneho puzdra, skus povolit trochu tu utahovaciu skrutku na puzdre, mozno to pomoze


Reklama

budweiser
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 13.04.2016 20:48

22.06.2016 18:43

Re: G19 gen4 a Fobus GL2 ND

Grimpo píše:V tom případě by bývalo muselo být tasení při lehkých letních kalhotách lepší než s těma džínama. Ale bylo to přesně naopak.


Ne nezbytně - i lehké a tenké kalhoty tím, že jejich látka je mezi pádlem a páskem, snižují účinnost háčků na pádle a zároveň kladou pádlu menší odpor než pevnější a drsnější džíny...

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

23.06.2016 11:27

Re: G19 gen4 a Fobus GL2 ND

fobus na skryté nošení ?? to asi nebude to pravé ořechové, kup si IWBčko a máš klid..z kydexu nebo plastu.. firem je dost..třeba BP holster.sk.. :wink:

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků