Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

12.03.2009 13:52

a nevynechej 10 auto - ta určitě stojí za vyzkoušení :)

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

13.03.2009 22:00

G19 jsem zvolil - jak už je výše psáno - z důvodu kompromisu - dá se s tím střílet LOS, IPSC, IDPA (nikoliv pro umístění, ale v duchu že vše je tréning na obranu), dá se to nosit všade (ale čím déle nosím- cca 7 let denně, tím více šilhám po G26), střelivo je laciné, takže můžu hodně trénovat, kapacita pro mě hodně (ačkoliv když mám špatné období, nosím i druhý zásobník, což je spíš úsměvné). Z mého pohledu nikoliv ideální soutěžní pistole, ale ideální obranná pistole v našem prostředí. Být víc exponovaný, (třeba exekutor, policista, soudce, ...) tak bych investoval do dražší ráže .40 opět v kompaktu. Kdo nosí full size, má můj obdiv (je jich hodně). Jinak v poslední době potřebuju chodit spíše společensky oblečený a to myslím na něco jako LCP.

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

23.03.2009 22:29

Je to subjektivní, tak tedy můj subjektivní názor. Co se nošení týče, je důležitější rozměr než váha. Váhu řeší opasek a pouzdro, které ostatně dokáže eliminovat i přílišnou velikost zbraně. Nosím a střílím 2,5" .357Mag ve fobusu s pádlem, G17 ve fobusu s pádlem a když chci být nenápadný, tak 2,5" v koženém pouzdře, které je vysoko na opasku a na těle, nebo full size 1911 v origo pouzdře od Glocka...je velká, ale tenká a připláclá na těle je prakticky neviditelná...no, nesmíte mít obtažené tričičko, že. :wink:

Chce to zkusit.

OndraF
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 03.04.2008 12:54
Bydliště: Zlínský kraj/Brno

23.03.2009 23:39

jak pise Jimi, mnohdy je dulezitym faktorem sirka zbrane, prave sirka dela "bouli"..

Uživatelský avatar
VladimírD.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 116
Registrován: 05.08.2006 16:23
Bydliště: Brno - Czech Republic - Europe - Earth

21.05.2009 22:51

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

2 krejva: Já jsem si koupil jako první zbraň G 19 z několika důvodů. Hlavní pro mě bylo ať je to co nejjednoduší a nejspolehlivější zbraň v ráži 9 Luger. Jako začátečník jsem si nebyl moc jistej co všechno by se mohlo podělat. Další parametr bylo, aby to papalo většinu střeliva, což se nakonec potvrdilo, že G 19 bere opravdu všechno, zatím jsem vystřílel kde co a všechno bez selhače. A nakonec také byla rozhodující cena. Uvažoval jsem také o CZ 75 Compact, ale když jsem za stejnou cenu mohl mít GLOCKa, volba byla jasná. Chci jen říct, že jsem neměl možnost si z toho vůbec vystřelit a GLOCKa jsem do té doby na živo ani neviděl (ani design podle fotek mě nějak neuchvátil :) ), takže jsem to kupoval vpodstatě naslepo. Pistoli jsem koupil tady na foru tuším od g.man. Zatím ji mám 2 roky a tak nějak jsem si zvykl, že se mi ani měnit nechce. Zatím mě nepřesvědčila jiná značka/pistole, abych uvažoval o změně. Jinak samozřejmě je to kompromis, protože úplně nejlepší by bylo mít G26 na nošení a G17 na nějaký to soutěžní postřílení.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

22.05.2009 8:03

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Osobně bych když už měl 26 na nošení a na sport 17L nebo 34, ale to je věc vkusu....


Reklama

Uživatelský avatar
theplaky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 16.11.2006 22:54
Bydliště: Slovakistan

22.05.2009 11:12

Glock 20

Zdravim,

mam G29 (10 Auto subcompact). Tiez som si zbran vyberal primarne na ucel sebeobrany (do mesta, ale aby som sa to nehanbil zobrat aj do lesa) - takze som vahal najma medzi 10 auto a 357 sig.

Ani z jednej raze som nikdy predtym nestrielal, cital som, ze ta 357sig viac kope (je to predsa len rychlejsia lahsia strela). Kedze som bol od zaciatku rozhodnuty pre subcompact (drzanie iba 4mi prstami), volil som 10 Auto (prijmnejsi/pomalsi priebeh vystrelu). Na druhu stranu strelivo raze A0 auto sa hana tazsie nez 357sig.

Glocky v razi 10 Auto/45 ACP su takisto o 2,5mm sirsie - ja mam velku ruku a tak mi to tych 32,5mm vs 30mm dokonca vyhovuje (lepsi uchop). Mozem potvrdit, ze zaver je na tejto zbrani naozaj impozantny (sirka steny pri vyhadzovacom okienku je tak 4,5-5mm). Kolega, ktory ma pozoroval pri strelbe, hovoril, ze zaver posobi dost lenivo (cerveny partizan). Ak by Glock robil v 10 auto aj compact, tak by som si bol vybral ten - kvoli tomu piatemu prstu na rukovati (mimochodom zhanam botku +0 - un nas sa daju zohnat len so zasobnikom). Na rukovat som si takisto navliekol dusu z bicykla - "nebe a dudy": istejsi uchop (ten plast predsa len klze a guma je guma) - zvladanie spatneho razu je tym istejsie (menej to cestuje v dlani).

Mozem povedat, ze som cakal, ze pri strelbe to bude vacsia slupka, ale priebeh vystrelu je celkom prijemny - samozrejme ze ten vykon je tam citit (ziadne velke skakanie zbrane - skor mocne tlaci). V prospech G20 vs G29 hovori trochu vacsi vykon (dlhsia hlaven) a taksto dlhsia zamerna, ale na tento ucel je dlzka zamernej bezpredmetna a kedze so sebou mam vlacit "skaredu zbran", tak nech je mensia, aby ju nebolo tolko vidiet:-) Navyse G29 nieje subcompact v pravom slova zamysle - dlzku zaveru/ramu/hlavne ma zhruba na urovni compactov v inych razach, takze ziadna ponozkova pistol to nieje.

Zatial mam nastrielanych len 90 ran, takze sa necitim na to, robit tu nejake zavery, ale co sa presnosti tyka, na 25m sa da udrzat v A4ke. Strielal som s tym aj na tazky kovovy popper velkosti taniera oprety o pneumatiku - 9L len cingala, 10 auto ho na 2-3 rany vzdy zhodila. Na 10m som ten popper triafal 8x z 10.

Do lesa si neviem predstavit zbran, ktora by mi vyhovovala lepsie (niesom revolverovy typ): mala, lahka, silna, jednoducha, spolahliva. - to ze je skareda neriesim (mne sa paci to co dokaze).
Naposledy upravil theplaky dne 22.05.2009 13:42, celkově upraveno 1

kuro159
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 93
Registrován: 22.04.2009 0:26
Bydliště: Bratislava

22.05.2009 13:41

Re: Glock 20

...ty ty, mlocek predsa nie je skaredy... on je iba skaredo pekny az je zlaty. To mas tak isto ako s Cinskym nahacom, je to pekne skaredy pes az je chutne zlaty...
No ale vratim sa k tvojmu glocku, ja som sa pohraval s myslienkou ze by som si kupil k svojej G22 G27. Ale mam pocit ze v 27cke to nie je az tak ucinne a rozdiel medzi G26vs.G27 uz nie je velky. A tak sa s kolegom pohravame s myslienkou kupit si G29 pretoze tam su parametre lepsie a kedze sa jedna o obrannu zbran tak cena streliva podla mna nie je rozhodujuca. Ale chcel by som sa ta spytat ci nemas velmi vydute steny vystrelenych nabojnic u dna. To to ma velmi zaujima a este ake znacky nabojov pouzivas. Diky moc... 8)

Uživatelský avatar
theplaky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 16.11.2006 22:54
Bydliště: Slovakistan

22.05.2009 14:29

Re: Glock 20

Naboje som zatial skusal len cerveny partizan - s inymi zatial skusenosti nemam. Vydutie som si na nabojniciach ziadne nevsimol (a to ich vsetky zbieram). Mal ich v ruke aj kamarat, ktory prebija a takisto nic nepostrehol. Iba mi hovoril, ze mu tie partizany pridu dost slabe (podla toho ako sa pohyboval zaver). Kazdopadne je z nich v zbrani poriadny bordel (zapalka je lemovana cervenou farbou a ta sa pri vystrele vylamuje a konci roztrusena vsade vo vnutri zbrane - kefkou to ale ide pekne von). Komora mi kazdopadne tesna vobec nepride (v porovnani s mojou SP-01nickou).

Jedine co mi zatial vadi, je ze zachyt zaveru je neuveritelne tuhy a je takmer nemozne zhodit zaver bez pouzitia nadludskej sily (pevne verim, ze sa to casom vybeha) - mozte ma niekto uistit, ze tomu tak u Glockov je?

Uživatelský avatar
Wyatt Earp
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 16.04.2009 9:49
Bydliště: Brno

22.05.2009 16:21

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Zkus tam vyměnit záchyt závěru, za ten zvětšený. Líp se o něj opírá palec a jde to snáz vypouštět.

MetalMick
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2009 18:27
Bydliště: Českolipsko

02.05.2011 19:23

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Oživím trochu starší téma:

Rád bych si ještě s mokrým ZP pořídil Glocka, zvažuji 17 a 19. 17ku jsem již zkoušel a byla celkem dobrá. Našel by se tu někdo z Českolipska, kdo vlastní G19 nebo nejlíp obojí a byl ochotný mě nechat porovnat?

Díky předem za pomoc ;)

LPT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21.06.2010 9:42

03.05.2011 10:09

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Zdar, Glock 26 je jasná volba pro toho kdo chce mít spolehlivou , přesnou, účinou a zároveň i velmi dobře nositelnou zbraň. Do 26-tky můžeš strčit i zásobníky z G 19 i G 17 - osobně používám zásobníky 10 rd s prodlužkou +2 (tedy kapacita 12 rd) + opora pro tři prsty, nebo 15 rd (z G 19) s prodlužovací konverzí rukojeti = délka zbraně G 26 a kapacita G 19 - výborně nositelná v tzv. appendix cary - úchop a střelecky téměř shodná s G 17. Jako náhradní zásobník občas používám 17+2 pro G 17. Co se týče přesnosti a uživatelských vlastností tak jsem pochopitelně zkoušel i G 19 a rozdíl oproti G 26 je opravdu nepatrný.
Můj názor: G 19 vnímám jako zbytečný "mezikus" - nositelnost hodně podobná G 17 a uživatelsky i střelecky takřka shodná s G 26. Soutěže jdou v poho odstřílet s G 26 a pokud budu chtít střílet ve špičce tak stejně raději zvolím dospělou G 17,nebo jinou pánskou velikost (než kočkopsa G 19). Je to o prioritách a záleží na vkusu každého soudruha :)
G 19 považuji za universální kompaktní ideál pro službu v bezpečnostních sborech.
No a samozřejmě trítiová mířidla !

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

03.05.2011 10:57

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

G19 je pro lidi s menší rukou. Já na G19 neposkládám prsty (mám ruku přesně na G17, nebo na G26 s botkou +2), moje žena zas pořádně neuchopí G17.

MetalMick
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2009 18:27
Bydliště: Českolipsko

03.05.2011 15:06

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

G26 je na moje ruce opravdu titěrná, měl jsem to v ruce a nic příjemnýho :) Chci právě s kamarádem potom jezdit LOS, takže podle toho, co píšete, spíš tu G17? Bude to na delší dobu jediná pistole a chci ji i na občasné nošení.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

03.05.2011 15:15

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Pokud ti sedí G17 a uvažuješ o sportu, máš vybráno :wink:
Dá se tím střílet kdeco, mířenka, policejní závody, IPSC, LOS, v případě potřeby se to dá i skrytě nosit.
Spoušť je taková ... glocková ... ale to je u všech glocků :lol:

Jinak G26 má vybrání na ukazovák stejný jako G17, tedy s botkou/gripem skoro stejný úchop jako fullsize.

Jura1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 06.05.2008 14:55

03.05.2011 17:09

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

MetalMick píše:Chci právě s kamarádem potom jezdit LOS, takže podle toho, co píšete, spíš tu G17? Bude to na delší dobu jediná pistole a chci ji i na občasné nošení.


LOS se dá bez problému střílet i s G26. Je to dobrá zbraň do divize Malá pistole (ne-li úplně nejlepší). Může na první pohled působit jako malá a těžko zvladatelná, ale dají se s ní nastřílet hodně dobré výsledky. Na IPSC to ale už není :)

Ale pokud vyloženě nesedne, tak to asi nebude to pravé.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

03.05.2011 17:15

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Mám G26, střílím MPi, a nebaví mě to, není tam konkurence. Když pokazím 3 ze 4 stagí a jsem na bedně, tak se z toho nedokážu radovat :|
Krom toho si s tím nezastřílíš nic jinýho, protože krátká záměrná je tam pro střelbu na 20-25m dost limitující, a menší kapacita zásobníků pro některé akční disciplíny rovněž.
Zase je výborná na nošení, díky krátké pažbičce ji schovám i v trenkách a triku tak, že ani vlastní žena nepozná, že jsem ozbrojen :wink:

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

03.05.2011 18:47

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Joe, trochu skromnosti neuskodi. To vitezstvi bylo jedno a chybela konkurence. Ne, ze by nebyla v divizi, nebyla na tom zavode :). Kdyz tam konkurence je, zas takovy odvaz to neni, ikdyz cca 70% na cmk neni spatne :).

2 MetalMick - jako jedinou pistoli klidne kup G19, kdybys mel na 2, vem G17 a G26. Pokud Ti tedy sedi gecka. S G19 jde bez problemu lezt na bednu ve velke pistoli a nosit ji, je proti G17 pohoda.

Jsou dnes ale i jine dobre varianty Sprigfield XD, S&W MP,Steyer apod. Taky maji ruzne velikosti, je mozno volit. Nejdriv vyzkousej...

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

03.05.2011 20:12

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Proto píšu o bedně, ne o zlaté, a proto píšu, že z bedny bez konkurence nedokážu mít radost :x
No nevím, málokomu sedí G17 i G19, většinou je to buď-anebo. Bráškové G17 a G26 jsou rozhodně dobrý základ domácí zbrojnice :mrgreen:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.05.2011 20:53

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Máš recht.Sám mám G 22 a G 27 a spokojenost.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků