Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

21.05.2017 22:33

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Dekl je v pohodě, taky mě napadl, ale nic z něj netrčí, pohyb volný, a ani se nehnul. Už jsem to s tím koupil, takže nemůžu ani vyzkoušet s originálem. Ten odfuk by to být snad neměl, aby to závadilo tímhle způsobem, že by se to na fest šprajclo. Zejtra za světla zkontroluju ještě celou sestavu.

Jediný, co mi to ještě dělá, že mi to mačká krčky nábojnic, ale to až při vyhození a občas se zadaří, že vypadne i zdravá nábojnice. Ale to by s tím nemělo souviset. Ještě jsem nevysledoval, o co si ta nábojnice ťukne.

edit: Tak mi to nedalo a za svitu měsíce, a trochu taky lampy, jsem to rozebral a jak jsem si s tím hrál, náhodou na mě vykoukl čep zápalníku, nebo jak to nazvat, prostě součástka č. 12 podle tohoto.

Vykoukl tak, že to nešlo ani složit, čistě jen jeho natočením kolmo k zemi. Takhle volný by asi být neměl, což?

edit2: Zřejmě to bylo tím, ten kolíček je v úrovni, ve které by mohl zablokovat to vykývnutí tím, že se šprajcne o hranu. A přesně v té poloze se mi to kouslo, když jsem si to zkusil nasimulovat teď nasucho.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

21.05.2017 23:15

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Nieco podobne sa stalo aj mne, po tom co som ju uspesne zlozil v stave na strelbu puskovymi granatmi - uzavrety plynovy kanal otocenim toho stopla ("gas plug" - na tvojom diagrame 82ka). Takze mozny je aj slaby odber plynov - skus vycistit plynovy kanal a ten kanalik co ma "gas plug". Pripadne pozri ci ho mas otoceny presne nahor (ryska). Vytiahnut vtedy nabojnicu bol fakt porod - zrejme sa dobre zaprie do komory. Az po par ranach som zistil ze co za trottla to som :oops:.

Co sa tyka capu zapalniku - ten som teraz skusmo pozrel, me uplne volny nie je, ale vytlacim ho lahkym tlakom. Ale vsak skus tam kvapnut Loctite a uvidis. Inak sa da kupit cela sada tychto malych dielov do zaveru.

@Rooney - k nedavno spominanemu fungovaniu tychto pusiek s prevrtanym gasblockom - mam trochu volu na na "gas plug"-u, aj v zaistenom stave je mozne ho o nejakych +-20 stupnov otocit a co som na to pozeral malo by to stacit na znizenie tlaku plynov na piest. Overoval som - okamzite mi prestala puska na 12ke prebijat, musel som to stiahnut niekam na 6-7cku. Takze pokial chces znizit zatazenie, aj toto moze byt cesta. Objednal som si este jeden "gas plug" nech mozem porovnat a pripadne laborovat pokial budem mat naladu.

BTW: Nezaregistrovali ste niekto kde maju skladom musky ? Chcel by som este jednu tensiu, pripadne original a zbrusit si ju. Dostal som sa po odstraneni vole na cielniku s presnostou na pre mna velmi slusnu uroven (na 100m so scivilnenymi STV / Hirtenberger rozptyl pod 10cm) ale tensia muska by bodla.

Inak puska super, cim dalej tym vacsia spokojnost :).

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

21.05.2017 23:26

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Froggg tak vylítlej čep zápalníku by mě nenapadl :-D Ale smysl to má...
M M - to s tím gas plugem je vcelku geniální nápad!

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

22.05.2017 8:35

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

S tím gasplugem to zkusím taky, trochu polaborovat... třeba bych konečně našel pozici, kdy mi to nebude ničit krky hilzňat.

tatan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23.02.2017 16:50

23.05.2017 10:16

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Ahoj,
@MM: jak to myslis s tim gas plugem ohledne regulace plynu? Koukam na svy 2 Enfieldky a ani na jedny se mi gas plug ani nehne, pokud je ve spravny pozici a ta zavlacka s pruzinkou je zapadla a zajistena v tom vyfrezovani na strane ..
Pokud se ti to hybe, tak bych to bral asi jako vadu ci nestandartni zalezitost?

Kazdopadne, ja byl u prodejce a vynesli mi ze skladu asi 20 kveru, vsechny sem je prosel, rozebral, slozil, identifikoval si casti, zkontroloval gas system atd., no a nakonec sem zjistil ze moje prevrtana puska je tam skoro nejlepsi.
Takze sem to prestal resit. Asi sem z poznamek napisu 'guide' jak si vybrat Enfieldku :-).

Mam objednany novy gas blok z Inglendu, no tak uvidim. Dejte vedet, jestli se vam povedlo se tim gas plugem neco vymyslet, bylo by to elegantni reseni ...

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

23.05.2017 10:34

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Mně se hýbe gasplug přesně, jak MM popsal. A mohlo by to skutečně fungovat, jen se obávám, že po každým výstřelu se může pohnout, takže by ho to chtělo nějak aretovat v té natočené poloze. Případně bych objednal nový gasplug a potunil si ho. Na střelnici se s tím ale teď asi nějakou dobu zas nedostanu, abych to otestoval.


Reklama

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

23.05.2017 10:51

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Presne tak som to ponal ja. Je mi jasne ze ked je tam vola, bola by otrava to po kazdom vystrele kontrolovat. Skusmo - aretacia modrym loctite funguje, da sa to potom povolit vhodne sirokym sroubovakom zapretym dovnutra vyrezu gas plugu. Na strelnici som to este nemal ale nepredpokladam pri vystrele az take smerove zatazenie aby to povolilo. Uvidime. Druhy gasplug budem mat tak za dva tyzdne v Cechach - zobral som ho na pripadne laborovanie a aj na porovnanie - zaujima ma ci ta vola u mna je normalna.
Dam potom vediet.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

23.05.2017 11:14

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Pokud by se každému choval gas plug jinak, může to být tím, že jich bylo víc typů. Na v ČR se vyskytujících kvérech bych asi čekal Parker Hale a Enfield, podle toho, že se tu vyskytují i hlavně buď PH nebo E. Tady je k tomu nějakej obrázek.

Svoji teď u sebe nemám, až mi příjde pod ruku, napíšu, co mám za typ.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

23.05.2017 21:27

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Tak jsem na to koukal ze všech stran a můj gas plug je asi něco mezi Indií a Austrálií podle té fotky... Nikde nic vyraženýho a povrch nějakej lak či co, loupe se to.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

23.05.2017 21:58

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

já mám Enfield, raženo v té prohlubni stejně jako Parker Hale na tej fotce... je to koukám každej kus orignál :D

tatan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23.02.2017 16:50

24.05.2017 16:30

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Zdar,
@ frogg: Jo tech gas plugu je vice typu, ale jsou (mely by byt) rozmerove stejne. Mohl by byt trochu rozdilny ten Indicky, protoze Indove si vyrabeli ty SLR jako mix metrickych a imperialnich mer, cili pokud by byl metricky, rozdil (byt maly) by byl.
Co jsem cetl byly rozdily treba v gas plug pro 'para' verzi vs. normalni verzi v delce gas plugu - ale to by nemel byt nas pripad..
Jinak ale, jestli to byl Birmingham Small Arms, nebo Royal Armory Enfield, nebo Fazakerley, nebo Lithgow (Aus) nebo Long Branch (Canada) tak v tom nebyl rozdil.
Btw. koupil sem si z US (jede to postou) tohle (Building the FAL from a Parts Kit/FN-FAL Armorers course):
https://www.americangunsmith.com/app/products/view/38/FN-FAL-Rifles
Tak sem na to zvedavej.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

24.05.2017 20:43

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

No ono ale nedává ani moc smysl, aby tam byl ten Ind. A přitom někomu z nás se gas plug hýbe, resp. dá se natočit, a někomu ne, takže někde nějaký rozdíl být musí.

Pak dej vědět, jestli to DVD stálo za to :wink:

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

03.06.2017 19:20

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Takze - novy "gas plug" je PH, ma tiez volu. Pri pootoceni na doraz v ramci vole vole puska prestane prebijat na 12ke a funguje na 6ke (viac som nelaboroval lebo som sa snazil nastrelit optiku). Kope to potom o dost menej. Dnes som dal 50 ran a zostal pootoceny. Hilzne sa sposobne ukladali cca 2m napravo dopredu. Asi to teda bude na individualnom doladeni kazdeho exemplaru.

Konecne mi dorazila montaz na optiku (DS Arms), je to ten typ krytu kde je mozne nosic + zaver vytiahnut bez demontaze. Po 30 ranach vyzera ze drzi nastrel, na 100m som pri 4x zvacseni s STV / Hirtenberger pri 10 ranach niekde na 7-8cm rozptyle ... co je asi maximum co zatial dokazem z pusky dostat. Ale je to milacik :).

Inak - s montazou, optikou a 20 nabojmi v zasobniku sme niekde na 6kg vahy.

L1A1.jpg

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

03.06.2017 19:23

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Paráda, tak ono naohýbat kus plechu a vytvořit si nacvakávací "zarážku" aby se gas plug stkutečně nepohnul ani při ěnjaké větší divočině by neměl být problém, když yb to někoho trápilo.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

08.06.2017 22:17

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Pokial niekto chce este laborovat - waffen-teile.de ma aktualne skladom dva kusy gasblocku pre L1A1, akurat na foto nie je vidno ci su upravovane alebo nie. Manik je ale ochotny, takze by nemal byt problem overit to mailom.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

03.10.2017 17:31

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Riesili ste niekto ladenie spuste na L1A1? Co-to som nastudoval na zahranicnych forach, mimo uderniku (kohutu) sa mi ostatne suciastky podarilo zohnat, tak sa na to idem vrhnut.

špendlik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 18.11.2015 21:22

05.03.2018 21:01

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

Zdravím. Měl bych pár dotazů na zdejší majitele l1a1, pušku jsem si pořídil na podzim, dal z ní něco kolem 80 ran a zatím jsem spokojen, ale k těm dotazům
1. mám pušku osazenou montáží na optiku od Dsa s 10 šroubama a od předchozího majitele jsem to dostal bez dvou šroubů. Nevíte někdo, co to je za typ šroubů a kde by šli sehnat? Naše místní železářství jsou bez úspěchu.
2. Chybí mi na pušce očko na popruh na hlavni, neměl by někdo doma navíc nebo kde by se dalo sehnat? Případně jestli je i jiné řešení upevnění popruhu na předpažbí
3.Chtěl bych obnovit funkci střelecké pohotovosti, co jsem tak koukal tak by stačilo vyměnit ten zkrácený váleček na záchytu závěru, ale nějak nevidím, jak dostat ten záchyt z pušky. Všimnul jsem si zde že už to pár lidí upravilo, tak na tom určitě nic moc nebude, ale nějak nevím jak to dostat ven.
4. Chtěl bych si přidělat na originál předpažbí nějaký harrisky, v předchozích příspěvcích jsem vyčetl, že by na to měl být nějaký speciální díl, ale když jsem to přes google hledal tak jsem nic nenašel, má to někdo na své pušce vyřešené a podělil by se o foto?
5.Existujou vůbec na tuhle pušku zásobníky na 10 nábojů nebo se musejí upravit původní 20? Brownels ani jinde jsem nic nenašel, tak kdyby náhodou ta směrnice začla platit, tak ať to pak nemusím řešit na poslední chvíli.

Všem děkuji předem za případné odpovědi.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

05.03.2018 22:47

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

4. Harrisky se dají přidělat na původní předpažbí do přípravku, který je fixovaný v těch spodních dírách. To si asi musí vyrobit každý sám, neviděl jsem, že by to někdo vyráběl sériově. Druhá varianta je, koupit taktikůlní předpažbí s railama. Číňan to nejlevnější prodává asi za litra, místní překupníci asi za 2-4 litry. Další variantou by bylo sehnat si kulometný hnátečky...

5. Občas jsem 10r zásobníky viděl na netu, ale L1A1 měla původně snad jen 20r, kulometná verze pak 30r, takže je možné, že to někdo vyrábí/vyráběl z důvodu lokálních omezení z původních zásobníků, případně i zásobníků pro FAL.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

05.03.2018 22:49

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

1) 8-32 (resp. 8/32) x 1/4". Ma to byt bezny palcovy sroub. Info je priamo od DSA (pisal som im koli tomu ze novemu majitelovi mojej ex na nejakych odisiel zavit) - tie co su pri montazi su co som cital dost 'blato', je doporucovana vymena, dokonca su ponukane tie srouby samostatne.
2) enfieldteile.de aktuale nie ale waffen-teile.de ma skladom :
https://waffen-teile.de/epages/bd8b5356-6d23-464f-965e-8301a3c7e25e.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/bd8b5356-6d23-464f-965e-8301a3c7e25e/Products/L1A1-1020 za 15 EUR + postovne.
3) z vlastnej skusenosti neporadim, rozoberal som spustak ale zachyt zaveru neriesil - skus pohladat, su na sieti videa kompletnej rozborky.
4) takisto nemam vlastnu skusenost, co som cital pouzivaju sa dokonca na L1A1 predpazbia z metrickych zbrani ktore to podporuju - ale vraj ma bipod skor negativny vplyv na presnost. Pogoogluj.
5) neviem, 10 ranne som nehladal ale po tom co som videl ako je to riesene u inej .308W (Norinco M305 - prerabka z 20 na 5 ran) tak by som sa tym netrapil a nechal to na dobu ked to bude aktualne.

Uživatelský avatar
Rooney
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 11.04.2015 23:45

05.03.2018 23:05

Re: FN FAL, L1A1 a další klony....

1) DSA bude asi používat imperiální...vygooglit imperial tabulku a přeměřit šuplérou...
2) Občas se něco objeví na ebay, ale spíš ne, než jo...takže ala Rhodésie "no sling" i když je to l1 a né fal :-) (http://www.konstipation.com/stuff/rhode ... /mwef2.jpg
3) viz https://youtu.be/s3ZavekQ4Gc?t=1m25s
4) Harrisky jsou na tom hereze,a le když už, tak to je prostě homodomo spíš. Sehnat hariss adaptér ala https://www.ant-supplies.uk/rifle-bipod ... pters.html a ten tam nějak napasovat...
5) Nevím o tom. Mám jeden zajímavej fal zásobník, co má v sobě vzadu díry na označení 10 -15 20 ran v něm, takže když to bude aktuální, zanýtuju to přes tu díru 10kovou a to mi podavač nastaví někde na 7-8 a neřešim, tak zkusit sehnat stejně řešenej. Bohužel je na něm anpsáno jen .308/FAL takže nemůžu říct od koho je...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků