Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.09.2017 21:06

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

Konkrétní situaci neznám, ale zákon hovoří celkem jasně, tedy v jakém případě lze zničit zbraň... A určitě tomu předchází povolení ze strany P ČR.
Jak někdo mohl zničit zbraň v tvém majetku, bez tvého vědomí dost dobře nechápu...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

14.09.2017 21:14

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

Taky mi to přijde jako hoax.

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

14.09.2017 21:38

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

To není žádný hoax. Tu zbraň už jsem v životě neviděl, i když jsem na to podle zákona právo a snažil jsem se jí dostat zpět i neopravenou. Poslali mi jen peníze účtenkou, a že si mám u nich koupit zbraň jinou. Oddůvodnění : Prý byla neopravitelně poškozená, což byla hloupost. Závadu jsem pro jistotu popsal v reklamačním listu. Nejsem sám s touto zkušeností, takhle hrozně řeší reklamace běžně. Vrátí peníze, a kup si jinou.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.09.2017 22:32

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

No, pokud Ti v rámci reklamace vrátili peníze a zbraň byla tedy opět v jejich majetku, požádali o povolení a následně ji zničili, tak je to postup, který sice asi není obvyklý, ale v tomhle případě to podle zákona je...

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

15.09.2017 7:55

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

Pokud to bylo do 6 mesicu od koupe, ma zákazník pravo si zvolit, jestli dostane novy kus nebo peníze. V mem případě bych bral zpět i neopravenou zbraň, protože jiny kus uz neměli. Nebyla to žádná běžná sypacka, vybíral jsem zbraň podle vyrobniho čísla a znacek, a od té doby uz jsem jiny takový kus nepotkal. Reklamaci se mnou nikdo nekonzultoval a přišla mi pak jen slozenka. Zadal jsem reklamacni list, a ten mi do dnes nebyl zaslan. Takový postup je v rozporu s obchodnin zákonem.

erlle
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 25.09.2006 8:37
Bydliště: Brno

15.09.2017 17:53

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

Trošku to nechápu. Tys reklamoval zbraň, byla špatná. Oni ti vrátili peníze, tak snad buď rád. Ty peníze nechceš, raději tu zbraň která je špatná. Tak proč jsi ji reklamoval, když bys ji chtěl i špatnou. Soráč inžinýre to mě hlava nebere.


Reklama

Slezman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 16.06.2017 19:31

15.09.2017 18:27

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

Zřejmě chtěl reklamaci řešit pouze a jedině opravou, doktore. Pokud ale prodejce naznal, že zbraň je natolik vadná, že není bezpečná a tudíž by nesplňovala nároky legislativy, měli začít se zákazníkem jednat o možnostech, nikoli konat rovnou.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

15.09.2017 21:27

Re: Floberta ZKM problém s PČR !!!!!

Já už to chápu... Prostě si vybral nějaký pěkný kousek, něčeho, co mělo nějakou historii a ne nějakou současnou seriovou tuctovku... Reklamoval a místo gunu dostal zpátky pár obrázků s Palackým...
To pak nekrkne...

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků