Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

07.07.2011 18:21

Re: Flobert

Tak vzhledem k tomu, že výkon není u historických kusů ničím omezen (jen nábojem), tak bude určitě vyšší.

Jak jsem psal, na tento typ závěru existovala řada varinat, od nejjednodušších bez uzamčení, až po vylepšený Warnant f. Marlin. Slovo "Warant" bude náhodná nebo úmyslná zkomolenina, i to se dělalo a dělá.

Při odhadu jsem vycházel z toho, že závěr a komora nesou podle fotek stopy hrubého napadení kutilem domácím, ale při podrobnějším pohledu se podle vzdálenosti mezi kohoutem a komorou asi jednalo o některý jednodušší typ, případně o "rolling block".
Zmínku o těchto kulovničkách má třeba Brandejs ve známé knížce "Zbraně střelné, lovecké, terčovní a obranné" (1894).

Na netu je taky spousta odkazů, za všechny jeden:
Obrázek
To by mohl být tento typ, a je na tom hezky vidět, jak kohout zamykal závěr, což po tom odstranění nemůže fungovat.

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

07.07.2011 18:39

Re: Flobert

mne sa tiez zda ze sa tam niesto rypal lebo " nabojova komora " neviem jak inak mam tu dieru na naboj nazvat nese stovy (ryhy) asi po pilniku a tia diera nieje ani kruhov ale naboj sa tam da dat. a ked som dal dole hlaven som naspodu nasiel zbytok po nejakom mechanizme a stopy akoby po zvarani ale ak tak ked bola v celku tak tak kohutik pekne zacvakol na hlaven

takze teraz

musim poravit pazbu lebo je naozaj v dezolatnom stave obrusit, vytmelit diery a navoskovat nieje problem len neviem jak mam zabt tie cervotoce rozmyslal som ze zapnem sporak na cca 80 stupnov a dam to tam na pol hodinu. potom musim poravit hlaven opilnikovat vsetky nerovnost nesiel som tam aj stopy ( gulicky ) ake ostavaju po CO2 zvaracke :)

a teraz najdvolezitejsia otazka ked to zlozim dokopi a vystrelim ,22 flober neroztrha to hlaven alebo neodleti mi kohutik do tvare?

PS este otazka k pvovodnemu prispevku co som sem dal ktory revolver je lepsi na rekreacnu strelbu? 4mm alebo 6 mm ?

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

07.07.2011 19:26

Re: Flobert

No, já bych z toho ve stavu v jakém to je určitě nestřílel. Když už bych se do toho chtěl pustit, tak bych se pokusil vyštudovat, který typ to je a zrestaurovat závěr. Tím netrvrdím, že to něco udělá - prostě já bych to nedělal.

Na flobertové revolvery nejsem žádný odborník (ostatně ani na flobertové pušky, to co vím vyplývá spíš z mého zájmu o historické zbraně), ale slyšel jsem že údajně jsou dobré revolvery 4mm s neděleným válcem. Ale to mám z doslechu.

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

07.07.2011 22:57

Re: Flobert

este sa spytam poslednu otazku ohladom revolverov ktora raz ma vesiu prieraznost 4mm alebo 6mm ? a ktora je vhodnejsia na tercovu strelbu? maju aj 4 mm Alfy v hlavni drazky?

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

08.07.2011 8:19

Re: Flobert

No, čistě teoreticky - při stejné energii (omezeno na oněch 7,5J) bude mít střela 4mm menší hmotnost a tím pádem vyšší úsťovou rychlost, rychlost bude ale rychleji ztrácet se vzdáleností. Při dopadu pak má při stejné energii vyšší průřezové zatížení, takže by teoreticky vycházela "průraznější" ráže 4mm. Ale nikdy jsem to nezkoušel.

Jak je to s drážkováním u dnešních flobertek nevím, historické bývaly nejčastěji hladké. Udávaný rozptyl není ale žádná sláva, takže to vyjde na stejno, For je v uměle snížené energi, to prostě dnešní flobertky omezuje po všech stránkách.

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

08.07.2011 18:08

Re: Flobert

a este by ma zaujimal rozdiel medzi flobert nabojmi 4mm kratky a long ( okrem dlzky )


Reklama

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

08.07.2011 19:16

Re: Flobert

Prakticky žádný, kromě rozměrů, oba jsou normovány C.I.P. na 30J max., oba jsou osazené kuličkou. Liší se jen cena, co jsem viděl, tak náš S&B dělá jen krátké, cena kolem 2CZK za kus, long je na trhu kolem 5-8CZK.

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

08.07.2011 19:44

Re: Flobert

mne ide len o to zwe zoberam asi tu alfu 441 4mm ale niektory sa stazuju ze sa tam obcas zasekne gulka v hlavni a le ci by neboli tie dlhe vhodnejsie

Uživatelský avatar
bushman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 28.02.2009 23:53
Bydliště: Slavkov

09.07.2011 22:11

Re: Flobert

frosty píše:mne sa tiez zda ze sa tam niesto rypal lebo " nabojova komora " neviem jak inak mam tu dieru na naboj nazvat nese stovy (ryhy) asi po pilniku a tia diera nieje ani kruhov ale naboj sa tam da dat. a ked som dal dole hlaven som naspodu nasiel zbytok po nejakom mechanizme a stopy akoby po zvarani ale ak tak ked bola v celku tak tak kohutik pekne zacvakol na hlaven

takze teraz

musim poravit pazbu lebo je naozaj v dezolatnom stave obrusit, vytmelit diery a navoskovat nieje problem len neviem jak mam zabt tie cervotoce rozmyslal som ze zapnem sporak na cca 80 stupnov a dam to tam na pol hodinu. potom musim poravit hlaven opilnikovat vsetky nerovnost nesiel som tam aj stopy ( gulicky ) ake ostavaju po CO2 zvaracke :)

a teraz najdvolezitejsia otazka ked to zlozim dokopi a vystrelim ,22 flober neroztrha to hlaven alebo neodleti mi kohutik do tvare?

PS este otazka k pvovodnemu prispevku co som sem dal ktory revolver je lepsi na rekreacnu strelbu? 4mm alebo 6 mm ?


Jenom taková drobnost, na červotoče je nejlepší, pokud se pažba vejde, mikrovlnka, mikrovlnným ohřevem se zabíjejí i ve starých trámech, kde to ani jinak nejde

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

13.07.2011 14:49

Re: Flobert

takze dnes sa my do ruk dostala pouzivana alfa 641 ale ma uz dost opotrebovany valec. neviete kde by som kupil druhy? lebo alfa-proj ho nepredavaju

konkretna vada je ze v 3 komorach chybaju take tie " prstence ". nemoze sa nic stat ked s tym vystrelim?

teraz trocha hlupa otazka. al na flobertove revolveri treba robit tlakove skusky?

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

16.07.2011 20:33

Re: Flobert

takze uz som zohnal valec ale chcel by som vedet jednu vec. treba na neho nakupne povolenie? lebo z alfy my odpisali ze my ho nemozu poslat lebo to je hlavna cast zbrane.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

16.07.2011 21:41

Re: Flobert

Vzhledem k tomu, že flobertky jsou kategorie zbraně D a zrovna tak jejich hlavní části, jde IMHO jen o to, že to nechtějí posílat. Jinak je to na občanku.

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

18.07.2011 22:52

Re: Flobert

nevadi uz som zohnam dodavatela pre SR aj my ho namontuju ale nedalo my a bol som ho odskusat

1, 6mm flobert ME - vsetko v pohode z cca 30 ran my jedna uviazla v hlavni z 5 metrov sa odrazali od parkety

2, .22 flobert ( spicaty ) nabojnice idu dost tazko von ale z 5 metrob vsetky prestrelili parketu ani jedna neuviazla

3, 6mm start od kratke umarexu slepy nabojnice idu tezsie von ale roby celkom efektny plamen z hlavni

4, klasicky komancsky poplasnak tento http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... anguage=en z hlavne vyleti len par iskier a prazdne nabojnice nejdu vobec von kazdu som musel z valca vytlct klincom a kladivom

a este jedna vec po chvili strielania som si vsimol ze sa zacali vsetky nabojnice nafukovat. neviete preco?

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

18.07.2011 23:05

Re:

Black Powder píše:Flobert 6mm ME je obycajna gulicka v medenej hilzni /aj ked pisu v katalogu mosadz/, kde je len vybusna traskavina teda kapsla bez prachovej naplne. Flobert .22 ma spicaty oloveny pomedeny projektil a v medenej hilzni je uz troska prachovej naplne, ale fakt len na dne.
parametre vid.tab.
Pri volne dostupnych zbraniach na naboj Flobert je konstrukcia zbrane upravena tak, aby oba naboje mali E0<7,5J
Obrázek Obrázek


rozobral som 5 kusov .22 flobert od SB a v ziadnom nebola ani znamka prachu

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

19.07.2011 7:23

Re: Flobert

Ono tam taky žádný prach nemá být. Flobert od zavedení střílí jen zápalkovou složí. Neplést s malorážkou !

frosty
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 20.02.2007 19:14
Bydliště: Bratislava

19.07.2011 9:07

Re: Flobert

to bol len taky postreh lebo vela ludi hovori ze tam je trocha prachu :D ale ranu dava silnejsiu a je hlucnejsi

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

19.07.2011 9:27

Re: Flobert

frosty píše:a este jedna vec po chvili strielania som si vsimol ze sa zacali vsetky nabojnice nafukovat. neviete preco?


Jestli si je střílel z toho vyčochtanýho válce tak proto že chybí vložky v komorách a nábolnice mají vůli. Je to sice "jenom" flobertka, ale přijdeš mi jako další adept na Darwinovu cenu :?

mahmuda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30.07.2007 12:19
Bydliště: Milovice

29.09.2011 16:33

Re: Flobert

Peggy píše:Ono tam taky žádný prach nemá být. Flobert od zavedení střílí jen zápalkovou složí. Neplést s malorážkou !

Prach tam je, stačí přestat plkat na prázdno, vzít dvoje kombinačky a náboj otevřít, to, co z něj vypadlo mě jako rohlík se salámem nepřipadlo..... Pokus je tak jednoduchý a materiálově nenáročný, že ho může udělat každý, kdo alespoň jeden flobertkový náboj má a dává přednost ověřené pravdě, před opakovanou blbostí......

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

29.09.2011 17:12

Re: Flobert

To, že některý výrobce do některých nábojů značených jako "flobert" dává střelný prach neznamená, že to odpovídá obecné definici, nebo třeba Flobertově patentu.

Viz třeba:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Louis_Flobert :
"... Jeho náboje nebyly plněny střelným prachem - projektil byl vymeten z hlavně jen energií vzniklou prohořením třaskavé slože. Patent na tento typ náboje byl Flobertovi udělen roku 1849. ...


Ale nemám chuť se o čemkoli dohadovat, ani o "ověřené pravdě" a "opakované blbosti".

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

29.09.2011 17:21

Re: Flobert

Já mám tyhle a prach tam není.
Přílohy
58.JPG

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník