Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

16.05.2011 11:01

Re: Fiocchi - Black mamba

Zbytečně se hádáte chlapci, pokud netnete do živého a náboj není reálně vyzkoušen je to vše teoretická debata.

Náboj 9x19 FMJ

1.případ. oprávněná střelba- 3xzásah agresivního psa do těla, pes sice přestal útočit ale pobíhal okolo a utekl.

2.případ. oprávněná střelba- 3xzásah agresivního psa do těla, pes si lehl a asi 5 min umíral

3.případ. oprávněná střelba- 3xzásah agresivního psa do těla, pes pokračoval v útoku posléze vystřelno 2x na hlavu oba zasáhli mozek. Na místě mrtev

Pochází to ze zákroků policie někde v evropě.

Já osobně s nábojem 9x19 Black Mamba mám při rychlém umísťování zásahů daleko lepší soustřel než se selierama. Což si myslím že v mezní situaci bude rozhodující a důležitý faktor. Mohu tímto střelivem způsobit více střelných kanálů a přesněji než s 9x19 SB. Vyzkoušeno pouze na papíru ale funguje to.
Dále mají nižší riziko odrazivosti což je taky důležitá okolnost. Střela BM nemá po celou svou dráhu smrtící účinek a zpětný ráz je jiný takový příjemnější. Tyto kouzelné střely za 9.50 jeden náboj (původně jsem za něj dal 12) jsou schopny zajistit lepší umístění zásahu a proto je budu nosit. Jsou sice dosti průbojné ale díky své váze a měkkému jádru rychle ztrácejí energii, deformují se a neodráží se. Kdo chce at si na sebeobranu nosí terčové FMJ ale každý svého štěstí strůjcem a ta cena není zas tak velká.

A všelijaké tabulky a rychlosti střel, balistická želatina, mokre zlaté stranky a nevím co vám budou při reálném použití k hovnu protože se potřebujete trefit a teoreticky je jedno kolikrát protože když vám půjde o kejhák tak to budete kropit dokud bude cíl útočit. (z vlastní zkušenosti) A toto střelivo je pro to jak dělané.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

16.05.2011 15:47

Re: Fiocchi - Black mamba

To je všechno pravda, ale jakákoli jiná lehká, rychlá střela se bude průběhem zpětného rázu chovat totožně, a pokud koupíš poloplášť, tak se zbavíš i nadměrné odrazivosti. Tedy BM stále nemá v rukávě žádný trumf proti střelivu se srovnatelnými parametry za nižší cenu.

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

16.05.2011 16:40

Re: Fiocchi - Black mamba

Je to možné ale,

polopláště jsou skoro to samé co fmj bavíme se o 9luger. nějaký markantní rozdíl tam není a když budeš prebíjet tak stejně takové přesnosti nedosáhneš a to ani u poloplaštů

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

16.05.2011 17:10

Re: Fiocchi - Black mamba

Že by BM byla nejpřesnější municí bych pochyboval, zvlášť, že se té přesnosti nedá přiblížit. Po tom, co jsem BM zkoušel (v .38Sp.), jsem spíše skeptikem, tím nechci říct, že to je špatná munice, ale určitě to není "zázrak z Marsu"...........

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

16.05.2011 18:28

Re: Fiocchi - Black mamba

veiko píše:když budeš prebíjet tak stejně takové přesnosti nedosáhneš a to ani u poloplaštů

Dosáhnu pravděpodobně lepší.
Což je irelevantní, protože přebíjet si náboje na nošení je dobrá cesta do kriminálu i v US, natož u nás.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

16.05.2011 19:37

Re: Fiocchi - Black mamba

Venujte se BM! ufo


Reklama

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

17.05.2011 13:39

Re: Fiocchi - Black mamba

Nevím jak v .38 a jiných rážích ale v 9mm Luger ze zbraně CZ75D Compact je to to nejpřesnější střelivo s kterým jsem střílel. Jak říkám šly na flek. Někdo to tu už psal a já jsem to vyzkoušel a potvrzuju. Na mířenku si je klidně vemu.

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

25.05.2011 7:31

Re: Fiocchi - Black mamba

Zdravím. Přikládám foto jak dopadl můj první (a poslední) výstřel s Fiocchi BM v ráži .38 special z dvoupalcového SW. Střela uvízla v hlavni, opatrně jsem ji vyndal a se střelivem BM jsem se navždy rozloučil! Mám jinou představu o splolehlivosti obranného střeliva ("TOP DEFENCE"!!!) na nošení. EM

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

25.05.2011 8:57

Re: Fiocchi - Black mamba

No ještě že za ní nešel druhý výstřel, měl bys hromádku šrotu...

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

25.05.2011 16:02

Re: Fiocchi - Black mamba

Z toho vyplyva, ze si mam koupit pistoli a ne revolver, v pistoli jsem tohle jeste nezazil ani u sebe ve .45 acp a ani od nikoho neslysel, ze by mu to takto v pistoli zustalo :)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

25.05.2011 16:28

Re: Fiocchi - Black mamba

zmetek vyrobí dřív nebo později každý... :roll:

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

25.05.2011 16:28

Re: Fiocchi - Black mamba

No, nejsem expert, ale tohle je slabou, nebo znehodnocenou prachovou náplní (odborníků na přebíjení je tu na foru dost) a to se může stát v pistoli i revolveru. Kdysi jsem měl podobný případ - zasekla se mi od známého přebíjená .357 mag. v Smithovi se 6" hlavní. Od té doby žádné přebíjenky neberu (asi si to musí člověk přebíjet sám a musí to sakra umět). Umíte představit, jak jsem se zděsil, když se mi to po létech stalo znovu u tohoto Smitha - to je snad prokletí, jak je možné? Jiné tovární střelivo z něj chodí jak hodiny. No nebudu to dramatizovat, ale BM už mi do baráku nesmí! EM

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

26.05.2011 9:21

Re: Fiocchi - Black mamba

Mi tohle udelal jeden magtech v 9mm, tak jsme ho z taurusu vyklepnul a hotovo, ale ze bych kvuli toho odsoudil celou znacku a razi, jen kvuli jednoho, to se rici tedy neda, pripada mi to ponekud kratkozrake ... od te doby jsem vystrilel z 9mm cca 2000ks magtechu a uz nikdy zadny problem nebyl, proste stane se to vsude kdyz na to prijde, ale nevidim duvod kvuli toho hystericky odsoudit znacku :)

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

26.05.2011 9:26

Re: Fiocchi - Black mamba

Já viděl .45ACP od SB v 1911 uplně stejně zaseklé, stačilo vzít kleště a střelu vytáhnout.

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

26.05.2011 9:49

Re: Fiocchi - Black mamba

Znacku SW mám rád, rozhodně neodsuzuji, Ficchi FMJ střílím a mám, jen ta Mamba - má-li být k sebeobraně, tak chci mít jistotu. Pochopím neodpálenou, není problém zaopakovat, ale když to vyřadí zbraň z provozu... nerad bych s sebou tahal kleště a v obranné situaci dělal servis, no ne? :lol: EM

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

26.05.2011 10:02

Re: Fiocchi - Black mamba

Je mi to jasný, prostě už BM nevěříš i když víš, že se ti to může stát i s jiným nábojem. 100% jistotu, že náboj nebude zmetek nemáš nikdy.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

28.05.2011 23:19

Re: Fiocchi - Black mamba

Já za pány úředníky nemyslím a do hlav jim nevidím. :)

Pokud by však nosil zbraň nabitou přebíjeným střelivem, dopouštěl by se přestupku na úseku všeobecné vnitřní správy podle § 42 odst. 1 písm. c) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Za tento přestupek je možné uložit pokutu až do výše 15 000 Kč. Stupeň nebezpečnosti tohoto protiprávního jednání by byl pravděpodobně nepatrný, proto by zde nebyla dána odpovědnost za trestný čin. V uvedeném případě nezáleží na tom, zda je osoba držitelem pouze zbrojního průkazu skupiny E, nebo zároveň i skupiny B.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

28.05.2011 23:43

Re: Fiocchi - Black mamba


Uživatelský avatar
Muaddib
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 23.11.2009 17:58
Bydliště: Tábor

01.08.2011 17:14

Re: Fiocchi - Black mamba

Dojem:

Větší kravál, jemější rána.

přesné, spolehlivé (nabíjení), hlaveň subjektivně "čistší"

silně amatérský test, subjektivní hodnocení (oproti FMJ): v měkkém prostředí (voda+papír) se prakticky nedeformuje (ale příjde mi, že měl kratší dráhu, než FMJ) ve středním prostředí (dřevo) lépe drží tvar (a méně se fragmentuje) o ocel. desku (cca 45°) se prakticky rozprskne (jádro střely upustí tombak spodem a prasklinama)

3 ks (jak BM tak FMJ) na test (což je dost mizerie, vím, ale neměli sme tolik času a bohužel to bylo bez přípravy...)

Zbraň: CZ TT9, 9X19

Po přečtení jsem se rozhodl to ssebou tahat, protože horší než FMJ to (asi) není a (asi) to bude mít lepší (horší) balistické vlastnosti poté, co to (asi) prostřelí cíl.

Na takové to domácí střílení to asi nebude... ale.... (cena)

Make piss...

Uživatelský avatar
Kalič
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 14.08.2010 20:14
Bydliště: Plzeň

29.10.2011 10:34

Re: Fiocchi - Black mamba

Ve vlákně ke G26 byla nadhozena otázka uvolňování střel BM při nošení. Snad moderátoři prominou, že jsem to překopíroval sem. Jinak já je nosím od loňska, přepáskovávám při každé návštěvě střelnice a krom toho, že je ta černá barva trochu oleštěná jsem taky žádné uvolnění nezaregistroval.

Citace:

G27 a náboje Fiocci "Black mamba". Zkus si dát celou krabičku v rychlopalbě a poznáš nepoznané. By mě zajímalo jak rychle a s jakou energií to z toho krátkýho laufu lítá.

Zkoušel jsem je.Po 14 dnech nošení se uvolnují střely.Na nošení naprd.

Cifix a to jsem si je planoval kupit na noseni...tak nic no.

Black mamby nosim v g26 uz od jara,sou pekelne jety a nic jim neni,tedy mimo osumtelosti....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Pistolové a revolverové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků