Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

22.01.2004 15:20

panter píše:Bul:spíš potřebuješ dobře zalícovanou normální a minimální vůle závěru v rámu.


Prosím vysvětli mi co tím doženeš? Super slícování?

BTW: až se uvidíme tak si zkus mého Bula jestli naslepo chytneš mířidla, mně se to s CZ vede :).

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

22.01.2004 15:30

Kontakt na Pulce?

Pokud někdo máte kontakt na Pulce plz. ke mně do pošty. Díky

Uživatelský avatar
panter
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2004 14:05
Bydliště: Uherské Hradiště

22.01.2004 15:40

Bul: Jde ně akorát o prodloužení životnosti zbraně, vzhedem k tomu z jakého to dělají materiálu.

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

22.01.2004 16:04

panter píše:Bul: Jde ně akorát o prodloužení životnosti zbraně, vzhedem k tomu z jakého to dělají materiálu.


Tak to ano, já myslel, že Ti jde o chování zbraně, že bude flusátko jako STI. Jaký je teď stav náboje verzus opotřebovanost?

paax
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 22.01.2004 20:34

22.01.2004 20:44

čest, no když mluvíte o tom vyvažování, taky jsem o tom přemýšlel. když vlastně bude předek těžší, tak bude potřeba větší energie na zvednutí zbraně a tím pádem i menší zpětný ráz (teoreticky), ale co když to bude způsobovat závady. Například jsem na IPSC klubovce svojí holce pujčil G 35 a co výstřel, to závada. Vzal jsem to já a bez problémů, to samé měla i s G17, žili možná by to vyřešila větší síla v rukách (to asi určitě), ale i možná závaží. Otázka je, jestli to právě pro nás střelce nebude fungovat opačně, že zkrátka se závažím se nějak změní těžiště a prostě zbraň nebude fungovat, jelikož je potřeba i nějaké energie pro natažení závěru, tak nevím. Pomineme teď pravidla IPSC. Zavolejte Zendlovi :-))

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

22.01.2004 21:08

paax píše:Otázka je, jestli to právě pro nás střelce nebude fungovat opačně, že zkrátka se závažím se nějak změní těžiště a prostě zbraň nebude fungovat, jelikož je potřeba i nějaké energie pro natažení závěru, tak nevím. Pomineme teď pravidla IPSC. Zavolejte Zendlovi :-))


Sila pro natazeni zaveru - tato sila pusobi tak, ze zaver se natahne proti pevnemu ramu. Cim je ram pevnejsi (mysleno drzen pevneji) a min se hybe, tim rychleji se zaver natahne. Pokud je ram drzen slabe, ustupuje spolu se zaverem a ten se tedy nenatahne. Klasicky pripad slabeho drzeni Glocku u divek.

Ohledne te vahy, pokud bude pridelana k ramu, nebal bych sem ale pokud bude pridana k zaveru, mohl by zde vzniknout problem.


Reklama

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

22.01.2004 22:01

premek píše:
paax píše:Otázka je, jestli to právě pro nás střelce nebude fungovat opačně, že zkrátka se závažím se nějak změní těžiště a prostě zbraň nebude fungovat, jelikož je potřeba i nějaké energie pro natažení závěru, tak nevím. Pomineme teď pravidla IPSC. Zavolejte Zendlovi :-))


Sila pro natazeni zaveru - tato sila pusobi tak, ze zaver se natahne proti pevnemu ramu. Cim je ram pevnejsi (mysleno drzen pevneji) a min se hybe, tim rychleji se zaver natahne. Pokud je ram drzen slabe, ustupuje spolu se zaverem a ten se tedy nenatahne. Klasicky pripad slabeho drzeni Glocku u divek.

Ohledne te vahy, pokud bude pridelana k ramu, nebal bych sem ale pokud bude pridana k zaveru, mohl by zde vzniknout problem.


a jak to závažíčko vymýšlíte, aby se dala pistole dát do amadini holster, řekněme zrovna tu 1911, mart mi to závažíčko nabízel...

btw: jak zmírnit kopanec zbraně (ne zdvih, ale tu ránu do ruku)...pružina mé řešení? Další nápady?

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

22.01.2004 22:12

BUL píše:a jak to závažíčko vymýšlíte, aby se dala pistole dát do amadini holster, řekněme zrovna tu 1911, mart mi to závažíčko nabízel...

btw: jak zmírnit kopanec zbraně (ne zdvih, ale tu ránu do ruku)...pružina mé řešení? Další nápady?


Ja zadny zavazicko nevymejslim, na takovy picov*nky mame tebe :) ale kdyz na amadiniho koukam, urcite by to slo...

kopanec zmirnis pruzinou (silnejsi vratnou, silnejsi bici) nebo nejakym tlumicem zpetnyho razu, nebo i tezsim voditkem, abys mel tezsi ram.

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

22.01.2004 22:16

premek píše:
BUL píše:a jak to závažíčko vymýšlíte, aby se dala pistole dát do amadini holster, řekněme zrovna tu 1911, mart mi to závažíčko nabízel...

btw: jak zmírnit kopanec zbraně (ne zdvih, ale tu ránu do ruku)...pružina mé řešení? Další nápady?


Ja zadny zavazicko nevymejslim, na takovy picov*nky mame tebe :) ale kdyz na amadiniho koukam, urcite by to slo...

kopanec zmirnis pruzinou (silnejsi vratnou, silnejsi bici) nebo nejakym tlumicem zpetnyho razu, nebo i tezsim voditkem, abys mel tezsi ram.


Teoretizování není uvádění do praxe, to je hodně výraznej rozdíl. Já max. vyzkouším ty pružiny. Zbytek se jen informuji.

Uživatelský avatar
BUL
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20.01.2004 18:42

22.01.2004 22:17

premek píše:
BUL píše:a jak to závažíčko vymýšlíte, aby se dala pistole dát do amadini holster, řekněme zrovna tu 1911, mart mi to závažíčko nabízel...

btw: jak zmírnit kopanec zbraně (ne zdvih, ale tu ránu do ruku)...pružina mé řešení? Další nápady?


Ja zadny zavazicko nevymejslim, na takovy picov*nky mame tebe :) ale kdyz na amadiniho koukam, urcite by to slo...

kopanec zmirnis pruzinou (silnejsi vratnou, silnejsi bici) nebo nejakym tlumicem zpetnyho razu, nebo i tezsim voditkem, abys mel tezsi ram.


jak silnější bicí pružina zmírní kopanec?

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

22.01.2004 22:21

BUL píše:Teoretizování není uvádění do praxe, to je hodně výraznej rozdíl. Já max. vyzkouším ty pružiny. Zbytek se jen informuji.


Teoretizujeme tu vsichni, ale treba ja takovou blbost jako zavazicka zkouset nebudu ... Prokrista, strilim IPSC, ne "vochcijte vsechny" :twisted:

BUL píše:jak silnější bicí pružina zmírní kopanec?


Bici pruzina se musi taky necim natahnout ... natahuje se pohybem zaveru dozadu ... v pocatecni fazi funguje stejne jako vratna pruzina. Po natazeni kohoutu tak fungovat (do znacne miry) prestane, pak jen tlaci kohout trosku na zaver a tim zvysuje treni ;)

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

23.01.2004 0:49

BUL:Budu tu za vola,.... já Ti nenabízel závažíčko, ale chtěl jsem to řešit tak, že se nebude kupovat kurevsky drahá (Schválně proto těžká, tedy) tungstenová (Wolfram) tyčka, ale klasický vodítko se vyvrtá a do něj naleje olovo, nebo ještě lépe rtuť. Samosebou hned mě někdo upozorňoval, že to už někdo vymyslel přede mnou. Holt mě to o nějakej rok pomalejc myslí. Taky nejsem Bil Gates.
Prostě ta váha musí bejt akorát. Bude-li to těžký, tak soupeř to postřílí dřív, než dostaneš tu váhu do záměrný. To nemluvim o přenášení.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

23.01.2004 0:52

Silnější vratná zpruha mírní kopanec, ale zase víc rozhoupe pistoli. Zas se musí ladit a hledat.
Docela mě to dává zabrat, než ty diskuse prolezu, sežere to plno času. Je to sakra neefektivní takhle roztříštěný --- ...

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

23.01.2004 10:20

Ing. Václav MARTÍNEK píše:BUL:Budu tu za vola,.... já Ti nenabízel závažíčko, ale chtěl jsem to řešit tak, že se nebude kupovat kurevsky drahá (Schválně proto těžká, tedy) tungstenová (Wolfram) tyčka, ale klasický vodítko se vyvrtá a do něj naleje olovo, nebo ještě lépe rtuť. Samosebou hned mě někdo upozorňoval, že to už někdo vymyslel přede mnou. Holt mě to o nějakej rok pomalejc myslí. Taky nejsem Bil Gates.
Prostě ta váha musí bejt akorát. Bude-li to těžký, tak soupeř to postřílí dřív, než dostaneš tu váhu do záměrný. To nemluvim o přenášení.


Ta tyčka, o který mluvíš se jmenuje HARRTS recoil...je to rtuť a malý ocelový kuličky.....kdysi jsme o tom mluvili, chtěl bych to vyzkoušet.
Cominolli tyčinka je super (wolfram), ale stojí 70 USD....Brian Enos si ji moc chválil.

Harrts http://www.harrtsrecoil.com/
Cominolli http://www.cominolli.com/tung.htm

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

23.01.2004 11:00

Jo, ale nakonec u tý tyčky jde jen o váhu a tedy pro nás úkol - najít něco co je taky tak těžký.
A ta cena, no to je tak blbě obrobitelný, že to jistě odpovídá.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

23.01.2004 11:15

Ing. Václav MARTÍNEK píše:Jo, ale nakonec u tý tyčky jde jen o váhu a tedy pro nás úkol - najít něco co je taky tak těžký.
A ta cena, no to je tak blbě obrobitelný, že to jistě odpovídá.


To si fakt nedokážu skoro představit čim se to obrábí..je to houževnatý jaxvině :o) Mno, ale co se mi na Cominoli líbí je ten zadní buffer. To je super. Jak píše Brian Enos...jeden vzadu, 2 Hiet buffery vepředu...... a klidně si dovolí tam dát 12-13ku pružinu na faktor 165......

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

23.01.2004 11:36

Obrábí se to brousením...

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

23.01.2004 11:49

SW_FOX píše:Obrábí se to brousením...


No to je hustý....

Uživatelský avatar
PiDiBi_old
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 20.01.2004 11:42
Bydliště: Brno/Praha

23.01.2004 12:07

Ing. Václav MARTÍNEK píše:PiDiBi:
Já to myslel jinak, máme tu Mojezbraň, Hoba a Střelectví a když to chceš sledovat, tak to je na bednu.

dalsi potencialni moznost na rozsireni trhu, zjsitis sam, jestli se ti to vyplati sledovat nebo ne ...

paax
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 22.01.2004 20:34

23.01.2004 14:57

1. Jo, asi to tak s tou funkčnostá bude, ale nikdy jsem to nezkoušel. Nevím jak u ostatních pistolí, ale u Glocku by to možná šlo v přední části rámu dát olověnou vložku, která by musel být přesně obrobena tak, aby neomazovala chod závěru dozadu, stejně tam je nevyužité místo a zespod přišroubovaná.
2. Jo, je to jak droga, mám těhle konferencí dost, ale naštěsí se tu nikdo nesnaží extrémě chytračit, jak tomu je na naší Pandoře, to mě prostě přestalo bavit, viz teď mé rozpoutání ohledně VT.
3. Jak to tady dlouho funguje ?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků