SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

16.05.2007 22:43

Ale je to opravdu problém zejména náboje 45LC (osobně zažito),u 45 acp asi opravdu nehrozí,jinak ke škrcení:škrtím tak abych střelu při zatlačení o pevnou překážku neposunul více do nábojnice....pokud musiš vyvimout takovou sílu(u olova)že se při zatlačení dřív deformuje střela je to zaškrceno až,až...

fugaga
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 25.11.2006 1:46

17.05.2007 10:28

Ja som myslel hlavne na terčovú laboráciu, ísť nižšie ako je v tabuľkách o niekoľko desatín grs. samozrejme aby ostala zachovaná samonabíjacia funkcia. Dával som návažky okolo minima a mieril som na stred... aj tak mi to lietalo na 25m nad stred, tak len preto.....

2 ptezold:

Tak neviem ako sa to presne volá ale vidím, že viete čo som tým myslel :wink:
Naposledy upravil fugaga dne 17.05.2007 10:36, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

17.05.2007 10:34

Terčová laborace je pro každou zbraň jiná ! Nejde jen o to, aby zbraň spolehlivě přetahovala ( každá zbraň má jiné vůle, jinak silné pružiny.....), ale aby zároveň trefovala a to musíš se svou zbraní vyzkoušet sám. Každé zbrani navíc chutná jiný prach, jiná střela..... takže všechny rady ber jako orientační a laboruj a střílej :lol:

fugaga
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 25.11.2006 1:46

17.05.2007 10:38

Jasné, jasné už idem prebíjať, skúšam všetko čo sa dá. Len trpezlivosť :D

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

22.05.2007 12:47

já jsem o explozivním hoření zase četl, že to může být způsobeno špatným zapálením prachu, kdy nehoří jak má, ale rozloží se na třaskavé plyny a ty pak v nábojnici explodují. odolné jsou proti tomu prachy velice rychlé, nebo Acc 5744, který obsahuje hodně nitroglycerinu a hoří furt. nejhorší jsou prý nábojnice s velkým objemem vůči střele, třeba 45LC, 243w a tak plněné pomalým dvousložkovým prachem v kombinaci se zasviněnou zátravkou.

můžete se zeptat hungryho na jeho zkušenosti se špatnou zátravkou, kdy prach zasmrděl, změnil barvu ale střelu nevyhnal.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

22.05.2007 13:43

Jen jedna technická. Vždycky jsem si myslel, že když vypichuju starou zápalku, tak ta jehla na vypichovací matrici současně protáhne i zátravku.


Reklama

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

22.05.2007 14:14

..

ToVRB: viděl jsem na vlastní oči. Jak mne kdysi zde na fóru kdosi znalý poučil (nejsem žádný střelmistr) tak se tento jev vysvětlu následně, budu citovat ze svých vlastních pramenů:
"U velkoobjemových nábojnic, tj. u nábojů s velkým spalovacím prostorem může dojít v případě kriticky malé navážky prachu k velmi nebezpečnému jevu, který je někdy nesprávně označován jako „explozívní hoření“ . Jak jsem byl o tomto jevu poučen, je vysvětlován následovně : Při extrakci zápalky dojde k odmrštění zrn prachu v nábojnici kupředu a tyto se rozbijí o sebe, o kuli, o stěny - prostě se prudce zvětší plocha jejich povrchu a tím i plocha hoření, čímž velmi prudce narostou tlaky uvnitř nábojnice, střela nestačí opustit hlaveň, často se ani nedá do pohybu a dojde ve velkém procentu případů k destrukci hlavně ...."
Tedy vlastně to, co bylo napsáno na předchozí straně (tuším, že QNX). Každopádně názory se různí, faktem je, že se to stát může a co to opravdu způsobuje těžko zjistíme.

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

29.05.2007 9:27

Alfonss: jo, to protáhne, ale pod zápalkou v lůžku může zůstat takovej černej bordel, a ten ti příští zápal udusí tak, že už to na nějaký tvrdší prach nestačí.

Leda: sory, ale nějak jsem nepochopil co jsi viděl na vlastní oči.

možná to může způsobovat víc faktorů, nevím a na zkoumání nemám čas ani peníze. zase pokud by tam toho prachu bylo hodně málo, tak se tlak kvůli objemu nábojnice neudělá. chce to asi se dost přesně trefit do kritické navážky.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

29.05.2007 9:50

..

To VRB: :D viděl jsem to "explozívní" hoření - stál jsem cca 2,5m od člověka, kterému se Ruger Vaquero v 45 LC doslova rozletěl v ruce. Měl kliku, že se mu nic nestalo. horní třetina válce skončila u mých nohou.

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků