BlueL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13.04.2007 9:47

03.11.2014 11:37

epilepsie a zbroják

Zdravim,
potřeboval bych poradit, protože už moc nevím kudy kam.
Jednoho krásného červnového dne, to byly akorát ty vedra, mě chytla migréna, ta mi bohužel, akorát když jsem byl v lékárně a kupoval si magnesium (na můj typ migrén to funguje), přerostla v první epileptickej záchvat v životě, a já se svalil, třískl se škeblí o regál, a dopad na dlažky co tam měli. Dostal křeče a zbudil se když nademnou klečel saniťák. Zeptal se mě jestli vím, kde jsem a co se stalo to jsem tak nějak +- věděl. Pak mě odtáhly do sanitky a se probudil znovu tentokat v nemocnici na Františku. Tam jsem absolovoval nějaká vyšetření a po pár hodinách mě vykopli.
Vzhledem k tomu, že mám určitou srdeční vádu, volal jsem svýmu kardio-doktorovi do motola, řek co se stal oa šel na kontrolu tam absolvoval kolotoč vyšetření, kde mi byl nejdřív našli cosi na mozku, co je pravděpodobně následek otřesu mozku z před asi 17-18let. (mě je 27) A poslali mě na neuro o dve patra niž. Tam mi řekli, že se mnou nic moc dělat nemůžou protože z jednoho záchvatu se stejně nic moc diagnostikovat nedá a odpálkovali mě zpět na františek. Tam se se objednal k nějaký pani Doktorce Němcový a ta mi dala prášky (v motole mi řekli, že mi asi nic dávat nebudou) a sebrala řidičák. Ta anabáze na Františku proběhla v září.
Je 3. listopadu - jsem bez záchvatu, prášky neberu - vysral jsem se na ně. Chtěl jsem řešit zbroják. Od obvodačky jsem se dozvěděl, že mě chce poslat na neuro a k psychologovi. No a jsem si přečet že je to jak se řidičákem takže jsem v hajzlu. Mátě někdo nějakou podobnou zkušenost jak tohleto řešit? Teda kromě toho, že je zřejmý, že půjdu k jiný doktorce...

Rookie81
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 138
Registrován: 01.08.2010 22:26

03.11.2014 12:18

Re: epi záchvat a zbroják

co já vím od kamarádky epileptičky, tak když budeš rok bez prokázaného epi záchvatu řidičák Ti vrátí. To samé ZP

BlueL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13.04.2007 9:47

03.11.2014 13:20

Re: epi záchvat a zbroják

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo

a brala na to máška prášky nebo ne? páč mi přijde, že tam nějakej rozdil asi je :/

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

03.11.2014 13:43

Re: epi záchvat a zbroják

Osobně bych to tak jednoznačně neviděl. Tedy myslím to, že když jsi rok bez záchvatu, tak že dostaneš ZP zpět. V tomhle případě, pokud máš diagnostikovanou epilepsii, tak si posuzující lékař vždy vyžádá posudky odborníků a bude záležet na nich...
Kamarád měl epileptický záchvat jako dítě někdy v 6 letech při intenzivním zápalu plic s vysokými teplotami. Následně byl každý rok na EEG, taky měl předepsanou nějakou medikaci, kterou tak v 13 letech vysadil, ale na doktory se s rodiči tvářili, že to berou dál...
První problém nastal, když šel dělat v 18 řidičák a doktorka se tvářila, že mu to potvrzení o zdravotní způsobilosti nedá. Nakonec dala. A o 4 roky později se to opakovalo se zbrojákem. Na EEG byl opakovaně asi 3x za sebou a nakonec mu to dala. Z evidence ho vyřadili někdy v 25 letech.
Přitom od těch 6 let neměl žádný záchvat, nic. Pochopitelně netuším, co bylo na těch výsledcích EEG, či jak to neurologové hodnotí...

BlueL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13.04.2007 9:47

03.11.2014 14:17

Re: epi záchvat a zbroják

No mě epilepsii právě nijak nediagnostikovali (v motole) doktorka na františku se tváří jako, že jo.
V motole mi v podstatě řekli, že zdravej člověk má nárok na dva epi. záchvaty za život...

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

03.11.2014 23:27

Re: epi záchvat a zbroják

Důležité je, jaký zbroják:
Nemoci, které vylučují nebo omezují zdravotní způsobilost k vydání nebo platnosti zbrojního průkazu skupin A a B
5. epilepsie, epileptické syndromy nekompenzované nebo částečně kompenzované, tzn. že délka bezzáchvatového období je kratší než 1 rok nebo stav po prvním epileptickém záchvatu, pokud byla nasazena antiepileptická léčba, po dobu minimálně 1 roku od tohoto záchvatu
Toto je tvůj případ. Ovšem pozor:
Nemoci, které vylučují nebo omezují zdravotní způsobilost k vydání nebo platnosti zbrojního průkazu skupin C, D, E a F
5. c) epilepsie, epileptické syndromy nebo stav po epileptickém záchvatu, pokud byla nasazena antiepileptická léčba, po 10 letech od vysazení léčby


Reklama

BlueL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13.04.2007 9:47

04.11.2014 12:03

Re: epi záchvat a zbroják

Hmm to nic moc, mě hlavně sere, že každej doktor řiká něco jinýho. No uvidim. Na*ranej jsem pekelně.

každopádně díky moc.

edit:holt si prostě budu muset počkat... :?

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

09.11.2014 13:50

Re: epi záchvat a zbroják

Pokud neplánuješ nosit krátkou pro sebeobranu , ale máš neodolatelné nutkání si zastřílet, tak to lze řešit dokud se věc nevyřeší perkusákem nebo něčím na stlačený vzduch. Zbroják nepotřebuješ, průprava je to výtečná a provoz levný.:wink:

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

13.12.2014 9:02

Re: epi záchvat a zbroják

1)Co se týče záchvatu - je prokázané, že se jednalo o epi záchvat? Mohla to být prostě mdloba? Třeba z nízkého tlaku? = Našli něco na EEG?
Tudy by mohla vést cesta.
2)Mohlo to být PNES. To ve vyhlášce není. Nastuduj si to. Opět záleží na EEG.
3)Když ti dá neuroložka prášky, tak zvaž, jestli by nebylo lepší je baštit.
4)Je pro tebe podstatný denní režim. Jí se v tolik a tolik, vstává a chodí spát v tolik. O víkendu max. o 1 h. posun. Tohle dělá hodně.
5)Samozřejmostí je žádné BZD, alkohol velmi střídmě, lépe vůbec.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků