Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

22.07.2014 22:09

Elektropohon pro přebíjecí lis

Tak tedy nevím, vzhledem k tomu, že bych rád pořídil také elektrický pohon pro lis, se mi Alfova informace, že v Mr.bulletfeedru je každá cca stá střela obráceně moc nepotěšila, zato Sided ano :-), tak babo raď. Nevíte někdo , kdo vozí nějaký pohon pro lisy do Čr ? Štrobl ho má sice na stránkách, ale nevozí...

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

23.07.2014 9:02

Re: Bullet feeder

Myslis tohle? Pohon k Dillonu

Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

23.07.2014 10:54

Re: Bullet feeder

Má cenu ho za ty peníze kupovat? Koukal jsme, že až na jeden díl je to celé složené z běžně prodávaných "univerzálních" komponentů. V materiálu jsem to spočítal na 6000Kč, jen vyrobit napojení na lis a vybrat si rychlost motoru ....

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

23.07.2014 12:21

Re: Bullet feeder

Ano myslím tento, ale objednat se nedá :-(
Drahý je to dost, ale jsem po dlouhé nemoci a už nikdy nebudu takový "silák" jako dřív, tak bych to zaplatil. Bohužel neznám nikoho, kdo by to uměl postavit, to by bylo samozřejmě nejlepší.
Našel jsem to na Ebay. com, ale napsali, že do Evropy to neposílají. To je tak , když se člověk na něco natěší :-)))))

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

23.07.2014 13:49

Re: Bullet feeder

Utíkáme od tématu, ale budiž... Admin to rozdělí.
Osobně se mi tenhle harapák moc nelíbí a ze států ho stejně nikdo nepošle. Spíš bych to řešil řetězem, které taky někde běhá po netu a nebo nějakou kultivovanou převodovkou. Byl jsem za dvouma zámečníkama, který si železo udělají, ale bojí se té motorařiny (elektrika + spojka), pokud by se do tohodle někomu chtělo jít ve spolupráci, tak bych motorizaci 1050 rád pořešil...

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

23.07.2014 23:39

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Kdybys našel odkaz na ten řetěz, tak ho prosím pošli.


Reklama

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

24.07.2014 6:58

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Pred par rokmi som sa pohraval nad myslienkou dat 1050 na motor.
Myslienka pekna, len samotny motor co pouzivaju amici ked som zistoval stal nekrestanske peniaze, tak som siel cestou samodomo co poskytol bazos :-)
U americanov som cital aky minimalny krutiaci moment musi mat a podla toho som kupil a nestaci.
Pri pouziti strelnicovej zmesky sa seka a ochrana na frekvencnom menici vypina motor.
Na druhu stranu som nemusel riesit klznu spojku, ale kaslem na to a robim na tom len ciastkove roboty ako odzapalkovanie .223, ci prebijanie uz skalibrovanych nabojnic.

Mechanizmus na retaz je urcite lepsi, ale musite upravit i lis a to nenavratne.
http://www.youtube.com/watch?v=g_CnQhiVK1I
http://www.youtube.com/watch?v=7sehMSfHZCw

AK mate otazky kludne sa pytajte, uz ked som to robil ma napadali myslienky ako to spravit nabuduce lepsie 8)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

24.07.2014 9:16

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Nejlepší řešení s řetězem co jsem našel je tady:
https://www.youtube.com/watch?v=N_0n__1ha9w

Ty fíčury jako dotykáč atd. jsou samozřejmě jen frajeřina, ale ta mechanika je asi ideál...

Další řešení s řetězem je tady, ale řekl bych, že horší než ta první verze...
https://www.youtube.com/watch?v=S0Je1ubpoqE

Autor ji nabízí tady:

http://www.forchtfirearms.net/dillondoc.html

za 1.200 USD, ale požaduje aby se mašina poslala k němu a on ji upraví a pošle zpět. Pro Evropu nerealizovatelné... :(

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

24.07.2014 9:25

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Treba tam novu suciastku ktora prenasa krutiaci moment na pohyb a zaroven odfrezovat z lisu zadnu cast, ktora tam zavadzia novej suciastke.
To prve video ju malo spravenu lepsie a indexovanie nebolo take sekane co sposobuje vypadavanie prachu a striel z nabojnic.
Po vasom vopruz :-)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

24.07.2014 16:27

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

rasto píše:Pred par rokmi som sa pohraval nad myslienkou dat 1050 na motor.
Myslienka pekna, len samotny motor co pouzivaju amici ked som zistoval stal nekrestanske peniaze, tak som siel cestou samodomo co poskytol bazos :-)
U americanov som cital aky minimalny krutiaci moment musi mat a podla toho som kupil a nestaci.
Pri pouziti strelnicovej zmesky sa seka a ochrana na frekvencnom menici vypina motor.
Na druhu stranu som nemusel riesit klznu spojku, ale kaslem na to a robim na tom len ciastkove roboty ako odzapalkovanie .223, ci prebijanie uz skalibrovanych nabojnic.

Mechanizmus na retaz je urcite lepsi, ale musite upravit i lis a to nenavratne.
http://www.youtube.com/watch?v=g_CnQhiVK1I
http://www.youtube.com/watch?v=7sehMSfHZCw

AK mate otazky kludne sa pytajte, uz ked som to robil ma napadali myslienky ako to spravit nabuduce lepsie 8)


Takže pokud přebíjíš do nezkalibrované směsky nábojnic, tak je motorový pohon nepoužitelný? Napřed zkalibrovat a odzápalkovat a potom přebíjet?

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

24.07.2014 17:46

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

To je přece blbost....

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

24.07.2014 18:44

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

No blbost....

Já jsem zchrastil větší množství nábojnic z venkovní střelnice a popravdě je to pěknej šrot. Nábojnice LZ občas nechtějí lízt do nebo z shellplatu, každou chvíli se utrhne dno zápalky, takže je nemožný zalisovat novou, věčný problém s NONTOX nábojnicema a nutnou velkou silou na odzápalkování, semtam berdan, semtam malorážková hylzna v devítkové.... Popravdě řečeno jsem už hodně dlouho neudělal v kuse víc jak 60-80 nábojů, aniž bych musel vyhazovat nějakou nábojnici z výše uvedených důvodů.

Kdybych měl motor, tak asi pořád stojím....

Dovedl bych si to představit že bych motor použil při přebíjení do nových nebo již zkalibrovaných a odzápalkovaných nábojnic (nebo do nábojnic který jsem již přebil a posbíral po sobě na tréninku, ty jsou taky jak po másle), ale s tímhle materiálem který mám k dispozici si motor nějak nedokážu představit. Resp. dokážu, ale s velkou zmetkovitostí...

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

24.07.2014 20:48

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Presne ako pisal alfonz.
I pri praci s pakou clovek citi rozny odpor a niekedy nemaly i ked su hilzne namazane.
Nezabudajte, ze v statoch maju minimum vasich nontoxov :-)
Da sa vsetko, len treba mat silny motor a dobre nastavenu spojku, lebo lis je drahy.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

24.07.2014 21:16

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Nontoxy řeší úprava vypichovací jehly, zlobivé nábojnice magnet, alespoň ty co zlobí mě. Utržené dno zápalky skoro neznám.......

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

24.07.2014 22:35

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Alfe, myslím že nutně potřebuješ tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=FU9gcI0n2EM
:mrgreen:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

24.07.2014 23:07

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Netopyr píše:Nontoxy řeší úprava vypichovací jehly, zlobivé nábojnice magnet, alespoň ty co zlobí mě. Utržené dno zápalky skoro neznám.......


Ano, NONTOXy řeší tenká jehla, pak ale díky malé zátravce lítá úsťová rychlost. Když to prohrnu "na prase" tlustou jehlou, mám vyrovnaný rychlosti. Magnet nic neřeší. Kupodivu železný hylzny přebíjím bez problémů. Utržené dno zápalky... ještě loni jsem to taky neznal, teď to řeším při každém přebíjení. Ideál je, když se zápalka utrhne a dno zůstane ještě na kousku viset (jak otevřená konzerva), to pak krásně blokne celej lis.....Prostě s tímhle materiálem hezky růčo... Ale i tak jde udělat v klidu 1000 za hodinu...

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

25.07.2014 7:22

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Magnet je dobra vec a hlavne nezavadzia. Ja ho mam na hornom klipe dillonackeho case feedra a ked pride Fe, tak ostane blokovat mikro spinac.
Niekedy mam problem prepichnut zatravku pakou, takze motor by vam tam preklzol urcite. Vacsi problem nastava, ked ostane napr vypichovacia ihla v zatravke a lis chce indexovat a vtedy vas paka nepusti, ale silny motor nedajboze bez spojky vam to dolame to mi verte.
Z casu na cas je problem s navedenim nabojnice do shellplate a vtedy mi hilzne "strielalo" po celej miestnosti.
Vacsina ak nie vsetky videa na youtube co vidite robia s kvalitnejsimi hilznami a nie z hnoju co pouzivame mi a to je najvacsi problem.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

25.07.2014 8:04

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

Nábojnice pro motorizaci se musí důkladně přebrat. Tzn. veškeré deformace, berdany, Makarovy, Br.C atd prostě pryč, jinak se to bude sekat.

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

25.07.2014 11:54

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

mimochodom mam 22Nm motor.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

25.07.2014 12:24

Re: Elektropohon pro přebíjecí lis

jpp píše:Nábojnice pro motorizaci se musí důkladně přebrat. Tzn. veškeré deformace, berdany, Makarovy, Br.C atd prostě pryč, jinak se to bude sekat.


Pak u toho přebíjení ale strávím víc času, než když to tlačím růčo s klikou :)

Další

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník