C08R4
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 13.08.2008 12:00

02.07.2014 10:08

Re: Dvouranný derringer

Nemyslím si, že by to bolo mazaním, ono totižto už hneď prvá strela tam ide dať ťažko. (Napečené olovo nemám žiadne v hlavni) Na fórach som našiel, boli ževraj nejaké chybné várky streliva, myslím ten orivál od GG, ktovie či to nemám aj ja, musím to doma pomerať. Tak ale na druhej strane, aspoň guľa sa neposúva po hlavni, keď to chce človek nosiť a je aj dobre utesnená tým pádom. Púzdro pre ľaváka mi vedia urobiť v GG na objednávku.

kreuzdorf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.04.2012 10:04

02.07.2014 10:26

Re: Dvouranný derringer

No nevím, já už jsem vystřílel několik set jejich ogiválů (pravda .45) a nabíjet blbě šly všechny, ale v zásadě žádné drama. Koule jsem zkoušel, vůbec mi to s nima nelítalo, takže jsem zůstal u těch jejich ogiválů.

Uživatelský avatar
kapula
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 26.07.2007 19:53

02.07.2014 11:11

Re: Dvouranný derringer

Prvy stupen tej 9mm strely by mal ist zasunut do hlavne pomerne lahko, az dalsie dva stupne by sa mali seriozne zarezavat do vyvrtu. Ked sme to skusali na strelnici, tak sme vzdy museli uz aj cez ten prvy stupen natlkat strelu gumenym kladivom. Nie nejakym velkym nasilim, ale len rukou to urcite neslo. Takze niesi jediny.

C08R4
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 13.08.2008 12:00

02.07.2014 11:47

Re: Dvouranný derringer

Tak asi to potom bude naozaj tými ogiválmi od GG. Už na pohľad je vidieť, že spodok tej strely je mierne rozčapený, myslím ten prvý stupeň a nie naopak.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

03.07.2014 8:36

Re: Dvouranný derringer

Ono je to principiálně správně, že se střela musí ze začátku natlouct paličkou či tzv. startérem. Musí dobře těsnit a hlavně být v hlavni pořádně napevno, aby se neposouvala. TO samé je např. u perkusních revolverů, kde se musí střela natlačit poměrně velkou silou, a její okraj se navíc ořízne. Navíc deringery nebyly původně určeny pro opakování velkého počtu výstřelů po sobě, takže to nevadilo.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

18.09.2014 16:57

Re: Dvouranný derringer

Jaké máte zkušenosti se spolehlivostí výstřelu u GG derringeru po dlouhodobém nošení??
Nemusí jít jen o GG výrobky, ale o jakékoliv perkusní derringery, případně pistole s vnějšími pistony.

Pořídil jsem GG derika Dimini v ráži 45. Koupil jsem i pouzdro přímo na tohoto derika a tak ho nosil. Derik fungoval spolehlivě, pokud jsem ho nabil a vystřelil brzy po nabití. Potom jsem ho ale co nejpečlivěji nabil a nabitého nosil v pouzdře. Chodil jsem tak na procházky do lesa. Zápalky jsem měl nasazené na pistonech a kohout na pojistném ozubu. Musím říct, že jsem ho takto nosil často a dlouho. Třeba i za sychravého počasí. Zápalky držely na místě, ale i tak jsem občas zkontroloval, jestli jsou správně doražené.

Když jsem pak asi za 4 měsíce chtěl vystřelit, tak spodní hlaveň bez problémů a horní neodpálila. Když to nešlo ani opakovaně, vyměnil jsem zápalku a pak k výstřelu došlo.

Otázka je, jestli selhání zápalu mohla způsobit zápalka, která na vnějším pistonu chytila vzdušnou vlhkost a znehodnotila se.
Je pravda, že pouzdro dobře kryje zbraň a pistony jsou chráněné z boku. Ale shora jsou otevřené a vystavené drobným nečistotám z kapsy, svetru,.... a taky vystavené vzduchu.
Je možný, že by ty zápalky nějak zkorodovaly nebo navlhly?

Kontroloval jsem samotný piston a ten byl v pohodě, neomlácený. Mrzí mě to, protože jde jinak o dobrou pistolku, na ty rozměry i přesnou a výkonnou.

Řešení by bylo před střelbou sundat staré zápalky a nahradit je novými, ale to v sebeobranné situaci nejde.
Máte někdo podobnou zkušenost, radu, tip??
Díky.


Reklama

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

18.09.2014 17:15

Re: Dvouranný derringer

Podle mne navlhlá zápalka. Zápalka musí výt rozměrově těsná a je potřeba ji nějak dotěsnit na pistonu. Tradiční řešení by mohl být vosk, nějak to dokola zakápnout, a nebo nanést vosk z boku dokola pistonu, a pak nasadit zápalku, vosk by se ořízl a utěsnil.
Vlhkost může lézt zepředu hlavní, ale tam máš nabitou kuli a namazanou ucpávku, a z druhé strany pistonem přes zápalku. Jinudy ne.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

18.09.2014 17:22

Re: Dvouranný derringer

Zkus přes piston natáhnout kousíček ventilgumky tak, aby těsnila přechod mezi zápalkou a pistonem...

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

18.09.2014 20:02

Re: Dvouranný derringer

A nebo si kup lak na nehty a nelakuj si nehty, ale zalakuj tu spáru :)

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

18.09.2014 21:22

Re: Dvouranný derringer

Tady je jednoduché řešení - udělej si zbroják a kup si normální kvér , pokud se cítíš ohrožen.
Je s podivem, že ještě nikoho nenapadlo nosit křesadlovou, kolečkovou, popřípadě doutnákovou pistoli na svoji obranu... to by pak bylo diskusí o spolehlivosti.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

18.09.2014 23:43

Re: Dvouranný derringer

Hm a copak asi tak nosili před takovými 200-300 lety, když to nebyl klacík k píchání a sekání? P08 asi těžko, že.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

19.09.2014 12:07

Re: Dvouranný derringer

Ketan - ale my žijeme v roce 2014 a z tohohle pohledu je jakákoliv perkusní nebo starší systémově zbran
naprosto nevhodná a můžu klidně i říct nebezpečná svému majiteli, pokud to není člověk perfektně znalý
a ví co to má za zbran. Velice nabezpečný je názor, že si koupím na obranu perkus. derringer jen
proto, že je D kategorie, toto je zcela scestný názor.
Možná, že za 100 let se naši potomci budou smát co jsme to tenkrát měli za zbraně v r. 2014, nějaké letící projektily ze samonabíjecích zbraní když budou lasery,el.výboje atd.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

19.09.2014 12:10

Re: Dvouranný derringer

Odpovědi některých přispěvatelů nechápu. Jiným naopak děkuju za tip a zajímavé rady. Zkusím to s tím voskem jak psal Wdog a příště zase vyzkouším Hungryho a Kentanovu radu. Po nabití to na první pohled vypadá, že zápalka je dokonale utěsněná na pistonu, ale nějaká mikro mezera tam být asi může, kterou se vlhkost dostane dovnitř. Zvlášť, když se ta zápalka před nasazením jemně prohne, aby "pružila" a seděla na pistonu nafest. Zepředu laufem vlhkost asi nepronikne. To je skoro nemožný, jak už bylo výše napsáno.

PS: O vhodnosti nebo nevhodnosti na nošení perk.systému v dnešní době se nemá smysl bavit. Každý ať nosí co chce ne? Můj dotaz směřoval na ty uživatele, kteří měli podobný problém jako já, aby mi poradili. A to se stalo. Nic víc netřeba ZDE řešit.

PS: 2. Zbroják mám a jestli se cítím ohrožen, je to moje věc, co budu mít na obranu. Na radu ohledně vhodnosti nošení čehokoliv se neptám.

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

19.09.2014 13:43

Re: Dvouranný derringer

Dneska řešíme tyhle problémy proto, že dnešní zápalky jsou citelně kratší, z tenčího a často tvrdšího plechu. Navíc obsahují mnohem míň drceného skla nebo křemene a proti origo hůř zapalují, protože zapalují jen teplem a plamenem, ne třením (týká se i CF zápalek).

Včelí vosk doporučuju přetavit kolem 1:1 s parafinem-včelí vosk pro tažnost, parafin pro tvrdost a vyšší teplotní odolnost.


FrankJ-buď tak laskav a přestaň zaplevelovat vlákno s technickými dotazy a poznatky k nějakému tématu svými pocity a dojmy. Trolíš, nic víc. To, že si netroufáš nebo "prostě nechceš" poznat nějakou techniku a technologii do detailu a ovládnout ji k dokonalosti neznamená, že nemůže poskytovat stejně dobré výsledky jako něco mnohem modernějšího. V řadě věcí modernější vůbec neznamená lepší, BTW. Jestli chceš svoje osobní (a nevímkolikátécojsemvživotěviděl) vlákno kde by ses mohl realizovat, založ si ho. Anebo se do některého přidej, na některých US serverech jich v off-topicu najdeš tolik, že ti vidle na přehazování stačit nebudou.
Tohle je TECHNICKÉ, ne POCITOVÉ vlákno, tak to prosím respektuj.
Díky za všechny vč. adminů

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

19.09.2014 21:08

Re: Dvouranný derringer

Tak tedy technické rady. Jaké zápalky jsi použil ? Což takhle zkusit jiného výrobce ?
Taky je třeba se zmínit zda nedochází k selhání i při střelbě ihned po nabití. Ta vlhkost se mi moc
nezdá, měl jsem nabitý perkusák asi 2 roky, sice jsem ho nenosil ale pak vystřelily všechny komory bez problému. Taky je třeba se zamyslit proč jedna vystřelila a druhá ne, pokud by byla vlhká zápalka
tak proč jen jedna ? Zkus přehodit pistony a opakovat pokus. Tam je moc možností a chce to jen
zkoušet, zalakování se mi zdá jako nejlepší řešení...

milah
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 09.06.2012 14:10
Bydliště: Kyjov

19.09.2014 21:37

Re: Dvouranný derringer

Pokuste se někdo ty zápalky schválně vlhčit a pak uvidíte, jestli jím to opravdu tak moc vadí. Myslím, že chyba byla už v té zápalce samotné a ne, že navlhla při nošení. Prostě občas nějaká nepráskne.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

19.09.2014 22:31

Re: Dvouranný derringer

Ještě se mi za cca 10 roků nestalo, že by zápalka selhala. Přitom jsem používal různé druhy, prostě to co bylo zrovna na krámě.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

19.09.2014 23:22

Re: Dvouranný derringer

No kdyby byl nitrocelulozovej rychleschnoucí lak, tak by stálo za to zalakovat přímo ty zápalky zevnitř.... To jsem nevymyslel já ale pánové S+B pro světovou výstavu, kdy jim nedovolili vystavit perkusní zápalky... do té doby, než je pánové vystavili ve sklenicích s vodou. Po ukončení výstavy zápalky z vody vyndali a normálně odstříleli.

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

19.09.2014 23:32

Re: Dvouranný derringer

Jim11: to jsi měl kliku, já mám jen za poslední rok jednu poloprázdnou 1075 (spíš takový neduživý kapslík), pět Remingtonů (ne prázdné, ale prostě nešly-ze série někdy z 2005 nebo tak nějak, popraskaný lak jsem na zbytku nenašel a stejně dvě nešly) a asi 20 úplně prázdných SB-prostě jen papírová zátka a zalakováno.

Milah a Kentan-ano, pokud je v zápalce slož a všechny další vrstvy jak mají být, dají se zápalky naložit do vody na několik dní a nic se jim nestane-tedy pokud jsou dobře udělané. Zalakované (a důkladně) jsou pokud vím od prvopočátků experimentů a výroby (sakra, už nějakých 200 let :D ). Problém je buď olej v kanálku, nebo zvlhnutí prachu před ním (nemusí zvlhnout ani celá navážka).

Jo, a aby nevznikla mýlka-nad horším zapalováním dnešních zápalek perkusních i Boxer remcám jenom v souvislosti s černým prachem, na bezdým je to spíš lepší.

milah
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 09.06.2012 14:10
Bydliště: Kyjov

20.09.2014 8:07

Re: Dvouranný derringer

Mě jích pár selhalo, když na potřetí nepráskla, vyndal jsem jí a praštil na ni kladivem, nic se nestalo. Prostě v ní nebyla zápalná směs. Značku si už nepamatuji.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník