Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

01.02.2011 23:22

Re: Dvouranný derringer

v této první sérii budou opravdu jen ocelové, s možnou povrchovou úpravou černěním a niklováním(zvažuje se ještě lak, na jednom testovacím kuse je a nemá chybu)

ráno to dá kolega do pořádku

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

06.02.2011 22:01

Re: Dvouranný derringer

gunman:krásná práce,,,,jedna hloupá otázka,,můžeš napsat jaké střely,flastry a navážky jste
použili a byli OK.,,,,,,,,,,,, pokud to nikoho nezajímá tak vymazat,,,díky :mrgreen:

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

16.02.2011 22:24

Re: Dvouranný derringer

střílelo se i s navážkou 2,5g, kule a ogivály mám odvážené v práci, váhu dám ráno

video ze střelby s normální navážkou - 0.8g

http://www.youtube.com/watch?v=Szmhd7aKWQI

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

11.04.2011 21:17

Re: Dvouranný derringer

povrchova uprava "Little Yellow Boy"
alebo vedecky, hi-tech povrchova uprava nitridom titanu, ako sa pouziva na reznych nastrojoch...
neoxiduje, neosucha sa, neposkriabe, nevidno otlacky od prstov ako na mosadzi.
a vyzera priam bozsky... :mrgreen:
Přílohy
DSC_0003.JPG

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

11.04.2011 23:33

Re: Dvouranný derringer

No vypadá opravdu velice pěkně, řekl bych až krásně. Nedá se říct, že bych ho zrovna teď hrozně nutně potřeboval, ale ...., no znáte to, do obchodu to nemám tak daleko a tak ..., hele "bufallo" nechceš mě proplatit účet :lol: :lol: :lol:

No asi ne... co? Už o něm uvažuji hodně dlouho, tajně samozřejmě, páč moje "stará", je dost přísnej politik, samý škrty .... víme?

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

12.04.2011 1:19

Re: Derringer Great Gun

Three Brothers
Obrázek
and family
Obrázek


Reklama

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

12.04.2011 6:28

Re: Dvouranný derringer

to jiml:
ja som len obycajny zgrlos, alebo "skrblik" ci ako sa to povie po vasom... musim si poriadne odtrhat od huby aby bolo na nejake zeliezko raz za 2 - 3 rocky... hypoteka, zena, dve male deti... :!:

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

12.04.2011 9:45

Re: Dvouranný derringer

Black Powder: je nejaky citelny rozdil (vykon, presnost) mezi temi ruznymi delkami hlavni?

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

12.04.2011 9:54

Re: Dvouranný derringer

Ani neni, vsetko je v ruke strelca. Nebadal som rozdiel. Mozno vykon, ale ten nemam ako zmerat a aj tak davat viac ako 2g. je zbytocne.

Companieros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 01.03.2011 13:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

06.07.2011 20:26

Re: Dvouranný derringer

Nevíte někdo, jak je to s tím derringerem CORY cal.36 od Progunu? Začaly se už vyrábět sériově a prodávají se nebo se to někde zaseklo? Pokud už ho někdo máte, tak jaké jsou uživatelské zkušenosti?
Companieros

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

06.07.2011 20:36

Re: Dvouranný derringer

jsou na zkušbně

hotová je serie černěných,niklovaných a nerezových

jak je dostaneme zpátky, budu informovat

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

19.07.2011 2:16

Re: Dvouranný derringer

V současnosti se dělají s laserovým gravírováním:
http://forum.gunshop.cz/download/file.php?id=15304

Companieros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 01.03.2011 13:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

05.08.2011 21:28

Re: Dvouranný derringer

Vážení hombres, trochu předběhnu Gunmana a můžu říct, že již mám doma derringer CORY od Progunu. Vedle podobné zbraně od GreatGunu, kterou mám také, je to další příklad dobrého řemesla a zručného zpracování. Objednal jsem si nerezovou verzi a je to lahoda. Všechno pěkně lícuje. Sice nemá mířidla, ale ta nejsou u zbraně tohoto typu zapotřebí. Zbraň je hezky plochá, nikde nic zbytečně nevyčnívá z obrysu, takže při tasení z kapsy nebo pouzdra nic nedrhne. Pistony jsou skryté v hlavňovém svazku, takže nehrozí nechtěné spadnutí zápalek při dotyku s oděvem, pouzdrem,... Vedle bratra od Great Gunu je tenhle nepatrně menší, především má kratší hlavně. Otočný svazek hlavní je zajímavým technickým počinem a svým způsobem neobvyklý. V každém případě se jedná o nevšední kousek.
Companieros

Jafff
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 12.08.2007 15:02

12.08.2011 18:23

Re: Dvouranný derringer

Kdysi dávno jsem si pořídil derringer od GG (dávno natolik, že se honosí sériovým číslem 6). Dnes jsem se konečně dostal k tomu, abych jej odpanil. Ne, že by se mi to nakonec nepodařilo, ale vyskytlo se mi několik podivných nepříjemností.
1) Ať jsem dělal, co jsem chtěl, nedařilo se mi přesvědčit dolní hlaveň, aby také vystřelila. Tedy aby vystřelila tehdy, když jsem to po ní chtěl.
2) Ať jsem dělal, co jsem chtěl, nedokázal jsem té spodní hlavni zabránit, aby střílela, když jsem nechtěl. Jinak řečeno, při odpálení horní hlavně se vesele přidala i ta spodní. Podezříval jsem úderník, že bere obě zápalky najednou a tak jsem tam dával vždy jen jednu. Ne, že by to pomohlo. Nevím, jestli může něco prošlehnout skrz tu část pistonu, na kterou se nasazují zápalky, ale buď jak buď, střílelo mi to pokaždé oběma laufy naráz. Občas velmi nepříjemné, protože část výkonu šla zřejmě zpět skrz piston. Nemít brýle, smíchy bych se neudržel.
3) Spodní lauf časem prokázal opravdový smysl pro humor. Mohl jsem vypráskat šest zápalek na pravém pistonu a nestalo se nic. Pak stačilo dát jednu ránu druhou hlavní a bylo to - střelily obě naráz. Takže pravý piston napojený na dolní hlaveň je v podstatě nefunkční, zato ten druhý odpálí vše (tedy pokud jsou naládované obě hlavně. Nasadit zápalku vlevo a doufat v odpálení dolní hlavně nefunguje).

Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Vím, že minimálně to odpalování obou laufů naráz už tu někdo zmiňoval, ale existuje nějaké řešení? Doma jsem to rozebral, vyčistil a znovu složil. Zkoušel jsem do hlavní hnát vzduch pod tlakem a vypadá to, že každý kanál je napojený jen na jeden piston, ale praktická zkušenost hovoří proti teorii...

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

12.08.2011 18:47

Re: Dvouranný derringer

Problem je v tom, ze pri vrtani kanalu na spodny lauf pracanti v Tvrdonicich prevrtali aj tak dost tenku stenu pod dnovymi srobami.
vid.obr.
Dnove sroby niesu dotiahnute na doraz a je tam medzera cca 0,1mm co staci na preslahnutie plamena. V prvej ako aj v dalsich verziach drzal hlavne v rame dnovy srob, ktory mal na oboch koncoch zavity, v rame M10x1 v hlavni M14x1 a bol ako medzikus - spojovacia redukcia.
O tento kus bola realna dlzka hlavni kratsia o 13mm. To by ani tak nevadilo, ako to, ze kanale boli vrtane po zlozeni celku ako sa podarilo. Keby si vopred predvrtali vsetky kanaly, dali zatravku cez stred dnoveho srobu a nie na kraj, vyhli by sa tomuto problemu o ktorom vsak v tom case nikto nevedel, lebo sa prejavil az v prevadzke.
Nova posledna verzia uz tento problem nema a ani mat nemoze, lebo bol dnovy srob zruseny. Hlavne su priamo zasrobovane to ramu a kanal sa sklatil o dlzku dnoveho srobu, takze aj odpal je rychlejsi. Celkovo sa predlzila aj realna dlzka hlavne o 10mm, ked pocitame aj zapustenie v rame. Takze ak ma Derringer dlzku hlavni 90mm, v reale ma viac ako 100mm.
Tvoj problem odstranis jedine reklamaciou, lebo je vlastne poskodeny ram. Ak by si vytocil hlavne a dnove sroby, zistis zavadu, ale mas po garancii.
Uz som mal v rukach jeden kus z malym vyrobnym cislom, ale s uplne novou konstrukciou ramu, takze po prerabke.
Přílohy
DGG.JPG

Jafff
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 12.08.2007 15:02

12.08.2011 19:10

Re: Dvouranný derringer

Aha! To je ovšem nemilé... Díky za osvětlení, zkusím tedy u Hungryho reklamovat.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

12.08.2011 21:46

Re: Dvouranný derringer

Mel jsem take problem s nespolehlivym odpalem spodni hlavne (vyrobni cislo jeste nizsi nez Jafff). Zavolal jsem pro radu primo do Tvrdonic panu Kurilovi. Ten si muj problem vyslechl a ted se podrzte... Rekl mi ze ho mrzi ze mam problem a pokud chci tak ze mohu zbran zaslat na vymenu za novy kus. Pristup ktery se hned tak nevidi. Zbran jsem tedy zabalil a odeslal, obdrzel jsem fungl novou i s drevenou kazetou.

Zbran jsem uz otestoval a strili jedna basen, vystrilel jsem asi 20 ran z kazdeho laufu s navazkami od 1-2g a bez jedineho problemu, zadny selhac ani opozdeny zapal...

Co jsem tak studoval rozdil tak:

- take jsem si vsiml ze dno hlavne je jinak reseno (ze je hlaven uvnitr "delsi"), myslel jsem vsak ze hlavne jsou v tele zalisovane nikoliv zasroubovane (ta informace o zasroubovani je 100% ?)
- silnejsi pero kohoutu
- predni objimka hlavni nema z boku sroubek (je nalisovana ?)
- povrchovka je podstatne "vylestenejsi"
- hlavicky sroubku jsou perfektne zalicovane a take s povrchovkou
- laserem vypalene napisy (v realu vypadaji lepe nez na fotce, takze v poho)

S deringerem jsem nyni bez vyhrad spokojen, je to šperk, fy GreatGun na me udelala svym pristupem dojem a jejich dozivotni zaruka urcite nejsou jen prazdna slova. Kez by vsichni vyrobci byli solidni jako oni. Nemohu nez doporucit!!!

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

12.08.2011 21:58

Re: Dvouranný derringer

Kde si videl takto lisovane hlavne?
Na 10mm ti to neudrzi take tlaky, raz by to vyletelo. Vzdy sa taketo veci robia bud z jedneho kusu, alebo sa davaju na zavit! Pri takejto dlzke zapustenia vzdy s jemnym stupanim. To je predsa zaklad konstrukterstva a strojariny.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

13.08.2011 20:24

Re: Dvouranný derringer

Proste me to jen napadlo, nejsem konstrukter... :wink:

U toho meho je to jen 8 mm.

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

24.10.2011 15:17

Re: Dvouranný derringer

GG derrik, výstřel zpomaleně:
http://www.youtube.com/watch?v=coRzZSR4I2s

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků