Uživatelský avatar
221.tiger
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 06.01.2010 15:47
Bydliště: Hvozdec

13.05.2010 9:18

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Všechno je samozřejmě otázka ceny a kolik do toho každej může nebo hodlá dat. Nicméně prodlužování origo sklopky považuju za ztrátu času. Cenově přijatelná je sklopka od ARSENALCZ. Dělají to z původní sklopky, není třeba žádná úprava a mají dvě délky. Pocit při střelbě oproti origo je NESROVNATELNÝ. Vyšší level a můj favorit je izraelská pažba Galil (momentálně už Galil 2).
Co se týče podpažbí/nadpažbí tak novinka od Gunexpertu je oproti všemu dosavadnímu jako z jiné planety. Alespoň dle vyjádření zkušebny ve Slavičíně. Kvalitě bude zřejmě taky odpovídat cena, ale ve srovnání s Bruger-Thomet to nebude tak hrozný a navíc o 2 generace jinde.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

13.05.2010 16:04

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

221.tiger: já mám 58 stále svoje nadpažbí a nějak si další generaci nedovedu představit. funguje to dobře, váha je malá. Možná by se dalo vyřešit nějaké upnutí bez nutnosti použít nástroje, ale zase to nesundávám 10x za den, tak mi ten jeden šroub vůbec nevadí. Podpažbí je na 58 IMHO nepotřebná věc. Dej sem fotku toho zázraku z jiné planety, rád se něco přiučím. Jo a přidej cenu.

Jinak nadpažbí stále mám, zájemci mohou psát PM. Nově jsem schopný dodat nadpažbí i s povrchovkou GunKote v několika odstínech.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

13.05.2010 16:36

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58


Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

13.05.2010 17:39

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ne že bych chtěl bejt škarohlíd.....ale posun o generace? :roll:

Uživatelský avatar
221.tiger
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 06.01.2010 15:47
Bydliště: Hvozdec

13.05.2010 21:12

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Myšleno posun v konstrukci a užitné hodnotě. Myslím, že to není vůbec nadsazený. Diskutovala se tady domácí výroba, nic proti, nemusí to byt špatný, ale záleží co od toho chceš. Hmotnost, šířka úchopu, výška kvůli použití standart mířidel a hlavně jestli drží nastřelení po opětovné montáži a jak ta demontáž a zpětná montáž dlouho trvá a jestli to uděláš bez nářadí...
Nemyslel sem dural "Sport", ale tohle, co je vidět na vz.58 5,56: http://www.gunexpert.cz/products/sa-vz-58-expert-5-56-nato/
Naposledy upravil 221.tiger dne 13.05.2010 21:18, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

13.05.2010 21:16

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

:) tys to nadpažbí od QNX neviděl, co ?


Reklama

Uživatelský avatar
221.tiger
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 06.01.2010 15:47
Bydliště: Hvozdec

13.05.2010 21:26

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

To máš recht, neviděl a proto taky nehodlám a ani nemůžu soudit. Pro objektivní posouzení by to samozřejmě chtělo přímé srovnání. Nicméně su rád, že se tady diskuze podlouhé době rozběhla :P

Nesouhlasím, že podpažbí je k ničemu. Záleží na tom, co po té zbrani chceš. Cena bude předpokládám odpovídající. Ale když to porovnám s B-T nebude určitě vyšší, ale užitná hodnota kapánek jinde.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

13.05.2010 21:47

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

chtěl bych se zdvořile zeptat, v čem je to lepší než BaT, kromě ceny, která je u BaT přes deset tisíc? pořád to je jedna lišta nahoře,2 na bocích a jedna dole. BaT je chycený 2x upínkou na hlaveň, tohle je chycený čepem v zadu, bude to asi držet líp. BaT má součásti nadpažbí stýkající se se zbraní z kovu, to samé u podpažbí, dle mého je kov lepší než dural.

mám na jedné zbrani pažbení BaT, na jedné kopii Bat, která má taky některé části kovové, měl jsem v ruce i QNX a na střelnici jsem viděl i verzi s uchycením na čep, o které je tady řeč - všechny jsou generačně jinde než laciný plasty, ale že by mezi sebou měli nějaký propastný rozdíl bych netvrdil

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

13.05.2010 22:15

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Já koupil kopii BaT a byl jsem naprosto zděšenej velkou hmotností. Podpažbí je úplně nesmyslně předimenzované. Bohatě by tam stačila 1/2 materiálu. Chtěl jsem podle toho udělat nové podpažbí, ale nakonec jsem došel k závěru, že se 58 nemá cenu dál věnovat a raděj jsem se pustil do předpažbí pro pístovou konverzi "AR15" v ráži 7,62x39.
Kvalitní hliníková slitina je pro tohle použití naprosto ideální, používat ocel nemá smysl. Do plastu bych nešel.

221.tiger: to co jsem dělal je sice domácí výroba, ale IMHO na tom ani trochu nezáleží, stejně to nepoznáš.

Uživatelský avatar
221.tiger
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 06.01.2010 15:47
Bydliště: Hvozdec

14.05.2010 13:33

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

S tou hmotností B-T máš sakra pravdu. Psal sem o tom zrovna předevčírem do vlákna ,,58 v armádě". Taky k těm plastům nemám důvěru, i když prej celkem vydrží. Pro někoho, kdo to má jen pro radost a střílí 2x ročně po sto nábojích to je slušivej doplněk, do Áčka by si to nikdo nevzal.
Pokrok u toho novýho vidím hlavně v možnosti rychlé sundání a nasazení bez použití nářadí při dodržení nástřelu.
to QNX: jak bylo řečeno, neviděl sem, nemůžu soudit. Určitě sem to nechtěl poplivat, spíš oživit diskuzi, což se myslím podařilo :wink:

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

14.05.2010 14:24

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

já to QNX nadpažbí mám už více než rok a nemůžu si stěžovat (odstříleno cca 2-3tisíce). na zbrani drží pevně, kolimátor na něm také bez hnutí, hmotnost v pohodě. jediná nevýhoda je nutnost imbusáku k demontáži (stejně ji nedělám moc často) a to, že k tomu nedodělal podpažbí. tam mám plast a chci ho vyměnit za něco lepšího.
nevím, jestli by profíky uspokojovalo, ale pro nás amatéry úplně super.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

14.05.2010 23:57

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Missak: testovalo to i pár profíků a nikdo nenadával, tak snad i to proběhlo OK :-) Proč jsem nedodělal to podpažbí: jeden z důvodů je velice malá rozměrová přesnost 58, jednotlivé kusy jsou často i o několik desetin mm rozdílné. Udělat něco univerzálního a přesného je problém. Kdyby to byla zbraň vyrobená v tolerancích 10x menších, tak bych to udělal bez nutnosti používání nástrojů, ale takhle to byl problém. Kdyby si někdo objednal 50ks podpažbí, tak to klidně dodělám, ale moc velký zájem nebyl. Nechtěl jsem se s tím trápit a raději jsem se pustil do té pístové konverze "AR15" v 7,62x39. Tam se můžu vyřádit na trochu jiné úrovni než by bylo možné u vz. 58. Když se to povede, tak z toho bude zbraň ve stejné ráži, ale v podstatně modernějším kabátě. Na vz.58 mi stačí nadpažbí, po dalším tuningu už netoužím. Možná dodělám tu sklopku, zatím mám na vz. 58 pevnou duralovou pažbu, ale sklopce bych dal přednost. Snad by se těch 20ks (na které mám připravený materiál) prodalo, ale ani tady jsem nezaznamenal nijak velký zájem.

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

15.05.2010 15:46

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

QNX: já to chápu, že abys něco vyráběl v malosériovce se moc nevyplatí a musíš na to mít hlavně odběratele. v té době bych to podpažbí asi ani já nekoupil, to až mi při zkušebním nasazení nožiček prasklo to plastové, tak jsem nad tím začal uvažovat. navíc v té době udělal podpažbí gunman a taky asi neměl moc zájemců (jinak vaše dvě k sobě pasovaly, jak jsme kdysi zkoušeli v GC). to bylo jen takové postesknutí.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

15.05.2010 20:36

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Missak: jo, to, že gunman udělal podpažbí byl další důvod. Pasovalo to k sobě, tak pro uživatele bylo řešení dostupné. Nechtěl jsem mu dělat konkurenci podobným produktem.

Uživatelský avatar
221.tiger
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 06.01.2010 15:47
Bydliště: Hvozdec

18.05.2010 8:02

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Fotka a pár nových podrobností k výše zmíněné soupravě od Gunexpertu:

http://www.gunexpert.cz/products/predpazbi-gunexpert/

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

18.05.2010 11:19

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

221.tiger: Je to pěkné a ten průvodní text je ještě lepší :-) Na můj vkus je to dost složité, ale to by nevadilo v případě že se jim podaří udržet nízkou cenu ...... tak do 4000-5000kč. Dát např. 10 000 - 20 000 kč do tunění vz. 58 IMHO nemá cenu, to už si můžu rovnou pořídit modernější zbraň.
Já jsem to svoje nadpažbí dělal tak, aby bylo funkční, jednoduché a levné. Při ceně 2000 kč/ks (Při větším odběru ještě levněji) je to asi nejlevnější duralové nadpažbí na trhu.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

18.05.2010 13:38

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

2 gunman: Jen bych dodal, že ono uchycení přes hlaveň u B&T byl požadavek odběratele, který se podílel na vývoji. Po zkouškách různých variant bylo totiž zjištěno, že se jedná o nejspolehlivější pevné řešení (narozdíl od čepu jako na původních pilinách). K tomu je nutný říct, že se nebavíme o používání v rukavičkách na pár ran při pěkném odpoledni. Ohledně váhy.....jo asi by šlo udělat lehčí, nicméně to je daň za robustnost, která..........opět vychází z požadavků.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

18.05.2010 17:19

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Biggles: určitě by to (BaT) šlo udělat lehčí, takhle to nemá žádnej smysl. Přidáním materiálu se jim jenom zvedla váha, ale užitné vlastnosti ne. No, možná byla v požadavcích podmínka použití nějakého páčidla montovaného na lištu ........ tak to potom jo. Jinak si nedovedu představic nic ospravedlňující to množství materiálu.

Upevnění za hlaveň je celkem logické, to původní řešení není vhodné. Kdybych to dělal pro vlastní použití, tak asi předělám i plynovej násadec a vyřeším to elegantněji ........ ale to by bylo řešení nepřijatelné pro 99,9% uživatelů, takže upnutí za hlaveň dle BaT je asi nejlepší řešení.

Uživatelský avatar
221.tiger
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 06.01.2010 15:47
Bydliště: Hvozdec

19.06.2010 18:53

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58


Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

20.06.2010 19:06

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Vypadá to dobře, ale za tu cenu to bude dost obtížně prodejné. Neznám nikoho, kdo má na kose, kterou si bere jen tak na střelnici věci od B&T- na blbnutí a sport postačí bežné komerční věci od FABu nebo třeba QNX předpažbí a podpažbí od GUNMANA za 1/3 ceny. Armáda si to nepořídí ze dvou důvodů- jednak si koupili nové flinty a kdyby chtěli modernizovat sa-58, tak se to udělá přes sprátelené firmy, kde budou nějaké ty provize...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony vz. 58

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků