Uživatelský avatar
ladaj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29.11.2010 14:39
Bydliště: Zlín

22.04.2016 15:41

Re: Dřevo na pažby

Asi pracovali s jinou koncentrací, mě to vycházelo na pár minut a opláchnout, jinak už to šlo do příliš divoké barvy. Konkrétně jsem dělal dvě pažby a pak nějaké drobky z třešně. Na ostatních dřeviných jsem jen zkoušel vzorky, možná je i ta šedá po napuštění a vyleštění pěkná.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

22.04.2016 16:01

Re: Dřevo na pažby

Zniper:
Ahoj. Proč, za jakého důvodu, by používali NaOH na výrobek za mahagonu? Nebo teaku? Mám zkušenost z práce na mahagonu, to dřevo samo o sobě je nádherné. Že by jim vadila jeho načervenalá barva? Po omirkování a přeleštění smirkem 2500 a bavlnou je dřevo hladké a lesklé. Jednou za měsíc pažby přetřu lněným olejem a kochám se. (na své si přijde i čich - po otevření skříně se zbraněmi na člověka dýchne nezaměnitelná vůně.)

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

22.04.2016 16:20

Re: Dřevo na pažby

Prave koli starozitnemu vzhladu. Vtedy bola dost velka moda mat starozitny nabytok, alebo mat nabytok z velmi stareho dreva. Trieslovinove dreva (dub, buk, mahagon, teak) prave storociami ziskavaju takyto vzhlad. Nemalou mierou sa na sedom nadychu ci uplne sedom dreve podpisal aj zacinajuci biedermayer styl. Ked sa zacalo experimentovat s modernymi tvarmi - jednoduchymi hladkymi plochami s ohybmi, a inymi nez klasickymi farbami dreva s prirodnou kresbou. Tychto nabytkov sa vsak nevyrobilo vela, boli dost drahe :-)

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků