Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

02.06.2008 20:02

Dovoz zbraně z USA (fyzický)

Vím, že podobné téma tu je, ale netýká se přímo zbraní, jen doplňků.
Napadla mne hříšná myšlenka, a to odletět do států, nakoupit a dovézt. A moje otázka je jasná. Je možné (přes ministerstvo či ambasádu) získat dovozové povolení? Ano mohl bych hledat na netu a dopisovat si s ministerstvem, ale třeba to už někdo zkoušel...........
Vím, že tato varianta je schůdná pro čechoameričany (se zbrojákem)......je však možná cesta i pro nás, jedince jen s českým občanstvím?
Samozřejmě vím, že zbraň pak musí projít zkušebnou............
Naposledy upravil Biggles dne 02.06.2008 20:42, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
tazator
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 13.07.2006 16:15
Bydliště: Lanškroun

02.06.2008 20:29

Zajimava myslenka a uz sem o tom taky premyslel....

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

02.06.2008 22:19

Pokud je to zbran na ohlaseni, tak si musis zjistit za jakych podminek v kterem state si muzes jako cizinec koupit jakou zbran. Jak je to dnes s vlastni dopravou nevim. Po priletu do CR to odneses na zkusebnu a pak prihlasit na policii.
Zbrane na povoleni to bude obdobne, jen asi tezsi koupit v USA. U nas musis mit normalni nakupku.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

02.06.2008 23:22

Zajímavá myšlenka, nejsem si ovšem moc jist, že by se to vyplatilo a dopisování si s ministerstvem a dokonce i obchody ve statech se tim asi nevyhnes. Bude to jiste dost papirovani a nepredpokladam, ze bude vysledna cena zajimavejsi nez si zbran nechat dovezt nekym kdo ma licenci.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

03.06.2008 17:56

Takže, podle předběžných informací stačí papír od PČR (povolení k dovozu či jak se to jmenuje), pak jest nejsložitější akce, a to přesvědčit amíka, aby zbraň prodal (a hlavně zařídil vývozní papír), pak už jen to sem fyzicky dostat, zaplatit clo + DPH, prohnat to zkušebnou a přihlásit........

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

03.06.2008 18:55

Pokud prijedes do statu, tak ti nikdo nebude vyrizovat zadny vyvozni papir. proste po splneni potrebnych formalit k nakupu zbrane, ti zbran proda. co s tim budes delat pak je jen tvuj problem. precti co jsem napsal drive. resite uz ptakoviny. zacni tim co potrebujes k nakupu v usa. U nas potrebujes povoleni k trvalemu dovozu zbrane. Modry formular. Ale opet, nevim co to resis tady.
1. je to v zakone
2. ti to reknou na mistnim oddeleni zbrani a streliva PCR.


Reklama

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

03.06.2008 19:01

ad 1. ano je to v zákoně a byl jsem línej to hledat, přiznávám, ale ony kupodivu platěj nějaký zákony i v USA (a dost často i stát od státu jiný), ale to je fuk...........pokud si myslíš, že napochoduješ v USA do prvního krámu se zbraněma s papírem v češtině a oni ti prodaj hračku tak se pleteš............je to smutný, ale je to tak...........
ad 2. Ano to je fakt,jen jsem se tam taknějak včera navečír zrovna nedostal.......

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

03.06.2008 19:23

Biggles píše:ad 1. ano je to v zákoně a byl jsem línej to hledat,.

Takze to mame hledat my? nebo kdo?

Biggles píše:ale ony kupodivu platěj nějaký zákony i v USA (a dost často i stát od státu jiný), ale to je fuk...........pokud si myslíš, že napochoduješ v USA do prvního krámu se zbraněma s papírem v češtině a oni ti prodaj hračku tak se pleteš .

asi jsem to napsal spatne, nebo ty neumis cist. bud tak laskav a precti si co jsem napsal v prvni prispevku.

Biggles píše:............je to smutný, ale je to tak...........
ad 2. Ano to je fakt,jen jsem se tam taknějak včera navečír zrovna nedostal.......

Tak si tam dojdi. A zeptej se.
Napsal jsem ti zakladni kroky co mas udelat a co potrebujes.
tak jeste jednou polopaticky
1. zjstit si v zemi kde chces kupovat, za jakych podminek jako cizi statni prislusnik muzes koupit zbran (v USA dlouhe zbrane nebyl problem, nevim jak ted). podle toho se zaridit.
preprava zbrane nebyl nikdy zas takovy problem pokud byla radne deklarovana a umistena do zavazadloveho prostoru. Dnes nevim, nutno zjistit, ale ne jako dovoz ale jako prepravu.
2. zjistit u nasich uradu (PCR) ev. studiem zakona, co potrebujes za papiry k dovozu.
Tezko tyto informace (presnejsi) dostanes tady.
nakup a doslani je rovnez jine. a zrovna tak je to jine pro obchodnika.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

04.06.2008 1:00

Dle mého názoru bude lepší, dohodnout se s někým, kdo se dovozem zabejvá a dát mu něco za zprostředkování dovozu. Rozhodně to bude lacinější a jenodušší, než zpáteční letenka a papírování kolem ;)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

04.06.2008 6:44

Kolik si cenis hodiny sveho casu??
Naposledy upravil Shiva dne 04.06.2008 16:53, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

04.06.2008 16:47

2 Shiva: Nechtěl jsem po nikom, aby něco hledal za mne. Pouze jsem se zeptal, zda někdo neví (třeba už to dělal).
Také jsem nikde nepsal o dlouhé ( a upřímně netuším, zda je rozdíl v dovozu dlouhé a krátké - z hlediska USA), nicméně skutečně jest třeba mít z místního odd. PČR papír (povolení k trvalému dovozu či jak se to jmenuje?) a stejně tak potřebuje obchodník v USA vidět nejen tenhle papír s ověřeným překladem (+ to samé zbroják), ale stejně tak (a to se zřejmě liší (nejen) stát od státu) glejt od jejich úřadu z důvodu prodeje do zahraničí (protože coby cizinec s turistickým vstupem onu zbraň vyvezu).
Přeprava je nejsnadnější záležitostí.........jak si napsal, tak skutečně jí odvezeš v zapsaném zavazadle...........a kroky v ČR jsou již také jasné.
Každopádně díky za čas, který si tomu věnoval a snad jsem to shrnul správně, včetně toho, že snad mluvíme stejnou řečí, tedy fakta jsou řekněme stejná.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

04.06.2008 16:58

1. je rozdil mezi dlouhou a kratkou
2. obchodnika nezajima (zalezi kde a co kupujes) jestli tam jsi jako turista nebo ne.
naprl kdyz jedes lovit, tak si loveckou zbran muzes koupit (drive kanada, aljaska a xy jinych statu) pouze na nejaky ID doklad.
Ale jak jsem jiz napsal, toto je potreba zjistit v tom kterem statu se hodla prodej realizovat.
Nemyslim si, ze je potreba tuto debatu dale rozvijet. Je jednodussi to vyjednat odsud a nechat poslat. Pokud tam jedu na navstevu, tak to realizuji az na miste jestli to je mozne a podle informaci ktere si zjistim pred odjezdem.

Belson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 06.11.2006 17:56
Bydliště: Tatry

24.08.2008 21:43

Zablúdil som tu až teraz a možno to už nie je aktuálne, ale čítam tu nejaké domnienky, ktoré sú ďaleko od pravdy, takže:

1. Ako nerezident nemáš legálnu možnosť získať v USA zbraň.

2. Vôbec to obchodníkovi v USA nie je jedno, bez ohľadu na to, že kde a čo kupuješ, že či si turista alebo nie (hovoríme o zbrani).

3. Exportovať zbraň z USA môže len tamojší držiteľ FFL (Federal Firearms License) na základe vývoznej licencie, ktorú dostane od ich príslušného ministerstva (Departmentu) len na základe dovoznej licencie vydanej orgánmi cieľového štátu (resp. IIC).

4. Ani v Kanade si dnes už nekúpiš loveckú zbraň "pouze na nejaky ID doklad" ako píše Shiva, musíš byť držiteľom licencie. Volajú to PAL - Possession and Acquisition Licence, je to ako náš (váš) zbroják. Narozdiel od USA, toto si tam ale môže urobiť aj cudzinec. Napr. ja som si to urobil v 2005 (aj na non-restricted ale aj na restricted - teda krátke zbrane). Ak dostatočne ovládaš jazyk, nie je to žiadna zložitá vec, tie ich testy zmákneš ľavou zadnou.

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

16.10.2008 9:50

No mám trošku z jinýho soudku. Kolega amík by mi zbraň přivezl. Když jsem se ho ptal jestli to bude OK na americký straně, tak že prej "no problem" (bejvalej S.W.A.T, asi ví, jak si to zařídit :c) ) Čučel jsem do zákona 119 a jak jsem to pročítal, tak by neměl bejt problém, že nemá českej zbroják. Není tu právník nebo někdo co už tím prošel? Než půjdu na PČR, rád bych to měl trošku proklepnutý. Za případnej helpík Díky

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

16.10.2008 14:42

To že nemá český zbroják JE problém, z letiště ho se zbraní nepustí.

Kolega to takhle taky řešil, myslím, že to předjednal na letišti a čekal tam s vyřízenou nákupkou a zbrojním průvodním listem. Ten druhý mu se zbraní dovezl i fakturu. Potom hned mastil na zkušebnu. Chce to se tam pozeptat celníků. Už si nepamatuju, jestli hned platil DPH a clo....

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

16.10.2008 15:25

No když se podíváš do zákona i do toho formuláře, tak tam není ani slovo o tom, že ten kdo zbraň fyzicky převáží, by měl mít zbroják ... A nákupka je uplnej blud. Povolení k dovozu zbraně je zároveň povolením k nabytí ...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

16.10.2008 15:39

Tak jo :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

16.10.2008 17:41

GMatysek píše: Povolení k dovozu zbraně je zároveň povolením k nabytí ...


No mě bylo řečeno že potřebuju jak nákupku tak zbrojní průvodní list....

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

17.10.2008 9:01

Mea culpa ... já o koze a všichni o voze. Chci dovézt opakovačku, tudíž "Céčko".
Takže §45:
(6) Zbrojní průvodní list pro trvalý dovoz zbraně nebo střeliva je současně souhlasem k nabytí vlastnictví ke zbrani kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně mimo území České republiky.
Pak už jenom zkušebna a PZ.

Uživatelský avatar
Eb
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 116
Registrován: 28.10.2008 17:42
Bydliště: Prágl

29.10.2008 15:42

Nevím,jak je to s jinými typy zbraní, ale třeba individuální dovoz AR15ky je poměrně komplikovaný, protože všechny díly spadaj do United States Munitions List (USML) a podléhají International Traffic in Arms Regulations (ITAR), takže dovézt jakoukoliv součást pro US dealera znamená,že pro Vás musí sehnat povolení od státu,v kterém se nachází, povolení od ministerstva obrany, a další..což na 99% znamená,že se na vás vyflákne rovnou,a nebo si našinec řádně zaplatí..tyto informace mam od Pata Rogerse,takže se domnívam,že by měly být OK, pokud někdo s podobným problémem má nějakou pozitivnější zkušenost, sem s ní..podotýkám,že se jednalo o civilní smei verze, dovoz full auto AR15 bude ještě větší radost...

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků