setcanabis
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17.03.2011 13:46

21.06.2011 7:41

Dotaz na zkousky

Zdravim panove, chtel bych se jenom zeptat jestli nekdo nevi jestli uz se letos zas budou moct delat zkousky i na mensich strelnicich? Ptal sem se naposled asi pred mesicem u nas na strelnici a prej mozna ale ze to nevi jiste. Tak jenom jestli nahodou nema nekdo cerstvejsi info. Dik moc

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

21.06.2011 11:53

Re: Dotaz na zkousky

V zákoně se toto neřeši, jen že policie přiřazuje. Takže asi nejlépe optat se na Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál

setcanabis
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17.03.2011 13:46

21.06.2011 12:19

Re: Dotaz na zkousky

No me prave na polici kdyz sem si byl asi v unoru pro prihlasku tak me rikali ze to plati od zacatku roku ale prej si na to vsichni stezuji tak by se to mohlo zmenit. a je to prej podle nove legislativy

KITTbx
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 04.06.2011 6:06
Bydliště: Ostrava

21.06.2011 12:31

Re: Dotaz na zkousky

Stěžuje si kdo, Policie nebo střelnice nebo žadatelé?
Jsem přesvědčen, že na PČR vědí kdy a kde se zkoušky konají, alespoň tady v Ostravě mi to bylo jasně řečeno = kdy a kde a pokud se na střelnici nedomluvím dopředu, tak mi místo přidělí oni, žádný problém.

setcanabis
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17.03.2011 13:46

21.06.2011 12:35

Re: Dotaz na zkousky

NEcituj tesne predchazejici prispevek! ufo

Stezuji si vsichni a me dali taky na vyber ale jenom tri strelnice a v brne a jabych chtel na nasu malou strelnicu v lysicich kde to znam.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

21.06.2011 18:12

Re: Dotaz na zkousky

Kdyby se měli dělat zkoušky tam kde to žadatel zná tak by v tom byl pěkný bordel.Není v lidských silaách komisařů dělat zkoušky tam kde si poručí žadatel.Máě na výběr 3 střelnice.Tak co bys ještě chtěl.U nás je to pořád na jedné a nikomu to nevadí.


Reklama

Uživatelský avatar
sairon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 15.02.2011 13:23
Bydliště: Mladoboleslavsko

22.06.2011 0:44

Re: Dotaz na zkousky

Nějak mi uniká, k čemu je potřeba znát na zkoušky střelnici. Jediný rozhodující faktor je podle mě dostupnost střelnice - dělat zkoušky 50 km daleko by se mi nechtělo. A případně není problém se s někým domluvit a střelnici před zkouškou navštívit.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

22.06.2011 1:09

Re: Dotaz na zkousky

Ani tech 50 km by me neodradilo. Kdyz jsem delal zkousky, coz bylo jeste davno v drevnich dobach, kdy misto zkousky neurcovala policie, sel jsem ji delat do Kolina (ci kousek vedle). Delali kurz i zkousku v jeden den, instruktorem i zkousejicim byl plukovnik z policejniho prezidia. Kdyz jsem ten papir pak prines k nasim policajtum, pokyvali uznale hlavou a rekli: "Jo, tak to je dobry!". :)

Ale musim se priznat, ze kdyz jsem si pred asi dvema roky delal rozsireni na Decko, chteli me poslat do Oparan, coz jsem odmitnul. Proc bych mel v Oparanech platit poplatek za strelnici, kdyz u nas jsem to mel zadarmo? Tak me holt napsali na dalsi termin, ktery byl v Cekanicich. :wink:

Ja vim, ze jsem trochu OT, ale snad to ilustruje, proc obcas lide nechteji delat zkousky tam, kde jim urci policie.

setcanabis
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17.03.2011 13:46

22.06.2011 6:45

Re: Dotaz na zkousky

sairon píše:Nějak mi uniká, k čemu je potřeba znát na zkoušky střelnici. Jediný rozhodující faktor je podle mě dostupnost střelnice - dělat zkoušky 50 km daleko by se mi nechtělo. A případně není problém se s někým domluvit a střelnici před zkouškou navštívit.


Jo do brna to mam taky asi 40km a na nasu strelnicu tak 5km ale spis jde o to ze to tam znam znam tam ty spravce a kdyz tam clovek jezdi kazdej tyden tak me nejak prijde lepsi to delat tam nez nekde kde to neznam a cena je tam taky o dost nizsi nez v brne. Ale me spis zajimalo jesli nekdo nevi jestli se bude menit ta legislativa, myslel sem ze kdyz je tady spousta policajtu a urcite nejakej pravnik a proste lidi co k tomu maji blizko tak nekdo neco bude vedet. Zkusim dneska jeste napsat na policajty a kdyztak hold budu muset do brna bo uz me nebavi furt nekoho shanet kdyz si chcu jit zastrilet.

sokolik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28.10.2010 22:17
Bydliště: Praha

25.06.2011 19:19

Re: Dotaz na zkousky

1. Pokud to je z legislativy (o čemž silně pochybuji), napiš z jaké, pak se k tomu může někdo jí znalé vyjádřit. Spíš bych tipoval, že to někdo hodně popletl - buď ty nebo ten kdo ti to řekl.
2. Na střelnici opravdu vůbec ale vůbec nezáleží. Pokud neuděláš test, nebo uděláš více či méně závažnou chybu při manipulaci, končíš i kdybys to dělal u sebe doma.
3. Výběr ze 3 střelnic je opravdu luxus. Jednu z nich si vyber, zajeď si tam na přípravný kurz a budeš se tam cítit při zkoušce jako doma (hovořím ze své zkušenosti). Lidé od zbraní jsou vesměs přátelští a slušní lidé.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

08.06.2013 20:05

Re: Dotaz na zkousky

Nazdar chlapci. Na stará kolena chci udělat ZP. Neznáte někdo výklad práva těchto sloves:
a) zadržen zbrojní průkaz ..................
b) zajištěn zbrojní průkaz ..................
c) odňat zbrojní průkaz .....................

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

09.06.2013 9:56

Re: Dotaz na zkousky

blecha: jako neprávník pro neprávníka:
zadržení (§ 57) - policajt ti v terénu sebere ZP, abys něco neprovedl. Dá ti potvrzení a někdy ti ho vrátí.
zajištění (§ 58) - už jsi něco provedl a pro jistotu ti seberou ZP. Dostaneš potvrzení a snad ti ho někdy vrátí.
odnětí (§ 27) - ztratils nárok na ZP (už nesplňuješ podmínky). Seberou ti ho a už ti ho nevrátí.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

09.06.2013 12:13

Re: Dotaz na zkousky

Člověče, děkuji Ti moc, je to jasné. Je to dost problém zvládnout právní jazyk a převést do praxe. Pak si to umím představit a tím si to i zapamatovat. Největší problém mně dělá dovoz a vývoz zbraní a trestní omezení.
Děkuji za informace. Zd.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

16.06.2013 10:12

Re: Dotaz na zkousky

jestli chceš zkoušky udělat,tak takové věci doporučuju neřešit.
Nauč se přesné znění otázky a k ní přesnou odpověď :wink: Vím,není to nejlepší ale nejlehčí určitě ano.

hd1727
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 04.10.2012 16:58
Bydliště: Ústeckoorlicko

30.07.2013 13:47

Re: Dotaz na zkousky

Budu po 14 letech rozšiřovat ZP o skupiny A a B. Testy a manipulace jsou pro obě skupiny shodné. Rozdíl je ale ve střelbě. Pro sk. A stačí z malorážky na 25m dva zásahy z pěti. Na sk. B je potřeba se trefit 4x z pěti, ale je možné použít podpěru. Když jsem se ptal, jestli budu střílet nejprve na jednu skupinu a potom na druhou, tak že prý ne, že jenom jednou a budu se muset trefit bez opory 4x z pěti. Což ale podle mne odporuje vyhlášce 384/2002 Sb.

Co vy na to?

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

30.07.2013 13:49

Re: Dotaz na zkousky

Střílí se vždy to náročnější, v tvém případě tedy ale i s oporou ...

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

30.07.2013 14:00

Re: Dotaz na zkousky

Taky mi to přijde zvláštní, ale když jsem dělal zbroják (Luková u Lanškrouna), tak jsem to musel dělat úplně stejně - minimálně 4 zásahy z pěti bez opory, vysvětlení bylo, že vždy je těžší varianta takže A bez opory a B minimálně 4 zásahy. ... No ale na druhou stranu, není to nic těžkýho a ta malorážka jim tam střílela na flek přesně.

hd1727
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 04.10.2012 16:58
Bydliště: Ústeckoorlicko

30.07.2013 14:49

Re: Dotaz na zkousky

Za normálních okolností to trefím všemi pěti, ale zkoušky nejsou normální okolnost, takže bych rád šel cestou nejmenšího odporu :)


Také mne zarazila jedna nesrovnalost:
1) V provozním řádu té střelnice mají, že se zbraň odkládá s vyndaným zásobníkem a otevřeným závěrem (to beru jako standard chování na střelnici)
2) V pokynu MV pro ověřování znalostí pokynů řídícího střelby se na pokyn "Uveďte zbraň do bezpečného
stavu!" vyndá zásobník a položí se na stůl, na zbrani se shodí závěr, vystřelí rána jistoty a zbraň se položí na stůl (postup, který znám spíš u soutěží, kde se zbraň dává do pouzdra).
3) V tamních pokynech pro vykonání zkoušky se po ukončení střelby vyndá zásobník, ten se ukáže spolu s otevřeným závěrem komisaři, a na jeho pokyn "Vidím, v pořádku!" se vypustí závěr, kohout a zásobník se zasune do zbraně a ta se takhle komplet (nezajištěná!) položí na stůl.

Jsem samozřejmě ochotný to udělat podle bodu č. 3, ale myslím si, že se tím uchazeči učí nesmyslným návykům.

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

12.08.2013 9:19

Re: Dotaz na zkousky

Neres vsechny 3 body vedou k bezpecnemu stavu zbrane. A ke zbrani, kterou nekdo nekde uvidi se ma chovat jako k nabite, takze bezpecnost zajistena. Uznavam ale ze zbran ve stavu dle bodu 1 dava svuj stav "verejne najevo" coz ma na strelnici jiste sve vyhody.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

12.08.2013 15:09

Re: Dotaz na zkousky

já to dělal jinak.Při ukončení střelby sem vytáhnul zásobník a položil na stůl,dal ránu jistoty,s proneseným "zbraň je jistá" sem ji položil vedle zásobníku.Komisař kývl hlavou a bez připomínek.
Většina komisařů (co znám) střelbu nijak zvlášť neřeší,pokud nejsi se zbraní nebezpečný.Mnohem důležitější jsou testy a nácvik bezpečného zacházení před samotnou střelbou.

V mém případě to bylo trochu složitější.Jsem pravák ale střílám v levém gardu.Dal mě do ruky pravorukou malorážku a ještě bylo nutné při každém nabití tlačit na zásobník,jinak závěr nenabral náboj,to vše ve stoje.
Jistě si dovede představit,jak srandovní to muselo byt pro diváky :mrgreen:

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků