Uživatelský avatar
Messer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2016 17:49

13.02.2016 23:35

Dostatečná sebeobrana+ má cenu zbraň vlastnit, nebo půjčovat

Vždycky jsem ze zbraní střílel jen sportovně, nikdy jsem jednu nenosil- upřímně jsem se obával vedlejších důsledků, kdyby mi kupříkladu vypadla, vedle čehož předpokládám že nosit skrytě zbraň v letních měsících by bylo těžké. Zato u sebe nosím pepřák a pro jistotu i dlouhý bodák, kdyby nepřítele pepřák nezastavil. Je to dostatečná sebeobrana? Nemám vlastní zbraň, a ZP si teprve dělám- na střelnicích jsem si zbraně zpravidla půjčoval, přece jenom u nás nemůžu mimo střelnici střílet. Jak se ale blíží jednadvacet let, přemýšlím, zda si nekoupit vlastní zbraň a neudělat si ZP skupiny E. Nicméně mám problém si představit, kdy bych zbraň využil- když na mě nepřítel vytáhne zbraň, raději se podívám bokem a peníze mu odevzdám- přeci jen nechci, aby ji použil. Snad jen na více útočníků najednou, ale po předchozích skušenostech s, ehm, tlupou spoluobčanů mi pepřák také stačil. A co se zbraně na střelnici týče, vyplatí se mi nákup zbraně? Díky za jakékoli příspěvky.

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

13.02.2016 23:54

Re: Dostatečná sebeobrana+ má cenu zbraň vlastnit, nebo půjčovat

"Uvezu to pane Lorenz?" - bohužel úplně stejně "nesmyslný" dotaz. Co si vlastně představuješ pod termínem "vyplatí"?
Finančně je zbraň zátež - tedy za předpokladu, že s ní člověk trénuje, protože ceny střeliva stoupají. Návštěva střelniceje třeba u mne 100 vystřílených nábojů (zatím ze zásob po 4,50 Kč). Nemusím ani platit střelnici...
"Vyplatí" ve smyslu hodí se, je dost ošemetné. Záleží na konkrétní situaci, vlastních schopnostech atd. Pokud to převedu do Tebou popisované situace: Místo pepřáku vytáhneš zbraň, cikáni se rozprchnou (potud by to eventuálně mělo stejný průběh). Ty na to zapomeneš a místo nahlášení užití zbraně na policii dojdeš dom. Cikáni se naserou a dojdou Tě na policii naprášit, že jsi jim vyhrožoval zbraní. Vzájemně si to dosvědčí. Máš problém. Vyplatí se to?
Prostě jako vše - i vlastnictví zbraně je mince o dvou stranách...

PS: Nemám v úmyslu strašit, jen se snažím naznačit, že zbraň není řešení, ale nástroj a každý nástroj je třeba užívat vhodně.

Dallli
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 1:48
Bydliště: Prostějov

13.02.2016 23:55

Re: Dostatečná sebeobrana+ má cenu zbraň vlastnit, nebo půjčovat

Mám i skupinu E, ale nenosím. Nejsem dostatečně přesvědčen, že bych byl schopen včas a adekvátně jednat se zbraní v ruce. V předchozích 40-ti letech mi stačila na obranu ruka, eventuálně pepřák. Nejsem konfliktní typ. Vyhýbám se problémovým situacím či místům.
Rád střílím (cca 500 měsíčně), ale bohatě mi to stačí na střelnici. Prozatím se domnívám, že je u nás bezpečno.

Uživatelský avatar
Messer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2016 17:49

14.02.2016 0:16

Re: Dostatečná sebeobrana+ má cenu zbraň vlastnit, nebo půjčovat

Dancer píše:"Uvezu to pane Lorenz?" - bohužel úplně stejně "nesmyslný" dotaz. Co si vlastně představuješ pod termínem "vyplatí"?
Finančně je zbraň zátež - tedy za předpokladu, že s ní člověk trénuje, protože ceny střeliva stoupají. Návštěva střelniceje třeba u mne 100 vystřílených nábojů (zatím ze zásob po 4,50 Kč). Nemusím ani platit střelnici...
"Vyplatí" ve smyslu hodí se, je dost ošemetné. Záleží na konkrétní situaci, vlastních schopnostech atd. Pokud to převedu do Tebou popisované situace: Místo pepřáku vytáhneš zbraň, cikáni se rozprchnou (potud by to eventuálně mělo stejný průběh). Ty na to zapomeneš a místo nahlášení užití zbraně na policii dojdeš dom. Cikáni se naserou a dojdou Tě na policii naprášit, že jsi jim vyhrožoval zbraní. Vzájemně si to dosvědčí. Máš problém. Vyplatí se to?
Prostě jako vše - i vlastnictví zbraně je mince o dvou stranách...

PS: Nemám v úmyslu strašit, jen se snažím naznačit, že zbraň není řešení, ale nástroj a každý nástroj je třeba užívat vhodně.


Chápu, díky. Nechtěl bych, aby to vyznělo tak, že chci být "frajer", protože někomu budu mávat před nosem zbraní, spíš bych ji nosil už proto, že proč ji nenosit u sebe, když už ji jednou mám. Myslel jsem to spíš finančně- zbraně kalibru 9mm luger mi přijdou poněkud drahé (15-20 tisíc za novou, o moc levnější "jetou" jsem neviděl, snad jen Norinco ale o kvalitě zbraně která kopíruje TT 33 v jiný ráži mám pochybnosti :D ), a nevím, jak dlouho zbraň vydrží. Takže jestli se mi vyplatí na střelnici půjčovat, když tam vystřílím tak 100 střel a víc na jednu návštěvu, nebo jestli je lepší zbraň dál půjčovat na střelnici.
Naposledy upravil Messer dne 14.02.2016 0:22, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Messer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2016 17:49

14.02.2016 0:18

Re: Dostatečná sebeobrana+ má cenu zbraň vlastnit, nebo půjčovat

Dallli píše:Mám i skupinu E, ale nenosím. Nejsem dostatečně přesvědčen, že bych byl schopen včas a adekvátně jednat se zbraní v ruce. V předchozích 40-ti letech mi stačila na obranu ruka, eventuálně pepřák. Nejsem konfliktní typ. Vyhýbám se problémovým situacím či místům.
Rád střílím (cca 500 měsíčně), ale bohatě mi to stačí na střelnici. Prozatím se domnívám, že je u nás bezpečno.

Jo, vidím to tak nějak, bohužel budu studovat v Ústí nad Labem :D Tak si říkám jestli je efektivita pepřáku dostatečná, nebo je lepší "ostrá" zbraň. I když si taky nejsem jist, jestli bych ji proti někomu dokázal použít, a to pak nemá smysl ani nosit, že...

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

14.02.2016 14:41

Re: Dostatečná sebeobrana+ má cenu zbraň vlastnit, nebo půjčovat

No takže jsi si vlastně odpověděl sám!Pokud si nejsi 100% jist že by jsi zbraň dokázal v případě potřeby použít tak zbraň rozhodně nenos.Mohlo by to pro tebe mít fatální následky!!!Nos dále pepřák.No a pokud ti zbraně přijdou drahé tak si žádnou nekupuj a dále zůstaň u půjčování na střelnici! :wink:


Reklama

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků