Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

05.12.2005 22:11

Hungry píše:může ovlivnit...

Když tak přemýšlím, že občas je neovlivní ani několikaměsíční štvanice médii a klesající procenta v průzkumech..... :shock: :?

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

06.12.2005 8:39

střelec píše:Rád se připojím,kam ten meil poslat ?


http://www.psp.cz/sqw/fsnem.sqw

vyber si dle libosti, u většiny poslanců je to prijmeni@psp.cz

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

03.01.2006 10:24

tak konecne mi odpovedeli ze strany zelenych (jejichz program se mi libi)

muj dotaz:
>Dobry den,
>>
> >libi se mi vas program a chtel bych vas volit, ale mam jeden dotaz, psal
> jsem ho jiz jednou, ale nikdo mi od vas neodpovedel. Jaky je vas vztah k
> majitelum zbrojnich prukazu a k pravu cloveka branit svuj zivot a zdravi?
>>
> >s pozdravem

odpoved

Dobry den
tesi mne Vase podpora. Abych rekl pravdu tak tema zbrojnich prukazu a
prava na sebeobranu v SZ jeste diskutovano nebylo. Pokud se chcete touto
otazkou zabyvat, tak jste ve Strane zelenych vitan.
S pozdravem
Petr Kuba

k tomu bych dodal, ze na sve strance maji toto prohlaseni:

Naopak postavíme se za přísný postih pro dealery tvrdých drog. Strana zelených bude prosazovat změnu zákona o zbraních a střelivu, který by měl stanovit přísnější podmínky pro soukromé ozbrojování se. Bezpečnost občanů musí zajistit policie.

http://www.zeleni.cz/page-type1c.php?kategorie=4.2

tak jsem poslal opdoved a jsem zvedavy jestli jsou ochotni k diskuzi:

Dobry den,

Ja prave na vasem oficialnim webu nasel zminku v programu (?):
“Strana zelených bude prosazovat změnu zákona o zbraních a střelivu, který by měl stanovit
přísnější podmínky pro soukromé ozbrojování se. Bezpečnost občanů musí zajistit policie.”
http://brno.zeleni.cz/page-type1b.php?x=221

Tak me zajima co tim myslite a jestli tato veta je zarazena jen "protoze to zada medialni
tlak a doba". Chtal bych upozornit, ze majitelu ZP je v CR cca 309 tisic a neni to
nezajimava volebni skupina. Bohuzel neznam stranu, ktera by se za prava obcanu v teto
oblasti postavila, nebo aspon nemela snahu je omezit a pritom mela prijatelny
nekomunisticky program.

S pozdravem

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.01.2006 10:39

No to sis teda vybral stranu, ne nadarmo se zeleným říká v německu spíš rudozelení, řekl bych něco jako soc-dem s programem více na ochranu životního prostředí....

Od těch toho moc nemůžeš čekat, taky mají rádi "silný stát" s mnoha pravomocemi.....

Uživatelský avatar
Decoy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 24.08.2005 16:35
Bydliště: Vysočina

03.01.2006 12:09

Strana zelených se do našeho parlamentu zatím nedostala a jako bezvěrec se upřímně modlím, aby to tak zůstalo!!! Aniž bych chtěl komukoliv nabízet jakýkoliv svůj názor na to, koho volit, přesto doporučuji dát svůj hlas:
1. straně, která má reálnou šanci se do parlamentu dostat
2. straně, která, ač k ní mám jinak výhrady, podporuje současnou podobu zákona o zbraních a střelivu
Co zcela nedoporučuji, je čtení volebních programů. Je v nich asi tolik reality, jako ve snáři.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.01.2006 13:23

Decoy píše:Strana zelených se do našeho parlamentu zatím nedostala a jako bezvěrec se upřímně modlím, aby to tak zůstalo!!! Aniž bych chtěl komukoliv nabízet jakýkoliv svůj názor na to, koho volit, přesto doporučuji dát svůj hlas:
1. straně, která má reálnou šanci se do parlamentu dostat
2. straně, která, ač k ní mám jinak výhrady, podporuje současnou podobu zákona o zbraních a střelivu
Co zcela nedoporučuji, je čtení volebních programů. Je v nich asi tolik reality, jako ve snáři.



No já to klidně napíšu, ne že bych byl bezmezným obdivovatelem ODS, ale je to jedinná strana která se za nás kdy pořádně postavila. Podporuje individualitu, práva jednotlivce a ne silný stát, silnou policii a silné úředníky a množství přerozdělování.....


Reklama

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

03.01.2006 14:30

ja zatim vzdy volil ODS a nebo nejakou pravicovou alternativu (ODA, US)
to volb neni krome ODS jina pravicova strana
a kdyz vidim jak funguji poslanci ODS na komunalni urovni a jak neschopni jsou i v opozici - jak dokazali prosustrovat naskok ktery proti CSSD a komunistum meli, jaka je to nabda zkorumpovanch prospecharu, tak hledam alternativu

zatim ji bohuzel najit nemuzu
a i kdyz nedam letos vyjimecne hlas parlamentni strane, tak i tak nebdue ten hlas ztraceny

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

03.01.2006 14:32

SW_FOX píše:
No já to klidně napíšu, ne že bych byl bezmezným obdivovatelem ODS, ale je to jedinná strana která se za nás kdy pořádně postavila.


kdy konkretne se za nas postavila?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

03.01.2006 14:39

kolik je v CR drzitelu ZP ?? 300 000 ??
na registraci strany staci 100 000 hlasu, co Vy na to ??
:D

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

03.01.2006 14:44

Dotáhnul bych to do konce je 300 000 hlasů schopno protlačit tuto stranu do parlamentu?

Ve volbách 2002 bylo k dispozici 8 264 484 zapsaných voličů, z toho 5% je 413 225 (přesně 413 224,2 :-))
pri volební účasti jako minule 58% by stačilo 239 670 hlasů.

Tak kdo do toho jde se mnou??
____________________________
Až se tohle dozví v lidovkách, MF dnes a v Právu to bude fičák :lol:

Návrhy titulků pro výše uvedená periodika:
Vrazi v parlamentu
Zabijáci v politice
Ozbrojenci chtějí poslaneckou imunitu!
Bude se v parlamentu střílet?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

03.01.2006 16:32

mas muj hlas, ani bych to nenazyval prilis provokativne, stacilo by neco jako "aliance nezkorumpovanych" nebo "sdruzeni neproflaknutych"
:D

Uživatelský avatar
Decoy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 155
Registrován: 24.08.2005 16:35
Bydliště: Vysočina

03.01.2006 18:07

z fora Lexu:
Myslím, že je to nereálné. Především střelci z celé republiky volí v různých volebních obvodech. Pochybuji, že některý obvod má tolik střelců, aby se jejich kandidát dostal do parlamentu. Žádná nová střelecká strana, i kdyby ji všichni držitelé zbraní dali svůj hlas, se do parlamentu nedostane jen s jedním bodem programu. Čím víc bude témat, tím víc lidí bude mít jiný názor a bude volit jinde. Navíc už tu jsou strany, které obhajují stávající úpravu zákona o zbraních a střelivu. Lepší způsob je vedení stálé pozitivní kampaně za práva majitelů zbraní, a vyvíjet tlak na současné politiky. Jenže to musí dělat profesionálové. A pokud chceme profesionály, musíme si je zaplatit. Kdyby každý vlastník ZP věnoval ročně 50 nebo 100,- Kč na obhajobu svých práv, bylo by to už na malou kancelář, tiskového mluvčího, publikace a příležitostně i právníka. Ale zkuste dostat z Čecha 50,-Kč na dobrou věc, to se zapotíte! To bude radši platit každých pět let 3000 za psychologický posudek. Zcela jinak by vypadalo, kdyby například střelci prostřednictvím takové kanceláře uspořádali sbírku a zaplatili špičkového advokáta člověku, který se bránil střelnou zbraní a je státním zástupcem stále honěn od jednoho soudu k druhému, zatímco postřelený zloděje asi nikdo moc nehoní. Jinak by vypadalo, kdyby se někde shromažďovaly informace o podobných případech a poukazovalo by se také na tzv. „oběť“, její kriminální minulost, to jak si žije na svobodě a často pokračuje ve svém nezákonném chování, zatímco dosud bezúhonný občan běhá po soudech, protože se bránil. Také by bylo možno na podobné státní zástupce a policejní vyšetřovatele vyvíjet veřejný tlak, aby si uvědomili, čí práva mají za naše daně vlastně zastupovat. Jinak by vypadalo, kdyby tiskový mluvčí žádal tiskové a omluvy opravy v médiích za nepravdivé a lživé zprávy.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

03.01.2006 18:48

je sice něco přes 300 tisíc držitelů zbrojních průkazů, ale odpočítej myslivce, kterým nikdo brokovnice nezakazuje, dále odpočítej lidi, který to až tak nezajímá a zbroják mají jen proto, že ho mají a odpočítej svazarmovce, kteří střílí jen z malorážek a těm nějaký zpřísnění taky nevadí. Myslím že kdybys chtěl vybírat na právníka, tak bys zaplatil akorát tak možná nějakýho nedoštudovanýho......

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

03.01.2006 21:17

DECOY: To vypadá dobře a na rozdíl od politické strany střelců je to i realizovatelné. Pokud by na to opravdu stačilo 100 Kč ročně, jdu do toho, přispěji rád.
Mimochodem LEX dělá co? Nemohl by se starat i o tohle? Vždyť už za střelce lobbují v parlamentu teď, píší otevřené dopisy vládě, ministrům i do novin, zaštiťují střelecké soutěže - k popsanéu PR už to nijak daleko nemá, chybí jenom nějaká chytře udělaná mohutnější reklamní kampaň :-)
No a pak ty sbírky, to je taky fajn nápad. Myslím ale, že by mohlo být snažší a efektivnější posílit LEX, ať na to vydělí / nabere nové kapacity, než tříštit síly a zakládat něco nového z nuly.

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

03.01.2006 22:14

Finson:
Pokud jsi si všiml způsobu jakým byl příspěvek napsán tak asi uznáš, že já jsem to zas až tak vážně nemyslel.
Co se týká LEXu, hmm ..
President - A. Baudyš http://www.baudys.cz/, astrolog, neúnavně tvořící horoskopy pro českou republiku, které nevycházejí, hmm...
Jako ministr už nevím čeho málem sestřelil svoje letadlo z vládní letky hmm...

Tak jsem na rozpacích

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

03.01.2006 22:48

Decoy píše:z fora Lexu ...
Jenže to musí dělat profesionálové.

no prave, nevim, ale LEX mi neprijde moc profesionalni - je to spis takove kriceni do sveta, hadani se s kazdym, napadani novinaru a jako zastupce mit cloveka, ktery prostrelil letadlo? to moc na vaznosti neprida
navic jsem jejich aktivity jinde nez na jejich strankach nezaznamenal, takze je asi neco spatne

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

04.01.2006 9:26

PAVEL_R: Ano, že si děláš srandu, to jsem pochopil. Ale ten příspěvek z fóra LEXu, co kousek po tobě vloži DECOY, se mi líbí.
Je pravda, že se v této oblasti pohybuji teprve chvilku a byl jsem rád, že něco jako LEX vůbec existuje, i když je pravda, že mimo střeleckou veřejnost, tedy tam, kde je to nejvíc potřeba, se o něm moc neví (spíš ani trochu :-) ).

Ten nápad z toho příspěvku se mi ale vážně líbí, pokud je někdo schopen to na úrovni rozjet, rád přispěji. Pomoci (mimo dopisů poslancům) jinak bohužel moc nemůžu, maximálně jazykovými korekturami u tištěných materiálů a případně na webových stránkách, ale i to by mohlo mít smysl.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

04.01.2006 10:49

lex

koukněte se raději na www.gunlex.cz Lex pomalu začíná získávat kredit, už ho jak poslanci tak i MVČR začínají brát vážně. Co je potřeba jsou lidi a příspěvky = peníze. Pak lze lecos, když není ani to , aby se udspořádala členská výroční schůze ...)))
Co se týká střelby v letadle - vy věříte tomu, že ministr obrany má důvod chodit ozbrojen a v letadle , kde je obklopený ochrankou ?? Nikdo uz nás u toho nebyl, po zkušenostech s prezentací podobných věcí v médiíéch na to mám svůj názor - ono je jistě zajímavější když si vystřelí ministr než nějakej vohnout ...)))

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

04.01.2006 11:22

Re: lex

Leda píše:koukněte se raději na www.gunlex.cz Lex pomalu začíná získávat kredit,

po precteni teto diskuze
http://www.gunlex.cz/diskuse.php?cat=68&cl=403&all=1
si o "kreditu" Lexu myslim svoje
podle me LEX strelcum spis skodi nez prospiva

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

04.01.2006 12:50

Lex

Já nikomu jeho názor neberu. osobně kolikrát taky nemám radost ze způsobu prezentace určitých názorů některými představiteli LEXu, nicméně je to opět o tom, kdo chce co dělat - můžeme zase jenom nadávat, že je to špatně anebo něco udělat, třeba se i zapojit a úroveň vylepšit :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník