Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

30.05.2007 12:04

Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory

Zacal jsem se zajimat o to, kdo to vyrabi tady a v zahranici, a jake jsou zkusenosti, muzete se nekdo vyjadrit, kdo to zkousel, pripadne kdo to vlastni?

Nasel jsem zatim jen jednoho vyrobce:

http://www.apeom.cz/

cena soupravy pro zakladni domaci suseni prijde na 6K, coz neni zrovna malo, a nerad bych pak litoval, ze jsem si to koupil, takze nejdriv chci zjistit, co se da.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.05.2007 12:22

Hungryho klub to má, není to špatné ale je to drahé.

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

30.05.2007 22:10

Taky se mi to celkem líbí. 6000 ,- není zas tak moc. Záleží jestli přebíjíš, ale pokud ne a budeš schopen s tím nasušit třeba 1000 ran měsíčně, máš to do dvou měsíců zaplacené. Nemám s tím žádnou zkušenost, ale myslím, že se s tímto zařízením bude dát nacvičit správné spouštění a vybičovat rychlost tasení s prvním výstřelem. Jen pro další výstřely to postrádá zpětný ráz, takže se do splitu nedostane přirozený návrat zbraně do záměrné. Mám revolver, tak jsem řešil, jestli by to šlo aplikovat i na něj.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

31.05.2007 20:23

do 75 mají i simulátor zpětného rázu - chtělo by to někde odzkoušet :-)
kruci nevíte někde kde by šlo? a to prosím nemyslím v APEONu :-D

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

01.06.2007 10:02

Tak mě napadá, není lepší pro sušení a "takovéto domácí střílení" pořídit nějakou airsoftovou plynovou celokovovou bouchačku s blow-backem? Vyjde to levněji než trenažér, do papíru to do těch 10m střílí celkem přesně a dělá to i díry (větší byt má málokdo), nedělá to velkej kravál, pistole jsou reálného vzhledu i váhy, reálné ovládací prvky a výběr modelů je poměrně hodně velký.

Já mám vyhlídnutou Beretta M92
http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=2383

nebo Walther P99 od Maruzen za cca 5500,-
http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... cts_id=503

recenze:
http://leon.kvazar.sk/index.php?id=40&t ... age=clanok

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

01.06.2007 10:53

Neni to spatne. Otazkou je, co vse chces susit. At nekupujes zbytecne drahou vec. Urcite si to vyzkousej jak je to s temi realnymi prvky, spolubydla ma berettu v plastu od UHC (heavy weight asi 700g) manualni a pojistka tam nechodi. Ja mam od tez firmy 1911 a tam chodi krome zachytu zaveru vse. Jinak to co jsi vybral by mely byt obe dobre firmy jen u te P99 je otazka jak je to s vahou. Jeste je navic bezne k takoveto zbrani jen jeden zasobnik.


Reklama

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

01.06.2007 10:54

Ceny

S tema cenama to vychazi bohuzel jinak, dostal jsem cenik, a ta minimalni sestava, se kterou by se dalo cvicit taseni vychazi tak na 10K. :-(

Podle me hledat nejaky simulatory zpetneho razu nema moc smysl. Zkousel jsem si nekde na krame blowback airsoftovku a zdalo se mi, ze je to uplne k nicemu. Navic susit si chci se svoji pistoli.

Uvazoval jsem i o tom, ze by nebylo spatne vytvorit nejakej insert do zbrane, co by fungoval jako ty svetelne pistolky pro pocitacove hry. Problem je, ze pro PC toho moc neni. Mozna si zkusim objednat nekterou z techhle:

http://www.act-labs.com/scripts/proddetails.asp?Pid=92

a vykuchat ji a zjistit, jek by se to dalo nastrkat do normalni pistole. Jedna z her, co to podporuje, se da koupit i tady, jedinej problem je, ze tohle potrebuje CRT monitor, a netusim, jak moc je to presny.

Taky se obavam, ze to funguje jen kdyz se to drzi do urcite vdalenosti od monitoru - je to vlastne svetelne pero - takze tasit z pouzdra by mohlo vest k tomu, ze bych nekdy zapichnul hlaven skrz monitor.

Nevim, kolik by stalo nechat si tu pistolku poslat, pocitam, ze tak do 2500 by se clovek vesel, nejaky CRT z druhy ruky tak kolem 1000, pokud by to melo smysl s tim cvicit, tak by to nebylo zas tak hrozny.

Dalsi alternativa by bylo pouzit Playstation, pro tu se daji ty pistolky nakoupit i tady, ta stoji cca 3500,- konverze na monitor ovsem dalsich 1000,- (nemam TV) ty pistolky stojej do nejakejch 1500,- a her co je podporujou bude asi vic, ale zase to nebude asi mozny lehce programovat.


Vyhoda toho reseni se svetelnou pistoli je, ze nejste odkazani na ty terciky, a muzete si teoreticky zkouset i sledovani pohybujicich se cilu a tak dale, je to proste variabilnejsi, akorat strilite bohuzel skrz okynko o uhlopricce 17 palcu... i kdyz mozne by bylo pouzit vic monitoru, ale tam to zas narazi na vzdalenost snimace od obrazovky...

Hral si nekdo s takovou pistolkou a vi zhruba, co se od toho da ocekavat?

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

01.06.2007 11:01

Prosba na admina

Protoze se nam to tematicky rozsiruje, nesel by zmenit nazev na neco obsahlejsiho, treba
Domaci trenink, strelecke trenazery a simulatory
nebo tak nejak?

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

01.06.2007 11:14

Navon: Když sem se učil na státnice a jebalo mi z toho v hlavě, vzal sem synovi plastovou pistolku, dovnitř dal fototranzistor, na konec hlavně čočku ze stavebnice Optik a připojil to k počítači přes konektor na tiskárnu. Krátký prográmek v Turbo pascalu a bylo to.

Fungovalo to tak, že na obrazovce PC (tehdy ultrarychlá 286) se zobrazila fotografie cíle, při zmáčknutí spouště se po dobu 2 snímků rozsvítila celá obrazovka bíle (blikla), když fototranzistor zaregistroval impulz, spočítala se pozice paprsku z CRT kde se zrovna v obraze nacházel a vyhodnotil se zásah. Hotový sem to měl za jedno odpoledne a pak sme si s klukem 4 dny hráli. Nechápu, jak sem pak ty státnice tehdy nakonec udělal... ;-)

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

01.06.2007 11:50

Steiner: jo to je v podstate ono. :)

Jinak tady je zajimave vypadajici doplnek pro tu konzoli:

http://www.speed-link.cz/sony-playstati ... m/800.html

pokud to bude vazit tolik, kolik to ma...

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

01.06.2007 11:57

Myslis, ze bys to dokazal ubastlit jako hlavnovej insert o prumeru 9 mm ci .45 palce a vyprodukovat nejakej step by step navod vcetne seznamu soucastek i pro nas, uplny bastlirsky lamy?

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

03.06.2007 12:11

když ty peníze investujete do přebíjení, můžete sušit do aleluja...a tím nejlepším co je....

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

03.06.2007 18:43

Než nějakýma světýlkama, to si raději zastřílím ze vzduchovky. Jde to i v panelákovém 2+1, když se otevře z cimry do cimry, mám tu regulérní vzduchovkovou vzdálenost od čáry k terči 10m. Samonabíjecí DU-10 v provedení pistole, puška...

Děcka pozorte, ideální dom toto! Na takové to domácí střílání, šak víme.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

03.06.2007 19:28

http://www.speer-bullets.com/default.asp?s1=3&s2=8
Nemate nekdo zkusenosti s tim plastovym programem?

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

05.06.2007 9:28

svetylka?

Ty svetylka maji jednu vyhodu, muzes si terc naprogramovat, jak se ti zlibi. Zpetny raz se stejne nasimulovat v domacich podminkach verohodne neda, a pak je mi jedno jestli drzim vzduchovku, airsoftovku nebo neco jineho (idealni ovsem je, aby to melo tvar, vahu, spoust a drzeni jako moje zbran na noseni), tam cvicim rychle taseni jako reakci na odkryti cile, prenaseni z cile na cil, a idealne, kdyz se s tim nekdo naprogramuje, to nejdulezitejsi, rychlou orientaci v nastale situaci a vyhodnoceni terc/baba.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

05.06.2007 16:53

Tak tohle vypada zajimave:

http://www.hkems.com/product/xbox/LCDTopGun.htm

uz jsem si to objednal zde:

http://www.playcentrum.cz/gun-lcd-topgun-307801.htm

pokud nekecaj, tak to v podstate dela vsechno, co ty "laserovy strelnice", poradi si to i s platnem, vzdalenost 5 metru na doma bohate staci, a cena 1300,- je v pohode.

Ergonomicky - teda tvarem rukojeti - to bude jako normalni pistole, bohuzel je to hodne lehky, jen 660 gramu, pokud vyrobce nekeca, ale nakonec Glock neni zas o moc tezsi, jedina velka nevyhoda je, ze to nepujde narvat do zadnyho holstru a co horsiho, kdyby to clovek strcil do podomacku spichnutyho holstru, budou se na tom mackat ty debilni tlacitka, ale asi to stejne zkusim.

V pocitaci by to melo mit vystup jako bezna mys, takze by to melo chodit s ruznymi fps hrami, co pouzivaj na mireni mys, naprogramovat nejakej jednoduchej programek simulujici IDPA stage by mozna taky nemel byt problem.

Neni tu nekdo, kdo se vyzna ve fps hrach, co by doporucil nejakou vhodnou na tohle? Teda idealni aby to nebylo nejaky masivni kropeni davkama na vsechny strany, a aby tam byli i nejaky noshooti. Aby se tam musela vyhodnocovat situace atd. pripadne i zkouset strilet s vytazenim z pouzdra.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

07.06.2007 15:21

Takovou gamesu snad ani nehledej - i když mne napadá SWAT III nebo SWAT IV. Ale i tyhle gamesy jsou spíš přizpůsobené ovládání klávesnice+myš.
Světelné pistole byly a jsou zaměřené na bezhlavé střílečky typu Virtua Cop (stará SEGA automatovka) a podobné.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

08.06.2007 18:23

Flashpoint je dobře skriptovatelnej...

Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

09.06.2007 22:56

Jenže tam mají nepřátelé většinou ve chvíli střelby tak 3 pixely a jsou 200 metrů daleko.

Spíše bych to viděl na nějaký předělaný Counter-Strike. Neterče tam dostaneš a terče samozřejmě taky :-)
Naposledy upravil Eladrin dne 10.06.2007 1:17, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.06.2007 23:33

Právě proto si to můžeš naskriptovat jak chceš... Náhle se objeví před tebou; vyjde zpoza zdi apod. Navíc tam můžeš vesele mixovat terče/neterče

Další

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků