Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

20.02.2008 21:02

Take bych se za to primlouval, zvlaste u novych uzivatelu, nechovaji-li se vylozene konfrontacne.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

21.02.2008 9:47

Popravdě si to myslím taky a v moderátorském foru jsme to už probírali, že se tady dost utáhly šrlouby....

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

21.02.2008 16:19

Pokud k tomu muzu mit malou subjektivni pripominku :) Jestli nekdo znate forum na fordclubs.org, tak tam to fungovalo tak, ze technicke debaty se odehravaly v oddelenych sekcich, kde platily strikni pravidla - nejdriv hledat, psat prehledne, necitovat, zadny offtopic, pouze k dane veci. No a zbytek sekci byl v podstate volna diskuse, kdy se tolerovalo leccos a potom sekce Offtopic, kde moderatori ani nemoderovali :)
Tady by bylo idealni stavajici rezim zachovat v tech technickych tematech, protoze na tomhle foru je ohromny mnozstvi uzitecnejch informaci, ktery se daj relativne snadno dohledat, ale myslim si, ze zbytek sekci jako Udalosti, Obecne o zbranich apod. by si zaslouzily volnejsi rezim :) Samozrejme pokud se tam vyskytne zajimave tema, tak odmoderovat a presunout do odpovidajici sekce.
Omluvte muj vykrik do tmy :)

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

21.02.2008 16:51

S tim bych plne souhlasil. V "technickych" tematech by se asi opravdu ujizdet nemelo, v zajmu informacni hodnoty. Sam jsem to parkrat taky udelal a napomenuti moderatoru jsem prijal jako opravnena. Ale v urcitych tematech se obcas nejakemu tomu odboceni clovek nemuze ubranit. Nechci timto nijak zlehcovat narocnost moderatorske prace, ale nekdy, kdyz se po nekolika prispevcich zacne odbocovat az moc, je na moderatorech to rozdelit (tj. zalozit nove tema), nebo umirnenym zasahem vratit diskusi k puvodnimu tematu.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

21.02.2008 16:58

admix píše:...............Tady by bylo idealni stavajici rezim zachovat v tech technickych tematech, protoze na tomhle foru je ohromny mnozstvi uzitecnejch informaci, ktery se daj relativne snadno dohledat, ale myslim si, ze zbytek sekci jako Udalosti, Obecne o zbranich apod. by si zaslouzily volnejsi rezim :) Samozrejme pokud se tam vyskytne zajimave tema, tak odmoderovat a presunout do odpovidajici sekce.
........


no ale o nic jiného se nesnažím(e)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

21.02.2008 17:20

admix píše:a potom sekce Offtopic, kde moderatori ani nemoderovali :)

Jenže tohle fórum je o trochu "ostřejším" tématu než ford (a nedělej si iluze, že se sem třeba někdo od policie nikdy nepodívá), takže např. rasisitické poznámky, zejména ve spojení se zbraněmi, se pročistit musí...

jinak souhlas, mnohdy mi to taky přijde přehnané, na druhou stranu je méně balastu...
snad to vykristalizuje do nějakého rozumného kompromisu ;)


Reklama

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

21.02.2008 17:32

4mike: je mi to jasne, nechtel jsem tim vasi nebo cikoliv praci jakkoliv shodit, naopak - tohle forum je diky vam skvele prehledne :)
MarK: Jasne, to jsem ani nepsal, je mi jasny, ze se tady nemuze vystavovat vsechno - ale to imho primarne zavisi na uvedomelosti diskutujicich .. A pokud nekdo ujede, tak je nutnost, aby moderatori moderovali :))
Stavajici system je dobry a udrzuje tohle forum na skvele urovni, ale kazdy z nas asi obcas napise neco offtopic, tak bych se primluvil za to, aby pokud to nebude v ciste technicke sekci, ale treba v udalostech apod., aby se to preslo :)

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

21.02.2008 20:07

ja myslim, ze v udalostech je to jen o tom, aby to bylo k tematu a aby tam nebyly veci co se te udalosti netykaji a driv caste rasisticke narazky - jinak si myslim ze je to tam volny dost
v OT je to OT co se temat tyce, ale ne v ramci tematu - ale je pravda ze tam za tonikoho nenapominam ale reknu at se radeji drzi tematu nebo si zalozi nove, popripade to sam kuchnu
myslim, ze moderovani OT sekce ani ostatni neberou az tak vazne

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

17.03.2008 9:32

x-bag-t5378-15.html

nebudem reagovat tam, kde sa to nerobi.
Ze Lukas X reaguje ako novacik, to chapem, je novacik.
Ze Shiva takto reaguje, to nechapem, lebo je tu dost dlho a prave on (ak sa nemylim) sa stazoval na zle zaradene alebo OT prispevky.
Ze som sponzor, neznamena nic. Len ze som trochu prispel na prevadzku serveru. Aj keby som nim nebol, aj tak by som to napisal, ako som to pisal aj pred tym.
Ze je to OT, na tom trvam. lebo to ma byt zaradene v kategorii Prislusenstvo, aby sa nestracal prehlad. Vidiet to aj na teme BR stojan v kat. prislusenstvo, a na teme X-bagg v teme Dlouhe - malorazky, ktore spolu scsati suvisia.

Ja sa snazim pomoct Mod. om, ja nemam na to cas, aby som to robil, hoci som uz o tom premyslal.
A ja citam nielen temu Dlouhe-malorazky, ale aj ostatne, takze ta prehladnost je potom o to dolezitejsia.

Toto vsetko je moj nazor

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

17.03.2008 9:51

momentalneanonymny: no pravdou je, že v Pravidlech stojí:
10. porušuje-li někdo pravidla neupozorňujte ho na to ve fóru. Pokud vám to moc vadí a nevšimnou si toho moderátoři, upozorněte je pomocí osobní zprávy.

Takže jsi správně měl poslat MODovi či adminovi SZ a nesvinit to téma tvými domněnkami. Pravdou taky je, že to nemusí vždycky pomoci - když jsem jistého MODa upozorňoval na to, že v tématu Komisní kousky nemá komerční inzerce co dělat, tak mě vpodstatě poslal do p*dele.
Ale za pokus to stálo - aspoň pro tu zkušenosti, že MODi zakročí, kdy uznají za vhodné - jsou o pořádný kus chytřejší, než my obyčejní........

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

17.03.2008 10:21

kedze mod - ov je viac a temy pokial viem nemaju podelene, ale vsetci robia vsetko podla toho ako stihaju, nechavam to na nich, aby reagovali, uz sa mi tak stalo, reagovali a moj upozornujuci prispevok vymazali.
Pomylit sa moze kazdy, aj ja. Ale ked zistim chybu, tak sa snazim co najskor ju odstranit.

23:16

... teda temu presunuli a moj upozornujuci prispevok potom ako uz zbytocny vymazali ...
Naposledy upravil momentalneanonymny dne 18.03.2008 0:19, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

18.03.2008 0:00

kurt: posli mi odkaz na tu komerci

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.06.2008 20:19

Tak jsem si přečetl pravidla burzy a dojala mě tato věta: "za vetu "Prosim smazat" NASLEDUJE AUTOMATICKY BAN!!! "

To se tu bude až tak lpět na slovíčkaření ?

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

01.07.2008 5:07

A jaktože sis přečetl pravidla až teď? :D
Neslovíčkaří se, myslím že pro všechny mody znamená "prosím smazat" to samé jako "prosím zamknout"...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.07.2008 10:04

Abych pravdu řekl tak této pasáže jsem si všimnul až teď a fakt nevěřím svým očím....
Ještě že většina moderů nemá místo mozku kokosovej ořech a neléčí si komplexy z velikosti přirození tím, že by za "prosím smzat" opravdu dávala BAN.....

Fakt mě to dostalo....

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.07.2008 10:56

Alf: Je vidět, že nemáš praxi v práci s stádem... Bohužel mi praxe ukázala, že musíš, chceš-li udržet hladinu na č.2, nastavit v pravidlech č. 3 až 4, aby jsi v praxi měl, co potřebuješ... :roll:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.07.2008 11:04

Tak ještě jednou polopaticky pro nás méně chápavý pls :oops:

Asi tuším co tím chceš říct, ale tak nějak si nechci připustit že bys to myslel opravdu vážně....

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.07.2008 11:09

Tak jiný příklad, více praktický, užívaný v armádě... Potřebudeš 200 raket? Objednej jich 2000... a pravděpodobně dostaneš, co potřebuješ...

"Prosím smazat" je znak nepřečtení pravidel. Když tam přímo napíšeš, že se to považuje za totální ignoraci a bude za to ban, tak se % těchto případů dostane na takovou hranici, které tvoje moderátorské nervy ještě snesou...

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.07.2008 11:13

No, řeším podobnou věc dnes a denně v práci... Vždy se to snažím vysvětlit vklidu a s úsměvem, i když je to tam všude napsáno po zdech, že terč MUSÍ být zavěšen tak, aby byla palba vedena vodorovně s podlahou, kolmo na val... a, že zásah do budovy je za 500,-
Co by jsi ty řekl člověku, který si pověsí na 150m střelnici terč na 50 pro stoják, lehne si s SVT40 na zem a začne to tam sypat, šak do desítky...?
Takového nějakého tam máš skoro denně, za dva roky provozu...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.07.2008 11:15

no stejně to nemění nic na tom, že takto to pravidlo zformulovat hraničí s leštěním si brka nad ostatníma..... :roll:
Ještě že modeři jsou fakt rozumní....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků