Uživatelský avatar
DAGO66
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 13.05.2010 12:24
Bydliště: Z Hradišťááá

25.11.2013 20:45

Re: Dnes mě navštívil tipař

No a tak ty bezp. dveře jsou fakt k ničemu?

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

25.11.2013 20:55

Re: Dnes mě navštívil tipař

Bezpečnostní dveře určitě k ničemu nejsou, čím vyšší úroveň zabezpečení, tím obtížnější je je překonat.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

25.11.2013 21:13

Re: Dnes mě navštívil tipař

Kvalifikovaný zámečník otevře jakýkoli zámek během pár minut nejen bez zničení ale bez známek otevření bez klíčů, včetně trezorů. Jakékoli bezpečnostní dveře jsou na několik (desítek, ty hodně dobré) vteřin. Jestli při tom zámek zničil tak to byl buď lempl a nebo chtěl prodat nový.

edit: nemyslím samozřejmě trezor ČNB nebo deBeeŕs ale běžnou produkci, dejme tomu do 50 000,-

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

25.11.2013 21:34

Re: Dnes mě navštívil tipař

To máš samozřejmě pravdu, ale to musí bejt člověk kterej se tím živí. Pokud to bude obyčejnej zloděj, tak většina z nich to nedokáže, takže bezpečnostní dveře se určitě vyplatěj.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

25.11.2013 21:46

Re: Dnes mě navštívil tipař

Jasně, to byla reakce na DAGO66.

Představa že se někdo podle videí na YouTube naučí otvírat dveře je stejně relevantní jako že se naučí lítat, střílet nebo vyrábět nábytek.

fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

25.11.2013 22:01

Re: Dnes mě navštívil tipař

A tady si dovolím se sided nesouhlasit. Existuje totiž dost zámků, ( myšleno určitě vložek ), které jde překonat pouze a pouze destruktivně, takže každý i laik na první pohled pozná, že zámek ( vložka ) byl překonán = OTEVŘEN
Rozumím zámkům = vložkám a samozřejmě i otevírání, fóru a jinejm IT nerozumím, měla to být červená barva .


Reklama

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

25.11.2013 22:45

Re: Dnes mě navštívil tipař

už je červená :)

Možná takové jsou, nejsem zámečník a neumím to! Ale viděl jsem moc vložek a zámků které měly nejrůznější certifikáty a nevydržely víc než půl minuty. Takže jestli sem dáš typ na spolehlivé zámky a vložky o zámků nepochybně získáš nehynoucí vděčnmost místního osazenstva.
Bez ironie.

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

25.11.2013 23:26

Re: Dnes mě navštívil tipař

A co kombinace elektroniky s mechanikou?

fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

26.11.2013 1:15

Re: Dnes mě navštívil tipař

Ono to totiž není jen o vložkách, potřebuješ k tomu i bezpečné kování, které vložku překrývá, taky jsou ohrožené panty ( pardón, závěsy ), další aspekt, okna, střecha, žebříky kolem domu.
Ale ke slíbeným vložkám.
Ano , jsou vložky, které nejdou otevřít jinak, než opravdu destruktivně. Jedná se ( teď mi někdo namítne, že dělám reklamu, ale o to tu přeci nejde. ) především o mechanické vložky, jako je třeba EVVA 3 KS, ABLOY PROTEC a plno dalších. Taky bych nepodceňoval mechanické v kombinaci s elektrickými prvky, a určitě bych nevynechal ani vložku, která je velice spolehlivá s magnetickými kódy ( EVVA MCS ) . Je toho plno, co se dá použít na vhodné zabezpečení domu, či bytu. Určitě si chce zjistit ( a to né jen u prodejceho, ten většinou už ani neví, jakému systému skončila právní ochrana ) za jakých podmínek lze přidělat klíče, protože to je také důležité. Tyto lepší vložky jsou již standartně chráněny proti rozlomení, což je taky výhoda, prostě čím více ochran vložka má, tím lépe. Ale jak říkám, nevěřit PODAVAČŮM v obchodech, to většinou koupíte čínskou " bezpečnostní vložku " . Taky bych nepodceňoval FAB, je to ale složitější, určitě bych takovou FAB 2000 doporučil, ale jak říkám, musí být vše další laděno do stejné třídy bezpečnosti.
Kamarád si onehdy koupil bezpečnostní dveře, při bližším ohledání a přečtení výrobního štítku jsem zjistil, že jde o "čínský" výrobek, na který platí obyčejný otvírák na konzervy, takže s rozmyslem. Dnes jsou dostupné informace o těchto výrobcích na NETU, dokonce jsou i dvě vcelku aktivní fóra které se zaobírají otevíráním zámků ( vložek ) bez použití klíče. Dokonce letos v této sportovní disciplíně proběhlo 4 mistrovství ČR.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

26.11.2013 1:21

Re: Dnes mě navštívil tipař

No tohle je vpravdě konkrétní informace :thumbup: co kdyby ses zkusil rozpovídat ;) . Protože laik nemá šanci se v těch informacích, normách a certifikátech vyznat.

edit: a omezit se na mechaniku, elektronika je další příběh......

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

26.11.2013 11:00

Re: Dnes mě navštívil tipař

V dané problematice jsem úplný pablb, ale z povahy věci bych usuzoval, že vložka se stavítky, odemykaná tvarem klíče, musí jít otevřit nedestruktivně - byť to může být u některých typů opravdu "čelindž" pro mistra zámečníka.
Jinak říkal mi známý pyrotechnik, že každé dveře jdou otevřít - akorát potom už nejdou zavřít :lol:

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

26.11.2013 17:34

Re: Dnes mě navštívil tipař

Nepřekonatelná vložka/zámek neexistuje. (bez ohledu na to co tvrdí výrobce) U některých je to složitější

sided: Abyses nedivil, co je v bankách na trezorech za zámky, je většinou sto let za opicama. Ale tady celá bezpečnost neleží na zámku v trezoru, tady je to postavené na faktu, že k těmhle dveřím se nedostaneš, případně při odchodu na tebe bude čekat uvítací výbor v kuklách a ty budeš stát na špatné straně většiny mířidel.
A tohle je jediný jakž takž účinný způsob zabezpečení.

Doufat, že bezpečnostní dveře (v podstatě libovolný pasivní systém) něco zachrání je znakem nezdravého optimismu.

Do aktivních systémů bych neřadil houkačky, odesílače SMS na mobil. Houkačka leda nasere sousedy, když jsem na dovolené tak si SMS přečlu až večer výsledek nikde.

Takže zbývá PCO s rozumným dojezdovým časem, nebo trezor v bance.

fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

26.11.2013 19:09

Re: Dnes mě navštívil tipař

V podstatě každý zámkař ( pozor na slovo zámečník, ten většinou má na starosti jiný obor ) má oblíbené značky zámků ( vložek ) které montuje doporučuje a třeba i prodává. Sice ve dveřích na baráku mám již překonaný FAB 2018, ale to jen proto, že jsem si vytvořil na tom svůj systém. Taky více méně proto, že nemám bezpečnostní dveře a taky proto, že nemám na oknech fólie.
V žádném případě nepodceňuji nezvané návštěvníky a tak to malinko kombinuju s elektronikou EZS.
Chce to zvážit případ od případu extra, protože každý nechce to nejdražší - ikdyž nejdražší neznamená nejlepší a nepřekonatelné.
Ale něco základního: takže dveře ve 3 bezpečnostní třídě ( samozřejmě součástí bezpečnostních dveří jsou i zárubně "FUTRA" ) bych osadil vložkou ve 4 bezpečnostní třídě ( dále jen BT ), samozřejmě kování volit takové, aby byla překryta vložka ( laicky, klíčová dírka ). Pak je potřeba se taky věnovat oknům, buď mříže, nebo fólie. U fóliích bych ale chtěl znát, jak mi ji budou montovat. Pokud nevyndají ty lišty co zajišťují okno - sklo - a folii mi namontujou jen k tý liště, tak to ať si udělají doma, ty bych vyhodil. Folie má význam jen tehdy, pokud je správně namontována.

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

26.11.2013 20:41

Re: Dnes mě navštívil tipař

fíša1: jako je dobry se drzet v nejake BT, na druhou stranu, prekonat vlozku BT 3 je zalezitosti dost mala casu a hlavne, beze stop. Prekonat dvere jako takove "beze stop" je uz docela problem. Proto osobne razim cestu toho, ze vlozka by mela byt opravdu co nejvyssi BT (a vybirat z vyrobcu jako KESO nebo EVVA). K cemu mi bude "vyvazeny system" v BT 3, kdyz si zlodej "odemce", nebudou stopy nasili a pojistovna mi ukaze fakac. Jinak zabezpecovat treba domek na mechanickem principu je docela nesmysl (at uz z hlediska estetiky, tak i z hlediska nakladu). Zde je opravdu lepsi kombinace s alarmem a i kamerama, protoze prekonat i okno s folii neni az takovy problem, jak se zda.

Mimochodem, docela zajimave video "na premysleni" :lol:
:arrow: http://www.rescop.cz/foto-a-video/

EDIT: tak koukam, ze uz to smazali, ale alespon reportaz o tom je zde:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=x4PEGj-5fo4

fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

26.11.2013 22:54

Re: Dnes mě navštívil tipař

Jasně, vím že vložky BT 3 jdou otevřít dokonce to není tak složité a na závodech to trvalo 2 vteřiny a 3 borci otevřeli. Proto jsem ani tuto třídu nezmiňoval.
Když už jsme u výrobců vložek, určitě nedám dopustit na ABLOY Protec, tu ještě nikdo neotevřel " NEDESTRUKTIVNĚ " ochrana klíče je samozřejmostí, jen si člověkmusí zvyknout na zvláštnost vyndavání klíče, to je malinko složitější, ale při pochopení diskového systému vložky je to logické.

fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

27.11.2013 1:02

Re: Dnes mě navštívil tipař

Není to přesně, co jsem měl na mysli, todle kolo začínalo s otevřenými vložkami o 1 vteřinu dýl :
http://www.youtube.com/watch?v=pBNRQcrE ... e=youtu.be

Uživatelský avatar
RedCrown
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 24.09.2011 14:43
Bydliště: Liberecko ____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

27.11.2013 1:06

Re: Dnes mě navštívil tipař

jak je na tom MUL-T-LOCK Classic v provedení "TLO" a MUL-T-LOCK 7x7, obě v provedení "EMERGENCY"
Jestli jdou obě otevřít, má cenu řešit docela velký rozdíl v ceně?
dík

fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

27.11.2013 2:00

Re: Dnes mě navštívil tipař

MUL-T-LOCK do toho bych já nešel, neviděl jsem , že by s ním měl někdo problém ho otevřít.
Cca do 5 minut ho dá skoro každý.
( myšleno ten kdo se tímto zaobírá, samozřejmě úplný laik, který ani neví jak to funguje si s tím bude hrát třeba týden )

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

27.11.2013 13:41

Re: Dnes mě navštívil tipař

A co diskovy zamek od Tokozu TOKOZ PRO?

Uživatelský avatar
Petr74
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.07.2011 12:18
Bydliště: Lhota

27.11.2013 20:14

Re: Dnes mě navštívil tipař

Já pracuju ve firmě, která staví a prodává byty v Praze. Naším výhradním dodavatelem dveří je firma NEXT a obvykle používáme kování R1 s krytím vložky zámku. Když se někdy stane, že je třeba jejich dveře násilím otevřít, trvá to cca 10 minut, kdy se flexou odřezává celé krytí vložky. Je z toho hodně hluku a rozhodně si neumím představit, vykrádat takto byt v bytovém domě.
Nicméně, technici od NEXTů mi vyprávěli, že evidují ročně cca 100 pokusů o vloupání do jejich dveří a obvykle tak pouze 2 pokusy bývají dokonány a dojde k otevření dveří.

Já jsem pro kombinaci:
1) bezpečnostní dveře alespoň třída 3
2) kování dveří s nálitkem proti odvrtání vložky
3) volitelně vložka zámku s nějakou ochranou proti vyklepání (nebo jak se to jmenuje,... bumping, tuším)

Neberte to prosím jako reklamu výrobci dveří. Věřím, že i další výrobky na trhu dokážou splnit funkci. Mluvím jen ze zkušenosti z předání cca tisíce bytů.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků