Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

13.05.2010 14:36

Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

padla mi do oka tahle nová pistolka na nošení,systémem jeto vícemeně Glock. Zajímalo bymě esli stim má někdo praktickou zkušenost...jako jekomfort střílení,případný praskání rámu jako u Rugeru LCP a podobně.

přijde mi to jako ideál na nošení....

http://www.diamondbackfirearms.com/

http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/k ... -nikl.html

http://www.youtube.com/watch?v=L-0YfaptOPo&feature=fvsr

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

13.05.2010 19:47

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Mal som aj Glock 26, aj Ruger LCP a to je asi ich dieta :-)

Vnutrom-suciastkami je to podla manualu cisty Glock okrem samotnej spuste.
Jedine co je zmenene je ten pridany "bobrak" aby to nefrezovalo ruku ako Glock 26 zvykne :-)
Vypada to aj robustnejsie ako Ruger LCP, ale to ukazu az uzivatelia ci je tomu naozaj aj v skutocnosti. Ale jednu vec ma oproti LCP-cku neporovnatelne lepsiu a to zdvojenu pruzinu, ktora pri takomto subkompakte je velmi dolezita. LCP sa da udrzat v ruke, ale stoji to nejaky ten trening.
A to som zabudol povedat, ze u LCP po kazdom vystrele naraza zaver o ram.
Kazdopadne zaujimava pistolka, len ten kaliber 9mm Browning je sakra drahy a ani ho vzdy vsade nemaju.
Ale na komfortne nosenie to bude isto pecka :-)

A este ta spust 2,2 kg sa mi zda moc makka na takuto malu pistolku kvoli bezpecnosti.

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

13.05.2010 20:01

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

nejni to kver na sportovní střelbu a tech pár nábojů na trenink se zaplatit dá, koupit se střelivo dá taky bezproblémů....a tedy nerozumim tý poznámce o bezpečnosti...naopak 2,2kg mi přijde moc sympatický na třílení v DAO režimu...

každopádně díky moc za porovnání s Glockem a Rugerem...

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

13.05.2010 20:21

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Pre mna je 2,2 kg nebezpecna, preto lebo sa lahko stlaca a pri prudkom taseni je mozne docielit skory vystrel. Ked v rychlosti zdrapnes a tahas zbran tak ti cit v prstoch klesa a ma to velmi daleko od mierenky :-)
Vtedy aj 3,5 kg spust LCP sa ti zda akurat.
Staci trochu so zbranou pobehnut a vystrelit pocas behu a uvidite ze 2 kg spust pri CCW je taka mala sebevrazda alebo vrazda :-)

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

13.05.2010 20:40

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

no dobře, už jsem párkrát v životě spoušť zmáčknul a ve 2 kilech na spoušti vážně problem nevidim..:-)

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

13.05.2010 21:08

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

2BKSL
Davej prst na spoust az kdyz chces strilet. Behat s prstem na spousti je sebevrazda s kazdym odporem, staci zakopnout. Tech 2,2 je pro komfortni palbu v sebeobrane super. Rad bych vyzkousel.


Reklama

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

13.05.2010 22:45

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

BKSL: Ve srovnání s LCP jak je dlouhá spošť a jak se hledá muška?

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

14.05.2010 11:44

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

g-relax ja nemam tu pistolku, ale mal som Glock26 s 2 kg stojinou a Ruger LCP a dost som s nimi trenoval tasenie a strielanie uz za behu :-)
A spust by mala ma chod 12,7 mm podla manualu.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

16.05.2010 22:01

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

BKSL: Podle fotek i videí má ta záložka má parádní mířidla oproti LCP. A je to skutečně baby Glock - viz např. recenze: http://www.gunblast.com/Diamondback380.htm
Prostě "100% americký" Glock

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

23.08.2010 16:45

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Dnes jsem si jej osahal v prodejně Alfa-proj na Šumavské v Brně. Oproti LCP je natahování závěru hladší a s větším odporem. Mířidla jsou dostatečně vysoká, muška je plastová a je zatavená v závěru. Obtížněji se vypouští zásobník (u záložky to asi ani není třeba :) ). Podle konstrukce (ocelová vodítka), zpracování a materiálu si dovoluji odhadnout, že vydrží 2x až 3x větší počet ran než LCP. Kdybych už neměl LCP, tak bych si jej koupil. Cena 12.500 Kč.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 02.06.2009 19:44
Bydliště: Praha

24.08.2010 9:33

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

BKSL: na to ti člověk může říct jen to, že jestli tasíš s prstem na spoušti, tak si říkáš o průstřel nohy. Kdo tě to prosím tě naučil? To je první základní věc co tě každej instruktor bude odnaučovat a učit prst na spoušť jen ve chvíli výstřelu. Pro mě by bylo 2,2kg velice příjemných

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

24.08.2010 12:58

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

S odstupom casu mi 3,5kg spust na LCP pripada ako najlepsia volba. Jednoducho v strese sa cit v prstoch prudko straca nakolko potrebujete rychlo a pevne chytit zbran.
Je mi jasne, ze je nutne mat prst mimo spuste az do chvile pokial nie je zbran nasmerovana na ciel.
Teraz mam 2,2 kg na Kahr PM9 a robi mi to problemy. Jednoducho v strese cit v ruke nie je a niekedy by bolo ovela lepsie tasit pomalsie ale to by musel byt pomalsi aj ciel :-)

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

24.08.2010 22:22

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Pochoval jsem si ho v prodejne ale LCP mi sedi v ruce lip. Nesedi mi sklon pazby ani jeji profil. Snad dorazi mnou vytouzeny Kahr P380.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

24.08.2010 23:03

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

PaF: Držím Ti palce, aby už dorazil. U Tebe je jistota, že ho po pár měsíců pustíš do světa. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
MiP9
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 264
Registrován: 23.11.2008 11:25
Bydliště: BRNO

26.08.2010 12:16

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Měl jsem též možnost si ho prohlédnout a musím konstatovat, že zpracování je opravdu dobré, ale osobně pro mě je tato zbraň i na záložku moc titěrná, nehledě na to, že vypadá jako dětská hračka. Manipulace v zimě v rukavicích bude velice obtížná. Kevina, kterého mám, bych za něj nevyměnil. Co se týče spolehlivosti a životnosti, tak jsem pod tlakem více či méně povedených záložek s polymerovým rámem z americké produkce posledních let spíše skeptický.

Uživatelský avatar
teddis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 112
Registrován: 18.05.2010 21:28
Bydliště: Praha

24.02.2011 23:07

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Také si nejsem jistý kvalitou. Podíval jsem se na toto video, pokud tomu rozumím, měla by zbraň při střelbě "kousat" do ruky, navíc je tam 2x patrný problém s vyhozením náboje z komory. Chválí přesnost a
čitelnost mířidel:
http://www.youtube.com/watch?v=OgSCFId7XXA&feature=fvst

Na tomto videu srovnávají několik pistolí ráže 9mm Br., pro změnu s DB380 problémy s nabitím náboje do komory:
http://www.youtube.com/watch?v=HgmJEkWlQfQ&feature=fvsr

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

18.03.2011 13:01

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Tahle pistolka mi taky padla do oka a v brněnské Alfě jsem si ji porovnával s LCP. Ani z jedné jsem ovšem naživo nestřílel. Osobně se mi DB drží mnohem líp než LCP (kterou jsem byl původně skoro rozhodnutý kupovat), zdá se že za ty cca 2000,- navíc dostanete o něco větší životnost (aspoň teoreticky - např. kovové vedení závěru). Mířidla jsou oproti LCP lepší, samozřejmě za cenu že víc vyčnívají a můžou uváznout, ale to záleží v čem se zbraň nosí. Co mi řekl jakýsi další zákazník v prodejně, prý se DB nechová dobře v mrazu, že prý vázne závěr či co. Podle recenzí na yudetube i na fórech se zdá, že si lidi chválí přesnost a příjemný zpětný ráz; naopak někteří mají problém s frézováním ruky, misfeedy, narazil jsem asi dvakrát na zmínku že se dost rychle pokazil záchyt zásobníku a taky problémy se strikerem...podle všeho je to loterie, někteří jsou z ní nadšení, jiní nadávají. Jako vždycky, ovšem tady se zdá že je počet nadávajících překvapivě vysoký. Takže nakonec jsem se rozhodl počkat, jestli třeba nějaký modernizovaný model nebude mít tyhle mouchy už vychytané.

Ale držela se mi vážně dobře - bez prodloužené botky líp než LCP s ní. Je pravdou i to, že to vážně vypadá jak Glock pro děti do 3 let :D - trochu nadneseně bych řekl, že touhle zbraní už prostě musíte případného padoucha opravdu zastřelit, protože strach mu nenažene ani v nejmenším :P

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

21.10.2011 20:35

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

strielal som z nej nedavno s kamosom. jemu islo prvych par ran dobre, ako som ju chytil do ruky, zacali problemy so spustou - neresetovala - naboj v komore, ale udernik nenatiahnuty, spust nezaberala, vraj je to problem tej jeho serie. LCP v pohode odpalilo 50 ran, jeho DB380 aspon 15 krat neresetovalo spust , teda nenatiahlo udernik. a to bez ohladu na pevnost a sposob drzania.
Dojmy
- LCP - kopanec ako kon, plytke mieridla, napodiv pocit hranatejsej rukovate, spolahliva
- DB380 - spatny raz skoro ako z malorazky , mieridla citatelne, (su plastove), jednou rukou sa da strielat, nespolahliva - vid vyssie.

V kazdom pripade, ak by to nemalo tie problemy, hned by som ju isiel kupit aj ja.

romanf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 11.01.2009 21:14
Bydliště: Bratislava

15.11.2011 20:55

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

tak som si ju dnes vyskúšal. Keď som otvoril kufrík a kukal na tú pištolku, prvé čo mi napadlo, že by sa to malo baliť do kindervajca :P
Mal som celkom sranda problém držať to v jednej ruke , ale po chvíľke sa to dalo. Vypráskal som jeden zásobník, streľba príjemná, v ruke to necestuje, zrovnanie mieridiel veľmi intuitívne a v pohode.
Prekvapil ma nezvykle dlhý chod spúšte, na to že to bola funglovka z krabice , spúšť šla ľahko a plynule. Treba si len zvyknúť, že odpaľuje až úúplne vzadu, skrátka nezvyk

normálne uvažujem, že pošlem Glock36 do sveta a kúpim si túto hračku

ten kus , čo testoval M/A vyššie bol nah0vno poskladaný z výroby, po správnom nasadení tiahla to šlape bez problémov

modras
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 14.02.2011 17:23
Bydliště: Střední Čechy

06.02.2012 23:20

Re: Diamond Back .380 ACP, zkušenosti?

Prosím vás, jak funguje DB380 při současných mrazech?

Nebojíte se s ním teď vystřelit, vzhledem k teoreticky možnému zkřehnutí plastových částí vlivem nízkých teplot? Možná že ten konkrétní „plast“ který je použit na rám je odolný vůči nízkým teplotám?

Nebo výrobce garantuje rozsah použití při teplotách od např. mínus 20°c do +50°c?
M.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků