Ronin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04.01.2012 20:00

14.06.2012 16:00

Derringer Liegi

Přeji všem dobrý den, měl bych takový malý a nesmělý dotaz, přemýšlým o koupi tohoto derringeru ale nenašel jsem ve svém okolí nikoho kdo by ho měl, najde se zde nějaký šťastlivec ( případně i nešťastník ) který ho vlastní a mohl by mi o něm něco napsat ? Nějaké klady či zápory, kvalita zpracování, prostě něco abych měl představu jestli mám nákup zrealizovat nebo se poohlédnout po něčem jiném.

http://www.lovecke-zbrane.eu/zbrane/vol ... ringer-44/

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

15.06.2012 17:47

Re: Derringer Liegi

Dostal jsem za úkol předat informaci od kolegy, který není registrován:
Jakožto dlouholetý majitel můžu zhodnotit:
Zbraň je solidně zpracovaná. Komora je z výroby malá - na stejný základ se dělaly dvě provedení, kromě .44 ještě .36, pro menší ráži s delší hlavní byl obsah komory dostatečný, pro .44 je to málo - střela se na 25m plíží několik sekud (dopad do valu je zřetelně slyšet relativně dlouho po výstřelu). Stěny komory jsou poněkud předimenzované, puškař mi ji mírně zvětšil.
Hlaveň má (údajně kvůli americkým předpisům) drážky. Klíč na pistony s rozšířením pro utahování hlavně by měl zapadat do drážek, ale po nějaké době prokluzuje. Při použití Vesuvitu se po několika (cca pěti) ranách utažení hlavně "na doraz" stává oříškem. Dotažením se střela zařízne do drážek a zároveň utemuje na komoru. Pokud by ale majitel takto nabitou zbraň nosil, střela by se po nějaké době posunula, nebo dokonce vytřepala z hlavně, pro tenhle případ je dobré před střelu umístit filcovou ucpávku, která ji zajistí proti samovolnému posunu dopředu. Samozřejmě lze zbraň nabíjet i klasicky bez rozebírání.
Piston - u mého kusu jde vyšroubovat bez násilí, utahovat je ho třeba opatrně a s citem - při použití klíče může troška násilí vést ke přetržení pistonu v závitu (vlastní zkušenost).
Střelba:
Pominu-li problémy se zanášením závitu hlavně, pak po stránce odpalu i výstřelu vše funguje dobře. Konstrukce zbraně ale neumožňuje mířenou střelbu, ideální vzdálenost cíle od ústí je tak do tří kroků, hranice je asi pět metrů, dál je to o náhodě, nebo o systematickém a dlouhém nácviku. Nevylučuji ale možnost nechat si u puškaře vyrobit delší hlaveň pro střelbu na větší vzdálenosti.

Celkem vzato je to hezká hračka a v případě nouze ošklivé překvapení pro protivníka (pokud se použije "na dotek") . Svého času ne tenhle typ nabízeli u Brymové kazetu ve tvaru knihy s anglickým nápisem "Právo na obranu" na hřbetu.

S.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

15.06.2012 21:31

Re: Derringer Liegi

Tuhle hračku mám,a v podstatě se podepíšu pod to co píše Peggy.
Snad bych jen doplnil informaci o velmi tvrdé spoušti,která pokus o mířenou střelbu spolu s absencí miřidel znemožňuje.(ale mám ji ze stavebnice)
Mladická nerozvážnost:-)
Po pár pokusech dnes plní spíš dekorativní účely

Ronin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04.01.2012 20:00

16.06.2012 15:00

Re: Derringer Liegi

velmi Vám děkuji za informace, momentálně je situace taková že se v podstatě rozmýšlým mezi tímto a derringerem od Great Gun, ale Liegi mi přišlo pro úplného předovkového začátečníka jako lepší právě kvůli možnosti rozebrání hlavně v případě nějaké začátečnické chyby, můžete mi prosím tento můj názor potvrdit nebo vyvrátit ? Nerad bych při koupi udělal nějakou chybu které bych pak až do konce svého života litoval :D

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

16.06.2012 15:40

Re: Derringer Liegi

Okrem tzv.vyhody rozoberatelnej hlavne, co je v podstate aj tak zbytocnost, to nema ziadne prednosti, skor je to k nicomu.
Coskoro ta omzri strielanie, lebo co stym chces robit? Ked sa trafis na 3-5m tak je to skor nahoda, na 1m to nema vyznam a ked sa chces len zoznamit s predovkami, tak je kopec inych moznosti, ktore ta budu bavit viac.
O Derringeroch typu GG tu uz tema je.
dvouranny-derringer-t3588.html

maharadz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04.12.2012 9:25

04.12.2012 9:38

Re: Derringer Liegi

Delší hlaveň, menší ráže, s Riverboat Derringerem už by se možná dalo i na terč co myslíte?


Reklama

gastly
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 12.05.2007 21:18

04.12.2012 10:16

Re: Derringer Liegi

Dojeď na jolku a můžeš si otlapkat (popřípadě odvézt) oba.Kibiců bude taky dost. Pepa.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

03.02.2014 0:49

Re: Derringer Liegi

Snad se moc nepletu, ale tenhle nebo jemu velmi podobný derringer sehrál roli i v českých dějinách. Jan Neruda jako nezletilý výrostek chtěl s kamarády rozbořit monarchii v roce 1849. Zakoupili proto za různě vydělané a sehnané peníze jakousi levnou bambitku. Byla to prý pravá "lutišska" práce - dle slov prodejce. K převratu a útoku na rakouské vojáky nedošlo, protože kluci neměli prach. Chlápek, který jim měl prach opatřit, se opil na trhu a byl zatčen. Kluci bambitku potom ze strachu pohodili u nějaké pražské kašny.
Údajně mělo jít o malou pistolku něco na způsob Liegiho.

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník