Takeda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11.10.2011 8:35
Bydliště: Olomouc

12.10.2011 9:50

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Výklad k §29 byl v duchu, že pokud má ke zbraním přístup někdo další, což v případě používání stejné skříně nastane, tak lze vcelku oprávněně konstatovat, že držitel ZP nezabezpečil dostatečně své zbraně proti zneužití a ztrátě. Určitou logiku to má, protože jak může držitel ZP tvrdit, že zabezpečil v souladu se zákonem, když může s jeho zbraněmi manipulovat někdo jiný bez jeho vědomí. Je mi jasné, že tento způsob lidé praktikují (i já před pár lety), ale nemůžu ho doporučit z jednoho prostého důvodu. Toto funguje do doby než je problém, protože "kde není žalobce, není soudce". Ale až vleze někdo do baráku a ze skříně zmizí její obsah, tak mají problém oba ještě k tomu budou mít přestupeček každý.

Každopádně s tou nejednotností výkladu souhlasím, co mám osobní zkušenost tak KŘ PČR Olomouc a Prezidium PČR razí myšlenku, že je to celkový počet zbraní na držitele, takže při překročení 10 ks vyžší nároky na bezpečnost. Každopádně měl jsem zajímavou myšlenku a pro můj případ zcela vhodnou a reálnou: Držitel ZP (pan. X.Y.) má např. 15 zbraní, takže certifikovaná skříň už nestačí. Protože pan X.P. je schopen doložit praxi pro vydání koncese na "nákup, prodej, půjčování, ÚSCHOVU, přepravu ... zbraní a střeliva" (a je již IČař, tak mu další koncesovaná živnost nevadí). Na základě této koncese zažádá o vydání Zbrojní licence a pořídí si druhou skříň. Závěr tohoto řešení je v tom, že pan X.Y. jako držitel zbrojního průkazu si uloží svých 5 zbraní, které jsou přes limit u podnikatele v oboru zbraní a střeliva pana X.Y. do úschovy. Pan podnikatel si sám sobě vydá potvrzení a samozřejmě zapíše do Evidenčních knih. Je to trošku komplikovanější, ale naprosto zákoné. Jednodužší obdoba toho stejného je převedení vlastnictví na podnikatele nebo rovnou zbraň nakupovat jako podnikatel. S tímto řešením samozřejmě souvisí akce dozoru ze strany PCR, takže cca. 1x za rok příjdou kontrolovat provozovnu (obývací pokoj nebo ložnici). Výsledkem je, že můžete mít 2 certifikované skříně v ceně cca. 20000,- + cca. 2000,- za správní poplatky + trochu otravování oproti samostatnému objektu a dveřím a alarmu za 70000,- + to otravování tam je taky nějaké, protože já bych manželku asi nepřesvědčil, že přepažíme ložnici a v polovině bude komorový trezor na zbraně.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

12.10.2011 12:01

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Pokud manzel s manzelkou jsou oba drzitele ZP a vzajemne si podepisi ze souhlasi se zapujcenim zbrane svemu protejsku (u zbrani kat. B si samozrejme museji pozadat o povoleni na zbrane manzela/ky) tak si myslim ze spolecne ulozeni v jednom trezoru (pokud neprekroci celkovy pocet 10ks) neni nijak napadnutelny...

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

12.10.2011 14:54

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Takeda píše: Každopádně měl jsem zajímavou myšlenku a pro můj případ zcela vhodnou a reálnou: Držitel ZP (pan. X.Y.) má např. 15 zbraní, takže certifikovaná skříň už nestačí. Protože pan X.P. je schopen doložit praxi pro vydání koncese na "nákup, prodej, půjčování, ÚSCHOVU, přepravu ... zbraní a střeliva" (a je již IČař, tak mu další koncesovaná živnost nevadí). Na základě této koncese zažádá o vydání Zbrojní licence a pořídí si druhou skříň. Závěr tohoto řešení je v tom, že pan X.Y. jako držitel zbrojního průkazu si uloží svých 5 zbraní, které jsou přes limit u podnikatele v oboru zbraní a střeliva pana X.Y. do úschovy. Pan podnikatel si sám sobě vydá potvrzení a samozřejmě zapíše do Evidenčních knih. Je to trošku komplikovanější, ale naprosto zákoné. Jednodužší obdoba toho stejného je převedení vlastnictví na podnikatele nebo rovnou zbraň nakupovat jako podnikatel. S tímto řešením samozřejmě souvisí akce dozoru ze strany PCR, takže cca. 1x za rok příjdou kontrolovat provozovnu (obývací pokoj nebo ložnici). Výsledkem je, že můžete mít 2 certifikované skříně v ceně cca. 20000,- + cca. 2000,- za správní poplatky + trochu otravování oproti samostatnému objektu a dveřím a alarmu za 70000,- + to otravování tam je taky nějaké, protože já bych manželku asi nepřesvědčil, že přepažíme ložnici a v polovině bude komorový trezor na zbraně.


Jinými slovy (selský rozum), mám v bytě stejné dvě skříně s obsahem pro případného zloděje stejně "obtížně" dosažitelným. Ale protože jsem si zkomplikoval život získáním zbrojní licence a zaplatil na poplatcích tučné výpalné státu a navěky jsem si pozval do bytu policejní kontrolu, tak to mohou právníci posoudit jako zcela jiný případ?

Takeda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11.10.2011 8:35
Bydliště: Olomouc

14.10.2011 20:58

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Ano. Ono to vypadá trošku jako harakiri, ale zas taková blbost to není. Ať se četník podívá na špinavý ponožky v ložnici pod postelý, ono ho to po druhé kontrole a max. 10 řádcích v evidenční knize stejně přestane bavit, takže jsem klidný že by dozorové akce probíhali častěji než 1x, 2x za rok a samozřejmě do doby platnosti zbrojní licence. Toto je jen trošku jiná aplikace stejného přístupu jak se zbraněmi kat. A. Nechcete aby Vám chodili do ložnice kontrolovat nějaký Áčko ve skříni, které má držitel zbrojního průkazu. Nechte je kontrolovat dozorovou akcí držitele zbrojní licence. Představte si např. majitele pneuservisu, jak má mezi vyvažovačkou a zouvačkou trezor a vněm DP27, MG42 nebo cokoli jiného. Možná už jsem trošku degenerovaný z neustálých kontrol ze svého podnikání (ČOI, ŽU, ČÚZZS, FÚ, ZPI), ale já už v tom zásadní problém nevidím.

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

26.10.2011 10:07

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

NV315-2011_Stránka_1.jpg

NV315-2011_Stránka_2.jpg

NV315-2011_Stránka_3.jpg

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

26.10.2011 10:07

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

NV315-2011_Stránka_4.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

14.11.2011 16:44

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Zdravím,

na sousedním foru se objevil odkaz na další návrh novely zákona o zbraních:

http://www.strelecky-portal.cz/zbrane-a ... .2011.html

http://forum.gunshop.cz/vladni-navrh-no ... 14366.html

Dohledával jsem přímý odkaz na vládní dokumenty, ale nic jsem nemohl najít. Nemá někdo přesnějí informace, zejména o zdroji?

Honza

PS: pokud to stojí za nové vlákno, nechť to prosím admini přesunou

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

14.11.2011 16:55

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Takeda píše:......

A posouzení vhodnosti nebo nevhodnosti uložení resp. zabezpečení (auta, hotely, bazény) probíhá reálně naprosto jednoduše ... v případě ztráty bylo vždy shledáno zabezpečení jako NEVHODNÉ, protože podle železné logiky: "kdyby bylo vhodně, tak se to nestane". Jediný příklad, ke kterému jsme došli na KŘ PČR Ol je např. úraz (spadnu ze skály při venčení psa) a mé bezvládné tělo v bezvědomí někdo okrade o mou legálně drženou zbraň místo poskytnutí první pomoci. A i v tomto teoretickém případě si myslím, že budete těžce dokládat zdravotní dokumentaci, že jste tu ztrátu nemohl ovlivnit.
......


Dovolím si citovat a reagovat pouze na tuto část Tvého příspěvku. Myslím, že v případě jakékoliv vážnější nehody (pád ze skály asi moc častý nebude, ale autonehoda apod. bohužel ano) ztrácím z objektivních důvodů kontrolu nad svými osobními věcmi. Jestliže někdo využije mé dočasné neschopnosti vhodně zabezpečit zbraň a tuto mi odcizí, tak dle mého právního názoru chybí příčinná souvislost mezi mým jednáním a vzniklým následkem.

Zákon požaduje vhodnost uložení, zabezpečení, tedy aktivní jednání. Jestliže v důsledku vnějších okolností přestanu být schopen aktivně jednat, nemohu se z logiky věci dopustit protiprávního jednání, které právě vyžaduje subjektivní zavinění, byť ve formě nedbalosti.

Samozřejmě jiná situace je, když si neschopnost aktivně jednat přivodím sám (užitím alkoholu nebo psychotropních a omamných látek), ale to už jsme jinde.

Jakýkoliv opačný výklad by v praktickém důsledku zabránil nošení zbraně, neboť nemohu ovlivnit, zda mne někdo nabourá, zda na mne spadne květináč z druhého patra či přepadne partička kriminálníků.

Nehledě k tomu, že v rámci správního (přestupkového řízení), o trestním ani nemluvě, nese důkazní břemeno správní orgán, v tomto případě PČR, takže PCŘ by musela prokázat, že jsem nebyl zraněn natolik, abych si nedokázal zbraň ochránit. A to se domnívám, že by prokazovala velice těžko, bude - li to něco vážnějšího než odřená noha.

Honza

Takeda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11.10.2011 8:35
Bydliště: Olomouc

23.12.2011 10:07

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Ano, s tímto souhlasím, právě proto když se vrátím zpět ke svému příspěvku, byla nezaviněná ztráta kontroly jako prakticky jedinná beztrestná možnost (můj extrémní případ "pád ze skály").
Narazil jsem na jeden zajímavý případ pro mě z druhého konce republiky. (Já Olomoucký kraj - On Severní čechy). Pán ztratil doklady, nahlásil na PČR jako odcizení a následně když řešil všechny doklady vč. ZP byl mu vydán duplikát na ZP. Jenže za ztrátu ZP je sankce ve 119-ce. On od ní může správní orgán ustoupit (např. při té krádeži), ale také nemusí. A jsme zase u úředníka a schválně jak vypadá obdobná situace v Olomouci ... flastr 5000,-. A obdobně by se dalo pokračovat i v udělování výjímek, ale to hádám že bude hojně diskutované téma v jiné části fóra. Nejednotná pravidla, ale to si myslím že je spíše ukázka špatného vedení a metodiky ze strany Prezidia. Druhá věc je, jestli to není záměr určitá destabilizace systému. O nás jako držitele ani moc nejde těch cca. 300 000 držitelů a každej v průměru 2,5 flinty vlastnící, to nic moc není a je s tím akorát práce a žádný kačky, ale v obchodu se zbraněma se točí hodně peněz a věřím tomu, že nějaký moc chytrý četník na inspektorátu, který do toho moc vidí není žádoucí a nehodí se do krámu. Když člověk vidí co se děje v resortu dopravy, obrany a vlastně všude, tak by bylo naivní si myslet, že vnitro je ušetřeno ... a možná toto může být odpověď na nejednotný postup, proč někde Ano a někde Ne!!!

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

03.01.2012 18:25

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Zpet k poctu skrini na zbrane.
Na valne hromade sdruzeni LEX vystoupila jako obvykle i Mgr. Backovska a odpovidala na dotazy clenu sdruzeni.
Mimo jine i na pocet zbrani vs. pocet skrini.

Takze - i soukromnik, drzitel ZP ale NE drzitel licence muze mit doma >10ks zbrani, aniz by mel trezorovou mistnost - jen je proste musi mit ve dvou ci vice skrinich!

A mimo jine se vyjadrila i ktomu navrhu noveho zakona. Ocividne nemela radost, ze se to v tehle podobe dostalo ven, ale nazvala to pracovni verzi (coz je z toho i videt - vice ruznych navrhu k nekterym bodum) s tim, ze az to pujde na vladu, pujde to i do Lexu.

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

22.03.2012 21:00

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Tímhle jsem se dlouho zabýval, Podle kamaráda (státní zástupce) je danej limit počtu zbraní, který můžu mít v trezoru určité třídy. Nejde o to, kolik těch trezorů mám.
Když budu chtít zavřít 11 zbraní v jednom trezoru, nejde to. Když je rozložím do dvou, není to problém. Otázka je, co na to soudce. Jak jsme viděli v případu "Tanvald", někteří nejsou schopni pochopit, že někdo nosí......

Uživatelský avatar
IvosC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22.01.2004 15:13
Bydliště: Isergebirge, Sudeten _______________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

26.03.2012 12:42

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

V případu "Tanvald"? :shock:

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

26.03.2012 13:26

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

To LukasJ - Já mám za to že případ Tanvald (díky bohu) k soudu nedošel, tak nechápu o jakém nepochopení soudcem je řeč. Na mysli máš zřejmě Krušnohorskou. Ta je ovšem kontraverzní i mezi střelci.
Každopádně to co napsal CMK pochází z úst Mgr.Bačkovské a to jsou ústa fundovaná a jedni z nejkompetentnějších a navíc slovo je to oficiální se zápisem z VH Lexu. Není třeba zpochybňovat to co řekla.
Ruku na srdce... kdo zná jediný případ kde by někdo měl průser z překročení počtu zbraní v trezoru? Vynechme ale uložení s nulovým zabezpečením, to je jiná písnička.

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

26.04.2012 23:05

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Bardeku, máš pravdu. Já těsně předtim četl novinky z krušnohorskýho procesu. Mea culpa.

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

26.04.2012 23:08

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Bardeku, ještě jedna odpověď. Ne neznám jediný případ. Vždy to je souhra několika věcí. Jo, ale je to proto, že se tohle moc nekontroluje. SZ

Dave7
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23.12.2011 0:28

06.01.2013 2:52

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Zdravím, možná tyto dotazy budou zajímat i ostatní.

Jak je to se zakázanými doplňky zbraně ?
Logický by byl zákaz kombinace doplňku se zbraní, ale zakázán je vlastní doplněk sám, i když se dá předpokládat, že zákonodárce měl na mysli profesionální doplňky např. laserové zaměřovače v cenových relacích 6000,-Kč a výše, prodávají se běžně kopie s cenou kolem 800,-Kč, které lze bez potíží instalovat na ostrou zbraň, dále také různé "napodobeniny" tlumičů na airsoft, nebo vzduchové zbraně, které lze na ostrou zbraň taktéž použít, přestože vnitřní konstrukce chybí, tlumit hluk výstřelu to bude,, nikde taktéž není uvedeno, nakolik má takový tlumič hluku výstřelu tlumit, aby za něho již byl považován. Toto zákon nevymezuje a teoreticky, když koupíte u vietnamců "kuličkovku" ke které je přibalen primitivní z plastu vylisovaný laserový zaměřovač - a on skutečně laserovou tečku dělá a má i "montážní lištu", stáváte se zločincem

Je možná střelba se zbraní, či zakázaným doplňkem kat. A ?
Ze zákona o zbraních a střelivu je zřejmé, že to možné není, protože je lze získat pouze na vyjímku na ZP sk. A pro sběratelské účely, nikoli pro běžné užití, tudíž při vyjímce /i když je dotyčný zároveň držitelem sk. E/, dle mého názoru nelze vzít sa. vz.58 full auto, osadit ho tlumičem a laserovým zaměřovačem, vzít jedno povolené balení průbojně zápalného střeliva PZ 43 a vyjít na střelnici,, zde je dokonce vyjádření z MV, kde je to údajně možné, navíc vám stačí pouze ZP sk. "A" - jsem zmaten

http://www.rucevzhuru.cz/index.php/ptejte-se.html

"Oprávnění držitele zbrojního průkazu skupiny A – ke sběratelským účelům, který může za zákonem stanovených podmínek střílet ze zbraně, kterou je oprávněn držet, se tedy do určité míry kryje s oprávněním držitele zbrojního průkazu skupiny B. Držitel zbrojního průkazu skupiny A však není oprávněn zbraň nosit, ve smyslu ustanovení § 2 odst. 2 písm. b) zákona o zbraních; k naplnění účelu, pro který zbrojní průkaz drží, není oprávnění nosit zbraň nejen potřebné, ale ani žádoucí. Protože však střelba z ověřené zbraně na vymezeném místě, tedy na střelnici, nepředstavuje bezpečnostní riziko, je také držiteli zbrojního průkazu skupiny A umožněno střílet ze zbraně, kterou drží ke sbírkovým účelům."

Mgr. Milena Bačkovská - vedoucí oddělení


pozn. Ještě dodávám, že výše uvedená odpověď MV se týká dotazu na střelbu zbraněmi kat. A drženými na vyjímku pro sběratelské účely, nikoli pouze, zda může držitel ZP sk. A střílet, jak by mohlo vyznít. Díky
Naposledy upravil Dave7 dne 07.01.2013 10:12, celkově upraveno 1

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

06.01.2013 23:51

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

ad 1) však tak to v podstatě je. Prodávají se laserová ukazovátka, ale nikdy pro zbraně. Slušné stránky mají uvedeno, že přidělání i na airsoftové zbraně se z nich stávájí zbraně kat.A a kdo to udělá se vystavuje postihu. Třebaže jsou ukazovátka osazena kompatibilním úchytem. A praxi na to každej kašle, protože společenská nebezpečnost je 0, ale protizákonné to je. Stejně jako přenášení airsoftových zbraní bez obalu.

Laserové ukazovátko na dětské kuličkovce zakázané není. Neboť ty nejsou považované za zbraně podle zákona o zbraních.

Tlumič není dále specifikován, takže podezření záleží na policii, skutečné rozhodnutí o tom zda doplněk + konrétní zbraň bude povážován za zakázanou kombinaci může rozhodnout pouze úřad pro zkoušení zbraní a střeliva a čert ví na základě čeho ten rozhodne. Tudíž tlumič na vzduchovce se dá za tlumič považovat jen obrazně a můžete tomu říkat kompenzátor, i když nic nekompenzuje a přesnost zhoršuje. Ale když tím budete významně tlumit třesk jiné zbraně, bude to zakázaný doplněk. Přesná hranice neexistuje, ale zatím jsem neměl problém normálním rozumem rozeznat, co se smí a co ne. Takže žádný problém.

ad 2) že majitel ZP.A nesmí ze zbraní střílet zřejmé přímo není. Vypadá to, že by neměl, že to tak bylo možná i psané, ale vyjádření MV nám dává pěkný důvod "v dobré víře" střílet, pokud to umožňuje střelnice. Ne každá má na A povolení.

Další drobnost jsou zakázané náboje. Některé jsou zakázané opět až v kombinaci se zbraní. Naopak všechny vámi vyjmenované zakázané zbraně a doplňky střílí běžně dostupné náboje. Co se týče zakázaných nábojů, na které opravdu potřebujete výjimku, tak tam neplatí to nejmenší spotřebitelské balení, to je jen pro náboje do B,C. Náboje A žádáte přímo na kusy a kolik jich chcete, tolik napíšete a tolik dostanete. Ale těmi bych se bál střílet, protože je dost možné, že je po vás budou chtít zpět nebo budou chtít, abyste je všechny doložil (nevím jak tohle vypadá v praxi. Zbraň A se ještě člověku do ruky dostane, náboje jsem ještě u nikoho neviděl.. kromě starých vojenských "půdních" nelegálních).

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

06.01.2013 23:56

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Je možná střelba se zbraní, či zakázaným doplňkem kat. A ?
Ze zákona o zbraních a střelivu je zřejmé, že to možné JE, jelikož ZP sk. A opravňuje držitele střílet na schválené střelnici. Zbraň samozřejmě musí mít platnou zkušební značku.
Zakázaný doplněk je možná diskutabilní, ale pokud je držen legálně - na výjimku, nevidím důvod proč ho na střelnici nepoužít, a to i v kombinaci laserový zaměřovač + tlumič na zbrani držené k jiným než sběratelským účelům.
ZP sk. E s tím nemá nic společného.
PZ střelivo je jiný problém, ze zákona by to jistě šlo, ale pouze na schválené střelnici - rozumí se schválené pro střelbu PZ střelivem. Mmch. na vojenské střelnice se ZoZ nevztahuje, takže máš-li Danu nebo ještěrku a domluvíš se s příslušným vojenským orgánem, chutě do toho!

P.S. Viděl jsem nabídku ocipovaného zápalného střeliva vz. 43 - čili není zakázané, přesto se s ním na běžných civilních střelnicích střílet nesmí.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

07.01.2013 16:03

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Střelivo se střelou zápalnou je podle zákona 119 střelivem zakázaným!Čili zakázané je.A rozhodně jsi ho nikde nemohl vidět prodávat ocipované!Zřejmě jsi měl na mysli náboj vz.43 SV (svítící) ten se tu prodával a podle zákona zakázaný není.
Navíc náboje .43 PZ a Z jsou dosti raritní záležitost obvzláště .43 Z které byly vyráběny zkušebně a pouze několik tisíc kusů.Takže pochybuju že by je někdo šel vypráskat na střelnici i kdyby stokrát mohl! :wink:

Dave7
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23.12.2011 0:28

07.01.2013 21:34

Re: Další novela zákona o zbraních (účinnost od 1.2.2009)

Piggy píše:Je možná střelba se zbraní, či zakázaným doplňkem kat. A ?
Ze zákona o zbraních a střelivu je zřejmé, že to možné JE, jelikož ZP sk. A opravňuje držitele střílet na schválené střelnici.

Kdyby byla možná střelba pouze na ZP sk. A, nebylo by logicky omezováno množství střeliva na 1 minimální balení do sbírky. Taktéž trvalou vyjímku může co vím dostat běžný člověk pouze pro sběratelské účely.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník