Uživatelský avatar
Destroyer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10.02.2006 3:34

10.02.2006 4:15

CZ vs. BERETTA

Co by ste mi borci doporučili a aké máte skúsenosti?
Rozhodujem sa medzi:
CZ 75 Tactical Sport 9luger a
BERETTA 92FS INOX

- o CZ 75TS som sa už to čo dočítal (strielal som zo CZ 75B, celkom mi sadla) ale vraj je ešte väčsia ako 75B a to by už mohol byť problém. A aj tá hmotnosť by ma zaujímala, 1300g je trošku veľa oproti 75B. Žiaľ neviem ju ani chytiť, nemá ju nikto, ani v predajni ju nemajú, vraj až keď ju objednám.

- BERETTA 92FS, o tejto zbrani nepíšete vôbec. Držal som ju v ruke, ale to je všetko. Páči sa mi vzhľad a je to akási "klasika". (CZ 75TS sa mi páči viac). Zaujíma ma všetko okolo tejto zbrane.

Chcem 9-tku kôli cene streliva, nechcem plastovú zbraň aj keď sadla výborne /som konzervatív/ a cena do tých 23 000 Kč(nová).

P.S. Nechcem ani žiadnu napodobneninu CZ, aj keď sú možno lepšie ako CZ.

Vďaka.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

10.02.2006 8:51

Beretta 92 je šílený vergl, máme jednu firemní a vyfasoval ji kolega za trest. Tlustá pistole přes závěr, ne moc spolehlivá, blbě vyvážená na rychlou střelbu, má hrozné mířidla a ještě pitomější spoušť.

Jinak CZ 75TS ačkoliv nejsem fanoušek CZ-UB mohu jen doporučit, máme ji tu jednu, je skvělá, přesná, jen ty mířidla jsou zralé na výměnu.

Ale stejně pokud bys nakonec byl ochoten akceptovat napodobeninu tak bych vzal Tanfo Limited.

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

10.02.2006 15:09

CZ versus Beretta...

Mám CZ 75TS asi tři měsíce a jsem stále nadšený,už to píšu opakovaně,že je to první CZ pistole, na kterou se nemusí "sáhnout ", myslím tím ladit či upravovat . Snad jen ta miřidla je třeba změnit nebo upravit. A k ceně ,tak vzhledem k přidaným náhradním dílům je to dost dobrá investice . Radil bych ti neváhat a jít do CZ 75 TS /než ji zdraží / .

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

10.02.2006 16:10

Re: CZ vs. BERETTA

Beretta je fakt šmejd, kyvná závora toho moc nevydrží, nebrat.
CZ 75 TS toho s klasickou pětasedmou moc společnýho nemá. Je to vyloženě sportovní model dělanej na IPSC, s jednočinnou spoští, je to na velkým rámu CZ 97, pokud natrefíš na dobrej kousek tak je dobrá, pokud ne (což je taky pravděpodobný) tak s tím budeš mít docela dost problémů, protože CZUB Ti zrovna vstříc nevyjde.
Záleží na co tu zbraň chceš, 75TS a Beretta 92 jsou podle mě zbraně dost odlišnýho určení.....

Uživatelský avatar
Destroyer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10.02.2006 3:34

10.02.2006 20:43

Zbraň chcem najmä na odreagovanie, mesačne vystrieľať tak 100 nábojov.
ZP mám len 2 mesiace, chcem presnú, spoľahlivú a peknú zbraň, ktorá aj o 5 rokov bude závidenia hodný kúsok. Počul som že BERETTA je presná, pekná je, ale keď je to šmejd tak potom radšej CZ. :lol:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

11.02.2006 12:27

Záviděníhodný kousek není a nebude ani jedna tato zbraň :D


Reklama

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

11.02.2006 15:56

Kdysi dávno za ranných časů jsem testoval také tuto pistoli Beretta v rámci plnění svých úkolů a to před možným zavedením ke 14.té správě (dnes URNA). Byl jsem "střílející" předseda komise a k vlastnímu provedení dle metodik VVÚ ZVS jsem měl k sobě navelené kluky odtamtud. (měla nahradit CZ a ten jejich dodnes známý problém s čepy)
Dnes už si pamatuji jen jedno, na pistoli jsme našli 16 závad do protokolu a závěr byl NEZAVÁDĚT.
Třeba se už zlepšili, ale já jsem se tuto zbraň už nikdy nesnažil soukromně potkat, takže dnešní stav kvality zbraně neznám.
Tolik můj dnes soukromý názor.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

11.02.2006 17:52

Bylo by možno si vzpomenout alespoň na některý konkrétní závady?
Od jednoho prodavače jsem slyšel, že kyvná závora na 92tce odchází zhruba po 20-ti tisících, což se mi zdá hoodně brzo na zbraň této cenové kategorie.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

11.02.2006 18:30

On ten cep zachytu zaveru na CZ75 vydrzi myslim podobne...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

11.02.2006 18:36

Ale tipuju bude levnější a koupíš ho v každé prodejně na pultě, tu závoru asi budeš muset objednat a čekat.

mrkev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 25.06.2004 22:13
Bydliště: Pragl

11.02.2006 21:20

kdyz jsem strilel z beretty 92, tak mi prislo, ze ma subjektivne maly zpetny raz, ale naopak velky zdvih hlavne po vystrelu.....kazdopadne po 2/3 dnech v polnich podminkach a nekolika stech vystrilenych naboju bez cisteni je temer nepouzitelna..... coz o CZ nebo G se rici rozhodne neda.
ale to jen subjektivni zkusenost.

sice jsem uz otravnej, ale nevybral bych si zadnou z tehle znacek....a kdyz uz tak tu CZ.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

12.02.2006 21:54

K Pi Beretta už víc psát nebudu, omlouvam se. Je to dávno, a s firmou, co to sem vozí mam dobré kontakty (sic) na jiný materiál, tak proč si dělat zbytečně zle, píšu to takto na rovinu ....

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

03.01.2007 12:45

Jsem teď momentálně bez ráže 9 mm Luger. Sháním nějakou ,,klasiku". Jsem zamilovaný do Beretta 92 (viz thread VKS), ale našel jsem tady diskuzi, kde i p. Ing. Martínek se k ní vyjadřuje ne zrovna pochvalně. Najde se mezi vámi někdo, kdo s ní má dobrou zkušenost ?
Pár pochvalných názorů na ni jsem si přečetl, ale zaráží mne ten poměr 50:50. U zbraně téhle cenové kategorie je to pro mne šok.

Skryté nošení neřeším (myslím, že s dobrým pouzdrem jde nosit všechno), v 9 mm Luger střílím tak 800 ran měsíčně. Vyzkoušel jsem si Taurus PT 92, ale tam se mi nějak nezdá ten materiál.

production
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 497
Registrován: 03.01.2007 9:04
Bydliště: Vysočina

03.01.2007 15:41

ad Berreta zavedena u USA, vím, že byla zavedena u ROty ZAsahu.
ad CZ zavedena nejen u české PČR

pro střelbu na odreagování každopádně CZ, budeš-li nakupovat přímo v UB věřím, že Ti vstříc vyjdou. Doporučuji model TS nebo SP01.

Pokud jsi začátečník a hledáš kup si jetou CZ75B, když píšeš, že Ti sedla chybu neuděláš a ten kvér umí střílet taky přesně.

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

03.01.2007 16:48

Sám sebe bych definoval jako mírně pokročilého začátečníka. Ano, jednalo se sice o kopii Beretty a ne přímo originál (ten jsem jenom držel v ruce), ale zatím nic mi nesedlo tak ,,přirozeně" jako 92.

Jedná se o to, že tahle zbraň je ve výzbroji ozbrojených složek, policejních sborů, některých spec. jednotek. Teď Američani přiobjednávali další porci Berett. Tohle jsem bral jako bernou minci.
Pak přišlo rozhodování, jestli se nemám poohlídnout po Taurusu 92, který je na tom lépe s cenou. No, a tady se dočtu tuhle zdrcující kritiku.

Od CZ bych klidně šel do CZ 100. Hodně se mi líbí CZ 97. CZ 75 mne neoslovila.

production
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 497
Registrován: 03.01.2007 9:04
Bydliště: Vysočina

04.01.2007 10:37

Tak ji hlavně zkus jestli Ti sedne, co se Berret týče tak jeté má za slušnou cenu na prodej pan Rudolf ze společnosti Multiagro, ale netuším jakou mají právě situaci.

Znám 2 střelce co používají/li 92jku na závody a nedají na ni dopustit, ale teď oba střílejí s CZ

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

04.01.2007 10:58

Já nosil B92FS asi 3 roky, pak jsem naneštěstí objevil kouzlo 1911 :wink:, nicméně pořád ji čas od času nosím v podpažním pouzdře, když si nemůžu vzít opaskové s 1911kou.
Za ty 3 roky jsem s ní vystřílel takové řekněme kondiční množství asi 5000 ran a ta pistole mne nikdy nezklamala a pro moje ruce je IMHO přesná až neuvěřitelně. O nějakých problémech se závorou jsem jenom četl a po těch pár tisíci ranách je na mé závoře akorát ošoupané černění (slyšel jsem o čepu na CZ75, který praskl po 500 výstřelech).
NAVÍC si dneska můžeš koupit verzi Brigadier 92FS nebo Elite II 92G (nebo dokonce Steel-I), které jsou výrazně překonstruované právě s ohledem na nedostatky původní verze - Brigadier a Elite mají zesílený závěr kolem uzamykacích výřezů, Steel-I je celoocel s pojistkou na rámu (ale ta bude _velmi_ drahá)

No, uvaž sám, já sám za sebe říkám, že kdybych šel někdy znovu do Beretty - to bohužel v dohledné době neudělám, protože STI :wink: - tak bych šel asi do Brigadiera

Uživatelský avatar
Brigadier
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 28.01.2006 22:58
Bydliště: Slovácko

04.01.2007 14:04

Na 92 FS Brigadier jsem měl taky zálusk :wink:
V létě mi na střelnici půjčil chlapík 92 FS Inox, byla neuvěřitelně přesná, na 25m jsem 7 z 10 ran nacpal do desítky, zbytek do devítky na mezinárodním pistoláku.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.01.2007 14:14

Re: CZ vs. BERETTA

Destroyer píše:CZ 75 Tactical Sport 9luger a
BERETTA 92FS INOX

Chcem 9-tku kôli cene streliva, nechcem plastovú zbraň aj keď sadla výborne /som konzervatív/ a cena do tých 23 000 Kč(nová).

P.S. Nechcem ani žiadnu napodobneninu CZ, aj keď sú možno lepšie ako CZ.

Vďaka.


92ku jsem nevlastnil, jen jsem si z ní zkusil střelit, a i když ji nezatratím tak kategoricky jako Fox, chválit ji rozhodně nebudu:
- úchop pro mě úplně hroznej (ale to je indivindi)
- miřidla nečitelný
- spoušť z fabriky otřesná
- pro mě nenositelná šířka
- pojistka že by z ní psychiatr zmagořil a konstruktéra uškrtil dceřinou podprsenkou
- vůle ... všechny co jsem držel v ruce byly pouťový řehtačky
- cenová politika stejná jako u italskejch bot nebo žehliček: předraženej leštěnej prd
- za mnohem důvěryhodnější považuju Tauruse z poslední doby

S CZ uděláš (byť ta značka fakt není moje láska) daleko větší štěstí, stačí si vyhlídnout dobrej kus. Nebo ještě líp se Sfinxem (cenově kolem 21 tisíc Kč a kvalitou vysoko nad oběma). A nebál bych se ani dobrýho kusu Tanga, a po 2 letech co mám FN BDA9 ji považuju za možná nejlíp navrženou klasickou 9ku. A pokud bys měl peněz a času nazbyt, zkus si někde HK P7.
Pokud bys trval na konstrukci odvozený od P38ky (tzn. na obdobě Beretty), rozhodně víc bych věřilVectoru. Je to odvozenina 92ky se shora uzavřeným závěrem, o několik tříd lepším zpracováním, a za cenu dokonce o něco nižší.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

04.01.2007 14:25

No jednu firemní máme, má ji nafasovanou jako osobní náš firemní čmuchal a špion a je z ní nadšený a nosí ji bez pouzdra (a bez náboje v komoře) za opaskem v kalhotách......(inu bývalý příslušník SKPV), nicméně nevyhovovaly mi mířidla pro rychlou střelbu, spoušť byla pěkná, zbraň přesná.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků