Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

04.01.2007 14:42

No třeba je to teď dobrá zbraň, léta jsem na ní už na střelnici nesáhnul. Dodnes si ale pamatuju, že jsem byl předsedou zkušební komise co tahle pistole ve výrobě začala - nějak se sem dotáhla s tím, že by mohla být dobrou pro URNA. Komise zjistila 16 závad/připomínek (které si už nepamatuju, je to drahně let) a zbraň nebyla (možná i proto, kdo v těchto komisích byl, tak ví proč tahle závorka, komise je totiž jen hlasem poradním) zavedena. Je to doba nešťastné CZ-85 u URNA, ale to je jiná kapitola, kapitola praskání a ohýbání čepu, ale to většina lidí tady dobře zná.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.01.2007 14:53

Ing. Václav MARTÍNEK píše:No třeba je to teď dobrá zbraň, léta jsem na ní už na střelnici nesáhnul. Dodnes si ale pamatuju, že jsem byl předsedou zkušební komise co tahle pistole ve výrobě začala - nějak se sem dotáhla s tím, že by mohla být dobrou pro URNA. Komise zjistila 16 závad/připomínek (které si už nepamatuju, je to drahně let) a zbraň nebyla (možná i proto, kdo v těchto komisích byl, tak ví proč tahle závorka, komise je totiž jen hlasem poradním) zavedena. Je to doba nešťastné CZ-85 u URNA, ale to je jiná kapitola, kapitola praskání a ohýbání čepu, ale to většina lidí tady dobře zná.


Zdravím, Václave :-)
Napadlo někoho před komisi dotáhnout FN HP? Když bez problémů sloužila SAS v Irsku, naše URNA by z ní po zdi určitě taky nelezla :-)

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

04.01.2007 15:45

Je pro mě těžký o tom psát, nevim, dohled na to co kde plácneš je jitě větší než býval dříve, ale pokud vim, tak nenapadlo. Řada zbraní nebyla dříve ani běžně k sehnání a "mání" (dnes se to zdá neuvěřitelné, ale jste už jiná generace) a až později začali být výrobci fikanější a nabízeli se, zvali, a ... víš co myslim.
Proběhla před asi deseti léty aféra s AUG a jak zabublala, tak splaskla. Tam jsme také na papíře řekli ne a dopadlo to jinak. Ale už to fakt nesleduju, mam práce dost a tohle nechávam dnes povolanějším. (Kdyby něco, tak platí: NIC si nepamatuju). Na zkoušení zbraní byly celé postupy zpracované do metodik a podle mě museli zůstat v dnešní Prototypě (dříve VVÚZVS). Byly to vymakaný postupy z dob, kdy jsme ještě byli zbraňovou velmocí. Já ani nevim, zda se nějak dnes využívají na těch zkouškách.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.01.2007 16:00

Ing. Václav MARTÍNEK píše:Je pro mě těžký o tom psát, nevim, dohled na to co kde plácneš je jitě větší než býval dříve, ale pokud vim, tak
(...)
(Kdyby něco, tak platí: NIC si nepamatuju). Na zkoušení zbraní byly celé


Říkali mi klienti od vnitra, že teď pod novým služebním zákonem to bude ještě daleko horší. Pod starým ses vůbec nedověděl co máš v posudku, teď každý měsíc budeš dostávat osobní hodnocení K PODPISU. A podepsaný (a tím uznaný) osobní hodnocení bude závazným podkladem pro další postup a vývoj kariéry a může být i důvodem k vyhození ze služebního poměru. Takže výsledek je jasnej. Kdykoli se někomu jeho osobní hodnocení nebude líbit, odmítne ho podepsat a bude se služebním postupem bránit, což bude zaměstnávat spoustu lidí od inspekce (nemluvě o pozastavení výkonu služby po dobu šetření) , a nakonec si nikdo netroufne na svýho podřízenýho napsat i jen slovo nesouhlasu a všechno bude v ažůru.
Sice jsem ten zákon neměl čas studovat (ani se mě netýká), ale podle toho co mi popisovali jsou tam i další a daleko lepší špeky. Sice většina z nich s dobrým úmyslem, ale obávám se že bez přechodnýho období a postupnýho zavádění je jedinou možností skoro úplný zrušení policie a její vytvoření zgruntu znova, jinak to fungovat nemůže.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

05.01.2007 0:05

Snad není poslední věta míněna na mě, doufam že ne. Přeci jsem jen napsal, jak si zbraň tehdy vedla a za tim stojim. Jako technik todle nemohu nazývat jako hanění, v oboru dělam téměř 40 let a už teď lituju, že jsem to sem psal, nemá cenu plkat tady coby starej zbrojnoš, jsem nepoučitelněj. Dam si příště pozor na podobné veřejné výlevy. Mějte se tady .... .

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

05.01.2007 9:08

Ahoj Václave, myslím že podobné projevy nejsou věcí, za kterou by ses mohl stydět, většina z nás tuší jak to tam chodí a kdysi tady vlákno o výběrovkách na zbraně pro policii běželo taky. Lidský faktor je tady bohužel dost silný a spousta nenažraných úředníků potřebuje být odměněna nad rámec své mzdy.


Reklama

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

05.01.2007 11:29

Ing. Václav MARTÍNEK píše:Snad není poslední věta míněna na mě, doufam že ne.


Vůbec ne, promiň, blbě jsem to zkrátil. Chtěl jsem jen říct že s tím jak teď policie funguje a jak ten zákon podle těch co se jich to týká vypadá, to už bude jen horší a hlavní starostí v resortu bude krýt si záda. Přiznám se že mě to děsí jako máloco.

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

06.01.2007 9:28

To Ing. Martínek: snad nemyslíte vážně, že by Vás někdo perzekuoval za svobodný, odborný a dobře míněný názor ? Pokud jste se s tím setkal, tak je to ubohost.
Ale zpět k Beretta 92. Ta testovaná zbraň byla Beretta 92 FS ? Píšete: závad/připomínek. Bral jste to tehdá z nějakého ,,obecného" pohledu nebo čistě z hlediska ,,výborná služební zbraň" ?

Berettu bych si koupil (a snad i v únoru koupím) z komise. Na nový kousek nemám peníze. A to ještě budu asi muset prodat Llamu.

Padla tady zmínka, že dobrý by byl i Taurus. Jenomže já objevil v komisi (Opava/Ostrava) jenom jeden, celkem dost opotřebený a chtěli za něj 13.000,- Kč. To se mi zdá příliš.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

06.01.2007 9:53

Taurus a la Beretta se občas objevují třeba v Annonci za 9-10 tis...za minulý rok jsem tam viděl asi dva...

Uživatelský avatar
Adalbertus
 
Příspěvky: 182
Registrován: 15.04.2004 21:11
Bydliště: Olomouc

06.01.2007 10:58

[offtopic]
Stanislav Lukš píše:To Ing. Martínek: snad nemyslíte vážně, že by Vás někdo perzekuoval za svobodný, odborný a dobře míněný názor?

To Stanislav Lukš: I když nejsem V. Martínek, dovolím si komentář. Nezapomeň, že v komisích sedící lidé mají určitou mlčenlivost danou svým běžným pracovním zařazením + obvykle podepisují další dokument o mlčenlivosti se vztahem přímo k výběrovému řízení (nebo spíš k posudku, protože hodnotící komise zbraň nevybírá a jen dává výběrové komisi doporučení k technické kvalitě, přičemž technická kvalita má obvykle v kritériích důležitosti při konečném výběru váhu 25-35%...). A i kdyby uplynula nějaká doba, po níž by mlčenlivost zanikala, vůbec se VM nedivím, protože lidé jsou u vesla vesměs pořád stejní. Nešlo by třeba o "perzekuci", ale v tomhle oboru by stačilo protahování všech lhůt, odpovídání pouze na písemné podněty apod., aby se podnikání přinejmenším zkomplikovalo.
Přesně tohle znám od jednoho klienta z jiného, taky státem regulovaného oboru.
[/offtopic] Už mlčím, už mlčím... :)

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

06.01.2007 11:33

Stanislav Lukš píše:To Ing. Martínek: snad nemyslíte vážně, že by Vás někdo perzekuoval za svobodný, odborný a dobře míněný názor ? Pokud jste se s tím setkal, tak je to ubohost.
Ale zpět k Beretta 92. Ta testovaná zbraň byla Beretta 92 FS ? Píšete: závad/připomínek. Bral jste to tehdá z nějakého ,,obecného" pohledu nebo čistě z hlediska ,,výborná služební zbraň" ?

Berettu bych si koupil (a snad i v únoru koupím) z komise. Na nový kousek nemám peníze. A to ještě budu asi muset prodat Llamu.

Padla tady zmínka, že dobrý by byl i Taurus. Jenomže já objevil v komisi (Opava/Ostrava) jenom jeden, celkem dost opotřebený a chtěli za něj 13.000,- Kč. To se mi zdá příliš.


Ono je to trochu jinak. Perzekuovat může! Tyto zkoušky jsou a byly neveřejné, a jsou asi dosud, nehodlam to zjišťovat, a pokud něco víte o aféře s AUG, tak stručně řečeno: Komise řekla NE a stejně se to zavedlo a vyhodilo 15 mil. Proč, to se nepříjemně vyšetřovalo do vyšumnění. Pak se to válelo ve skladech a aby se další laičtí šťouralove ustřihli, vydalo se to najednou do používání. O tomto už nenapíšu ani slovo, omlouvám se.
(Doufam v dobro své, že jsem neřek víc než proběhlo tiskem)
A k Berettě, myslim že jí vozí CEF, ti vozí dobré věci (S&W a podobně) a s nimi mam velice dobré vztahy, takže proč je nabourávat nějakým plkáním tady? Todle vše nemá žádný smysl. Snad, poučen z toho všeho si dovolim naposled jediné aby jej možná mělo. Čtěte testy na zbraně velice pozorně, dívejte se kdo je psal a snažte se nepodléhat, Bohužel často i seriozně vypadající hodnocení připade někdy odborníkovi jak reklama na prací prášek. A všichni takové reklamě podléháme, přiznejme si to, jak je to obor, kde se nevyznáme, často podléháme.

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

06.01.2007 14:59

To Ing. Martínek: Možná jsem to špatně napsal. Šlo mi o to, pokud by jste například napsal: ,,S pistolí Beretta jsem se setkal během svojí profesní dráhy a vím o ní, že má některá negativa: (teď by následoval dejme tomu ten výčet negativ, které jste zjistili během testování pro URNA)." Za to by Vás přeci nemohl nikdo perzekuovat. Mlčenlivost se vztahuje i na tohle ?
Tichá buzerace byla, je a bude kdekoliv. Házení klacků pod nohy také. Ale tady myslím by to nemělo opodstatnění.
A pokud dovozce/prodejce pistole Beretta 92 FS ví o nějaké skryté vadě, tak si myslím, že se bude potýkat s paragrafy v obchodním zákoníku.
Pletu se moc ?

Uživatelský avatar
Smith
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 28.01.2004 21:06

06.01.2007 15:00

Já bych se trochu vrátil k tématu: Berettu mám, je to taková ta karbiniérská vykopávka - model 92S, vypouštění zásobníku má ještě tlačítkem dole na rukojeti. Koupil jsem si ji původně jen tak pro srandu (no nechte to tam ležet za ty peníze, že ano... :wink: ).
Musím říct, že po střelecké stránce jsem s ní hooodně spokojený. Oproti jiným má ta moje normální mířidla, skoro jako současné modely. Baňatá rukojeť mi v pazouře sedí, spoušť je příjemná v SA i DA, přesnost přesahuje možnosti majitele a - vesele se s ní kropí :D
Pojistka - no, tuhle součástku nemám rád nikde, u B 92 je spíš z těch inteligentnější. Velká a těžká je, ale ve slušném pouzdře se dá unosit celý den.
Na druhou stranu se třeba blbě čistí, ten vnitřek je hodně členitý a když se to odflákne začne se zrzit v místě rozebíracího čepu, tam kde se opírá vodící tyčka vratné pružiny. Taky už má něco za sebou, takže třeba rupla pružinka spouště a novou jsem scháněl docela těžko. Nějakou velkou životnost už od ní nečekám, takže ji dost šetřím, ale nějak se mi nechce ji prodávat... 8)

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

06.01.2007 15:09

Původně jsem uvažoval o koupi Beretty u firmy Multiagro (Vysoké Mýto). Ta cena je více než zajímavá. Ale vadí mi právě to vypouštění zásobníku dole na rukojeti. Nikdo tu zatím nepopsal zkušenosti s touhle firmou a původ zbraní (údajně italská policie), se mi nějak nezdá.
V prodejně BOIS (Opava) mají přenádhernou Berettu v komisi za cca 21.000,- Kč. Nedávno jsem ale narazil na inzerát, kde by byla za 15.000,- Kč.

Uživatelský avatar
Smith
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 28.01.2004 21:06

06.01.2007 20:20

S Multiagrem zkušenost mám, a to nikoli špatnou. Osobně jem viděl jejich sklad a dodnes se mi o tom zdá! :shock: :D

Původu věř, tyto varianty jsou jedny z prvních, které italové zavedli do výzbroje. Teď je postupně nahradili moderními, takže čistí sklady. Vypadá to zpravidla takto:
http://www.berettaweb.com/92%20Successo ... S%202a.htm
Ty stránky jsou dost slušné, dají se tam najít starší modely. Ve skutečnosti je ale třeba u modelu 92 ještě řada přechodných typů a třeba některé bezpečnostní sbory v USA mají zbraně téměř zakázkové, takže ráj sběratele kuriozit. :wink:

Pokud jde o vypouštění zásobníku - používám prostě levačku - přehmátnu a zásobník vypouštím palcem, pravá ruka neměmí úchop zbraně. Je to samozřejmě o fous pomalejší než obyvkle, protože pro druhý zásobník můžeš hrábnout, až když je ten první ze zbraně venku, ale jde to - jinde ztratíš času podstatně víc. Podobně je celkem překvapivě snadno proveditelné "taktické" přebití, tj. výměna ploprázdného zásobníku za plný s tím, že se ten poloprázdný neodhazuje, ale uloží na horší časy zpátky do pouzdra (či kapsy). Funguje to, s Bertou jsem prošli pár závodů LOS a AOS.

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

07.01.2007 12:15

Původní název tématu je sice: Beretta vs. CZ, ale snad nebudu až tak mimo téma:
Beretta 92 FS/ Vektor SP-1
kapacita 15 nábojů/ -"-
uzamčení kyvnou závorou/ -"-
hmotnost 975 g/ 995 g
délka 217 mm/ 210 mm
výška 137 mm/ 145
šířka 38 mm/ 40,5 mm
délka hlavně 125 mm/ 118 mm
pévná mířidla/ -"-
oboustranná pojistka +/ -"-
+ uvolnění bicího kohoutu/ nemá
závěr z oceli/ -"-
rám z lehké slititny/ -"-

Nevím, jestli délka hlavně + 7 mm (Beretta) je až tak podstatná při střelbě na cca 25 metrů. Sympatické se mi jeví uvolnění kohoutu (Beretta). Nejsem si jistý hlavní (klasická ?).
Vektor má polygonální hlaveň a velmi příznivou cenu oproti Berretě.
Další otázka je dostupnost náhr. dílů u obou zbraní.
Neměl jsem ještě možnost si vyzkoušet úchop (event. střelbu) u Vektoru.
Podívám-li se na to čistě z praktického hlediska, Vektor/Beretta - 50/50.
Pro Berettu ještě hovoří renomé značky a zbraně samotné.

takže bych to trochu rozšířil: BERETTA vs. CZ vs. VEKTOR

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

11.01.2007 3:12

Ten, kdo uvažoval o nákupu Vektor (cena 9.500,- Kč) nebo Beretta 92 FS (17.300,- Kč) u Kettner Brno - akční ceny, které mají na internetu jsou už dávno passé. Proč neaktualizovali stránky ... Já jenom, aby jste si ušetřili peníze za telefon.

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

16.01.2007 20:18

Takže dilema bylo vyřešeno:
Dnes zakoupena Beretta 92 Stock.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

18.01.2007 15:55

A zrovna dneska jsem v Rakovníce v prodejně Terč narazil na Tauruse PT92 s pojistkou na rámu v nerezu, v perfektním stavu, minimálně stříleného, za 8.800,- čistá ruka. Takže kdo by chtěl 92ku nebo odvozeninu, je tam k mání. Ještě najdu vizitku s URL a dalšími kontakty a hodím do fóra KOMISE seznam co mě tam zaujalo.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

19.01.2007 10:31

Stanislav Lukš Osobne bych dal vzdycky prednost CZ, ale z toho, co pises, je zrejme, ze jsi zamilovany do Beretty, tak si kup Berettu a bud spokojenej :) Navic Beretty jsem tusim videl za docela maly penize. Na Multiagru je za 7200,-

( http://tomaso.unet.cz/ma/indexxx.htm )

Mimochodem, cet jsem nekde na webu srovnavacku Beretta 92 vs. CZ 75, co delali v USA, a pokud si pamatuju, CZ obstala celkem slusne, spis se mi zdalo, ze i lip, ale amici si nechteli moc rejt do svoji standardni armadni zbrane.

http://www.gunweek.com/2002/feature0110.html

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků