selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.01.2010 8:53

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Hluboce se mýlíš, já tu zbraň nekupoval a nikdy kupovat nebudu - z výše uvedených důvodů :-) A to, že něco nefunguje je dost podstatná "hnida" A další serie, jestli se nepletu :-), už označení "testovací" nemají a přesto se vesele na zákaznících testuje dál :D :D Viz překonstruování trošku nefungujícího vytahovače. Kdo se ozve, dostane nový. Kdo se neozve, řeší si ten problém sám.
Naposledy upravil selag dne 20.01.2010 9:45, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

20.01.2010 9:23

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Vzdávám to, tohle je zbytečné.
Moje prababička o tomhle říkala: "Některým luďom sa nezavděčíš, ani když jim trnem riť vytreš."

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.01.2010 9:38

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Kdo nechce, nechápe.... Moje babička zase říkávala: " Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské :-)

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.01.2010 9:43

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Bude lepší, když babičky vynecháme.... Já nespochybňuji kvality K 100. Podle ohlasů je to dobrá zbraň a věřím, že budoucnost má. Ale zatím bych v porovnání s CZ 75 SP 01 Shadow voli tu CZ. A jedno z kriterií, které mě vedou k preferencím uváděné CZ je to psané výše. Nic víc, nic míň. Domnívám se, že když uvedu důvody pro svou volbu, nikoho tím nedráždím, ani neprovokuju. Stejně tak můžeš uvést své důvody pro volbu K 100.

dirty harry 629
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 11.01.2010 10:47
Bydliště: Moravská Třebová

20.01.2010 9:57

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Musím připomenout, že to co JK dokázal, toho si hluboce vážím, navrhnul, vyvinul, sestrojil, a začal před 7 léty vyrábět zbraň, která se prodává, to se jen tak někomu nepodaří, vzhlížím k němu s respektem a uznáním, zaslouží si to.
Druhá stránka mince je skutečnost, jak prodává, komu, a jaký poskytuje servis. Slyšel jsem ho osobně ubezpečovat nové potenciální majitele kačeny, že kdykoliv k němu přijdou, i po záruční lhůtě, vymění jakoukoliv součástku za novou, i opakovaně, na počkání, novou hlaveň s původním číslem nevynímajíc. A nehovoříme tady o sérii A, upozorňuji.
Pokud výrobce poskytuje záruky v podobném rozsahu, o něčem to svědčí.
Tady asi JK pochybyl, a dost.
Co jsem musel napsat, napsal jsem, to co nemusím, nechám si pro sebe.
Dalších komentářů v téhle debatě se zdržuji, je nekonstruktivní, zaujatá a vztahovačná, aby tady někoho od vzteku nerozervalo.

heikon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14.03.2007 17:30
Bydliště: periferie Prahy

20.01.2010 10:10

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

trochu odbocim od maleho flame-u. Mel jste nekdo nejake zavady na shadow?


Reklama

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

20.01.2010 10:20

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

cmk píše:Kdyz chytnu trochu blbe Shadowa, neni to takovy nestesti, jako kdyz chytnu trochu blbe K100. Ta hmotnost opravdu ledasco pojme a minimalizuje chybovost strelce. A jelikoz jsem prumerny IPSC strelec, ktery ty chyby dela, zustal jsem nakonec u Shadowa.

cmk: Ty máš s oběma docela hodně odstříleno, takže můžeš prosím trochu upřesnit to výše uvedené? :) Jedná se o záměrnou a rychlost s jakou jdou srovnat mířidla nebo jsi myslel sílu stisku při úchopu, aby se ti zbraň při střelbě nevytáčela? A taky by mě zajímalo jestli se ti jeví 100ka díky rotační hlavni při střelbě opravdu klidnější nebo je to jen opisovaná informace, kterou časopisy navzájem přebírají.

Já jednou zkoušel střílet současně s SPčkem a 100kou s tím starším rámem a popravdě jsem po padesáti nábojích z každé neviděl nijak nic extra ve prospěch 100ky, co se chování při střelbě týče.. Jen SPčko se mi líp drželo díky těm tvarovaným pryžovým střenkám, ale to je silně individuální. Na to abych určil která zbraň je lepší jsem vystřelil málo ran a ani nejsem tak dobrý střelec, abych se dostal na mezní hranice obou zbraní. Mně se líbí obě a tak bych se asi rozhodl pro 100ku, protože se kromě závodění dá ve srovnání se Shadowem lépe nosit.

Střílí ještě Vinduška se 100kou?

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

20.01.2010 11:36

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

dirty harry 629 píše:...
Pokud výrobce poskytuje záruky v podobném rozsahu, o něčem to svědčí.
Tady asi JK pochybyl, a dost.
...

O čem? Že je těch závad tak málo, že si může dovolit takovýto přístup? Že má osobní zájem na odstranění problému a co nejmenším ojebu pro zákazníka (nesčíslovaná hlaveň je tedy pěkný ojeb).

Takže já bych to za pochybení nepovažoval.

Přesně tohle totiž může malá firma udělat, aby na trhu mohla konkurovat velkým a zavedeným značkám. Paralelou může být Jurek známý výrobou stanů (vyrábí i další outdoorové potřeby): když k němu přijdeš se zlomeným prutem z jeho stanu dávno po záruce, již nevyráběného modelu, vezme kulatinu duralu, upne do svěráku, vyrobí ti potřebný segment, vymění, a to vše za režijní cenu, nezřídka na počkání. Zkus něco podobného u nějakého "světového" výrobce.

Každý výrobce má svůj přístup k řešení reklamací, a také k pozáručnímu servisu. Někteří jsou tím doslova proslavení. A každému zákazníkovi vyhovuje něco jiného...

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

20.01.2010 12:24

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

shadow a kacena sa dost tazko porovnavanju. je to o porovnani fullsize plastak vs. fullsize ocelak. sportak a kombik. tak trochu jablka a hrusky. z podstaty veci sa budu pri strelbe chovat odlisne. shadow bol stavany od pociatku ako zbran primarne na zavody, kacena je stavana ako sluzobna zbran. to ze si ju strelci vdaka ergonomii a na plastak velmi prijemnemu priebehu spatneho razu oblubili aj ako zavodnu zbran je skor vedlajsi efekt. tam kdesi by som videl odpoved na otazku ktoru si vybrat. k100 je viacucelova, shadow je skor zavodny special, a velmi pekne vymysleny. cmk tu myslim dostatocne zhrnul vlasne skusenosti z prvej ruky.

nemam rad flame. nie som ani celkom nezaujaty co sa K100 tyka nakolko mam s GP velmi uzky kontakt. musim vsak zareagovat na zopar tvrdeni ktore tu odzneli.

add nevybavena reklamacia "ceskeho Honzu" - pokial si spominam dotknuty zakaznik mal vydutu hlaven lebo do zaseknutej guli v hlavni napalil dalsiu. dost neomalenym sposobom potom z vlastnej chyby vinil GP a ziadal bezplatnu vymenu hlavne...

add vytahovac - inak plne funkcny vytahovac bol prekonstruovany potom, ako nas trh zahltili nekvalitne celoocelove nabojnice SB range safe ammo. s tymto strelivom mali problemy aj ine zbrane. GP na ziadost zakaznikov promptne upravil suciastku ktora inak s beznym strelivom nemala problem. ako by to riesili ine znacky?

je absolutne nefer porovnavat zbran z testovacej serie so sucasnou beznou produkciou. to si pan vazne mysli ze od testovacej serie z roku 2003 sa nic nezmenilo? ak vyrobca ponuka testovaciu seriu a zakaznik je o tom informovany tak potom neviem co riesite... spominate na rugerovske problemy s lcp? tie sa tiez pri prvej serii stahovali z trhu...

je uplne bezne ze kazdy vyrobca za pochodu inovuje vyrobky, meni vyrobny postup, upravuje drobne detaily... napadaju ma trebars zachyty zaveru CZ75 ktore sa menili a rozmerovo nie vzdy pasuju do ramov, zmena ramu sig p226 a upravy pruziny na decockeri atd atd... prejdite si debatu o 1911 a uvidite kolko prace da poniektorym strelcom kym poriadne rozchodia niektore z drahych krasavic...

GP ma politiku otvorenej kuchyne do ktorej moze nazriet kazdny a ziadny slusny zakaznik nikdy nie je odmietnuty so ziadnym problemom alebo poziadavkou na custom upravu svojej zbrane. kym ini vyrobcovia potichu inovuju, v pripade GP sa vie o zmene kazdej malej drobnosti. zacianam mat pocit ze prilis ustretovosti a prilis informovanosti asi skodi.

tiez sa uz dalsej debaty zdrzim.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.01.2010 12:59

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

S tímto tvrzením " ako nas trh zahltili nekvalitne celoocelove nabojnice SB range safe ammo" si mi opět nahrál na nádhernou smeč, ale taktéž se raději zdržím dalších komentářů. Někteří majitélé K 100 prostě kritiku ne zbraně, ale výrobce prostě nerozdýchají :-)

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

20.01.2010 13:14

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Jsou zbraně, které fungují nespolehlivě se subsonicama, jsou zbraně, které mají problém s našláplejšíma nábojema už okolo 600J, jsou zbraně, kde při použití olověné střely výrobce neuzná záruku a jsou zbraně, které mají problém s ocelovejma hilznama. K-100 patří do poslední skupiny a rozhodně tam není jediná. Co tam máš dál?

Pozn: K-100 nemám a asi nikdy mít nebudu, ale přijde mi, že děláš ukvapené závěry na základě pár příspěvků v el. diskusích.

oupi
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 481
Registrován: 14.09.2006 14:21

20.01.2010 13:23

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

to selag: Proč tedy většina střelců tolik laboruje s magnetem? A hodně z nich nedoporučuje ládovat ocelové nábojnice do čízy právě kvůli problémům s vytahovačem? Tím se K-100 vůbec nezastávám.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.01.2010 13:32

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Dál už tam nemám opravdu nic :-) Nevím jak ostatní, ale já s magnetem laboruji
I. kvůli střelám - magnetující bych rozhodně do zbraně nedal, i když mám polygon
II. kvůli nábojnicím - ne kvůli vytahovači, ale kvůli přebíjení.
Dobrý vytahovač s ocel. hilznama problém nemá - viz. překonstruovaný vytahovač u K 100. :-)

to Joezbrna: A jsou zbraně, které nemají problémy s ničím výše uvedeným. :-)

Znovu opakuji, proti K 100 nemám vůbec nic - najděte mi v mých vyjádřeních kritickou zmínku o zbrani!!!

oupi
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 481
Registrován: 14.09.2006 14:21

20.01.2010 13:40

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

to selag: Právě kvůli problémům s vytahovačem. Daleko rychleji dochází k jeho opotřebení.

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

20.01.2010 13:42

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

můj Sig P226 měl nehorázné problémy s ocelovými nábojnicemi. Několikrát když jsem musel vytloukat z komory třetí, přestal jsem je do toho cpát. Myslíš že je to špatným vytahovačem nebo nekvalitní zbraní?
To jen tak na okraj a trochu OT. :wink: Já jen, že to není problém jen K100 a vůbec to nesvědčí o kvalitě zbraně.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

20.01.2010 13:51

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

no vidis missak. mal si napisat prispevok na oficialne sig forum ze mas tento problem s ocelakmi a u sigov by ihned do mesiaca vyrobili novy typ vytahovaca ktory by si na poziadanie bezplatne obdrzal postou. sci-fi? :)

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

20.01.2010 13:55

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

to by vytahovač nevyřešil, ty nábojnice jsme museli dostávat ven násilím. prostě se ocelové roztáhnou o něco víc než mosazné a pokud je komora dělaná s minimálními vůlemi, je o problém postarané. Prostě jsem je dobouchal z G a na oceláky z vysoka peču.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.01.2010 14:05

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Můj Sig 226 X-Five s tímto střelivem problémy neměl :-) Vystřelil sem z něho 100 ks a bez problémů. Nechápu, co má Sig společného s firmou GP :-)

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

20.01.2010 14:24

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

nic, jen to, že říkám že problémy s ocelovými nábojnicemi nesvědčí nic o kvalitě zbraně, což jsi tady nadhazoval ty. Ale jinak končím v této debatě, bo to fakt je trochu vzdálené původnímu tématu.
víceméně snad jen cmk dal objektivní oboustranný (svůj) názor na obě zbraně, podložený zkušenostmi, takže k němu budu určitě přihlížet, budu-li se rozhodovat koupit jednu z těchto zbraní.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

20.01.2010 14:54

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Dovol, abych se důrazně ohradil :twisted: Já se o kvalitě K 100 nevyjadřoval. Opakuju to po desáté !!!! Najdi, kde píšu něco o kvalitě K 100!!! Popisuju problémy, to ano, ale zdržuju se hodnocení, dobrá, špatná, vynikající...... Tak mi nevkládej do klávesnice, co jsem nenapsal!!!!

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků