Uživatelský avatar
Rys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 19.03.2006 19:57
Bydliště: kousek od Boskovic

17.01.2010 0:40

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Jsem majitelem obou. Můj SUBJEKTIVNÍ dojem je naprosto jednoznačný (Slováci prominou) - Shadow.
K100 je prima, lepší než Glock (příznivci prominou).
Na nošení je lepší K100.
Ale na závody jedině SHADOW.

heikon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14.03.2007 17:30
Bydliště: periferie Prahy

17.01.2010 9:48

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

na noseni mam G19, takze si spis chci doprat neco pro radost. Velikost, vaha a podobne nevyhody pri noseni mi jsou fuk:) Mirenka pro zpestreni s glockem moc nejde a svetlovod je prijemnejsi i u kropeni;)

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

17.01.2010 23:48

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

A proč jsi se omezil jen na tyhle dvě? Co třeba něco od Hekleru?

heikon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14.03.2007 17:30
Bydliště: periferie Prahy

18.01.2010 10:25

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

protoze mi sedly do ruky o dost lepe nez napr USP a k jinym od HK jsem nemel moznost se dostat;)
sortiment HK uprimne ani moc neznam a nenapadlo me to zkoumat

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

18.01.2010 11:52

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

No, jak to rict...

K100 patri do ruky IPSC strelcum, kteri umeji opravdu dobre strilet.
V SA rezimu ma na akcni strileni naprosto nejlepsi spoust (prubeh i reset), ale na rozdil od Shadowa neodpousti chyby.
Kdyz chytnu trochu blbe Shadowa, neni to takovy nestesti, jako kdyz chytnu trochu blbe K100. Ta hmotnost opravdu ledasco pojme a minimalizuje chybovost strelce. A jelikoz jsem prumerny IPSC strelec, ktery ty chyby dela, zustal jsem nakonec u Shadowa.

Dalsi duvod, proc jako hlavni zbran mam Shadowa je to, ze tam mam silne hlinikove strenky jeste oblepene smirglem. Mam hodne velkou ruku a porad je to tak tak. K100 je vhodnejsi pro mensi ruce.

Nicmene i presto si K100 drzim. Jestli se jednoho dne dostanu do stavu, ze bych mel nosit stejnou zbran, se kterou budu i zavodit, bude to prave K100 (nebo mozna G17).

heikon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14.03.2007 17:30
Bydliště: periferie Prahy

18.01.2010 12:07

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Dekuji, to jsem chtel vedet :)


Reklama

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

18.01.2010 12:26

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Mě osobně K100 hodně zaujala a měl jsem v plánu právě Targeta. Co mi připadá skvělý, že si člověk může u GP naporoučet co chce a dostane to z továrny, prodloužená hlaveň, seřízení spouště, mířidla atd. což je velkej plus oproti CZ

heikon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14.03.2007 17:30
Bydliště: periferie Prahy

18.01.2010 12:59

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

mandys: to je pravda, CZUB co se tyce pristupu k zakazniku se s GP neda vubec srovnavat. GP ma navic daleko vetsi moznosti " seriovych uprav".
Kolik z toho je nutno pro lepsi chod zbrane je vec druha. To same ti ale na druhou stranu udela puskar i na shadow, ale asi tam bude nejaky rozdil v cene a otazka co na to vyrobce v pripade zaruky.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

18.01.2010 13:19

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Tak já teda Vaše nadšení pro K 100 nesdílím. Ano, individuální přístup je příkladný, nejsem žádný zastánce CZ, ale až toho bude dělat GP tolik, co CZ tak uvidíme, jaký bude individuální přístup. Dále mě zaráží, jak rychle letí dopředu modelové řady - vývoj zbraně. Tak že o nějaké seriové produkci může být těžko řeč. Ono to vypadá tak, že každý kdo koupí K 100 pomáhá při jejím vývoji. :-) (spolufinancuje provozní zkoušky) Je jen otázka času, kdy se i konstruktér v tom nepřeberném množství vývojových stupňů a modifikací přestane orientovat. :-) A pak může nastat teprve ten správný mazec. :-)

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

18.01.2010 13:59

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

to selag: Někdy méně znamená více. Politika GP je jediná správná, navíc proč si nepřivydělat než nechat peníze puškaři? Radši budu mít novou zbraň upravenou a se zárukou z továrny než hledat a platit puškaře, kde pokud nemám známého nevím jak to dopadne a nepodělá novou zbraň. Nevím, proč by CZ nemohla rozšířit služby a např. instalovat stavitelná mířidla nebo snižovat a ladit odpory, když to musí bejt v jejich továrně "čurina". V tom nemá množství kusů vliv. Ale asi peníze nepotřebujou. K výrobě GP, je mi celkem jedno, jak tu zbraň vyroběj, když bude kvalitní a když je za "tržní" cenu, je na nich, co dělaj se ziskem, to nějak není věcí zákazníka...

heikon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 14.03.2007 17:30
Bydliště: periferie Prahy

18.01.2010 14:11

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

mandys: koupil jsi nakonec toho target-a? mel jsi moznost porovnani ?

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

18.01.2010 14:25

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

to mandys: Pleteš dohromady hrušky s jabkama. CZ si můžeš dát vyladit bez ztráty záruky. Že to nědělá přímo fabrika je jiná věc. Znova opakuji, až se GP kapacitou výroby dostane na úroveň CZ, nebo G, tak si budeme moct povídat o individuálním přístupu. Všichni si pochavlují individuální a vzorný přístup při reklamacích :-) Jaké reklamace, když dělají tak kvalitně? Nebo když uvedli na trh zbraň s těsnou komorou - nevyzkoušeli, však to za ně udělají zákazníci. A při reklamacích zvětšovali komoru. Nebo niklovaný model - prodávali a že byly problémy, tak ho přestali dělat s odvoláním, že jim to kazí CZUB :-) Další příklad jsou zásobníky. Začali brát od CZ - byly problémy, tak berou od jinud, ale co ti nešťastníci, co si tu zbraň koupili s původníma zásobníkama? Myslím, že seriozní výrobce než uvede něco na trh, tak by to měl řádně vyzkoušet a odladit. A ne že to vrhnem na trh a uvidí se.....
Všem, kteří spolufinancují vývoj provozníma zkouškama za "své" přeji pevné nervy a hodně úspěchů :-)

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

18.01.2010 15:08

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Selag - myslis, ze je to vyvazeny prispevek? tedy ze se snazis objektivne podivat na K100? :-)

Ano, meli (a sem tam i maji) problemy urciteho razu. I kdyz ne vsechno, cemu kdekdo rika problem je doopravdy problem... (Napr. tesne komory - zvlastni, ze u STI na to nikdo nenadava a kdejaky STIcko, dokud nenastrili par tisic ran, neni zajety a nefunguje spolehlive). Ted delaji vule vetsi a lidi se divej, ze to ma vule :-)
Ano, problemy meli, problemy resili a resi - vstricne a radi (na rozdil od jinych). Komu se se*e zasobnik, tomu vymeni potrebne dily. Komu se sr*l stribrny zaver, tomu zvetsili vule, komu praskla zaslepka pojistky, dostal 2 nahradni, kdekdo dostal "zadara" v ramci reklamace svetlovodnou mouchu nebo neco jinyho...

O tom, ze by "vyvijeji za pochodu" - kdo to nedela? Ukaz mi jedinou zbran, ktera se vyrobila a az do konce vyroby zustala stale stejna? I Glock nakonec neni stejny jako v dobe vzniku (a nemyslim tim jen generacni zmeny tvaru ramu).

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

18.01.2010 15:18

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Ne, není to vyvážený příspěvek a ani to neměl být :-) Prostě se mi postup GP nelíbí - je to jen můj názor. Já přece nikde nepsal, že vývoj není důležitý. Naopak, rozhodně ho podporuji a vítám ( už se těším na G 4. generace) ale říkám, že dávat na trh neustále nové a nové generace jedné a téže zbraně bez pořádného vyzkoušení a vyladění před předáním do prodeje není seriozní přístup. To je všechno. :-) A ono řešení těch reklamací není taky tak 100% - viz. vydutá hlaveň a pohádky p.Kuraciny o tom, jak "cesky Honzo"..... nakonec pro spokojenost zákazníka tohle řešil Proarms. Vzpomínáš? Uvidíme, jak dopadne reklamace uštípnutého závěru.... :-). Ale primárně mi nejde o řešení reklamací. V tom jsou zatím opravdu příkladní... ale taky říkám, že si to vzhkedem k počtu vyrobených a vyráběných kusů mohou dovolit. Uvidíme, co bude dál při nárustu počtu vyrobených kusů a modelů. Ale přeju jim, aby jim tento přístup vydržel i pak.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

18.01.2010 15:23

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

cmk píše:Napr. tesne komory - zvlastni, ze u STI na to nikdo nenadava a kdejaky STIcko, dokud nenastrili par tisic ran, neni zajety a nefunguje spolehlive). Ted delaji vule vetsi a lidi se divej, ze to ma vule :-)
.


Souhlasím. Tak proč to hned nevyrobit tak, aby tam velké vůle nebyli a zároveň to fungovalo spolehlivě? Ale to by chtělo čas na pořádné vyzkoušení..... Ale ono je lepší každé odstranění zjištěného nedostatku prezentovat jako další vývojový stupeň zbraně :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.01.2010 15:25

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

selag píše: V tom jsou zatím opravdu příkladní... ale taky říkám, že si to vzhkedem k počtu vyrobených a vyráběných kusů mohou dovolit.


Ale mě jako koncového zákazníka vůbec nemusí zajímat, kolik zbraní vyrábějí. Mě zajímá pouze skutečnost, že když se mi moje pistole poláme, tak mi ji bez keců opraví, což v CZUB nebývá (nebývalo?) zas takovou samozřejmostí...

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

18.01.2010 15:30

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Jistě, nemusí mě to zajímat do okamžiku, kdy tato firma vzhlkedem k "mizivému" počtu vyrobených zbraní třeba zanikne. Pak už s uplatněním reklamace můžu mít i trošku problém. :-)

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

18.01.2010 15:30

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Heikon, nakonec jsem Targeta nekoupil, měl jsem to v ruce a ergonomie byla supr. Koupil jsem "jetý" USP a naprostá spokojenost, máš pravdu, že ergonomie není nejlepší, ale obouruč to nepoznám, jednoruč je to horší. To by měl řešit P30/P30L, kterej má měnitelný hřbety i postraní části rukojeti a měl by sednout lépe, takže já bych se rozhodoval mezi P30 a K100, což jsou podle mě zbraně, co něco vydržej ( viz testy s P30 ), na rozdíl od CZ, bohužel.
to selag: Myslím, že GP, vzniklá v roce 2002 se nedá srovnávat s CZ, kde se zbraně vyráběj od 1. republiky a na kvalitě a politice k zákazníkům to není až tak znát. Ale je to jen můj názor a každý si může koupit co chce.
Nechápu, jakej vliv má počet vyrobenejch kusů na přístup k reklamacím? Když budu vyrábět 500ks tak budu mít třeba 2 maníky na reklamace a když 5000ks tak třeba 20 maníků ( jen příklad ), ale politika reklamací snad může bejt stejná :!:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.01.2010 15:35

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

selag: V podstatě souhlas, ale tohoto bych se v případě GP asi neobával.

selag
 
Příspěvky: 556
Registrován: 08.06.2005 13:45
Bydliště: Vysočina

18.01.2010 15:36

Re: CZ-SP-01-SHADOW nebo K 100 TARGET ?

Jsou malí a tak na řešení reklamací nejspíš nemají žádné zvláštní oddělení. Mohou je řešit přímo ve výrobě. :-) A myslíš že není úměra mezi počtem vyrobených kusů a počtem reklamací? Pokud bude GP pokračovat ve stejném duchu a výrobu např. 100x zvedne, jaký pak bude její přístup k tomu množství reklamací? Budou je vůbec stíhat vyřizovat, nebo se na to vzhledemk počtu vyrobených ks - což je živí - vykašlou jako CZUB?
A aby bylo jasno, rozhodně nejsem zastáncem a obdivovatelem CZUB :-) spíše naopak, po zkušenostech s jejich produkcí a právě přístupem k reklamacím :-) :-)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník