Uživatelský avatar
czexit
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 143
Registrován: 19.09.2009 19:02
Bydliště: Plzeň

24.10.2012 7:52

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Škorpion 61S se mi z reklamace vrátil (nevyhazoval dobře nábojnice, viz toto vlákno), opravili to co jsem tipoval: vyhazovač a dělali i něco s vytahovačem. Bohužel se mi vrátil s prasklou pažbičkou :( Nejdřív jsem to velkoryse chtěl nechat plavat, ale když jsem se na to musel denně koukat, tak jsem napsal do zbrojovky. Ti tvrdí, že rukojeť už přišla prasklá a byla dokonce povolená. Takže si zřejmě nějaký zvědavec hrál, rozbil a poslal radši nedotažené dál... Ze zbrojovky mi nad rámec záruky pošlou novou pažbičku - super přístup.

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

24.10.2012 14:34

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

gunman píše:Knecht - možná si to spletl s tec .22

http://www.google.cz/images?q=tec+.22&h ... oq=tec+.22


To asi ne, snažil se mi namluvit že se to používalo za války ve Vietnamu....
Bude to nějaká pitomost, jen mě zajímalo kde to vzal.

Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

28.10.2012 19:48

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

To: jack-3d Máš tam i víc fotek, i jak funguje ten "podhled".

http://www.alfatactical.cz/ris-montaz-na-vz61.html

GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

16.11.2012 14:25

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

hodil by sem niekdo prosim fotku :
-od predu, pohlad na ustie
-od zadu, pohlad na zbran s vyklopenou ramennou opierkou?
Díky

locki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 09.10.2009 20:35

18.12.2012 17:29

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Tak uz jsem taky spokojenym majitelem stareho Skorpa. Nakupoval jsem v podnikovce v Opletalce. Vybrat jsem si nemohl...chtel jsem sice kouknout na vic kousku, ktere tam meli, ale kluci za pultem byli opakovane hodne asertivne proti a kvuli peti litrum si adrenalin nezvedam. Nakonec - ten co mi podali byl tuhej, neochozenej a s vyjimkou biciho kohoutu bez znamek pouzivani. Tak jsem ho vzal. Dnes jsem mu dal 200 kousku na Avimu a jsem dalsi, kdo muze rict - spokojenost.

Ani naznak nejakeho zadrhelu. Strilel jsem po stovce SBcka a Geca. Oboji chodi z meho Skorpa vyborne. Nabojnice bez vetsich skrabancu, nebo deformaci, klidne by sly prebijet. Jako vic lidi na forech jsem mile prekvapenej presnosti a komfortem strelby. Na maximalni vzdalenost co Avim dovoli(nejakych 18m) dobre vysledky jak s mirenkou, tak v pudovce. Z ruky i z ramene. Vy kdo se budete teprve rozhodovat s nakupem - uplne kaslete na tu nastrelku co je v krabici. Je to zbytecnej kus papiru, kterej vznikl buhvijak a je nevypovidajici.

Jen postreh na zaver. Pokud jste vetsi postavy tak na Avimu mate celkem nizko nad hlavou tu sikmou drevotriskovou desku. Doted jsem tam chodil jen se Sigem, tak jsem si ji vlastne ani nevsiml. S vyhazovanim nabojnic kolmo nahoru je to jina. Uzasne se odrazeji na hlavu, za limec, do rukavu. :) Nastesti to moc nespali, ale kdyz mi poprve zaplula po krku za triko... :shock: :)

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

18.12.2012 21:01

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Když střílíš venku tak ty létající nábojnice taky pěkně bzučí. :)


Reklama

Uživatelský avatar
czexit
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 143
Registrován: 19.09.2009 19:02
Bydliště: Plzeň

19.12.2012 9:56

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Mě bzučely když zbraň závadila jako vzteklá (cca 30% závad - viz výše), po opravě ve zbrojovce už nezávadí a nebzučí. Bratrovi taky nezlobí a nebzučí :-) Jako laik to tipuji, že je to možná nějaká hodně velká rotace a zvyšuje šanci že se švihne v okénku.

locki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 09.10.2009 20:35

18.01.2013 16:36

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Tak kolegove, dnes jsem byl strilet v Praze na Bohdalci...no...strelnice je jaka je, ale udelal jsem dalsi zkusenost. Ze 100 naboju 7,65 Br. od ZVS(za 4,50 u Brymove) 4 selhani, pricemz zapalka byla napichnuta uplne korektne. Takze minimalne pro Skorpa nedoporucuju. Lituju, ze jsem jich koupil vic. Zaroven musim konstatovat, ze kdyz jsem po stovce ZVS presel na stovku SBcek, pripadal jsem si, ze strilim dvakrat vykonejsi munici.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

18.01.2013 18:17

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

To si na tom zatím nejlíp, koukni na konec vlákna 7,65 Browning (32 ACP)

locki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 09.10.2009 20:35

28.01.2013 13:25

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Gangoš píše:To si na tom zatím nejlíp, koukni na konec vlákna 7,65 Browning (32 ACP)

Diky za odkaz.


Zpatky k tematu Skorpion. Vystrilel jsem zatim lehce pres 500 ran a prakticky si overil vsechno co je tady napsano. Ramenni operka je kratka a reseni co jsem zatim nasel byla spis legracni, i kdyz funkcni. A do toho dreveneho origo padla se mi opravdu nechtelo. Zaroven se mi Skorp nedrzel vpredu uplne nejlip. Zadna hruza, ale mam velkou ruku a nejak jsem ji tam nemohl usadit. Vyresil jsem to nasledovne vsechno dohromady vcetne zaostrovani na miridla nakratko, ze ktereho me bolelo oko. :) Vzhledove to je vrazda, ale co se tyka strelby tak to posunulo Skorpa uplne jinam.

Obrázek

U Rehaku jsem koupil montaz, na kterou se tu pred par mesici nekdo ptal. Je to slusne udelane podle standardu. Cena odpovida kusove vyrobe, co nadelame. Kolimator na ni sedi skvele. Montaz drzi svorem, pomoci dvou sroubu predevsim na tom rozsireni hlavne pro tlumic. Je to ale udelane tak, ze obepina tesne i celou hlaven. Srouby maji imbus a pri plnem dotazeni na stridacku se to opravdu nehne. Proti rotacnimu pohybu kolem hlavne to take jisti plech u musky, ve kterem drzi sklopena ramenni operka. I kdyz diky sevreni hlavne je to spis symbolicke a slouzi to k idealnimu usazeni montaze pred dotazenim sroubu. Nouzove lze strilet pruhledem v montazi, pokud by kolimator odesel, coz je prijemne.

Na stranka u Alfy z Plzne uvidite pres montaz i dratenou operu. Lze ji sice pres montaz bez kolimatoru slozit, ale je potreba o neco roztahnout Ucko na konci, coz snizi komfort zapreni do ramene. Osobne jsem na sklopnou rezignoval a zmacknu kolicek a vysadim ji, kdyz Skorpa ukladam do pouzdra. Jinak je trvale vyklopena. Do origo pouzdra se Skorp s montazi vejde, pokud je z nej sundana sklopka, ale pochybuju, ze to tak nekdo vyuzije. Delka montaze je 8 cm listy nahore a 4 cm listy dole s jednim zarezem, kteri neni uprostred, ale bliz k usti hlavne. Je to trochu videt i na sroubu montaze predni rukojeti na fotce.

Kolimator Vortex Sparc ma za sebou pouhych 200 ran, takze na nejake celkove hodnoceni je brzo. Po 5000 ranach mozna. Jinak je to z druhe ligy kolimatoru jeden z nejlepe hodnocenych a cena je slusna. Vyborne se pres nej diva, optika je nadprumerna a pri zapreni Skorpa do ramene je vzdalenost od oka vcelku idealni. Regulace jasu 2 MOA bodu je v rozsahu pouzitelnem pro jakekoliv podminky. Oproti otevrenym malym kolimatorum ma nevyhodu, ze ovladani a ulozeni baterie ho rozsiruji, cimz malinko limituji zorne pole smerem k cili. Ve vzdalenosti od oka pri strelbe z ramene to ale neni zadna hruza.

Predni takticka rukojet...no to bylo dobrodruzstvi, nez jsem nasel takovou, ktera by sedla. Musi byt takhle ostre k telu, protoze pri kolme uz jsou prsty dost pred urovni usti hlavne. Vypada obludne, ale je lehoucka, ma kovovou montaz a perfektne se drzi. Vyrovnava dobre i problem, ze diky montazi a kolimatoru Skorp dost ztezkne na cumak.

Tak, takhle jsem si doladil pistolku. :wink: Strilet z ni na 25 metru je radost a pohoda, chodi to paradne, zamereni cile okamzite, je obratna a porad lehka tak, ze se da v nouzi i jednoruc. Uz se tesim na nejakou venkovni strelnici a vzdalenosti kolem 50 metru, plus pohyblive terce. Tam se teprve ukaze, jestli to zvedlo "uzitnou hodnotu". Mejte se fajn, at Vam to chodi bez poruch.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

18.04.2013 12:56

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Tak jsem si minulý týden úspěšně nezastřílel a už vím proč už není Škorpion 61 v aktivní službě. :evil: Chtěl jsem se zbavit nespolehlivých nábojů ZVS tak jsem čapnul škorpa a PPK a vyrazil na střelnicu. Škorpa jsem nabil, natáhnul, zamířil a zmáčknul spoušť. Selhal hned první náboj, tak jsem ho chtěl vyhodit z komory. Při stahování závěru vzad se mi náboj odrazil od dlaně, která držela závěr a zapadl spátky dovnitř škorpa. A to tím způsobem, že střelou směrem dozadu zajel náboj pod závěr na levé straně a kousl se. V tom místě je v závěru drážka široká tak akorát na náboj a ze spodní části rámu trčí takový čep nebo co. Náboj byl v drážce závěru a opřený dnem o ten trčící nesmysl, závěr v zadní poloze se mohl hýbat si tak 5mm. Škorp byl neschopný střelby, nešel rozebrat. Pomohlo až 20 minut třepání kvérem hore nohama za současného držení závěru v zadní poloze. Kdybych chtěl náboj do stejné pozice dostat ručně tak věřím, že se mi to nepovede. :?

Jinak, nezkoušel někdo ládovat zásobníky přes nabíjecí pásky?
Podle rozměrů dna by mohly fungovat pásky pro 223 Rem. 7,65 má dno 9,1mm a 223 má 9,6mm. Nevím ale jestli toho 0,5mm není už moc velký rozdíl, pro spolehlivou funkci a nabíjecí pásky přímo pro 7,65 jsem nikde neviděl.

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

19.04.2013 18:38

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Možná proto je pravidlo, že vyhozený náboj/nábojnice se nikdy nechytá do ruky, že...

Janek-7.62
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13.01.2012 19:13

20.04.2013 11:12

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Gangoš: Stalo se mi to stejné,pár minut třepání-páčení a nábojnice byla venku.Rovněž ZVS :(

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

19.05.2013 11:56

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

nemá někdo tip na nějakou lepší, prodlouženou, stavitelnou pažbu? znám akorát tu originální dřevěnou, nic jiného jsem neviděl; dík za info

petr45
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 09.07.2007 22:00
Bydliště: Stř.Čechy

23.05.2013 0:03

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Zdravím majitele vz.61, nemohl by mi nějaký dobrodinec změřit vnější průměr hlavně a toho osazení, co je hned za hlavní?
děkuji

Uživatelský avatar
xmenm05
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 355
Registrován: 23.06.2008 16:00
Bydliště: Olomoucko

11.06.2013 6:59

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Pokud myslíš to, co myslím, tak hlaveň je 12 mm (11,99 na mikrometru), osazení (nákružek) je 12,5 a "nos" je někde okolo 27,8 - ale tam už je to lisované, takže ty rozměry jsou +- desetina ...
U skaraba je hlaveň štíhlejší, okolo 11,5 ale to nevím přesně

kotas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 20.08.2011 18:09
Bydliště: okolí Jihlavy

11.06.2013 12:18

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Taky jsem majitelem starého dobrého škorpa a nemohu si vynachválit 500 kousku sb tahem ani jedna závada .

Uživatelský avatar
spawnik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 29.11.2008 11:04
Bydliště: Kvasice

12.09.2013 21:02

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Nevíte jestli se někde dá sehnat nějaká imitace tlumiče? Ideálně pokud by byla kompatibilní s nějakou montáží... Vypadá to totiž divně, ten kolimátor na konci kvéru :)

ostrostrelec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.10.2006 17:18
Bydliště: ZL

14.09.2013 23:24

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

Možná se dělá nějaká zmetková plastová imitace tlumiče na kuličkovku, ale na ostrou jsem nic neviděl, je to nefunkční zbytečnost navíc. :)

kabro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 07.06.2007 16:40
Bydliště: Česká Republika

19.09.2013 21:24

Re: CZ Skorpion 61 S - novinka ČZUB 2011

No možná se spawnikovi nejednalo úplně tak o imitaci jako spíš o opravdoví tlumič,ale nechce se mě věřit,že by ho opravdu chtěl,když to zákon neumožňuje. :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků