mk-ultra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 14.07.2014 8:56

03.06.2016 20:41

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Já...

paulus347
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 26.03.2014 10:57

03.06.2016 21:31

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

musej bejt mnohem lepší než ty standartní ne? a je hledí výklopný pro dva různě velké hledí?

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

03.06.2016 22:42

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Prohlížel jsem to na prodejně a připadalo mi to jako chytré řešení. Je to dokonce "čtyřlístek" s různými průměry děr dioptrů.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.06.2016 23:29

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Tak vidím , že se konečně probrali.Tohle jsme jim navrhovali cca 3 roky
zpět. :lol: :lol: :lol: :lol:

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

08.06.2016 21:54

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Já taky v Písku, když to tam předváděli a střílela se soutěž z EVA, Brenu a P9.
U EVA - hrozná spoušť- jak dvě rašple po sobě, kopalo a skákalo to a přes tu hroznou bambuli na mušce nebyl vidět cíl :evil:

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

20.07.2016 8:03

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Zdar chlapi,

Tak Evo je doma. Teď už jen přihlásit a už se těšim na první střílení :-) V minulosti jsem u Eva kritizoval hlavně mířidla a chod spouště. Na mém Evu je již to nové provedení mířidel a proti těm již nemůžu říci ani popel. Spoušť mi jde plynule a na krátké dráze, leč poněkud větší odpor je zde stále. Jinak na takové to první sušení se vše zdá být OK a na svém místě. Dokonce tolik kritizovaná páčka pojistky na pravé straně údajně kolidující s prstem na spoušti mi kupodivu s prstem nekoliduje :-) Spouštim posledním článkem ukazováku a v ten moment je prst vyklenutý mimo pojistku. Naopak mi to hodně vyhovuje, když pustim ukazovák mimo spoušť - jen ho narovnám, tak jeho horní hranou můžu pohodlně zajistit a naopak palcem z druhé strany pohodlně odjistit. Tak že s tímto uzlem nic provádět nebudu, naopak mi maximálně vyhovuje :-) Ale dovedu si představit, že někomu kdo spouští ohybem článků ukazováku a nebo dokonce až druhým článkem prstu, překážet může.

No a mám dotaz ohledně pažby. Já mám civilní s takovým tím zobáčkem pro zajištění ve sklopené poloze a na vojenské je magnetka. K čemu na zbrani se te magnetka přichytne ? Je tam nějaký protimagnet, či kov ? Né že bych po té vojenské pažbě toužil, ale zajmá mě v čem je rozdíl.


Reklama

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

20.07.2016 9:42

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Je tam ocelový plátek s výr. číslem.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

20.07.2016 10:02

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Aaa, tak na číslo :-) Ok, díky za info. Tudíž je ta vojenská použitelná i na civilní. Otázka je jestli za to stojí a je nějakým přínosem ? Osobně si myslim, že je celkem jedno jestli tam je na konci ta guma, či ne u této ráže. Nebo jsou tam i nějaké jiné změny ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

20.07.2016 14:52

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Pokud tebe přeřaďovač netlačí a páčka tvé zbraně není již přepracovaná (u první a zdokonalené verze nebyla), tak mnoho ostatních, zejména těch, co aplikují hluboký a pevný úchop tlačí… viz ilustrační foto, kdy páčka se do kontaktu s rukou evidentně dostává již v režimu 1, v režimu 3 a D, je to samozřejmě ještě horší… Obvykle je to nepříjemné zejména při střelbě…

Dalším problémem je blokace závěru v pozici zajištěno, ačkoli můžeme i takovéto řešení obhajovat, dnešním manipulačním postupům zjevně odporuje, kdy má evidentně mnohem více nevýhod než výhod. CZUBáci již před lety slibovali, že tato funkce zmizí, předpokládám, že tvoje nová Semi ji má nadále aplikovánu… :?:

Původní řešení ramenní opěry mělo poměrně značné vůle a neosvědčilo se, mj. zmiňovaná aretace měla převážně velmi nízkou životnost (výstupek se ulomil), proto byla nahrazena magnetem, jenže ani to není výhra, jištění ve sklopené pozici je silově dost omezené a na magnet se „lepí“ kovové součásti výstroje… :D

V případě nadměrných vůlí v uložení bych očekával zlepšení i u tohoto produktu, určeného primárně na civilní trhy...
Přílohy
EVO 4.jpg
EVO 2.jpg
EVO 1.jpg

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

20.07.2016 16:42

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

jsem myslel, že při dnešní nabídce 9mm pušek si EVo už nikdo nekoupí :D

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2445
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

20.07.2016 17:24

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Para je ten správný srdcař, kdyby Brod přišel se sukovicí za 20 tisíc českých a armáda ji zavedla do výzbroje, tak ji má do roka doma. :D

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

20.07.2016 22:45

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Nekažte mu radost z nové hračky :lol: Mně se třeba pro civilní užití EVO moc líbí. Rukojeť se mi suprově drží, s pojistkou taky nemám problém, naopak. Povedené zásobníky, celkem zmáklá a příjemná stavitelná sklopka, tvrdosti spouště se dá odpomoct, slušná přesnost....


Jen bych si moc přál, aby mi v " Custom Performance Centre CZUB" odstranili a zahodili ten integrovaný zesilovač zpětného rázu. Možná by se pak cena dostala na odpovídající úroveň ...třeba CSV. :shock:

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

21.07.2016 7:05

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Hele v pohodě, radost by mi skazilo pouze, kdyby něco nefungovalo tak jak má. Což se doufám nestane, páč za těch cca 20 let co střílim s produkty CZUB jsem nikdy žádný problém neměl. A to ani s "polofunkčním a nepoužitelným" Brenem :-)

Jinak Justinian má částečně pravdu, jelikož mám rád české armádní zbraně tak bych ještě potřeboval do sbírky LADU a ZB vz.26 a budu spokojen - dokud nebude nějaká ta DMR. Nicméně s tou sukovicí to již přehnal, sečné, bodné a uderové zbraně mě neberou :-D

DPMS > díky za reakci. Páčka pojistky vypadá stejně, ale opravdu mi nepřekáží. Ale to bude tím, že za ty roky již mám opravdu silný návyk spouštět posledním článkem ukazováku a tudíž jí prst v pohodě mine. No a ohledně nemožnosti manipulace se závěrem při zajištěné zbrani jsme se již dohadovali u BRENu a osobně s tim nemám problém a nyní jsem rád, že to ma jak Bren tak Škorp stejně. Nemusim měnit návyk.

Leo6> Když já nemám moc rád konverze, ať už z pistolí, nebo z útočných pušek. A pak ten zdejší trh toho zas tak moc nemá. Jedině tu MP5, ale to by musela být od HK a nebo Pakoš za poloviční cenu, aby se mi nevyplatilo si spíš koupit EVO.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

28.07.2016 14:32

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Tak včera jsem poprvé provětral mého Škorpa a musím konstatovat, že zatim zbraň předčila mé očekávání, které nebylo na základě zdejších komentářů buhvíjaké. Nicméně střelba bez opory na 25 a 50m se přesností nijak neliší od střelby útočnou puškou na stejnou vzdálenost, prostě neni problém zásahy držet v desítce papoucha (terč KVZ).

Proti ergonomii ovladačů nemůžu říct půl slova. Ale to jsem očekával už jen na základě sušení. O páčce pojistky jsem taky při střelbě nevěděl. Snad jen spoušť by snesla o trošku menší odpor.

Mířidla - slava, teď jsou perfektní. jen by možná nebylo od věci kdyby na čtyřlístku s různými otvory bylo uspořádání ve smyslu (jeden jemnej na mířenku, jeden hrubej na horší světelné podmínky a další dva jemné pro delší vzdalenost, třeba 100 a 200m).

Zpětný ráz - tady se na mě pánove nezlobte, ale fakt ta bouchačka prostě nekope a navíc ráz cítím spíš v ose laufu krásně do ramene, bez tendence se zvedat a uhýbat ze záměrné. Jediná nevýhoda je že to svádí k rychlé palbě a pak to strašně žere ! :-D

Hluk (subjektivně) - tak jsem to schválně okusil v porovnání s výstřelem od pistole a pak i v boxu a nějaký významnější rozdíl ve srovnání s pistolí tedy nepozoruji a to jsem čekal, na základě zdejších komentářů jak se mi bude z uší valit krev a na místě se minimálně pozvracim :-) Nestalo se.

No a nakonec péče o zbraň - čištění mi nezabralo víc času, než vyčistit pistoli. A rozborka jednoduchá. A takové ty nářky o skříplém prstu atd... ? Tak takové jedince bych zavřel za sebepoškozování a diletantství, když si při výjmání závěru nedokážou položit prst pod napínací páku, aby si jí neshodili ze zarážky :-D

Jo a ještě jsem provedl test mlsnosti a Škorp jel bez závady i se slabšíma laboracema, které mi již třeba HK nepřebije.

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

28.07.2016 15:11

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

U těch mířidel na šínu by nastavení vzdálenosti fungovalo pro konkrétní vzdálenost mířidel, takhle je to jedno. Nicméně by mohli k tomu nabízet i výměnné plátky takto řešené.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

28.07.2016 15:16

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Ano to máš pravdu, ale myslim, že tento typ hledí, tak jak je řešen nebude potřeba po liště posouvat. Já ho určitě nechám, tam kde je. I kdybych nandal kolimátor.

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

28.07.2016 15:27

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Uvažuji o tomto hledí na 858, tam už by to bylo jinak, nicméně by tomu odpovídaly jiné vzdálenosti

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.07.2016 16:33

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Parabellum, nechtěl bych se tě nikterak dotknout, každý má samozřejmě právo na svůj názor, ale pokud jsi zkoušel CZ Scorpion Evo v konfiguraci, která v podstatě odpovídá té, co bylo před pár lety na trhu pro zbrojené složky, tak se v hodnocení statisticky poměrně významného vzorku lidí s nemalými střeleckými zkušenostmi dost výrazně odchyluješ. :!:

Čím více zpochybňuješ nepřehlédnutelné handicapy a ironizuješ kdysi zde uvedené a v praxi zjištěné výhrady, např. o zpětném rázu, hlučnosti střelby, tím méně začínám věřit, že je to skutečně tvůj názor… :?:

Kdybys žádnou jinou SMG v životě neviděl, tak snad, ale tomu tak jistě není, že…

Do určité míry jde ještě o velmi optimistické vidění věci, pak to již vypadá jako čiré PR…

Nechtěl bych tě chytat za slovo, ale např.:

9x19 již v 50 m opravdu nemůže držet krok s 5,56x45, samozřejmě, pokud jde o precizní mířenou střelbu a solidního střelce… rozdíl na terči musíš zaznamenat již zběžným pohledem! Nejde zdaleka jen o zbraň, ale o velmi rozdílné 2R 100 pro náboje obou ráží.

Že CZ Evo nekope, ale kope, brzda ho sice částečně stabilizuje, ale zpětný ráz je na 9x19 i tak značný. My ostatní to z logiky věci hodnotíme v rámci dané kategorie, tedy SMG ráže 9x19, pokud to srovnáváš se vz. 58 apod., tak to je jiná, ale takové srovnání ztrácí smysl!

Že střelba není hlučná, ale je, resp. s původním kompenzátorem byla, a CZUB to od koncových uživatelů velmi dobře věděla a přiznávala, pracovali na jiném, ale jestli ho již aplikovali, tak to nevím…

Ještě otázka:

Když tedy Evo střílelo i se slabšími laboracemi, které třeba „HaK nepřebíjí“, jaké to byly laborace (výrobce, typ střely…), a na jakém HaK jsi to komparačně zkoušel? Alespoň předpokládám, že z logiky věci máš na mysli nějaké SMG od HaK. Pakliže jsi komparoval SMG od HaK, proč jsi zbraně rovnou neporovnal…. :D

Asi nemusím dodávat, že závěrový systém nejvíce užívané MP5 lze výměnou závory optimalizovat pro v konkrétní oblasti používané výkonové hladiny nábojů, v Evropě se u ozbrojených složek jede dle STANAG 4090, a tak nemá smysl aplikovat zde závoru s jiným stupněm brždění. :-)

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

28.07.2016 23:40

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Já to asi nenapíšu tak sofistikovaně jako DPMS.....tak se v hodnocení statisticky poměrně významného vzorku lidí s nemalými střeleckými zkušenostmi dost výrazně odchyluješ....je luxusní definice :-) :-)

Protože mám možnost bezprostředního srovnání, tak bohužel, i přes mé sympatie k Evu, je v porovnání s CSV 9 (200 mm) , V- AR 12", Marlin Camp 9 mm, a zejména HK MP5 Origo a HK POF... co se týká zpětného rázu.....prostě o řád hůře. :( To prostě musí vnímat i absolutní laik a tohle už prostě zavání nekritickým PR. Sorry.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

29.07.2016 9:13

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Dovolím si reagovat na větu: tak se v hodnocení statisticky poměrně významného vzorku lidí s nemalými střeleckými zkušenostmi dost výrazně odchyluješ. :!:

Víš on ten obraz jaký vykresluje EVO a celkově CZUB zde na foru nelze brát příliš vážně a jako dogma. Fakt, je ten, že zatimco je zde pár lidí kteří silně kritizují a je jen pár jedinců, kteří si dovolí mít opačný názor veřejně. Ti jsou zde pak okamžitě obviněni z toho že jsou PR pracovníky CZUB a jinak cupováni na kusy. Bohužel toto prostředí již dospělo do takové úrovně, že je zde a nejen zde spousta lidí, kteří mají "světe div se" stejný, nebo podobný názor jako já, ale již nemají nejmenší chuť se o své poznatky a názory podělit veřejně a nechat se napadat z CZUB-milství, PR a neobjektivity. S těmito lidmi diskutujeme již bohužel pouze přez SZ. A názoru těchto lidí si skutečně vážím, protože jsou to skuteční majitelé a realní civilní provozovatele EVO, Brenů, ...atd. A s obdobnou situací se setkávám i na střelnicích. Lidé "nakrmení" kritikou CZUB z internetových for, jsou pak překvapeni z reálného chování a výkonů CZUB produktů - v dobrém slova smyslu. Situace zde prostě donutila spoustu lidí k vytvoření jakéhosi "stínového fora" jménem SZ.

Tudíž nikoliv, neodlišuji se. Je zde dost lidí, kteří mají stejný názor jako já, jen už nemají chuť s nim jít do nepřátelského prostředí. Kdy jediná odpověď na to, když mají nějaký problém, je "neměl sis kupovat cokoliv od CZUB", nebo kup si Glocka, AR a podobně...

Jinak k tvé otázce: Náboje Libra Snail FMJ 124gr vyrobené pro Fijochi. Například CZ75 s nima nemá problém, ale HK USP už mi je nepřebije.

K přesnosti : Ta byla myšlena při střelbě z ruky bez opory. Samozřejmě, jakmile zbraň dokonale opřu, tak nepředpokládám, že bude EVO přesnější než třeba BREN, či M16. Nicméně určitě v budoucnu na těch 50m vyzkoušim.

Jak jsem již jednou uvedl, porovnání s MP5 mi zatim chybí, nicméně již se zde v SZ domlouváme s jedním kolegou na přímem porovnání, na které se opravdu těšim. Věřim, že MP5 bude klidnější než jakákoliv jiná SMG s neuzamčeným závěrem, ale jestli je EVO neklidné, tak MP5 potom musí být ukazóvátko se zpětným rázem menšim než malorážka.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků