Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.08.2015 6:33

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

To není automotiv, to je zbrojovka. Určitě dobře vědí, z čeho a jak to vyrábí nebo nechají vyrábět.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

19.08.2015 23:29

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

CZUB plasty vůbec nevyrábí, vše má outsorsované...

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

13.10.2015 21:38

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

tak bohužel MVČR právě rozhoduje že vymění kvalitní německé "BMW" "mp" řady 7
"slovy sedum" za šílenou českou "mičubiči" řady Evo. Takže zase nějakej krypl na Strojnický dostane kulovnici za půl milionu a policie dostane mrdky které nefungují.

Omlouvám se ale už to po těch letech v té firmě neumím napsat slušně. Jsem už "ubitej" tou špínou. Alespoň že dneska sebrali toho kdo to celé začal.....

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

13.10.2015 22:11

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Máš nějaké bližší informace, vždyť nedávno ukončili několikaleté zkoušky, kde stálo černé na bílém, že CZ Scorpion EVO požadavkům nevyhovělo... :evil:

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

14.10.2015 0:40

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Jenom "chodbovky", ale od lidi co tam sedí a jen kroutí hlavou nad tím co vidí....

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

14.10.2015 13:55

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Já vím, že objíždějí některé policejní útvary a hledají, kdo by jim napsal, že EVO je výborné... :mrgreen:

Bude jistě zajímavé sledovat, kdo a za jaký obolus to nakonec udělá. V Čechách se takoví lidé vždycky najdou… :evil:


Reklama

DREAM
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 06.05.2010 17:30

24.10.2015 14:22

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

MartinK píše: policie dostane mrdky které nefungují.


Těch mrdek co píšeš, co nefungují se prodá ročne jenom na civilním trhu 20.000+ kusů
záleží od lokace, někdy je dodací termín 6 týdnů, napřesrok stejně ! Nevím že by někto uplatil každej rok 20 tisíc civilů, nebo že by byli tak hloupí ?? :mrgreen: to vykládej možna tady panu S. (DPMS) ! V ČR je registrováno od 2012 na civilním trhu jenom cca 150-170 kusů, hlavně kvůli kreténské cenové politice CZUB.
Nic ve zlým, možná Vám koupí nové BMW7 z daní vydělaných s prodeje EVO :idea:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

24.10.2015 16:02

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Evo funguje to musím říct i já.Už ho nemám rosypalo.Fungovalo bez závad.Ale měkký plast na horní liště se vymačkává.A zbran na to v jaké je ráži strašně kope.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

24.10.2015 21:17

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

S Dream lze souhlasit v jediném bodě, a to, že CZ Scorpion EVO 3 za těch 30 K opravdu nestojí. :)

V době, kdy u nás nebyla uměle podhodnocena koruna, šlo za obdobné a dokonce i lepší peníze sehnat i velmi slušnou AR 15 US provenience. A i dnes lze při troše snahy vydat prostředky mnohem účelněji.

Argumentace prodejem na civilních trzích, zejména ve vazbě na kvalitu produktu, je krajně problematická. Např. CZ mod. 75/85 se v 90. letech na civilních trzích rovněž prodávala velmi dobře a přitom evidentně nesplňovala ani základní požadavky kladené na služební zbraň, a až na několik výjimek, většinou politická rozhodnutí nebo korupční praktiky, nebyla zavedena v žádném státním ozbrojeném sboru. Taktéž CZ mod. 75 P 07 DUTY byla obchodně úspěšná, ale kvalitní produkt to tedy v žádném případě není.

Prodeje na civilním trhu ovlivňuje více faktorů, k nimž mj. náleží i dostupnost obdobných produktů na trhu (zde samonabíjecích karabin ráže 9x19), a samozřejmě i obchodní politika příslušného výrobce. Na Kubě by se i dnes jistě dobře prodávaly Škody Favorit, přitom na evropském trhu by o ně již nikdo ani nezavadil…. Zde všichni tušíme, že kdyby k výrobě pro civilní trhy změnily svůj dosavadní negativní přístup, ovlivněný vládami, renomované firmy, jako např. HaK, ihned by se situace na trhu hodně změnila.

I já předvídal, že EVO, přes své nepřehlédnutelné vady (již zmiňováno), může být na civilním trhu, a to právě v důsledku nedostatku podobných produktů, či ceně těch stávajících, úspěšné.

Srovnávat CZ Scorpion EVO 3 A1 s HaK MP7A1 (alespoň pokud jsem správně pochopil předcházející příspěvek) dost dobře nejde, vlastně ano, ale výsledek byl takový, jako kdyby někdo porovnal již zmiňovanou Škodu Favorit s BMW řady 7 nejnovější generace…

CZUB není v ČR zdaleka nějaký významný plátce daní, takže pokud se nakupují zahraniční produkty, její příspěvek formou daní je tudíž zcela bezvýznamný.

Pokud CZUBáci tak zoufale shání reference k CZ Scorpion EVO 3, jistě není něco v pořádku…., že by byli zase všichni podjatí….

LPT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21.06.2010 9:42

25.10.2015 13:12

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Zdar,
soudruh DREAM asi neměl možnost vystřelit si ze zbraní 9x19 od jiných výrobců - to by tady totiž nemohl mlít taková hovna. Já jsem tu možnost porovnávání měl a zcela zodpovědně zde prohlašuji že EVO je opravdu mrdka ... v porovnání s ostatní světovou konkurencí.
Je bohužel těžké bojovat s nečistými praktikami CZUB která prostřednictvím korupce, tendenčních článků v médiích a nečistých vazeb na vládnoucí garnituru doslova diktuje státu (zákazníkovi) co si od nich musí koupit (viz nařízení vlády ke koupi zbraní pro PČR a tendr pro AČR) ... je to jako kupovat zboží na vietnamské tržnici = relativně levně ale musíte počítat s tím že se to za chvilku rozpadne - ad jiné příspěvky na tomto fóru.
Každý kdo se s politikou CZUB někdy setkal, musí dát příspěvkům DPMS za pravdu...já to zažil celkem nedávno při výběrovém řízení na nové pistole pro Celní správu ČR ... po tomto zážitku by byl přímo zázrak aby si tato firma ještě někdy u mě sjednala nějakou důvěru...u mě mají UPPDKŽ (úplně po píči do konce života).

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

27.10.2015 11:43

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Ano, kde nestačí argumenty, nastupují sprostá slova....Zkusil jsem to, během pár dní jsem testoval HK MP 5 A5, HK MP 5 K, Steyer Mpi 88 a Evo 3, vše ve full palbě....jasně, EVO možná nemá na Hecklery MP 5, i když ty už taky žádný zázrak, ale podle mně je zcela za zenitem Mpi 88, i když znám lidi, co si ho chválí a nemají rádi MP 5

Ono tak nějak záleží na libovůli každého soudruha...ale že tu pár lidí vedených DPMS opakuje dokola, že výrobky ČZUB jsou jen sračky, ještě neznamená, že to je úplně pravda...

O obchodní politice ČZUB je to jiná, nemám to v úmyslu řešit...zvláště, když ostatní zbrojovky jsou jistě křišťálově čisté :-))

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

27.10.2015 12:35

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Nechceme si hrát na Ministerstvo pravdy, lásky a vzájemného porozumění, ale rád bych všechny požádal, aby zanechali agresivního tónu. Pejorativní označení "soudruhu" , "mlít hovna" si nechte třeba na novinky.cz.
A už vůbec nebudeme tolerovat pokusy o záměrné zveřejnění jmen přítomných diskutérů. Ani náznaky !
Je na výše napsaném něco nejasného, prosím ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.10.2015 15:38

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Souhlasím s předřečníkem, příliš hrubá slova mohou upozadit věcné argumenty i zastřít samotnou podstatu věci, o nárůstu osobní nevraživosti ani nemluvě….

Přesto chápu příslušníky ozbrojených složek, kteří byli přímo konfrontováni s praktikami CZUB, že je něco takového dokáže rozhodit, to doposud viděli asi jen ve filmu, a to u lumpů a jim podobných individuí. Mj. CZUB dnes takto neprosazuje jen zbraně, ale např. i balistické vesty. Kdo nechce akceptovat její podmínky, musí počítat s mnoha problémy….

k certik

Mám zde již pár stovek komentářů, a jsem v podstatě srozuměn se skutečností, že ne každý je zcela správně pochopí. :) Přesto musím zareagovat na značné zjednodušení, uvedené pod nepříliš lichotivým výrazem s….

1. Já, a to s využitím citace dobových dokumentů, jen upozorňuji, že zbraně z produkce CZUB zdaleka nebyly (nejsou) tak dobré, jak nás přesvědčují PR CZUB, mnohé odborné publikace, či politicky vynucená oficiální prohlášení státních institucí. Realita byla a je naprosto odlišná a je také doložitelná… (neřeším zde povedené, či nepovedené kusy, ale celou produkci).

2. CZUB bez značných problémů prozatím nezvládla jedinou větší státní zakázku vůči domácím ozbrojeným složkám, to je prostě fakt…. :shock:

3. Produkty CZUB se sice zlepšují, viz např. výrazný posun ve spolehlivostních parametrech pistolí při dovývoji „policejního compactu“, ale za jakou cenu, za cenu nemalých grantů ze strany státu, přidělování zakázek „na přímo“, nebo ve zmanipulovaných tendrech, za cenu „nadstandardních“ cen, nemalých škod v důsledku dodávek zjevně nedokonalé výzbroje, neuplatňování sankcí a často i nevracení prokazatelně vadných produktů, nekonečného dohadování a doslova dokopávání CZUB k lepším výkonům, o tom všem jsem zde také psal, tedy i o tom zlepšení…. Popravdě, „tvůj“ compact by vykazoval o řády jiné spolehlivostní hodnoty nebýt několikaletého procesu dokopávání CZUB k lepším výkonům, mj. i tak je odhadovaná škoda cca 100 Mega, což je u 560 milionového kontraktu poměrně hodně, nebo snad ne…? Ty ale zmiňované, podstatné skutečnosti, tedy průběh vývoje událostí z kontextu věci jaksi vynecháváš….

4. Jádrem problému je fakt, že ačkoli si zde soukromá společnost CZUB žije v „prostředí zestátnění nákladů a privatizace zisků“, čímž se drtivá většina západních zbrojovek pochlubit tedy opravdu nemůže, nejsou ani po mnoha letech výsledy zdaleka na očekávané úrovni.... :evil:

5. Poučil jsem se, a příště nebudu tolik citovat, ale spíš rovnou přikládat kopie dobových dokumentů…. Mj. nedávno jsem opět slyšel takový blábol z úst CZUBáků ohledně „pádové bezpečnosti“ pistolí CZ mod. 75/85 bez blokace, prý jsou bezpečné….., že mám ihned námět….. :D

6. Co se týče samopalů, vždy je třeba hodnotit komplexně, a to jistě není o pár střelnicích… HaK MP5, ačkoli byl zkonstruován před mnoha desetiletími, a samozřejmě stárne, doposud nebyl ve střeleckých schopnostech žádným výrobkem ráže 9x19 na světovém trhu překonán. MPi 88, je konverze Stg. 77, ráže 5,56x45, což s sebou nese jisté výhody (zejména pro uživatele obou, Stg. 77/MPi 88), ale také i mnohá omezení, avšak zbraň to špatná vůbec není, EVO má sice některé klady, ale také celou řadu nedostatků, a při komplexním hodnocení prostě propadne, a to není názor zdaleka jen můj, ale mnoha lidí, co zbraním rozumí. O to více pak vystupuje diametrální rozdíl mezi hodnocením EVA zkušenými „bojovníky“ a jeho hodnocením ze strany samotného výrobce, kdy CZUB ho dokonce označila jako nejlepší samopal ráže 9x19 na světě…, to už je opravdu naprostá ztráta sebereflexe… Skutečnost, že dále navíc veřejně tvrdili, že vyhráli výběrové řízení do resortu MO ČR, přitom to bylo politické rozhodnutí bez jakékoli komparace s konkurencí (viz usnesení vlády č. 1443/2009), že se zbraň cca dva roky dovyvíjela, než splnila alespoň základní požadavky pro zavedení a s prvními dodávkami byly ihned problémy a dovyvíjí se dodnes…., to snad nemá cenu ani komentovat, že…. :D

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

27.10.2015 18:12

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Co konkrétně je na Evo špatně, šlo by to shrnout? A jaká existuje alternativa bez daných nectností za stejné peníze? Kromě malosériových výrobků se prostě devítková karabina za slušné peníze koupit nedá. Je to bída...

Olda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.01.2006 17:30

27.10.2015 19:48

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

certik píše: Hecklery MP 5, i když ty už taky žádný zázrak


Když MP5 už není žádný zázrak tak který 9mm samopal jej v chování při střelbě zázračně překonává?

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

27.10.2015 20:33

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

pro DPMS

pokud jsi vztáhl to oslovení soudr... na sebe, tak to tak myšleno nebylo, to se týkalo první části věty, že si každý člověk (soudruh) vybere svoji zbraň, nezávisle na jiných,...To že s Tebou vždy nesouhlasím, neznamená, že bych chtěl urážet...

pro Olda

ve střelbě bude HK MP 5 nejspíš stále jednička, kdo mně zná, ví, že MP 5 je moje srdeční záležitost, ale na druhou stranu, jsme téměř stejně staří a z hlediska použitých materiálů, technologie výroby (drahá, pracná, viditelné sváry) už podle mně prostě MP 5 stárne...

s EVEM má taky něco odstříleno a není to zase tak špatná zbraň, samozřejmě je smutné, že zraje za pochodu a za velkých nákladů, ale není to jediná zbraň na světě, co tímhle prochází...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.10.2015 20:57

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Jedna velká chyba EVA zpětný ráz.Po 400 ranách s nábojem 9 Liger je člověk dojebaný jak po 100 ranách s Garanda v 308 Win. A to myslím smrtelně vážně.
Druhá chyba použitý plast.Na moment utažený Eotech se nakones stejně povolí.Po sundání vymáčklá lišta .Já to nakonec musel řešit weawer lištou s hliníku.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2451
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

27.10.2015 21:18

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Spoušťák by se taky sám od sebe nemusel prasit. Pažbička nic moc.
Zásobníkům při běžném zacházení (tj. mírné odhazování z úrovně pasu na štěrk nebo udusanou hlínu) naprasknou vývodky a za čas odejdou úplně.
Mířidla dodávaná v základu jsou zoufalá. A rezne to a rezne.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.10.2015 21:26

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

K tomu reznutí nejak nechápu proč tenhle samopal a ta slavná pistole co nutí armádě nemá za ty prachy normální moderní povrchovku.

DREAM
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 06.05.2010 17:30

27.10.2015 23:04

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

LPT píše:Zdar,
soudruh DREAM asi neměl možnost vystřelit si ze zbraní 9x19 od jiných výrobců - to by tady totiž nemohl mlít taková hovna. Já jsem tu možnost porovnávání měl a zcela zodpovědně zde prohlašuji že EVO je opravdu mrdka ... v porovnání s ostatní světovou konkurencí.).


Nevim proč soudruh, ale nechme invektiva a osobní útoky...
Pravě si ted nemohu spomenout s ktereho saplu v 9×19 jsemm nestřílel...
Moznà tak z Mexické Mendozy, jestli tě potěší . :mrgreen:
Jinak mám ze saplů asi cca 70.000 ran, včetně všech těch zàzraků od HK
Mé osobní srovnání se "světovou špičkou" je pár strànek back!
Nebudu slepičit pořád dokola to samé ...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků