b_ad_a
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2016 16:07
Bydliště: Severní Morava

28.02.2018 20:59

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

tak.. dalo by se rici, ze v 70tis. na to melo narok :-)

Specal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.02.2018 20:47

28.02.2018 21:05

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Co by jsem dal za to aby vydrželo 70tis. Já dal bez 5ks 1000. Rám KO- spoušták-KO Vzal jsem smetáček lopatku zamet si to ze země a šel domů.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.02.2018 21:08

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Mě ten rám bouch 2x jen po druhé na věky.Ale uvědomte si , že to bylo první dostupné PDW. Dnes je jiný vyběr. Být tehdy takový co dnes to samozdrejmě nekoupím.

Specal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.02.2018 20:47

28.02.2018 21:16

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Taky by jsem do něj už nešel. A to se nebavím o postoji CZUB :evil:

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

01.03.2018 8:46

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

A co ti k tomu řekly, když šel do kytek po 1000 ranách ?

U těch zásobníku je jedna zajmavost ty co popraskaly na sobě měly výrobní piktogram z roku 2013 a 2015, naopak mám jeden ten je z roku 2012 a navíc má asi nejvíc odstříleno a ten drží :-)

No a ty nové co jsem dostal jsou již doufám jiná pohádka, jsou z černého plastu s dvěma okny pro kontrolu počtu nábojů, ploškami s pískovým zdrsněním a výztuhami na přední i zadní straně. Vypadaj jak magpulácké s oknem pro AR. U těch by se již tyto problémy neměly vyskytnout, tak uvidíme ;-)

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

01.03.2018 17:42

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Ahoj,
byl ten EVO co se rozpadl po ani ne 1000 ranách ještě v záruce?
Stříleno továrníma nebo přebíjenkama?

Taky si říkám, proč nástupce původního Scorpiona neudělali ze železa včetně zásobníků.
Takže ta výrobcem uváděná životnost 40 000 ran, je jen záminka ke koupi a skutek utek.


Reklama

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

01.03.2018 17:43

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Jen technická, z EVA se dá nenastřílet 1000 ran za tři roky? Na EVU jsem měl tisíc ran za jedno odpoledne ...

Specal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.02.2018 20:47

01.03.2018 20:54

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Kdo říká za 3roky????, je to koncem listopadu koupená zbraň s kterou jsem šel podruhé na střelnici a hned se rozpadla. A vlastně už 2měsíce jsem jí neviděl.
Zbraň je v záruce a CZUB zatím bez vyjádření. A ještě obrovské kvanta emailu a stále nic. Zrovna v úterý jsem je zase urgoval a do dnešního dne bez odezvy. Prostě mrtvej brouk jsem z toho dost rozpačitej.
Střelivo tovární.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

02.03.2018 9:08

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

A můžeš trochu konkretněji popsat, kde co prasklo, ulítlo, případně, nemáš fotku ?

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

02.03.2018 9:16

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Specal: Jestli to EVO už nechceš, což bych po té zkušenosti čekal, tak bych ještě dneska napochodoval do prodejny, kde jsi reklamaci uplatňoval, a chtěl buď vyřízenou reklamaci, nebo peníze. Jelikož zbraň tam mít nebudou, dostaneš peníze. Sám už jsem takhle jednou úspěšně reklamoval (jinou zbraň). Vyřízení reklamace do 30 dnů platí pro všechny, dokonce i pro ČZUB.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.03.2018 14:11

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Mě vždy levá bočnice fotku najdu

Specal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.02.2018 20:47

02.03.2018 18:24

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Nad tím že si nechám vrátit peníze uvažuju rsp. jsem rozhodnutej po téhle zkušenosti a hlavně jak se k tomu stavěj tuhle zbraň rozhodně nechci. Jenže zatím se to točí okolo závady způsobené udajně střelivem, což je jasný že se zbrojovka bude snažit tvrdit a popravdě i já se k tomu lehce přikláním. Z právního hlediska je to docela zajímavé (už jsem to s právníkem začal řešit) nejedná se v tu chvíli o reklamaci zbraně!!!! A tudíž žádnejch 30dní!!!! na vyřízení. V tu chvíli je to na benevolenci prodejce jak se k tomu postaví zda peníze vrátí nebo ne. A i CZ to v tom případě v rámci záruky neopraví. Kdo to ale rozhodne, tak to je ve hvězdách. Muselo by to všechno přes soudní znalce atd. Jsem moc zvědavaj.
Každopádně nechci fotky zatím někam dávat. Pokud ,ale CZUB bude dál pokračovat v tomhle nicnedělání / mlžení, rád vám to sem pověsím i s veškerou komunikací s nimi . To si počtete :roll: :roll: :roll:

Jinak taky levá strana , né prasklá ,ale úplná destrukce + šachta se spouštákem+ zásobník. No prostě na smetáček a lopatku. :oops:

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

02.03.2018 18:38

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Ahoj, tak to bude zajmavé. Rozhodně nás informuj jak to dopadlo a fotky bych v budoucnu taky rád viděl. Jak vypadala po tomto destrukčním výstřelu nábojnice ? A od koho to bylo střelivo a jaké ?

Jinak z jiného soudku, byl jsem požádán, abych sem hodil fotku toho nového zásobníku do Eva, tak tedy zde:
Přílohy
evo3.JPG
evo2.JPG
evo1.JPG

Uživatelský avatar
Kalič
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 14.08.2010 20:14
Bydliště: Plzeň

02.03.2018 18:52

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Snad by bylo lepší dát sem fotku plného nebo částečně naplněného zásobníku. Ta okna jsou tam přeci kvůli tomu, aby se dal kontrolovat stav munice.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

02.03.2018 18:53

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Tomu trochu nerozumím ...
Reklamace je reklamace, a u té se musí okamžitě (nebo v náročnějších situacích do 4 dnů) rozhodnout, jestli je to reklamace nebo není. Takže jestli naznali, že to není reklamace, ale závada střelivem, tak ti zbraň měli okamžitě (nebo do 4 dnů) vrátit, s protokolem a ev. náklady na testování atd. Ty jsi celé tohle pak měl vzít a donést prodejci střeliva a žádat po něm náhradu škody, v rámci záruky na náboje. Tedy defacto reklamovat náboje s vyčíslením celkové škody.
Žádné zdržování dva měsíce ve zbrojovce apod.

Já to tam tedy měl dva měsíce též, když se rozgyglalo předpažbí tak, že to lítalo na 25m po celém terči. Byli z toho perplex, a slušně požádali o delší dobu ke zkoumání. Vyhřála se distanční podložka mezi hlavní a předpažbím, prostě to nevydrželo trošku větší zátěž. Bylo to cca. po 2000 nábojích (z toho 1200 za jeden den). Od té doby nastříleno několikanásobně víc a zatím bez problémů. Tedy pardon, asi po 5000 praskla bicí pružina, ale to jsem ani nereklamoval a koupil si za dvacku novou a vyměnil sám.

Specal píše: nejedná se v tu chvíli o reklamaci zbraně!!!! A tudíž žádnejch 30dní!!!! na vyřízení. V tu chvíli je to na benevolenci prodejce jak se k tomu postaví zda peníze vrátí nebo ne.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

02.03.2018 19:25

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Dostal si do 30 dní vyjádření o reklamaci? Tedy jestli jo nebo ne a proč? Pokud ano a řešíte to dál jinak, tak OK, pokud ne, tak by podle mne měla normálně třicetidenní lhůta platit. Takže do krámu pro prachy ;)

Specal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.02.2018 20:47

02.03.2018 19:51

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Věřte tomu že kdyby to bylo tak jednoduchý tak to neřeším s právníkem.
V příštím týdnu jdu za prodejcem a požádám ho o vrácení peněz v rámci nesplněné 30denní lhuty jak říkáš ty ,reklamace byla 18.12 a od té doby nemám od prodejce žádné písemné vyjádření. Potom jsem začal s CZUB jednat i Já.
Ale .... dle právníka to nemusí bejt uplně jednoznačný. A to tady nechci rozvádět dokud nebude vyřešeno .Nevím kdo si to přečte a nechci nikomu dávat návod. Sám právník, ale řek že že těch 30dní je všeobecná mýlka a že je to všechno trochu jinak vysvětloval mi to cca 30min. Obchodníci to, ale prej většinou akceptujou protože se jim nevyplatí prokazovat že je to s reklamovanou věcí nebo službou jinak. Je to fakt na dlouho ,dost složitý a já to teď jen zjednodušuju.
Takže pokud mi prodejce peníze vrátí budu moc rád že mam tuhle zkušenost za sebou ,pokud ne začne pěknej právní kolotoč, kterej na konci bude muset někdo zaplatit :roll: :roll: :roll:
A hodlám se chovat tak aby jsem to nebyl Já.

Jinak samozřejmě CZUB jsem požadal ,aby mi napsala protokol jak závada vznikla popřípadě vyjádření pro výrobce střeliva, aby jsem škodu mohl uplatňovat.
Jenže jak píšu CZUB teď mlčí, nekomunikuje,prostě nic. Vubec nevím co se se zbraní děje :oops:
Výrobce střeliva jsem taky kontaktoval a výsledek? jen jedna odpověd ,snad i zájem něco řešit a potom nic ticho po pěšině.

Můžu vám říct že jsem z přístupu všech tak zpruzenej že si to nedokážete představit.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.03.2018 21:12

CZ Scorpion EVO 3A1

IMG_2479.JPG
IMG_2480.JPG

Tohle byl ten první rup.
Zbraň normálně fungovala jen střílela doprava.
Druhy byl horší bočnice uletěla fotku hledám .

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

02.03.2018 23:13

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Pochopil-li jsem to správně, došlo k explozi náboje a ta destruovala zbraň.

Tato situace nastala u CZ Scorpion EVO 3A1 již několikrát, mj. tuším, že dvakrát i v ozbrojených složkách. I tam se na popud výrobce zbraně (CZUB) odpovědnost za problém neobyčejně rychle přehodila na munici, když se ale výrobce oné munice ohradil, že je mu připsána vina, a to bez jakýchkoli adekvátních odborných analýz, problém se nakonec, samozřejmě bez řádného došetření, zahrál do autu.

Jelikož to není první případ, a jak jsme zde již dříve diskutovali, u EVa existuje určité riziko odpalu s nedostatečně zavřeným závěrem, může jít o více, než jen o pouhou shodu nepříznivých okolností.

Obávám se, že se fundovaného a objektivního zjištění příčin havárie své zbraně už nikdy nedobereš. CZUB vinu nikdy nepřizná (ta obvykle zapírá i zjevné vady), zejména, byla-li jí poškozená zbraň již předána, a výrobce munice, ten vinu také logicky neuzná, protože mu už nikdo neumožní objektivní přezkoumání vzniklé situace a vinu nedokáže. Nevyřešila-li se uspokojivě opakovaná destrukce EVA v ozbrojených složkách, tak je nepravděpodobné, že by to zvládl soukromý majitel samonabíjecí verze.

Samozřejmě bych ti korektní závěr (navrácení peněz) přál, ale tady už nemusí jít jen o peníze za zničenou zbraň… :evil:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.03.2018 23:38

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

To první rupnutí mi vyreklamovali. Ale nemít tam tehdy známého poslali tak by se o tom dalo s úspěchem pochybovat.Po druhé jsem už ani nezkoušel to byla zbraň po záruce.
Ale jak už jsem psal prostě tehdy nic jiného nebylo.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků