Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

28.04.2011 1:44

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Tak teď už jen sehnat sponzora který mi to koupí a napíšu recenzi :D

mkriz
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 62
Registrován: 21.02.2011 11:18

28.04.2011 6:41

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Díky za odkaz, snad to není od puškařství Kubíček jen výkřik do tmy :-)

25K mne popravdě docela překvapuje, čekal jsem citelně více.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

28.04.2011 7:58

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

pan Kubíček na ně bere objednávky, cena je údajně nižší než katalogová cena czub.

zvláštní jenom je, že náš velkoobchodní dovozce ještě žádnou oficiální cenu ze zbrojovky nemá a nemá ani termín

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

02.05.2011 18:55

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Výbava dle webu CZUB: Samopal se dodává v plastovém kufru. Součástí balení jsou dva dvouřadé plastové zásobníky o kapacitě 30 nábojů, nosný popruh a čištění. Na zvláštní požadavek lze k samopalu dodávat příslušenství, jako tlumič hluku výstřelu, 20-ranné zásobníky, několik typů svítilen včetně rychloupínacích držáků, laserové značkovače, taktické rukojeti nebo kolimátory a jiná optika.

mkriz
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 62
Registrován: 21.02.2011 11:18

02.05.2011 21:55

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Obávám se, že popsaná výbava se týká automatické verze.

jak to bude u S1 uvidíme (snad brzy)

LPT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21.06.2010 9:42

06.05.2011 9:21

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

... jsem CZUB pozván k osobnímu setkání na stánku IDET2011 tak su zvědavý co mi tam ty slibotechny k EVU pro civil poví :)


Reklama

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

10.05.2011 19:19

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

LPT- osobní setkání jsem sice domluvené neměl, ale na dostupnost pro civilní trh jsem se byl zeptat na stánku CZUB také. Bylo mi řečeno, že reálný termín je někdy koncem prázdin. Jsem zvědavý co jsi se dozvěděl ty :D

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

11.05.2011 22:24

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Dnes jsem měl možnost osahat si zbraň na IDETu. EVO se pohodlně drží a připadá mi dobře vyvážený. Zpracování je pro mě osobně zklamáním, nečekal jsem totiž, že zbraň bude celá plastová. Dále se mi nelíbila manipulace se zásobníkem. Zásobník se hůře zacvakává do zbraně. Jinak na mě zbraň působila celkem dobře. Vzhledem k použitým materiálům, bych ale za tuto zbraň nedal více než 20k. Plastům bohužel tolik nevěřím. Pokud by kapotáž byla alespoň částečně z jiného materiálu (např. dural). Minimálně předpažbí a horní část s railem. Asi bych dlouho neváhal a těch 25-30k bych investoval.
Přílohy
P5110056.JPG

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

11.05.2011 23:07

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Jop, dneska jsem ho mel v ruce a dekuji nechci. Kladivo na zatloukani hrebiku, ergonomie o nicem, pojistka na ..., zachyt zasobniku zbytecne utopen, atd...
BTW az nekdo bude tvrdit, jak je to klidny pri strelbe, tak ale PROC? Protoze to ma odhadem pres 5kg na 9Para?!

Uživatelský avatar
DaVca
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 10.04.2008 16:19
Bydliště: Praha

11.05.2011 23:45

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Pres 5Kg?! Ses si tim jistej? To mi prijde strasne moc. Vzdyt plna 58ka nema ani 4 kila. Na webu CZUB je u 3A1 uvedeno 2.7Kg.

Soška
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 16.12.2010 14:06

12.05.2011 10:45

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Dyť píše odhadem. Hold další odborná poznámka.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

12.05.2011 11:04

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Sice nevim na co narazis, ale jen tak par poznamek o ergonomii treba pro Bckovou kategorii.

Mackal jsem EVO v pazourach tak minutu...
- vaha - na podil plastu, duralu atd. prekvapive vysoka - asi jsou strasne tezky ty srouby(a to tam nebyl plny zasobnik pro porovnani)
- trychtyr zasobniku - rozhodne to neni intuitivni, potreba natrenovat, mohli tam dat vetsi limec
- zachyt zasobniku - PROC tam? - mohli se nechat inspirovat u oboustraneho pro M16/M4/AR15
- rukojet - uz ted je zrala na polep smirglem, klouze - sklon?!
- pazba - kratka, bez licnice?!
- pojistka - oboustranna, fajn, ale proc kdyz odjistim, tak me vadi pri strelbe?!

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

12.05.2011 13:28

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Teda sorry chlapi, ale čemu se to tu podivujete ? Že je celej z plastu ? Však to bylo vidět na fotkách už rok zpět. Pojistka při odjištění překáží prstu ? Však by se prst neměl přece při správnem spouštění dotýkat nikde rámu. Váha ? Na samopal v téhle ráži bych řekl že je 2.7 kg super (lehčí už by to byl moc divočák), no a že má 5 kg s nastrojenejma xy kokotinkama ? Naučte se střílet bez nich a hned bude lehkej :lol:

Ono když jsem měl naposled třeba HK MP5 v ruce, tak mě zaskočilo, jaká je to kovadlina a ještě nevyvážená (pravda bylo to SD a ten tlumič to asi tahá dost dopředu)

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

12.05.2011 16:49

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Ufo:
Váha je líp rozložená než u 9mmL AR15 karabiny co mívali v avimu.
Záchyt zásobníku je naopak skvělý - optoti tebou zmiňované AR variantě, která je naopak příšerná (a neuvěřitelně neintuitivní).
Lícnici supluje ten hrb na pažbě. A není pažba náhodou, pane moderátore, teleskopická?
Ano, pojistka zaváží stejně jako u každé AR (tedy alespoň každému levákovi) - tady souhlacím že to je chyba (oproti geniální pojistce na vz.58 která zaváží jen zajištěná).

hix: Plastový je i HK UMP9 a ten u nás za 30kkč nikdy nebude (bude-li vůbec), pořád lepší plast než lisovaný plech. Nevíš prosím co to bylo za kolimátor?

para: Ta pojistka ve stavu "odjištěno" trčí vedle pažbičky, tomu se nevyhneš.

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

12.05.2011 18:29

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

ten kolimátor byl naprosto děsnej (výrobce jsem nezkoumal), ale zpracováním vypadal jako na airsoft.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

12.05.2011 18:32

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

2kibicz: Pletes si pojem a prujem. A nevim co sem tahas moderatorinu.

Jedna vec je karabina konstruovana primarne na specificky naboj a druha je konverzni sada. Navic by me spise zajimalo, proc to neni v .40SW nebo .45ACP. Proc? Protoze se s tim da laborovat podstatne lepe s ohledem na stopefekt. Treba s ohledem na pouziti tlumice. MP5SD je na normalni naboje s tim, ze k poklesu tlaku dochazi uz v podstate za komorou, nikoliv az na usti.

Ackoliv nejsem nejmensi, na zachyt prstem strilejici ruky nedosahnu, tzn. nevyhodim zasobnik v okamziku sahani pro novy. Pro ACR urcite dobry, ze si odhodi suple do kosicku a sahaji pro nove, pro me jako IPSC strelce ne. Proto jsem uvadel AR15.

Licnice a delka pazby - mam pres 190cm - a po zkusenostech se skoro vyrazenyma zubama, kdyz jsem si lehl do 58cky - opravdu nechci. Hubu si na kryt zaveru pokladat fakt nebudu. Takze bych ocenil licnici a delsi pazbu(delky tam je na prodlouzeni dost!). Mluvim o kat.B! Zeleni muzou byt oveseni vestama atd.

Ad pojistka - polohovani super, ale proc me ma prekazet pod ukazovackem strilejici ruky? Zaaretuju pro levou/pravou a neresim.

Ad vaha - bylo to prazdne a zdalo se me to zbytecne tezke.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

12.05.2011 20:00

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Merim stejne jako UFO a ta licnice me tam opravdu chybela. Dokonce jsem mel i stejny problem s SA-58- a resenim toho problemu byla teleskopicka pazba s licnici od FABu. Jsem ted pozvany na jednu akci pro dealery zbrani, takze tam snad bude EVO na vyzkouseni. btw ptali jste se take na dostupnost pro civilni trh ? By me docela zajimalo co bylo komu slibeno :D

mkriz
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 62
Registrován: 21.02.2011 11:18

12.05.2011 22:29

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

Je zajímavé sledovat jak různě se na zbraň lidé dívají - ale tak už to bývá.

Stran váhy - problem je možná v tom, jak se ke zbrani přistupuje. Viděl jsem to přesně na kolegovi, který když poprvé vzal EVO do ruky, tak vykulil oči a říkal: "takhle těžkej a Skoprion? Však je to aspoň jednou tak těžký jako vz.61" .. Tzn. je možné, že hodně lidí ke zbrani přistupuje a automaticky jí porovnává se vz.61 - což je samozřejmě složité a de-facto nelze (důvody asi není nutno probírat) - ve srovnání s konkurencí je váha slušná.

Co se týká ovládání atd. - to se z mého pohledu ukáže až po nastřílení cca 1000 ran - řada zbraní musí teprve sednou - však to znáte.

Co se týká kalibru - .40SW je alternativně pro Evo v plánu - 9x19 pro start byla zvolena spíše z praktických důvodů - drtivá většina policejních sborů / armád má tohoto náboje k dispozici opravdu velké zásoby - .40 SW je (přes vzrůstající oblibu) u nich stále zcela na okraji zájmu - ale to bychom se dostali ke zcela jiné diskuzi (vhodnost služebního kalibru je věčné a vděčné téma).

P.S. je to samozřejmě trochu tendenční a pro zajímavost - nicméně na IDETU získal zlatou cenu IDET News CZ SCORPION EVO 3 A1 - viz http://www.czub.cz/cz/news/news/217-zla ... rpion.aspx

DREAM
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 06.05.2010 17:30

12.05.2011 23:52

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

naprosto s tebou souhlasím pane mkriz :arrow: kibicz
len doplním, to UFO
1) délka a stavitelnost pažby- taky meřím 190 a ruce mám taky dlouhé
s pažbou na EVO 3 nemám žádný problém, ani když se do zbrane zabalím, je stavitelná na 3 polohy
po jednom palci (25mm), na IDETu byl namontován podle mne ne moc vhodný kolimátor (obluda) ja jsem střílel s malou meoptou a bylo to echtt :shock: nebylo potřeba nic nastavovat
2) záchyt zásobníku - super v kombinaci se stavitelnou pažbičkou pre krátkoprstých, jednoduše ji povolíš, posuneš kupřeedu, utáhneš-hotovo, problém vyřešen
3) pojistka- po vyjmutí pouzdra spouštedla natočíš pojistky do polohy "1" povolíš (bud levou nebo pravou), vyjmeš ze sady A)kratší a užší, nebo B)záslepku a jednoduše ji vymeníš za tu co s tam mel namontovanou C)dlouhou a širokou, utahneš-hotovo.
Je to rešseno podobne jako MP7 (kde páčky pojistky nejsou rovnoko dlouhé) a stejne na EVO3 S1 máš jenom dvě polohy. Možná se to zdá na prvný pohled komplikované, bezesporu je to dan za priblížení ergonom. bodu k ose hlavne a naopak napr. ve tmě to je docela gut když ocítiš že máš odjišteno už na první omak no stejne pri strelbe si na také p...ny ani nevspomeneš :mrgreen:
4) kaliber, neblazněte, nic lepšího pre samopal jako 9luger není, proto že je to samopal :D
5) hmotnost 2,7 kg EVO 3 A1, ale dá se osekat i na 2,5kg jako EVO 3 S1, jak je libo

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

13.05.2011 22:36

Re: CZ Scorpion EVO 3A1

chtěl bych se zeptat, jestli se někomu podařilo vypátrat někde na internetu to propagační EVO video, které promítali na IDETu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků