Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

02.11.2019 18:08

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

DPMS to je jasné že tu nejde o spor P10 vs Glock ale mě tu šlo spíš o kvalitu výrobků,. To i náš prodejce už od nich nic moc nebere, měl problém s pár reklamacema a to se obrátilo v neprospěch jeho.

Nehledě vím co pistole CZ dělaly když jsem ještě sloužil a jaké byli problémy nehledě na to že jisté útvary si vymohli jako služebku třeba zrovna GLOCK který byl spolehlivější v té době, já už pár let ( 6 ) nesloužím .

Druhá věc je nákup zbraní pro Policii, tady mi příjde že nejde o to koupit kvalitní zbraň ale koupit to kdo víc podmázne a kde je koho známej jinak mi to nejde na rozum. Stejně jako to bylo tenkrát s botama který se rozpadávaly ( podrážky ) ale to už jsme jinde i když kšunt jako kšunt

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

02.11.2019 18:16

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

4 Arés

Tu kvalitu a cenu hodnotíš tak, protože je to tady jistý folklór, nebo žes viděl jednu závadovat na střelnici ? :D :D

Praktiky CZUB ohledně vnucování zbraní AČR a PČR naštěstí nemusím řešit, chci pistoli, která se mi líbí, skvěle se drží a je přesná...To všechno CZ P-10F splňuje, Glock z mého pohledu nikoli...
Každý má své priority a pokud chce někdo střílet Glockem, ať si ho klidně pořídí, jen koukám, že třetina lidí ho pak prodává, páč zjistí, že ho neumí držet...On totiž fanatizmus některých Glockařů dávat rady je až úsměvný...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.11.2019 19:56

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Napsal bych to asi tak.V mém okolý ty pistole koupilo opravdu dost lidí.A valná většina se jich postupně v tichosti zbavila.Proč asi.

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

02.11.2019 21:21

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

No a to by právě bylo zajímavé! Jenže ty odpovídáš otázkou. (Jako žena...)

Jediná "snadrelevantní" informace je, že P10 drásá pacinky. To je individuální problém. Jsou ale nějaké konstrukční nebo materiálové vady?

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

03.11.2019 11:12

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

ano pacinky drásá, ale kupodivu mi nevadí checkering rukojeti, na ten se dá zvyknout rychle, ale drážky na natahování závěru, při intenzivním nácviku přebíjení dost pěkně rozedíraly prsty...

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

03.11.2019 16:26

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Taky na pikaču vypouštění zásobníku...


Reklama

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

03.11.2019 16:32

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Jak psal GLOCK1719 znám plno lidí co si ji pořídilo a pak se ji zbavilo :D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

04.11.2019 13:33

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

certik píše:...Každý má své priority a pokud chce někdo střílet Glockem, ať si ho klidně pořídí, jen koukám, že třetina lidí ho pak prodává, páč zjistí, že ho neumí držet...On totiž fanatizmus některých Glockařů dávat rady je až úsměvný...

Já se stal fanatickým Glockařem z donucení. ;-) Prostě za těch cca třicet let jsou to pistole, které mi udělaly naprostý minimum zádržek. Oproti např. Čezetám, kde u některých kusů byl úspěch vystřílet zásobník bez závady. (Ano, byly i Čezety co chodily naprosto OK, ale bohužel to nebylo pravidlem.)

Ze začátku jsem si taky myslel, že si na ten nelogický sklon pažbičky a diskutabilní ergonomii u Glocku nezvyknu, ale časem a tréninkem se to podalo. Osobně si myslím (a nejen já), že se jedná o jednu z nej služebních zbraní - a to ne ergonomií, ale spolehlivostí. Nedivím, se, že u útvarů kde si jejich příslušníci mohou zvolit co budou nosit převládají Glocky nad Čezetama. A pokud se podíváme do zahraničí, tak např. už jen to, že v celých USA policie používá téměř výhradně onen plastový krumpáč o něčem svědčí.

Ale jak už tady bylo několikrát řečeno, u PČR či armády nejde o to, aby její příslušníci měli spolehlivé zbraně (což je smutný, protože tohle by mělo být to nejdůležitější), ale jde o to, aby "výběrové řízení" vyhrála ta správná firma...

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

05.11.2019 20:28

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Životnost 15 000 ran? To jste zjistili jak?
Moje má od 8/2018 najeto přes 12 000 výstřelů, a nevypadá že by byla ani v polovině životnosti.

Souhlasím s tím, že pro ozbrojené složky má platit transparentní výběrové řízení, a také s tím, že pro vojáky apod. bude lepší Glock. Ale proto není potřeba hanit prakticky jediný povedený výrobek z czub, ještě k tomu na základě "jedna paní povídala".

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

05.11.2019 21:39

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

VitaSVT40 -- Ona životnost zbraně je dost pomíjivý pojem takže není se co čertit a i CZUB sama řekla že životnost zbraně je různá a zhruba 15 000 ran, to mi bylo sděleno a třeba style takovým že třeba životnost záchytu závorníku je zhruba 5000 - 10 000 ran, mě odešel po necelých 2000 ranách pak je hlaveň, která alespoň u pistole Shadow prý vydrží cca 50 000 ran, mě vydržela cca 20 000 :shock: pak životnost závěru a rámu ti neřeknu, protože jeden má cca 100 000 ( 2 x vyměna hlavně) ale mě u služební zbraně praskl rám po cca 10 000 ranách :D :D

Co mám Glock 17 gen 3 má zasebou zhruba 50 000 ran a zatím nezávadoval takže o tomto je, je pravda že kolega má CZ 75 a vystřeleno dle jeho slov tak 10 000 a bez závady ale u CZUB mi to příjde jak v loterii kdy si vytáhneš dobrý kus, nejsem Glokař ani nebyl sem na levorvery ale vadí mi neschopnost CZUB od které sem měl několik zbraní a ani nevím čím to je ale nějak sem všechny musel reklamovat, nejvíce krát kulovnici, pistoli doladil Zendl ale po útrapách a neochotou z CZUB cokoli řešit sem vše prodal a koupil Glock S&W Sauer Tikka a nejedno sem v pohodě, nemusím nic řešit nikam jezdit stovky kilometrů to reklamovat a hádat se kde je chyba.

u CZUB sem i chtěl koupit kulovnici CZ 550 SAFARI CLASSIC II. ale požádal jsem zda by bylo možné bez napínáčku ale by mi odpovězeno že se to nedělá a slušně mi bylo naznačeno když nechceš kup si jinde --- A já koupil Sauer 404 , prodejci sem řekl co by měla puška mít a bylo hotovo, za 3 měsíce zbraň došla jak sem si přál a bez řečí . Co více dodat :wink:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

06.11.2019 16:30

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

CZ pro Policii a Armádu ČR

kafrat o supr kvalite z Brodu hir:
pokec-na-tema-zkusenosti-s-czub-a-jejich-produkci-t7383.html

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

11.11.2019 23:06

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Tak zakázka na nákup pistolí u CS ČR opět putuje k ÚOHS, podnět podala CZUB, jejíž námitky zadavatel zamítl, celníci se nových pistolí asi dlouho nedočkají… :twisted:

ÚOHS, to je ta objektivní a fundovaná parta z Brna, co se blýskla tvrzením o zázračných ručních palných zbraních z CZUB, zkonstruovaných pro boj se zbraněmi hromadného ničení… :mrgreen:

Nemá zde cenu to blíže popisovat, to by normálně uvažující člověk znalý zbraní nepochopil, tam už nejde o fakta a odbornost, ale o to, zda lze pomocí šňůry právních blábolů opět zvrátit jasnou porážku… :evil:

Před léty u zakázky pro Policii ČR v dopise MV CZUBáci naříkali, že když policie nebude urychleně dále odebírat pistole CZ mod. 75 D Compact (po dodání 30 000 vadných pistolí zakázka stála 8 měsíců, policie již odmítala pořizovat další vadné výrobky), budou muset propouštět a že prý mají problémy i s financováním, a nyní, když je stát tak hezky nakrmil, si za tyto peníze kupují právníky k zjevně obstruktivním námitkám…

Tak to budou asi z ÚOHS padat zase perly… :twisted: :mrgreen:

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

16.11.2019 11:31

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Tak v kauze sporu o armádní zakázku, kdy MO ČR chce CZUB tradičně opět přímo přidělit kontrakt na desetitisíce zbraní (CZ Bren 2 a CZ P-10…) vypadla nová „perla“, :twisted: :mrgreen: téměř na úrovni konstatování ÚOHS, že ruční palné zbraně z produkce CZUB jsou určeny pro boj se zbraněmi hromadného ničení (dřívější komentář).

Aby MO ČR zakázku na základě výjimky obhájilo, musí mj. i prokázat, že pořizované zbraně jsou určeny výlučně k vojenským účelům, tedy, že nejsou současně určeny pro ostatní ozbrojené složky státu, či civilní sektor. :idea:

Aby byla tato podmínka akceptovatelná musí u těchto zbraní „výlučně určených pro vojenské účely“ :mrgreen: prokázat, že se od ostatních výrobků pro jiné uživatele liší podstatnými konstrukčními změnami. :idea:

A tak si CZUB zadala u VTÚVM Slavičín (Vojenský technický ústav výzbroje a munice), mj. organizace přímo řízené zadavatelem, tedy MO ČR, odborné posouzení produktů CZ P-10 a CZ P-10 NATO.

VTÚVM oba produkty prozkoumal a zjistil následující rozdíly:

1. Konstrukční odlišnosti v oblasti tvaru a sklonu skluzavky.
2. U provedení CZ P-10 9x19 NATO bylo přistoupeno k nahrazení plastového dna zásobníku (civilní provedení) dny z duralové slitiny s povrchovou úpravou tvrdého eloxování.
3. Další zjištěnou úpravou oproti "civilnímu" provedení je rozhraní na konci hlavně pro připojení tlumiče akustického hluku výstřelu, které má větší kontaktní plochu (delší závit - rozdíl se týká pouze omezeného množství pistolí, které budou určeny pro aplikaci tlumiče hluku výstřelu).

Závěr VTÚVM:

„Z našeho zjištění lze jednoznačně říci, že rozdíly v modelové řadě pistolí CZ P-10 9x19 NATO určené pro ozbrojené složky a pistolí CZ P-10 9x19 určené pro civilní sektor jsou tak zásadního rozdílu, že oba typy pistolí nelze zaměňovat při jejich výrobě, distribuci a následně i jejich použití.“ :shock: :twisted: :mrgreen:

Takže si jednotlivé marginálie, vydávané zde za zásadní rozdíly probereme: :mrgreen:

1. Provedení skluzavky

Odlišnosti ve tvarování a sklonu skluzavky mezi „civilním“ a „vojenským“ provedením pistolí CZ P-10 v žádném případě nejsou podstatnou konstrukční změnou, a po pravdě, nemají v současném světě technické ani ekonomické zdůvodnění. Jelikož tvarování skluzavky má zajistit spolehlivou funkci (nabíjecí schopnost) s co nejširší škálou munice, což je obecný požadavek kladený na každou takovou pistoli, ať civilní, či služební, kdy škála munice v civilním sektoru (předpisy C.I.P.), co se týče konstrukcí střel, je podstatně širší a rozmanitější (větší nároky na skluzavku), než u vojenské munice dle STANAG 4090 (střely ogivální), tzn., že zajistit spolehlivou funkci u pistole určené pro širokou škálu munice dle C.I.P. i dle STANAG 4090 vyžaduje navrhnout jednu optimálně tvarovanou skluzavku, tak jak to dělají renomovaní světoví výrobci. :D

Je tedy nutné položit si otázku, proč CZUB na základě takové marginální odlišnosti, u produktu CZ P-10 deklaruje dvě rozdílná provedení pistole („civilní“ a „vojenské“), když lze tuto marginálii snadno odstranit volbou jedné vhodné „univerzální“ skluzavky a dvě deklarovaná provedení pistole snadno sloučit v jedno, tak, jak je tomu u renomovaných světových výrobců! :twisted: :mrgreen:

2. Kovová botka zásobníku

Zjištění, že výrobce u „vojenského“ provedení pistole CZ P-10 NATO aplikoval duralová dna zásobníku, patrně proto, aby zajistil dostatečnou odolnost při pádech dle obvyklých požadavků ozbrojených složek, v žádném případě není podstatnou konstrukční změnou, ale spíše důkazem, že standardní polymerová dna zásobníků CZ P-10 těmto podmínkám, na rozdíl od produktů konkurenčních výrobců, patrně nevyhověla. Z handicapu jednoho okrajového a snadno vyměnitelného dílu proto nelze činit účelové závěry o konstrukčně rozdílném produktu, mj. i proto, že dna zásobníků jsou snadno vyměnitelná samotným uživatelem, a to v řádu desítek sekund.

Je tedy žádoucí položit si opětovně otázku, proč výrobce na základě takové marginální odlišnosti, mj. snadno a rychle vyměnitelného dílu, deklaruje u produktu CZ P-10 dvě rozdílná provedení zbraně („civilní“ a „vojenské“), když lze tuto marginálii snadno odstranit aplikací dostatečně odolného standardního dna, tak, jak to dělá renomovaná konkurence, nebo možností volby dna odolnějšího v rámci volitelné konfigurace! :twisted: :mrgreen:

3. Delší závit pro tlumič hluku výstřelu

Má-li „vojenské“ provedení delší závit (více dimenzovaný) rozhraní pro ukotvení tlumiče hluku výstřelu, než provedení „civilní“, spíše to nasvědčuje, že původní provedení nebylo správně navržené, nebo byl dodatečně zvolen jiný typ příslušenství (tlumiče hluku výstřelu). Jde o problém CZUB, proč současně vyrábí obě provedení a řešení ukotvení tlumiče hluku výstřelu prostě nesjednotí je otázkou, v žádném případě však nejde o podstatnou konstrukční změnu produktu CZ P-10! :mrgreen:

Shrnuto:

Říká se, že lež má krátké nohy, nejsem si však jistý, zda to platí i v ČR. A na základě takto zmanipulovaných blábolů stát neustále krmí stále ty stejné molochy (rozdíl při nákupu takové výzbroje v soutěžním a v nesoutěžním prostředí bude v řádu mnoha set milionů Kč, dalo by se tedy s určitou dávkou nepřesnosti říci, že tady se připravuje velký dotační podvod). :shock:

Ještě jsem za desetiletí nezažil situaci, kdy by větší dodávku zbraní od CZUB státním složkám předcházely pravdivé informace! :evil: :twisted: :mrgreen:

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

16.11.2019 13:18

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Tohle je až děsivé, co si jsou schopni objednat a vymyslet. Člověk by řekl, že tomu nikdo nemůže věřit.

Změna geometrie při frézování skluzavky, vyměnitelná botka(mám jí taky z duralu, eloxovanou a navíc prošla kolmatací - mám vojenskou zbraň?) a o kousek delší závit na hlavni. Jak se pod tohle může někdo podepsat?

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

16.11.2019 20:01

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Jen to ukazuje, co za svoloč si tu stále volíme a tím držíme u moci. Je to o tom, jak si necháváme "dělat" na hlavu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

18.11.2019 14:36

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

DPMS píše:...Závěr VTÚVM:...

Já úplně vidím toho zpoceného zaměstnance ve VTÚ, za kterým přide šéf a řekne něco ve smyslu: "Udělej to jak chceš, ale výsledek musí znít, že mezi pistolemi určené pro ozbrojené složky a pistolemi CZ P-10 9x19 určené pro civilní sektor jsou tak zásadní rozdíly, že oba typy pistolí nelze zaměňovat při jejich výrobě, distribuci a následně i jejich použití. Doslova".

A protože to logicky NELZE udělat a napsat, vymyslí a napíše se to nelogicky nesmyslně a lživě a bude se doufat, že se v tom nikdo nebude moc rýpat a nezjistí se veřejně, že celé to je jen falešné divadlo.

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

19.11.2019 13:26

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Z dnešních zpráv:
Resort slovenského ministerstva vnitra nakoupil 17 tisíc kusů pistolí Glock 17 4Gen, osm tisíc pistolí CZ P-07 DUTY a tisíc kusů CZ 2075 RAMI.
„Nově zavedené zbraně jsou kvalitnější, mají nízkou hmotnost, modernější konstrukci, vyšší kapacitu zásobníku a jsou provedeny ve výkonnějším kalibru 9 mm Luger,“ řekl ředitel odboru výcviku prezidia slovenského policejního sboru Milan Šagát.

Proboha proč CZ P-07 DUTY... :D To jich měli ještě ve skladech tolik neprodaných, že je vnutili Slovákům? Tu bych si nekoupil ani já, zarytý příznivce CZ... :-) No a RAMI je v době CZ-P10S už také fosilií...

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

19.11.2019 14:15

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

A proč by měli kupovat pistole od místního výrobce, které jsou levnější a lepší, když má naše zbrojovka ve skladech spoustu pistolí, kterých se vzhledem k novým modelům potřebuje zbavit?

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

19.11.2019 16:42

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

mozno lepsie ako CZ, ale na Glocky sa GP nechyta ani zdaleka...najvacsia hovadina je to, ze mame vo vyzbroji 2 uplne rozdielne typy zbrani od dvoch vyrobcov, cize jednak nekompatibilita medzi jednotkami a rozdiel pri vycviku...a to uz nehovorim o kalvarii s puzdrami, to je samostatna kapitola...co sa u nas hovori, tak tender vyhral povodne Glock, ale CZ rozbehla svoju "loby", lenze Glock hrozil zalobou, tak to rozdelili medzi oboch

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

19.11.2019 18:00

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Tak tato informace je celkem již dost stará, rozhodnutí, resp. výběr dodavatelů se uskutečnil mnohem dříve. Již jsem to zde v předešlých komentářích někde min. jednou popisoval.

Grand Power, resp. jeho majitel, prý nevyhověl „nemorálnímu přání“ :shock: místních politiků, a tak byl z procesu výběru účelově vyšachován. :evil:

CZUB chtěla slovenský kontrakt původně získat celý, „tradičně nestandardními postupy“ s využitím kontaktů na slovenskou politiku (Kaliňák).

Glock si to však po neblahých zkušenostech z ČR, kde velmi nekorektními praktikami, které vyvrcholily až usnesením vlády č. 338/2000, přišel min. o zakázku na přezbrojení Policie ČR v objemu 46 000 pistolí (viz předešlé mé komentáře na téma schopnosti Glocku a CZ okolo roku 2000), nenechal líbit a dle zákulisních informací pohrozil, že věc skončí u soudu, případně u orgánů EU.

Došlo tedy k přehodnocení postupu a vyhlášení „výběrového řízení“ pro dvě specifikované koncepce pistolí (klasická SA/DA a Striker Fired), z nichž vzešli dva vítězové kategorií, tj. Glock a CZUB.

U slovenské policie prý všichni, co skutečně potřebují pistoli, nakonec dostali Glocky, a ti ostatní pistole od CZUB (nemohu vyloučit nějaké anomálie, je to tvrzení vysoce postaveného důstojníka). V tamní policii jsou s celkovým výsledkem spokojeni, mohlo to pro ně dopadnout nesrovnatelně hůře. CZ berou jako nutné zlo, jako daň místní politice… :twisted:

Plně chápu kritický argument o nekompatibilitě pistolí a nežádoucích rozdílech při manipulaci a výcviku, to je ale „parametr“, který politiky vůbec nezajímá, jim jde jen o…., ať již to zakrývají jakýmikoli bohulibými pohnutkami. Zpracovatelé zadávací dokumentace se prostě museli podřídit rozhodnutí shora a jsou rádi, že alespoň rozhodující část sboru je nyní přezbrojena na úrovni (všechny Glocky byly prý dodány v předstihu a bez problémů).

Mj. „tendr“ byl realizován jak pro tamní policii, tak i pro armádu, realizovalo ho MV SR, vedené zmiňovaným Kaliňákem, na armádu prý proto nakonec zbyly výhradně pistole CZ. :mrgreen:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků