filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

02.02.2019 12:43

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Ahoj,

díval jsem se na ceník, došlo ke slevě P-10C na 14999 , ta cena je z jiného fora, dnes mi to na stránkách CZUB žádnou cenu neukazuje
mají i verzi SC semikompakt cena 14999
Kapacita zásobníku 9x19(15/17)
Celkové rozměry (v/š/d) 132x32x203 mm
Délka hlavně 114 mm
Jeto o P-10C problémy s kvalitou se řeší jinde Markony

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

02.03.2019 0:51

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Tak dneska proběhla první střelba z půjčené CZ P-10 F, dojmy zcela pozitivní...chování pří střelbě skvělé, nepatrný odskok, skvělá spoušť, zásahy chodily téměř jednou dírou, i když nejsem na průběh spouštění u strike fired zvyklý, střílím své kouhoutkovky…

Vypouštění zásobníku už má nový tvar tlačítka, které nestávkuje při špatném směru stlačení, jako u prvních CZ P-10 C

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

16.03.2019 12:13

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Ahoj,
verze S již v prodeji, dle info z jiného fora cena cca 15000Kč s DPH

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

03.04.2019 15:44

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Nikdy bych neveril, ze neco podobneho reknu, ale...

...poridil jsem na zkousku P10c... Chvili si s tim hral, kouakl na "drobnosti", jak se to drzi, jak tomu funguje spouste, jak kde co padne, jaky z toho mam pocit... Proste same subjektivni veci... A po tech XX letech, kdy jsem pro obranne/sluzebni pouziti doporucoval v podstate vyhradne Glocka si rikam (opakuji - subjektivne) - proc dnes kupovat G19 za 18, kdyz je tu P10c za 15?
Fakt mam pocit, ze se soudruzi v NDR poucili z chyb, veci, ktere byly rade P07/P09 vycitane, tak dali dohromady, napasovali to na koncepci Glocka a dopadlo to celkem dobre.

(Jasne, jsou tu objektivni veci - predevsim vydrz - to bohuzel ukaze az cas).

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

03.04.2019 21:28

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Mám to podobně :-) ráno kouknu jestli G19 nebo P10C. Jak jsem ji ze začátku podceňoval,tak ji mám rád

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

04.04.2019 19:42

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

CMK : Ad. výdrž. Je to opravdu tak důležité, kolik ta zbraň vydrží?
Udává se, že ta P10 má vydržet nějakých 25 000 výstřelů, zatímco Glock zvládne v pohodě dvojnásobek.

A teď když vezmu průměrnou cenu střeliva, tak za život CZ ta zbraň spolkne slušných 135 000kč. A Glock dokonce 270 000 kč - cenu nové Fabie.

Proto mi v objemu peněz za život pistole přijde pořizovací cena jako marginalita. Logicky mi přijde, že kdo má na zaplacení tolika střeliva, nebude řešit výdrž nebo cenu, ale spíš uživatelský komfort, nebo jak mu celkově ta zbraň subjektivně sedne. Proto mi argumentace výdrží X tisíc ran nedává smysl.

P 10C vlastním asi 3/4 roku, koupil jsem si jí jen na taktiku 'do spotřeby', slevněnou na necelých 12 000kč. Nic jsem od toho nečekal, je to má nejlevnější zbraň, ale příjemně mne překvapila. Zatím má vystříleno cca 8000 ran, bez zhoršení přesnosti, a měl jsem jen dvě závady způsobené přebíjeným střelivem, když jsem ladil novou střelu, za to pistole nemohla. Takže za mě, až jí za 2 roky spotřebuju, prodám jí nějakému víkendovému bouchalovi a koupím si novou. Dává mi to větší smysl, než střílet celou dobu s něčím, co mi úplně nesedí do ruky. Je to můj subjektivní názor .)


Reklama

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

09.05.2019 18:40

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Mám zpětnou reakci od uživatelů, kteří CZ P 10 C nosili často skrytě, zdrsnění rukojeti prý dává opravdu hodně zabrat oděvu.

O tom jistě hodně ví ti, co si polepili pistole různými zdrsňujícími gripy a rychle je u takto skrytě nošených zbraní dávali dolů…

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

09.05.2019 19:44

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

No vidíš, tenhle aspekt ostrého zdrsnění asi málokoho před nošením zbraně napadl..., přitom by člověk řekl, že je to jen plast...,

u starších provedení CZ75 byl příšerným trhačem podšívek starší typ bicího kohoutu, bez oblého palečníku...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

09.05.2019 21:00

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Potvrzuji, taky mám dojebáno pár triček. ( A u Devolda to celkem nasere :roll: )

Jsem na tom stejně jako řada "předřečníků". Ač trpím k produkci CZUB výrazným despektem a vůči P10C jsem byl zpočátku velmi opatrný, tak tahle pistole se myslím dost povedla.

Velmi dobrá ergonomie úchopu, na strikera výborná spoušť se skvělým resetem, příjemné chování při střelbě, evidentně dobré materiály a povrchovka, na pistoli s touhle cenofkou dost dobré zpracování, zajímavá technická řešení, slušná výbava v základu.

V detailech by to ale asi IMHO chtělo dopilovat. Chápu argumentaci, že to je zbraň určená primárně pro ozbrojené složky, které údajně budou střílet hlavně v rukavicích, ale upřímně, kolik toho třeba vojcli se sekundární zbraní nadrilují. 8)

Naproti tomu, pro jiné uživatele, kteří třeba na výcviku/kurzu nastřílejí 250 ran za den, pár dní za sebou, neustále zasunují/ vytahují z pouzdra, vytahují a kontrolují zásobníky, etc. etc. ta manipulace holýma rukama může být zkouškou odolnosti, posvěcenou krvavou obětí. :-)
Jistě, výstupky na hranách úchopové části jsou pro holé ruce zbytečně ostré. Ale jo, existuje šmirgl nebo pilník. Potom ale zase nechápu ten nepoměr drsnosti, kdy v přední části rámu zdrsnění pro palec slabé ruky téměř nefunguje. Vybrání oblouků v úchopové částí, pro snazší vytržení zásobníku uvízlého v šachtě, je taky jen kašírka. Je to málo pro holé prsty, pro rukavice je to takhle celkem nefunkční nesmysl, pouze design. OK, zase , existuje šmirgl, nebo dremelka.

Nevím jestli konstruktéra napadlo, že se občas (a někdy hodně často) kontroluje stav zbraně včetně plného zásobníku. Tohle řešení, kdy zatlačením tlačítka záchyt na ose nejprve musí celý zásobník "přizvednout", než ho pak "pustí" je s prázdným zásobníkem obtížnější než u jakékoliv konkurence. S plným už je to celkem utrpení, ale po 56. zatlačení na ostrý checkering tlačítka za den, při kontrole zbývajícího počtu nábojů, drilu taktického přebití a tak, mají slabší jedinci nutkání tou pistolí fakt už jebnout do svahu. :-)

A poslední drobná výtka. Spousta ostrých hran v v mechanismu rámu. Výstupek záchytu závěru nad podavačem, vyhazovač, hrany táhla spouště. To jsou věci, o které se dá doslova, a celkem zbytečně, normálně pořezat. OK, existuje návod na rozebrání a prodávají se diamantové pilníky. Ale proč ?

Opakuji, pistole fakt dobrá, ale za mně zatím v téhle kategorii 8 hvězd z 10. :-)

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

09.05.2019 22:02

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Certik

Osobní ochránci, a nejen oni, by mohli vyprávět, problém byly i CZ s kulatým kohoutem, včetně CZ 75 D Compact, saka se vynuceně měnila právě díky devastujícímu působení hran (kohouty, mířidla…) pistole.

Každá skrytě nošená pistole se na oděvu dříve, či později projeví, ale výrazné zlepšení oproti CZ 75 přineslo nošení Glocků. :D

Argumentovat evidentně „přetaženou“ drsností úchopu, že je to vhodné pro vojáky v rukavicích, je dost pochybné, drtivá většina profi rukavic neklouže, mají naopak speciální materiály pro zajištění co nejlepšího úchopu. A navíc, kdo střílí, tak ví, že ne vždy se podaří pistoli nahmátnout v ideální pozici (zejména v boji), u příliš drsných povrchů je celkem obtížné ji pak dorovnat do správné pozice. :shock:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

06.06.2019 21:37

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Dnes dostala moje P 10C první lehčí záhul... Cca 300 ran, tovární SB.

Poznatky:

Plusy:
+ přesnost
+ super úchop
- krásně čitelná mířidla
+ super reset spouště
+ dobře řešený závěr, z hlediska natahování. Super.

Mínusy:
- ta drsnost je nepříjemná - řeší šmirgl
- 2x mi pustila cca 4-5 ran v dávce. Uvidíme, jestli se to bude opakovat.
- je mi malá, s prodlouženým zásobníkem ještě, ale při přebíjení si s rezervním skřípnu malíček silné ruky. Řeší pořízení F verze.
- padají mi v průběhu střelby zásobníky. Někdy 3x nic a pak 2x vypadne jeden. Mám 3 a dělají to všechny. Příčinu budu analyzovat...
- dost se hřeje. V porovnání s G17 je to znatelné... 3 magy a je to ponorný vařič. To asi ničemu nevadí.

Na nošení zůstanu zatím u konkurence, ale jinak palec nahoru. Konečně snad slušná pistole...

BTW: nevíte někdo, že by se řešilo to padání magů při střelbě?

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

07.06.2019 3:01

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

cz_p-10_c_left_1_.png


Kamoš z toho má nastříleno asi 2000. Běžně mu z toho povylézají čepy. Zato když chce člověk vyměnit hřbet rukojeti, jde to pěkně blbě. To zdrsnění rukojeti netřeba rozebírat. Ovládací prvky - záchyt závěru a tlačítko zásobníku jdou dost ztuha, hlavně záchyt závěru je tuhý nechutně a má ostrou hranu.

Střílí to pěkně, luxusní spoušť. Ale furt nějak nechápu, proč bych si měl kupovat polotovar. Koupit kvér, obrousit rukojeť, zakapat čepy... nepochopím, že někdo vyprodukuje zajímavý kousek a pouští ho do světa v takovém stavu.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

07.06.2019 7:34

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Problémy dělal oboustranný záchyt zásobníku, ten již byl nahrazen jednostranným, otočitelným, ověř sílu a dráhu, nutnou pro uvolnění zásobníku ze záchytu, nejlépe srovnáním s jinou zbraní stejného typu a případně zvol jinou pozici úchopu ruky, třeba i střelbu jen druhou rukou k vyloučení, že nejde o nechtěné stlačení dané nepříznivou shodnou fyzické stavby rukou konkrétního střelce a ergonomického řešení této zbraně.

Také si myslím, že u CZ P 10 se musí některé záležitosti ještě vychytat, ale v minulosti to bývalo mnohem horší, to do světa a s velkou pompou vypouštěli naprosté nedodělky, a odstraňování vad a nedostatků trvalo léta, u mnoha produktů je nevyřešili do konce výrobního cyklu. :twisted:

Však ona nedovolená podpora státu ve výši cca 3,6 miliardy Kč (zakázky "na přímo" u P ČR a MO ČR) a vynucená přímá účast ozbrojených složek na vývoji a dovývoji produktů se musela nějak pozitivně projevit…

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

07.06.2019 23:23

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Tak moje nová CZ P-10 F má za sebou prvních 800 ran, je to první pistole, (a že jsem už nějaké za 30 let měl), která jde z krabice na flek a jednou dírou, takže plusy, přesně jak vyjmenoval o něco výše "jpp"...

K mínusům jen, že zdrsnění rukojeti mi nevadí, ale při nácviku drilu - přebíjení a vypouštění závěru za zadní hmatníky (záchyt nepoužívám a navíc jde opravdu ztuha), docela pěkně trpí bříška prstů levé ruky...ještě pár tréninků a budu mít asi kopýtko místo na noze na levé ruce... :D :-)

čepy se zatím nehnou, zásobníky nepadají, takže s pistolí naprostá - 99,8 procent, spokojenost...

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

08.06.2019 10:30

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Seřízení mířidel, resp. nastřelení pistole je ovlivněno mnoha faktory, od způsobu a podmínek pro správné nastřelení, až po užitou munici. Mnohé západní zbrojovky nastřelují služební pistole na 15m, kdy poloha SZ je dána rozměry a umístěním kontrolního obrazce (kruh, čtverec, obdélník)… Často se upřednostňuje SZ mírně nad ZB, což je pro praxi i výhodné.

Rovněž k nástřelu použitá munice má v obvyklých vzdálenostech 15m-25m vliv na polohu SZ v řádu až několika cm.

Navíc u „krátké“, mnohem více než u „dlouhé“ ovlivňuje výsledek konkrétní střelec…

Takže bych tomuto parametru až takový význam nepřikládal, stačí užít munici jiného výrobce, nebo s jinou hmotností střely a SZ se může posunout klidně o 3cm. To se samozřejmě u služebních zbraní vůbec neřeší. :D

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

08.06.2019 12:54

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

for DMPS

Ano, to máš pravdu, já to bral tak, že jsem ji zkoušel před závody na pseudo IPSC na 15 metrů a i s několika druhy střeliva - 115 grs, 124 grs, přebíjené a originál, jsem nezaznamenal zásadní rozdíl...při mířené na 25 metrů už to bude pochopitelně znát...

tu přesnost jsem bral z ohledu třeba na moji služební CZ 75 P-01, která šla nová nahoru o minimálně +15 cm, na služební použití budiž, ale na kolečka EPP je to už docela pakárna... :D

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

29.07.2019 22:36

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Vrátím se k propírané blokaci úderníku, konkrétně u modelu P10c. Jak jsem psal výše, má to kamarád. V červnu jsem psal, že s tím má najeto 2000, v té době to prý nakonec bylo jen 1500. Občas s tím střílí, prakticky nenosí, nějaké běžné sušení přebití, zápichu, nic víc. Takže funglovka. A kromě těch čepů mi dnes řekl, že kvér šel na reklamaci, protože mu opakovaně ,,vyskakovala" ta srandovní pružinka blokace zápalníku a pojistka tedy nefungovala.

Já vím, že někdo může namítat něco o kusové závadě, ale já mám jasno, že tady tuto sviňu bych nechtěl a už vůbec nenosil s nábojem v komoře. Teď jsem si kupoval kvér na blbnutí v lugeru, kupodivu v této ráži jsem dosud nic neměl. Uvažoval jsem o CZ P10f, mohl bych ji mít se slevou 20%. Ale koupil jsem G19x, protože čezetě nevěřím.

Phoenix308
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2017 13:51

18.08.2019 19:51

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Já tedy nevím,ale cena 15000 je jen o 1000kč méně než u Glock gen 3 který se normálně prodává/nevidím důvod ,proč to každý srovnává cenou s generací glock 5 !která je jako ,,novinka,, dražší,ale také ne o moc. Co je lépe zpracované ohledně vnitřních ploch nechám na úsudku každého ...Životnost nechci rozebírat,tu ukáže čas. Nikdo tu za celou dobu nezmínil dost podstatnou věc / znatelně vyšší hmotnost oproti glocku (v dané kategorii) . A to ještě cena vyleze o cca 700kč po zakoupení talon gripu(gumová verze)) , bez kterého to nelze bez újmy na oblečení nosit :!: Střelba bez rukavic také nic moc ta textura ,je prostě moc špatná,ale hlavně že tam je velké logo CZ to je pro střelce opravdu pro dobrý úchop moc důležité :mrgreen:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.08.2019 19:18

CZ P10 C (Striker Fired)

IMG_9938.JPG
IMG_9937.JPG
IMG_9935.JPG
IMG_9936.JPG


Tak jsem koupil jedinou pro mě akceptovatelnou variantu do sbírky školních řezu. :lol: :lol: :lol:

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

29.08.2019 9:27

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

A bude v .40SW vyrábět (ne jen řezat :lol: ) ? Občas se už dívám, čím nahradit můj G22 z roku 97....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník