Dolmar
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 08.06.2016 22:02
Bydliště: Hořovice

02.11.2018 14:41

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Hmm, no já s nimi problém nemám. Minimálně jednou měsíčně závody, razantní přebití se koná prakticky pokaždé, zásobník v naprosté většině případů jde z pistole k zemi právě na tu botku... a nic, Tebou popisovaný problém jsem nikdy nezažil.

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

27.11.2018 13:24

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Zdravím, nezabýval jste se někdo podrobněji blokací zápalníku? Nemůžu si pomoct, ale nepůsobí to na mě moc spolehlivě. Jsem zvyklých nosit s nábojem v komoře, ale u P-10c na to nějak nemám koule.... Nemáte někdo třeba informace z CZUB jak je to testováno? Zkrátka je podle vás nošení P-10c s nábojem v komoře bezpečné?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.11.2018 14:07

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Celkem chápu tvé obavy, ale z letitého dovývoje a dodávek CZ mod. 75 D Compact pro P ČR je CZUB snad již dostatečně poučená. Tehdy získala potřebné know-how a k tomu i vypracovanou metodiku. :mrgreen:

Těžko si bude někdo ničit novou zbraň v pádových zkouškách (desítky pádů na tvrdou podložku - např. beton), a tak se musíš spolehnout na výrobce. :D

Pro překonání psychologické bariéry doporučuji nosit CZ P 10 nataženou bez náboje v komoře, cca po půl roce, kdy bude vše OK (úderník se samovolně neuvolní), by mohla být tato bariéra překonána. :-)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.11.2018 14:11

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

UFC píše:Zdravím, nezabýval jste se někdo podrobněji blokací zápalníku? Nemůžu si pomoct, ale nepůsobí to na mě moc spolehlivě. Jsem zvyklých nosit s nábojem v komoře, ale u P-10c na to nějak nemám koule.... Nemáte někdo třeba informace z CZUB jak je to testováno? Zkrátka je podle vás nošení P-10c s nábojem v komoře bezpečné?

Už jsem zaznamenal problém na jiných forech nebo někde ve skupině na facebooku Jsou i videa kde je vidět jak blokace nefunguje.Ale já jsem prý zaujatý.

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

27.11.2018 18:09

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Právě i to video přispělo k mé nedůveře, protože můžu potvrdit že to skutečně nefunguje. Teda v rozebraném stavu, třeba když se zbraň složí a celé to zapadne do rámu tak to začne fungovat bezvadně, ale popradně zkoušet to na vlastní kůži se mi dvakrát nechce.

S tím nataženým závěrem bez náboje v komoře je to dobrý nápad, ale popravdě nevím jestli budu dost trpělivý, přeci jen mám i pár glocků :D

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

27.11.2018 22:28

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

To video jsem viděl, na pojistku spouštěli úderník úplně ze zadní polohy. Jen logicky, kdy se úderník nachází úplně vzadu? Těsně před výstřelem, kdy prst tlačí na spoušť. Když je prst mimo spoušť (tedy i v pouzdře s nábojem v komoře) , je úderník předepnutý 2mm za pojistkou.
O relevantnosti toho videa nechť si udělá tedy každý obrázek sám.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.11.2018 22:48

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Ano máš pravdu , ale jsou i jiná videa kde pojistka nefunguje.Pistole podle autora do 10tisíc výstřelů.Jestli jsem to správně pochopil tak nějaká součástka má strhlou hranu nebo tak nějak a proto to správně nefunguje.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

28.11.2018 9:57

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Může sem někdo hodit odkaz na to konkrétní video ?

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

28.11.2018 10:24

Re: CZ P10 C (Striker Fired)


Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.11.2018 14:43

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Parabellum píše:Může sem někdo hodit odkaz na to konkrétní video ?


Bylo to v nějaké skupině na facebooku zkusím to dohledat.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.11.2018 17:04

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Aniž bych chtěl činit nějaké závěry, tak blokace zápalníku by měla mít odpovídající rezervu, a to i pro nejnepříznivější situace, které mohou v reálném životě nastat. :D

A zrovna tento uzel mě již při první prohlídce pistole CZ P 10 nikterak nepřesvědčil. :shock:

Např. u CZ mod. 75 D Compact se ve zkouškách mj. zjistilo, že blokace nemá velké rezervy a při pádu pistole na kohout, který je obvykle spojen i s částečným zákluzem závěru, ji od kohoutu odražený zápalník dokázal překonat (prorazit)…. Konečné řešení: více odkloněný kohout ve vypuštěné pozici, tvarovaný tak, že při uvedeném pádu a následném zákluzu závěru se nejprve setká zadní dolní hrana závěru s kohoutem a zabrání tak razantnímu kontaktu kohout/zápalník a jeho prudkému vržení proti blokaci…. (Browningovi konstrukce jsou věčná inspirace.) :mrgreen:

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

16.12.2018 21:00

Re: CZ P10 C (Striker Fired)


VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

23.12.2018 22:51

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Ad pádová pojistka:
Protože jsem si tuhle pistoli také koupil na hraní, a ta pojistka opravdu nevypadá "standardně" , rozhodl jsem se tuto vyzkoušet v malém testu, které můžete vidět dole na videu.
Schválně jsem vysadil pružinku pojistky, takže tato přestala plnit úplně svou funkci.
Do hlavně jsem poté dal nábojnici s čerstvou zápalkou, a ručně jsem napínal úderník do jeho předepnuté polohy. Tedy do té pozice, kde se nachází po nabití náboje do komory a kde se nachází po každém výstřelu. Jak můžete vidět, úderník nemá z této polohy dost energie, aby odpálil zápalku. V cestě mu nestojí nic, ani pojistka, která se bez pružinky mimo svůj pracovní prostor.
K natočení toho videa mě přiměli ty směšná videa, kdy na pojistku vypouští úderník ze zcela napnuté polohy. Jen pro formu uvedu, že v zadní poloze se úderník nachází jen při plném zmáčknutí spouště, a kdy je zároveň odkloněna pádová pojistka spoušťovou pákou. K situaci, kdy plně natažený úderník narazí do pojistky tedy v praxi není možná. Úderník není po výstřelu zachycen ve zcela napnuté pozici, ale jen v předpnuté, a to je cca 4mm chodu úderníku.

https://www.youtube.com/watch?v=mVVRwXXwGqQ

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

24.12.2018 8:41

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Hmm. Dobrá zkouška. Děkuji za názornost.
Zkusil jsem to s G. A zápalník se neustále zastavuje na pojistce. Ani otisk neudělá. Taky to CZUBáci mohli udělat lépe.
Přijde mi, že pojistka na P10 je tak na 70%. Pro mě, co si kdysi dávno střelil do stropu, je to málo...

Baske
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 186
Registrován: 01.06.2008 13:53
Bydliště: Praha

24.12.2018 9:58

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

JardaK: ale při zkoušce vyřadil pojistku. Ty píšeš, že se u G zápalník zastavoval na pojistce:-)

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

24.12.2018 15:44

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Jarda K : Jenže já jsem tu pojistku vyřadil z činnosti úmyslně sám. Když jí tam ponechám, tak se úderník samozřejmě zastaví o ní. Takže jí také vyndej ze svého Glocku a zkus to samé .)
Reagoval jsem tím na videa, kdy neznalí majitelé pouštěli plně napnutý úderník na tu pojistku a tak jí zničili. Zničili ji nesprávnou manipulací.
Jinak 30 let střílení nedává patent na rozum, obzvláště, když si doma střílíš do stropu :)

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

24.12.2018 17:30

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Jak jsem zde již psal, blokace by měla mít odpovídající rezervu. Je jasné, že při mnohačetném vypouštění úderníku proti blokaci může dojít k poškození některého, nebo obou prvků. Na to výrobci pistolí v návodu obvykle upozorňují…

U předložené zkoušky (blokace vyřazena) je problém v tom, že citlivost zápalek nábojů dané ráže se výrazně lišší (potřebná iniciační energie se zde pohybuje v násobcích), a to nemusí jít jen o produkty různých výrobců, ale o jinou šarži téhož výrobce, či dokonce o jiný kus konkrétní zápalky dané šarže. Mj. C.I.P. hodnoty citlivosti zápalek vůbec nestanovuje, renomovaní výrobci se sice snaží udržet toleranční pole v rozsahu dle STANAG (4090 pro 9x19)…, ale přesto stav, kdy úderník jednu konkrétní zápalku jen slabě napíchne, může v nepříznivé kombinaci skončit regulérním odpalem…

Čím hlouběji pronikneme do problematiky, tím více zjistíme, že takové zkoušky mají velmi omezenou, či žádnou vypovídající hodnotu… :D

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

26.12.2018 19:53

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Pak je správná otázka, co je to odpovídající rezerva. Když vypouštím úderník z předepnuté pozice, jen se opře o pádovou pojistku, nenaráží do ní silou. Navíc spoušťová páka je podepřena kolíkem, který prochází tvarovou drážkou, vypadá to jako položené "P". Spoušť má navíc i svojí pojistku, bez které se nehne spoušťová páka.

Takže za mě celý systém dává smysl.
- Slabá sílá pružiny úderníku v předepnuté poloze
- Pádová pojistka
- Podepřená spoušťová páka
- Spoušťová pojistka

Jinak já jsem svým pokusem nechtěl suplovat zkušebnu nebo výrobce, jsem jen řadový uživatel :) Vím, že daná problematika je složitější. Chtěl jsem jen ukázat, že ta hysterie kolem je zbytečná. Co mě vadí? Ten humbuk kolem spustilo jedno video, na kterém si neumětel špatnou manipulací zničil zbraň a obvinil z toho výrobce. Sice je to levná pistole (v mém trezoru je nejlevnější, a jedinná z CZUB) , a závod přibližného strojírenství v minulosti udělal řadu přešlapů a chyb, ale myslím že v tomhle případě ten hejt není na místě. Řada lidí nepochopila jak ten spoušťový a bicí mechanismus vůbec funguje, myslí si třeba že je to SA mechanismus s úderníkem.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

26.12.2018 21:04

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

S tvým závěrem naprosto souhlasím, věci se musí posuzovat komplexně a se znalostí věci, a jestli čteš mé příspěvky, pak kritizuji jen to, o čem jsem si jist, že je špatné, a to u všech výrobců (viz např. můj Sig MPX), tady jsem k takovému závěru nedospěl, byť se mi některé věci na tomto uzlu ne zcela líbí….

Tu bezpečnostní rezervu je obtížné přesně vydefinovat, musí se prostě počítat i s nejnepříznivějšími situacemi, tady nejde jen o pohyb daný bicí zpruhou, ale i o velké dynamické síly při úderech a pádech, ztížené podmínky, velké znečištění, a také o nepříliš ohleduplné chování uživatele…. A tady si nejsem u předmětného uzlu CZ P 10 zcela jist. Určitě jsi viděl, jak se někteří lidé (často příslušníci OS) ke zbraním chovají, a jak je třeba čistí… Takové brutální čištění nevhodným nástrojem může „filigránské prvky“ zcela vyřadit z provozu….už jsem "pár" "vyháknutých", či dokonce zdeformovaných pružin po čištění viděl...

Mj. dle mých informací je podobné, ne zcela ohleduplné chování, častou příčinou vyřazení CZ 75 SP 01 Phantom v A ČR…, ale zabraň někomu, aby u rozebrané pistole, např. nespustil, byť omylem, kohout, a někdy prý stačí párkrát… :twisted:

Co se říká, na polygonu můžeš dokázat mnohé, ale až praxe ukáže, jak se konkrétní zbraň povedla… :D

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

01.02.2019 17:46

Re: CZ P10 C (Striker Fired)

Tak na prodejnách CZUB už jsou první kousky full verze CZ P-10 F, cena je příznivá, jen 15.990,- Kč, tedy o litr méně, než je u předchozí CZ P-09...

uvidíme, jak se ujme, snad bude mít pořádnou výdrž...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků