Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

19.03.2014 20:55

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

a jakou máš DUTY, tu s pružinou páky záchytu procházející ještě boční pravou stranou, nebo novější s pružinou zkrácenou ? Teď jsem to zkoušel, mám tu starší, sundal jsem závěr a dal páku záchytu závěru zpátky, cítím velký odpor pružiny, která tlačí páku dolů (tak aby nechytala závěr) . Nemáš nějaký problém s tou pružinou ? Jinak nemá co tu páku samovolně zvedat, kromě okraje podavače nábojů v zásobníku... Ještšě mně napadlo, že u Berettty 71 se mi párkrát stalo ze začátku, že jsem si jí nevědomky palcem pravé ruky během střelby zajistil, ale to tady ta páka prsty při správném úchopu nejde zvednout nejde ...

naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

20.03.2014 10:20

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Mam Dutynu s pruzinou, ktera je na prave strane a je dlouha zhruba stejne jak kovovy blok, kterym po boku prochazi. Ted jsem si vsimnul, ze kdyby ta pruzina byla delsi o cca 1 cm, mohla by projit malym otvorem, ktery je ve stene smerem ven, tesne nad pakou spouste. Kdyz zkousim hejbat se zachytem zaveru, neni potreba nijak velka sila. Kdyz zasouvam zasobnik s naboji do zbrane, paka se o 1 mm zvedne smerem nahoru. No asi vyuziju dalsi reklamaci jeste v zarucni dobe. Zacinam mit uz Cesky zbrojovky plny zuby.

naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

20.03.2014 10:24

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Jo a samozdrejme, ze pri strelbe si za paku netaham. To byla prvni vec na kterou jsem se zameril.

naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

24.03.2014 19:40

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Tak dneska jsem odevzdal Dutynu do obchodu a zitra jede do zbrojovky. Tak uvidime co s ni udelaj.

naboje
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 214
Registrován: 27.09.2010 19:08
Bydliště: Chrudim

14.04.2014 12:39

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Dnes se Dutyna vratila ze servisu v CZUB. Vymenili paku zachytu zaveru. Tak behem dvou let, byla 2x v servisu. CZ se mi libi, ale po tehle zkusenosti, bych do nove vyrobene zbrane od CZUB nesel. Mam tady par kramu z II. valky a zbrane makaj bez jediny zavady. Vazte si CZ zbrani vyrobenych do 93 roku. Fakt ta dnesni vyroba uz stoji za h.....

jantar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 27.04.2009 19:28

16.05.2014 15:55

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Dnes jsem měl možnost si poměrně detailně prohlédnout P-07 i P-09.Obě byly velmi dobře spasované,hlavně v závěrech bez vůlí,závěry na tělech s vůlí rozumnou.O7 již má také výměnné hřbety rukojeti,závěr bez ostrých hran a bez nápisu DUTY.Na obou miřidla kovová.Spouště Omega stejné,dlouhý reset vyplývající z konstrukce,ale plynulý bez těch několika hrbů jako na klasických CZ.I ten plast je již takový jiný,připadá mi lepší.Měl jsem DUTY dřívější výroby,tak srovnávám.Na nošení ve vhodném pouzdře asi dobrý.Já ji nenosil.Dokáži si představit,že bych si zase koupil 07,ale chce to počkat,aby to nedopadlo jako s DUTY v počátcích.Jo obě zbraně měly nastříleno cca 1 000 ran a s rámem to ani nehlo.


Reklama

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

22.05.2014 23:28

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Dneska jsem měl možnost prohnat P-09. Zbraň byla úplně nová, nástřelka z fabriky necelých 45 mm (!), ale mířenku jsem nezkoušel. Dal jsem pár desítek ran v rychlejším tempu a musím konstatovat, že zbraň se chová z hlediska ovladatelnosti velice kultivovaně...
Velmi dobrý chod spouště, jak v DA, tak v SA. Zejména SA mě mile překvapil, naprosto hladký bez jediného zubu... Čitelná mířidla, příjemné ovládací prvky. Žádné ostré hrany...
Pokud jde o zpracování, skoro jsem měl pocit že to dělala jiná fabrika, než ta naše CZ. Žádné stopy po tupé frézce, nebo pilníku, vše hladké, dopasované...

Po pár ranách sice nelze zbraň soudit, ale za mě určitě příjemné překvapení... Jediné nepříjemné překvapení mě čekalo na cenovce. Od výrobně optimalizované zbraně s rámem z plastu bych čekal rozhodně míň, než 16.900 Kč na pultě. V USA je v maloobchodě na 450 USD, takže s naším DPH by mohla být kolem 12 a stal by se z ní trhák roku...

zipper
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14.07.2009 8:47

10.06.2014 19:51

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

[quote]Pokud jde o zpracování, skoro jsem měl pocit že to dělala jiná fabrika, než ta naše CZ. Žádné stopy po tupé frézce, nebo pilníku, vše hladké, dopasované...[/quote]


:D No tak všichni kupujte, dokud jsou takové, jaké popisuješ....
Dal jsem si dohromady informace z tisku, od známých z Moravy, kolegů z různých průmyslových oborů, lidí z řad dodavatelů (svět je malý) a vychází mi toto:
CZUB masívně poptává kapacity výrobců MIM dílů, takže se dá předpokládat, že všechny komplikované kovové díly budou křehké... CZUB buduje závody na Slovensku (již dva), je přesunuta výroba drobných součástek, zásobníků, mění se dodavatelé pružin... obě kovačky na hlavně jsou ve stavu šrotu (viděl jsem je v roce 2009) a Zbrojovka na investici prý nemá - kooperuje se s Bulhary (před cca 3mi lety) a Poláky (nyní)... Mění se téměř všichni externí dodavatelé... Nákupčí jsou agresívní, tlačí na maximální snížení cen a doslova za každou cenu... Něco se děje a nevím co...

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

11.06.2014 9:59

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Medzirezortná dohoda o spoločnom prezbrojovaní armády ČR a SR :evil: :roll: :mrgreen:
(bez výberového konania - vopred stanovenému dodávateľovi za "najvýhodnejších podmienok" :oops: )

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

04.07.2014 22:13

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

U nas na strelnici Corrado jsem videl novou CZ 07 co mela nastrileno par ran a jiz mela vypadly jeden svitici bodik v hledi. Takze s miridly pravdepodobne problemy jako u stare Duty. Ta spoust ma opravdu uplne hladky chod, ale strasne dlouhy,od namacknuti az po vystrel snad 1,5 cm....v SA.

Uživatelský avatar
Ultrafox
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2010 16:40
Bydliště: Ostravsko

11.09.2014 10:04

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Ahoj,
včera jsem byla provětrat funglovku P-07 9mm, zvládla jsem jí prohnat stovku přebíjenek (plášťované alsy) a na to, že jsem skoro deset let nestřílela paráda. Končila jsem střelbu na únavě předloktí. Za celou dobu ani jedna závada. Po prvních dvou sadách/zásobnících už jsem si zvykla a na 20m jsem byla schopná při relativně pečlivé střelbě držet černou (klasický pistolový terč) - ale na takové střílení bych si pořídila terčovku, takže jsem v rámci tréninku preferovala svižnější tempo, ať se holka trochu zahřeje. I při svižnějším tempu stále přibývaly převážně zásahy v černé (celkový výsledek +-60:40, míření se sledováním mušky). DA režim hladký a zvladatelně "těžký", pocitově oproti SA hrozně dlouhý, ale tak to má byt! :)
Takže pistoli hodnotím, že mi sedla a rychle jsem si na ni zvykla - nebyla jsem ale vzhledem k časovému odstupu od mé poslední pistole poznamenána návykem na jiný typ (měla jsem kdysi 1911).

Vyhozené nábojnice: otisk na zápalce rovnoměrný, stejný, sem tam měla některá drobný "šrám" na ústí nábojnice a s tím možná korespondovalo pár mosazných značek na okénku nad vytahovačem, ale při čištění šly bez problémů setřít hadrem. Byla jsem střílet sama, tak nevím jakým stylem odletovaly vyhozené nábojnice. Ale jsem si celkem jistá, že to světlo nad mou hlavou co během střelby vypadlo z rámu a zůstalo viset na drátech dostalo zásah nábojnicí :)

co do zpracování jsem na svém kusu nenašla žádné stopy po obrábění, šlape jak má, jsem spokojená, snad mi to vydrží :)

edit: a ad. vůle rám-závěr minimální vertikální,
závěr-hlaveň, hlaveň sedí stále pevně na svém místě...

Uživatelský avatar
Ultrafox
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2010 16:40
Bydliště: Ostravsko

08.10.2014 9:55

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Ola pistoleros,
další návštěva střelnice s mou P-07 a pokračující spokojenost, stále bez chyby... po domácím sušení jsem znatelně vylepšila přesnost jak v mířené tak dynamické střelbě, skvělé soustřely jednoruč

...tedy dalších 200 přebíjenek (alsa) + krabka black mamba - v porovnání s přebíjenkami slušný výšleh plamene, ale zbraň byla dynamicky ovladatelnější a přesnost zůstala parádní... vše v průběhu jedné hodiny.

Delší chod spouště nijak neregistruji, než se mi mířidla vrátí zpátky, mám už namáčknuto k dalšímu výstřelu.
Prvně zmiňovaný otisk mosazi v okénku a šrámy na nábojnicích už jsem tentokrát neobjevila - jestli už na těch přebíjenkách nebyl před vystřelením..., otisk zápalníku poctivý, nošený zásobník už se dá páskovat do patnácti, fotoluminiscenční mířidla svítí pro mě překvapivě dlouho... nošení taky pohoda, pro mě celkově sympatická schopná pistole

aktuálně tedy prvních 350 ks bez závady ... já jen, že po všech těch negativech co se tady na foru objevily stran CZUB bych měla málem obavy, že ta pistole snad ani nevystřelí... pokud se kdy něco pokazí dám vědět, do té doby mě považujte za zcela spokojenou majitelku

mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

13.10.2014 21:40

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Tak já mám taky doraz. Jde něco udělal u CZ P 07 s vratnou pružinou. Natahování jde extrémně ztuha, hodně zádržek na přebíjeném střelivu a nefungující záchyt po posledním náboji (na CZ 75 SP 01, Glock 19 se nic takového neděje) S továrními SB je to ok. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

13.10.2014 21:56

Prisypej prach, mas proste slabej naboj.

mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

13.10.2014 22:18

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Jsem na maximu a u všech ostatních pistolí jsem na 100 % v poho

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.10.2014 22:21

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

To vypadá , že šetříš na prachu což u náboje 9 Luger je rujnující položka. :D
Syp dle tabulek na výkon 9 Luger.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.10.2014 22:23

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Napiš labotaci.
Pokud jsi opravdu na max tak dej závěr na záchyt a pistoli na 5 ulož v tomto stavu.
Pružina změkne a pistole by měla jet.Ovšem je to s Brodu tak děj se ruka páně. :D

mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

14.10.2014 10:04

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Prach D032, 124gr FMJ, 4,2gr, OAL 29.5mm
Na záchyt jsem to právě hodil, tak uvidíme. Každopádně za mě CZ P 07 super zpracování a dostatečná přesnost. Ale to natahování a schazování ze záchytu, tak k tomu aby si člověk pořídil činku a každý den cvičil. Nic podobného jsme doposud v ruce neměl...

Uživatelský avatar
Ultrafox
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13.05.2010 16:40
Bydliště: Ostravsko

14.10.2014 10:32

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Mandy: Jak ji máš dlouho? ta tuhá vratná pružina mě chvíli taky děsila - bála jsem se, že budu mít problém natahovat a když jsem novou pistoli prvně vytáhla z kufříku a závěr hodila na záchyt, měla jsem chvíli obavu, že se zasekla jak to šlo ztuha... teď už je silově ok, natahuju v pohodě palcem a ukazovákem za zadní část

mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

14.10.2014 10:37

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Jojo, je nová, takže to co popisuješ by odpovídalo... Tak uvidíme.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník