Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.03.2009 9:43

Ted je ještě otázka jestli to v Brodě lisuje zaučený zedník nebo jim to dělá solidní firma v kooperaci.A součástka praskne i když je vyrobena s plného materialu.Tady bych se bál , že to budou zkoušet vyrábět samy.

Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

04.03.2009 9:56

sincity: řekni materiál který občas nepraská a jde to z něj udělat - všichni se zozplývali nad nerez vodítkama a masivním závěrem na glocku a taky praská.

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

04.03.2009 11:09

Spékaný materiály jsou stará věc, velká tvrdost při menší váze a nebude to asi tak drahý jako třeba titan. Nevidím důvod, proč by to neměli umět. Každej vidiovej vrták pokud vím, má právě břity ze spékaných kovů...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

04.03.2009 14:11

no ještě není vyloučený, že na bázi MIM není nosnej kov hliník... (v tomto případě)

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

04.03.2009 14:11

Tuším že říkal, jim MIM součástky lisuje zahraniční dodavatel. Ale ruku do ohně za to nedám

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

04.03.2009 14:16

..a říkám si, že pokud to bude spékaný, neželezný kov, tak nějakou duralovou slitinu bych si možná dokázal představit. V dnešní době už není jen klasický hliník, jak jej známe z příborů :D Jak je to u policejního kompaktu P-01, tam vede závěr samotné duralové tělo a nebo jsou tam ocelová vodítka???


Reklama

Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

04.03.2009 14:58

jen AL tělo po celé délce

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

04.03.2009 15:12

Pokud je to po celé délce, tak by neměl být problém (u té P-01). Samo při aspoň trochu slušném zacházení. Jak to je či není u té P-07 uvidíme, až si ji někdo z nás koupí a poreferuje :D Tak honem chlapci, kdo bude první :wink:

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

05.03.2009 10:44

Nechci byt spatnym prorokem, ale v CR teto zbrani prilis psenka nepokvete. Odhaduji obdobny uspech, jako u CZ100.
Zbrojovka chtela vyrobit primou konkurenci Glocku. Mineno idealni sluzebni zbran. Stejne ambice mel policejni kompakt, ale neuspel. Neuspel, kvuli celkove nedokonalosti. Spatne tolerance odlitku ramu - padajici svitilny. Celkova chyba konstrukce - praskajici ramy. U spousty zbrani spatne retezeni toleranci. V praxi nizka zivotnost - 12-15000, po tomto poctu ran se neumerne zvysuje pocet zavad. Pro policii slozite ovladani - u policie je vetsina "normalnich" lidi, kteri nemaji o zbrane sebenensi zajem a berou je jako nutne zlo. Pro takove lidi je kazdy ovladaci prvek navic, mineno kohout a vypousteni kohoutu.
Zbrojovka novou zbrani chce jednoznacne napravit vetsinu chyb, ktere udelala na kompaktu. Je to videt na modernejsi a presnejsi technologii vyroby, navyseni zivotnosti na dvojnasobek, mozna i libivejsim vzhledu a pro vetsinu uzivatelu privetivejsi ergonomii. Nicmene porad je tu lety overeny Glock, ktery je na ovladani jednoduzsi s vysokou spolehlivosti a nasobne vyssi zivotnosti a navic za velmi podobnou cenu. I kdybch se oprostil od toho, ze me czub jiz 4x hrube zklamala. Stejne jen beznymi kupeckymi pocty se rozhodnu pro Glock = vysoka zivotnost / vysoka spolehlivost. Nebo pokud najdu rozumny duvod proc potrebuji kohout, tak vyberu K100 = zase mnohonasobne vyssi zivotnost. Jsem patriot, kdyz kupuju jogurt, vybiram ten, ktery je vyrobeny v CR, kdyz kupuju auto, je to skodovka a je mi lito, ze to neplati i v prodejne se zbranema :-(

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

05.03.2009 23:06

Když už člověk přečte takovou smutnou zprávu jako tu předešlou, napadá mě co vlastně může nová číza nabídnout víc, než má Glock? Kamarád o ní uvažuje jako o své 1. zbrani ( jinak se mu Glock líbí ). Škoda, že např. nepřidali výměnné hřbety na rukojeti, což Glock nemá. Prostě přemýšlím, proč jí koupit.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

05.03.2009 23:10

mandys.. jestli na to přijdeš, tak dej vědět. mě racionální důvod nenapadá.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

06.03.2009 1:00

Spoustak (teda "dobrej zaklad pro dalsi ladeni") a ergonomii.

K100 je super zbran, ale procpak s ni nikdo nestrili mirenku? Protoze ta "sluzebne/akcni" spoust je super na IPSC a do sluzby, ale na mirenku ne (zvlaste pro lidi, co chtej jen 1 zbran).

Dovedu si predstavit cloveka, kterej bude shanet 1 zbran na vsechno (obcasny noseni, obcasny strileni, sem tam nejakej mistni zavod ve stylu sportky). Takovej by mohl DUTY zaradit jako 1 z adeptu.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

06.03.2009 1:12

Pratele, nevim co se vzrusujete. Co clovek, to jiny nazor. V prvni rade, nikdo zde z toho jeste nestrilel, tak si pockejme. A o uspechu zbrane nerozhodnou nase osobni nazory, ale trh. To, co pise cmk se mi zda rozumne, vetsina kupcu zbrani pada do teto kategorie.

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

06.03.2009 7:15

Souhlasím s cmk.. Minimálně ve spoušťáku je do budoucna dobrý potenciál (viz např uživatelská záměna vypouštění X pojistka). PS: bude se dělat i jako 40SW nebo 45ACP. Vyčkejme zkušeností z praxe, rozhodně bych ji předem nezatracoval.

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

06.03.2009 8:30

Zbran jsem si podrobne prohledl a spoustak je opravdu dobry (technicke reseni) ale zase je resen s maxmalnim durazem na sluzebni ucely. Ladit to urcite pujde, ale rozhodne daleko mene nez klasicky stary mech. CZ75. Je to opravdu uplne jine a moc prostoru pro nejake upravy tam neni...je to sluzebni zbran se vsim vsudy - dlouhy propad na konci, dlouhy mrtvy chod a nevyrovnany odpor. Jen absolutni hodnoty odporu a delka chodu je nizsi nez u CZ75. Shadow z toho nikdo neudela.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

06.03.2009 21:49

Taky jsem si byl šáhnout, a podíval jsem se na parametry a trochu to nechápu. Takže když srovnáte kapacitu dvouapůlřadýho zásobníku v P07 a dvouřadým zásobníkem CZ75 (a veškeré další varianty bez ochcávek jako prodloužené zásobníky s botkama atd), je to, ejhle, 16. CZ75 (plus další vychytávky bez botek) má výšku 138mm, tohle 130mm.

Teď si vedle sebe hoďte Phantoma a P07. Šířka stejná, v hmotnosti rozdíl 30 gramů, co do výšky bude ten rozdíl těch cca 8mm, kapacita stejná (16, na botkovej zásobník nehraju, sorry), Phantom má - pro mě - výhodu v delší hlavni. Nechápu, proč by měla pro skrytý nošení vadit délka zbraně 208mm, za rozhodující faktory pro skryté nošení považuju v tomhle pořadí hmotnost, šířku přes závěr, a výšku čili délku pažbičky.
Nicméně tohle je v kategorii služební zbraň, tak proč se někdo stará o dýlku zbraně, ta je přece při nošení ve vnějším pouzdře naprosto nepodstatná. Podle mě je při nošení ve vnějším pouzdře zajímavé jen jedno, a to je hmotnost, pak dlouho nic, pak kupky hnoje, pak možná šířka přes závěr.

Na P07 se mi líbila hlaveň. Přišla mi masivnější a dle prodavače má nějaký nitridovaný povrch (ptal jsem se, jestli je teniferovaná). Phantom má, k mojí velké lítosti, hlaveň normální jako CZ75, což mě docela mrzí.

Pokud jde o spoušťák, subjektivně jsem rozdíl nezaznamenal.

Phantom se mi vzhledově líbí víc.

Rozdíl v ceně je ovšem markantní ve prospěch té P07.

No a teď kdybych to srovnal s Glockem 17:

Glock je lehčí o 145 gramů, plošší o 7mm a vyšší o těch zmíněných 8mm, kapacita o 1 náboj vyšší. To je prosím fullsize Glock.

Glock 19, čilli kompakt, je lehčí o 175 gramů, menší ve všech rozměrech, kapacita o jeden náboj menší. Navíc má i delší hlaveň než P 07.

V čem má pro mě P07 velkej bonus je ten DA/SA systém a možnost jistit při manipulaci kohout palcem na ostruze (prostě vím, že to nemůže vystřelit, ani kdybych v šoku a ve stressu cpal do pouzdra a chytil jsem se spouští do zmuchlaného oblečení).

Nicméně, otázka je, jak s tou pistolí chtějí konkurovat Glocku. Obávám se, že v kategorii pracovní nářadí pro profesionály, co nemají pistoli na mazlení má ten Glock pořád ještě dost bodů navíc i na papíře, a hlavně, je vyzkoušenej, zaběhlej, je s ním fůra zkušeností.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

06.03.2009 21:51

Jo a prosím nějakýho znalce, můžete mi srovnat hlavně v těch čezetách, mám tím na mysli zda a jak se liší hlavně v CZ75, Shadowovi a Phantomovi, a zda má to nitridování v P07 nějakou výhodu oproti Glocku. Hlaveň P07 se mi teda zdála masivnější ve srovnání s Glockem (tlustší stěny).

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

06.03.2009 22:30

Delka zbrane - me treba vadi, kdyz mi z pod svetru couha dolu G17, zato G27 mi necouha... Treba proto je na skryte noseni vhodna kratsi zbran.

Oproti jinym CZ75 Duty jednu vyhodu ma - uzamykani hlavne do vyhoziho okynka.

Co se tyce vubec delky hlavne - na noseni je jedno, jestli 3", 3.5" nebo 4" - zvlaste v 9ce.
A dalsi vec - Glock udava del;ku hlavne i s nabehovou komorou, CZ bez ni - od delky hlavne Glocka tedy odecti 5mm.

Cimz vubec nechci P07 vychvalovat. Zatim ji muzu hodnotit jen podle parametru na papire - na soudny nazory bude cas tak za 2 roky, az ji nekdo vic ostrili, ale i pokud vezmu, co je na papire - ja kupovat 1 zbran, volim mezi G17, G19, K100 a K100 P1, ale opravdu docela chapu, ze tam nekdo zaradi i Duty.

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

07.03.2009 11:42

ckm dík za info, to beru. Něco o těch hlavních v CZ bys nevěděl?

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

07.03.2009 12:40

SP-01 ma tlustsi hlaven nez klasicka CZ, ale u Phantoma nevim - ale predpokladam, ze bude stejna jako u ostatnich SP-01.
Povrch netusim - jen vim, ze na Shadowu a SP-01 se zvenku neleskne stejne jako ja klasickych CZ.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků