Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.02.2006 16:20

PREMEK:
Většina ředitelství to dává na počkání, jen to naše ne.
Většina ředitelství registruje zbraně za 50 Kč, jen to naše ne.
Většina ředitelství, když koupíš nebo prodáš zbraň nechce vidět kupní smlouvu, jen to naše ano.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

01.02.2006 16:46

alfonss píše:PREMEK:
Většina ředitelství to dává na počkání, jen to naše ne.
Většina ředitelství registruje zbraně za 50 Kč, jen to naše ne.
Většina ředitelství, když koupíš nebo prodáš zbraň nechce vidět kupní smlouvu, jen to naše ano.


Napiš do žádosti že trváš na bezodkladném vyřízení, neboť policie dostává veškeré podklady na základě kterých může rozhodnout.

Požádej písemně o registraci za 50kč, dolož sportovní klubový průkaz, musí ti písemně odpovědět, tedy zamítnout a odůvodnit paragrafama proč to nejde.

Nedej jim tu smlouvu. Prostě jim ji neukážeš a hotovo, ať to řeší dle zákona, nebo ať ti ukážou kde máš povinnost jim ji předkládat.


JSI OBČAN A MÁŠ SVÁ PRÁVA, TRVEJ NA NICH.....!!!!

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

01.02.2006 16:55

premek píše:Museli ti dát něco potvrzeného, co jsi zanesl prodávajícímu ...

Buď žádost, kam na zadní stranu napsali rozhodnutí, nebo samostatný papír ...


Prodávajícímu jsem ukázal nákupní povolení. Kouknu teda, jestli něco není na zadní straně, podepisoval jsem ještě prohlášení, že se proti tomu povolení neodvolám, aby mi ho mohli hned vydat, takže vím, že jsem toho podepisoval víc a mám v tom trochu zmatek. Podívám se.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.02.2006 17:07

to: Přemek

uplne jsi mne dopletl, ja tam nikdy nic neskrtal, protoze jsem nepovazoval nic za "nehodici se", jen jsem oduvodnil zadost na ochranu .........viz http://www.mvcr.cz/rady/formulare/zbrane/09.pdf
za posledni rok jsem prihlasoval asi 5ks a skoro pokazde to bylo v jinym terminu, od "pockejte si na to" az do "prijdte si pozitri"

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.02.2006 17:12

SW_FOX píše:
Napiš do žádosti že trváš na bezodkladném vyřízení, neboť policie dostává veškeré podklady na základě kterých může rozhodnout.

Požádej písemně o registraci za 50kč, dolož sportovní klubový průkaz, musí ti písemně odpovědět, tedy zamítnout a odůvodnit paragrafama proč to nejde.

Nedej jim tu smlouvu. Prostě jim ji neukážeš a hotovo, ať to řeší dle zákona, nebo ať ti ukážou kde máš povinnost jim ji předkládat.


JSI OBČAN A MÁŠ SVÁ PRÁVA, TRVEJ NA NICH.....!!!!


Jednou jsem chtěl jestli by mi nemohli dát povolení na počkání, bylo mi odpovězeno: "teď s tím za ředitelem pro podpis nepoletím." Ale písemně sem to nezkoušel.

CO se týče té registrace za 50 Kč, tak se ohánějí nějakou vyhláškou o poplatcích. I když kamoš je policajt, patří ke stejnýmu ředitelství a všechny zbraně má za 50 Kč. Holt asi ze sebe nechávám dělat moc velkýho vola...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

01.02.2006 17:16

alfonss píše:
SW_FOX píše:
Napiš do žádosti že trváš na bezodkladném vyřízení, neboť policie dostává veškeré podklady na základě kterých může rozhodnout.

Požádej písemně o registraci za 50kč, dolož sportovní klubový průkaz, musí ti písemně odpovědět, tedy zamítnout a odůvodnit paragrafama proč to nejde.

Nedej jim tu smlouvu. Prostě jim ji neukážeš a hotovo, ať to řeší dle zákona, nebo ať ti ukážou kde máš povinnost jim ji předkládat.


JSI OBČAN A MÁŠ SVÁ PRÁVA, TRVEJ NA NICH.....!!!!


Jednou jsem chtěl jestli by mi nemohli dát povolení na počkání, bylo mi odpovězeno: "teď s tím za ředitelem pro podpis nepoletím." Ale písemně sem to nezkoušel.

CO se týče té registrace za 50 Kč, tak se ohánějí nějakou vyhláškou o poplatcích. I když kamoš je policajt, patří ke stejnýmu ředitelství a všechny zbraně má za 50 Kč. Holt asi ze sebe nechávám dělat moc velkýho vola...


No to ze sebe teda dělat necháš.... jinak povolení nemusí podepisovat ředitel, stačí když tím někoho pověří, pokud to neudělal je debil, a klidně dotyčného za ním pošli, případně se uštěpačně zeptej proč tím teda někoho nepověří, u nás to podepisuje každá ze ženských sama.

A co se týče padesátikoruny tak to zavání zneužítím pravomoci... tobě odmítají, jinému dají, nech si to ukázat (tu zmíněnou vyhlášku).


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.02.2006 17:19

No u nás to podepisuje jen nejvyšší....... Bohuš Šimek.

No příště si to teda nechám ukázat, když říkáš, ale asi hned tak brzo nic novýho nekoupím :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.02.2006 17:21

A je ta padesátikoruna někde v zákoně??? Nemáš někde nějakej text, kde se o tom píše, abych měl něco v ruce když to po nich budu chtít?

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

01.02.2006 18:51

634/2004 Sb. ZÁKON
ze dne 26. listopadu 2004
o správních poplatcích

SAZEBNÍK
Pol.30

a) Vydání zbrojního průkazu za každou
skupinu rozsahu oprávnění Kč 500

b) Vydání zbrojní licence za každou skupinu
rozsahu oprávnění Kč 1 000

c) Vydání průkazu zbraně Kč 200

d) Rozšíření skupin zbrojního průkazu
za každou další skupinu rozsahu oprávnění Kč 500

e) Rozšíření skupin zbrojní licence
za každou další skupinu rozsahu oprávnění Kč 1 000


Zmocnění

1. Správní úřad může snížit poplatek podle písmen a) nebo c)
této položky, až na 25 Kč, vydává-li průkazy v důsledku změny
bydliště, jména nebo příjmení fyzické osoby.
2. Správní úřad může snížit poplatek podle písmen b) nebo c)
této položky až na 100 Kč, vydává-li průkazy nebo licenci v
důsledku změny názvu nebo sídla právnické osoby.
3. Správní úřad může snížit poplatek za vydání nového
zbrojního průkazu na 300 Kč bez přihlédnutí ke skupinám rozsahu
oprávnění, uplyne-li doba platnosti zbrojního průkazu.
4. Správní úřad může snížit poplatek podle písmene c) této
položky na 50 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů
sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých
sdružení

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

01.02.2006 18:55

Alfonss: Stačí to?
Celej zákon si stáhni na http://portal.gov.cz

Upozorňuji na slova " Správní úřad může

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

01.02.2006 19:20

Ravel R: díky moc, toho "může" sem si všimnul taky. Kdyby tam bylo slovo "sníží poplatek" tak by to stálo za hádání, ale takto to fakt záleží jen na nich...

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

01.02.2006 19:49

tak jste mě těma Vašima příspěvkama tak doblbli že jsem začal hledat jak jsem na tom :-).
Musel jsem prolézt sice asi 4 PC než jsem našel to nascanovaný povolení na revolver ( od jisté doby si skoro veškeré doklady a potvrzení a tak scanuju - po skušenosti o těžké možnosti ověřit co tam bylo když si úředník na úřadě postavil hlavu :-( ) a s úlevou jsem zjistil že je na nabytí, držení a nošení :-).
Teď jde ještě o to jak jsem na tom s 75. Doufám že stejně ale rači si skočím na tu naši polišárnu se optat. Když jsem potřeboval před vánoci povolení na nákup tak jsem tam došel a řek tam, že bych to potřeboval ten samý den. Ta paní říkala prvně že neví jestli to stihnou, protože ředitel byl zrovna někde mimo na nějakém celodenním jednání. Ale řekla ať si popoledni brnknu že už bude vědět co a jak. Tak jsem tam brnk a už to bylo podepsaný - takže to trvalo cca 4 hoďky. Což mi až tak nevadilo protože mi to stačilo mít druhý den ráno. Tak doufám že budou ochotni i tentokrát :-)

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

03.02.2006 14:04

alfonss píše:Ravel R: díky moc, toho "může" sem si všimnul taky. Kdyby tam bylo slovo "sníží poplatek" tak by to stálo za hádání, ale takto to fakt záleží jen na nich...


On může existovat nějaký interní metodický pokyn pro policii jak postupovat, aby všechny policejní složky postupovaly stejně, ale pokud nemáš na zbraních známýho tak ho asi neseženeš.
A vzhledem k tomu, že si každý oddělení co chce tak nikdo nic nevydal.

Uživatelský avatar
Chorche
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09.01.2006 14:24
Bydliště: Praha

08.02.2006 18:28

Tak u nás chtěj kilo za žádost o povolení a čeká se na vyřízení tejden. A pak dvě kila za vydání průkazu. Jinak v žádosti sem u 858 neškrtal nic a stejně mi to dali jen na nabytí a držení. A hádat se s nima fakt nemam náladu, už měsíc kupříkladu čekam až mi vystavěj průkaz na kvér kterej bejvalej majitel odhlásil (převed na mě) před měsícem. U něj policajti tvrděj, že kartu zbraně vodeslali a u mě zase tvrděj že jim ještě nepřišla. A to si to posílaj kurýrama. Holt z Brna do Prahy je asi daleko. Možná jezděj ty kurýři na želvě....

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

08.02.2006 18:47

COže????

U nás mi vždycky dali techničák hned když sem tam přišel, jednou sem tam byl asi hodinu po koupi zbraně (prodávající určitě ještě ani netihl dojet domů) a dali mi techničák bez problémů. Zavolali na OŘ PČR do místa kde byl původní majitel, požádali o uvolnění té a té zbraně a normálně mi ji zaregistrovali. Není v tom nějakej jinej zádrhel???

Uživatelský avatar
Chorche
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09.01.2006 14:24
Bydliště: Praha

08.02.2006 19:12

Neni, prostě mi tvrděj že jim ještě nepřišla z Brna nějaká karta. Na PPKčko sem čekal taky měsíc a to šlo odněkad z Uherskýho Brodu... Skoušel sem jim řím, jestli mi to nevystavěj bez tý karty, ale řekli že neeeeexistuje. No a teď je patovka, protože Brňáci řekli že poslali a naši tvrděj že nedostali.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

08.02.2006 19:16

A to jako koupíš zbraň, přijdeš ji zaregistrovat a oni Ti ji zadrží a dají Ti techničák a zbraň až jim přijde nějaká karta z jinýho okrsku???
Bez techničáku přece zbraň doma mít nesmíš (když pominu těch 10 dní lhůtu na přihlášení)

Panebože to snad ne!!!!!

Uživatelský avatar
Chorche
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 09.01.2006 14:24
Bydliště: Praha

09.02.2006 10:16

ne nezadržej mi jí. Můžu jí mít doma nebo s ní jít na střelnici ale nesmím jí nosit.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

09.02.2006 13:46

Chorche: To si děláš prdel...........

Pánové právníci, je to přípustný mít doma zbraň bez průkazu zbraně???

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

09.02.2006 15:43

Chorche: :shock: Žádal bych okamžité vystavení průkazu zbraně. Ty na to máš svých deset pracovních dní a předkládáš veškeré potřebené doklady. Nemají žádný důvod to jakkoliv odkládat. A co se týče toho, že jim to někdo musí uvolnit v systému, aby to mohli přepsat, je čistě jejich technický problém! A už vůbec k tomu nepotřebují žádnou kartičku, která by se měla posílat poštou mezi odděleními. O tom slyším poprvé... V opačném případě bych asi podal stížnost... a nebo podal žádost o registraci a nechal si potvrdit kopii s datumem podání a pak podal stížnost... :?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků