cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

16.01.2012 21:03

Re: CZ 75th Anniversary

Je to skoda, zbrojovka ma sanci udelat neco echt zajimavyho - jen si trosku udelat pruzkum mezi strelci. A oni to takhle zazdej... Protoze podle nich je to supr, ze kousek, imitujici historicke kousky, ma soucasne bezpecnostni prvky. jako by z toho chtel asi nekdo hodne strilet nebo to nosit do sluzby... Ach jo... CZUB no :-( Potencial tam je. Ale zazdenej.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.01.2012 21:23

Re: CZ 75th Anniversary

Dnes jsem to měl v ruce a je to opravdu k pláčí.Nevím zda to nazvat prasopes nebo krysolet.
Nechápu jak na tohle muže být někdo hrdý.Co by jim to udělalo vyrobit těch pár set kusů podle původního vzoru.
Tahle firma si opravdu neustále .... do vlastního hnízda. Všichni to vi jen oni ne.
Čekal bych u té zbraně aspoň trochu nadstandatní opracování , odjehlení a inteligentní chod spouště.Nic s toho ta pistole nenabízí.Je to smutné bohužel. :(

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

16.01.2012 23:24

Re: CZ 75th Anniversary

To záleží na úhlo pohledu. Podle koncových uživatelů v ČR je to zbrojovka bez logiky, ale zaměstnanci ČZUB, který mají na starost ekonomickou stránku věci to tak asi nevidí. Názor několika střelců na několikasetkusovou sérii pro ně nejsou (z ekonomického hlediska) podstatné. Zisk asi mají a asi jim to tak stačí.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

16.01.2012 23:52

Re: CZ 75th Anniversary

Taky jsem znal jednu fabriku, ktera drzela stredoevropsky monopol na urcity druh textilnich vyrobku.
Konkurence do par tisic km byla akorat v Manchestru (stejna kvalita, vyssi cena) a nekde v Turecku (o neco nizsi cena, vyrazne horsi kvalita).
A obchodnici taky nejlip vedeli, jak prodavat, protoze prece "40 let to tak fungovalo a fabrika jela na 3 smeny". A kdyz za nima nekdo prisel s nabidkou kseftu trochu jinak, nez meli ve zvyku, tak to prej nemeli zapotrebi... Dneska se tam myslim na zakazku dobarvuji latky odjinud - dela tam tak 1/10 lidi, spis min.
Proste si mysleli, ze to vedej nejlip a tech par lidi, co je lamalo na jinej kseft si prece mohli dovolit palkovat.

CZUB to nepreju a tak daleko to nezajde. Ale v obchode se "Vas nazor nepotrebujeme, my to vime nejlip" nevyplaci.
Ja osobne si myslim, ze kdyby udelali 10x vetsi varku klasickejch CZ75 tak, jak to sjizdelo z linky 1975-1977, uda se to i draz a i sberatelska cena bude jeste o neco vetsi.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

16.01.2012 23:57

Re: CZ 75th Anniversary

To si taky myslim.

Uživatelský avatar
_P_H_
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 01.08.2011 20:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

17.01.2012 0:38

Re: CZ 75th Anniversary

Je jasné, že se žádný lidský čin neobejde bez kritiky. Já osobně jsem rád (pokud mě to rozumně někdo nevyvrátí), že to má bezpečnostní prvky (přeci jen ji občas na střelnici vezmu), i když třeba na úkor chodu spouště (momentálně ji zkouším a není to tak hrozný). V porovnání s revolverem Taurus 85 UL je spoušť v DA režimu u 75-ky lehčí, v režimu SA je u 75-ky delší chod spouště (což může být někdy naškodu).
Citlivější (snad lepší) spoušť jsem zažil u pistole tipu 1911.
Pistoli jsem koupil (i, když jsem o tom ještě neuvažoval) pro svoji určitou jedinečnost (75 rok je i můj rok - narození), dobře se drží, je dobře těžká (neklepou se při míření ruce), není to žádný plasťák, líbí se mi a byla za přijatelnou cenu.
Myslím si, že pokud by to byla úplná kopie pistole ze začátku výroby 75-ky se vším všudy a bez všudy všeho moderního tak bych ji neměl :lol: , protože: (by si určitě tato limitovaná serie zasloužila): ruční zpracování, ležet ve vitríně, být dražší


Reklama

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

17.01.2012 13:01

Re: CZ 75th Anniversary

No logicky a pěkně to myslím vystihl cmk. Zbrojovka zcela určitě těch 525 kousků prodá. Jenže z toho co tady čtu mi taknějak vychází že zůstala na půli cesty. V tomto opravdu malém množství si představuji naprosto luxusní záležitost v duchu původního modelu klidně za naprosto jiné peníze určenou pro opravdové fajnšmejkry jako ozdobu sbírky přičemž její hodnota může časem zajímavě narůstat. V takovém případě nepředpokládám že takový kousek někdo bude trápit na střelnici, nehledě na to, že sportovní zbraně povětšinou neoplývají množstvím pojisek.Tudíž absenci blokace úderníku vidím jednoznačně jako plus v obou možných připadech využití. Vlastnosi spoušťového mechanismu, ergonomie, vyvážení jsou u konkrétního modelu velmi podobné, neřku li identické. Tady zase nevidím racionální důvod proč kupovat limotovanou edici. Naštěstí zbraně nejsou jenom záležitostí racionálního rozhodování a to co jedni vidí jako přednosti jiní vnímají jako nedostatky. Přeji Ti s novou (zcela jistě vyjímečnou) zbraní hodně radosti a pěkných střeleckých zážitků.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

17.01.2012 20:52

Re: CZ 75th Anniversary

cmk> Jen tě opravim, první provedení sjíždělo z linky 1977-1980. Jinak tahle nová "limitka" je dle mě hezká a už jen proto, že jich bude málo, cenu má ;-) Nicméně originál jen napodobuje, což je dle mě škoda.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

18.01.2012 13:38

Re: CZ 75th Anniversary

P_H_ - nejde o kvalitu chodu spouste tim, ze nebude blokace. Jde o to, ze kdyz uz delaji CZ75 anzto vyrocni pistoli jako kopii stare CZ75, maji ji udelat jako kopii stare CZ75 a ta blokaci nemela. I kdyby stara CZ75 mela DAO spoust pomoci napinani druhehio strelce, tak kopie by to mela mit stejne tak.

A co se tyce bezpecnosti - na IPSC i na LOSy jezdej lidi s CZ75TS - tam ty pistole dostavaj pomerne zahul nejen v poctu vystrilenejch ran, ale na manipulaci jsou to nejtezsi discipliny (je to tam spojeny se strelbou za pohybu, tahani a nabijeni v ruznych polohach) a problem s tim neni.

Uživatelský avatar
_P_H_
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 01.08.2011 20:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

18.01.2012 23:48

Re: CZ 75th Anniversary

Možná zbrojovka neměla ve své zprávě o vyrobení této série užít slova kopie, ale třeba: sériově vyrobená limitovaná pistole CZ 75th Anniversary v retro stylu 80-tých let a tím by se vyřešila veškerá "slovíčkaření". Znovu jsem si na stránkách http://www.czub.cz/cz/news/novinky/409-limitovana-edice-pistole-cz-75th-anniversary.aspx přečetl veškeré informace o této edici a cituji: CZ 75th Anniversary tvarově připomíná pistoli ze 70. let, avšak svou výbavou se řadí mezi moderní pistole s dostatečnými bezpečnostními prvky. V jiné zprávě jsou bezpečnostní prvky vypsané.
Mohl jsem se přidat k většině lidí a teoreticky psát o tom, kolik bych za ní dal kdyby (ne)měla 75-ka to či ono, ale přidal jsem se prakticky k menšině a jsem za ní rád. Je to má první, nová, pěkná 75-ka.
Dnes jsem ji byl přihlásit. Páni policisté si ji pochvalovali, nikomu nepřipadala jako prasošnek nebo chrochtobrok a pod.
Kdyby zbrojovka udělala dokonalou pistoli, která by vyhovovala a líbila se všem a byla v počtu 75- ti kusů pro Evropu, tak bych ji neměl dnes v trezoru, mohl bych o ní pouze psát či si nechat zdát ....., max. se jezdit dívat do vitríny do prodejny CZUB.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.01.2012 22:34

Re: CZ 75th Anniversary

Oni totiž nekteri páni policajti ani neví co blokace a k čemu slouží . To není teorie to je praxe.
Pochvala od policajta je k ničemu . Nech si ji pochválit od znalce a odhadce zbrani . Jen uplivuji .
Tím ti , ale nechci kazit radost s nové zbrane sloužit a střílet bude. Cena ale moc vysoko nevyleti .
Já si porad myslím , ze to opravdu mohli vyrobit dle původní vyráběné varianty . To by mělo smysl a své kouzlo. Jinak opracování je očividně horší jak sefova pistole cz 75 s roku 1983.

Uživatelský avatar
_P_H_
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 01.08.2011 20:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

19.01.2012 23:50

Re: CZ 75th Anniversary

Právě o blokaci jsem s nimi mluvil. No hned mě bylo jasné, že se budou řešit policajti :) . Radost mě nikdo nezkazí, protože právě pro radost jsem si ji koupil. Cenu řešit nemusím, střelba je můj koníček a nekoupil jsem ji na kšeft či nějakého zhodnocení. Mě nadchla pro svou malou sérii (nebude ji mít každý), to že je s moderníma bezpečnostníma prvkama v retro stylu vítám, kdybych chtěl komunistickou pistoli tak si ji koupím, pořád ji někdo nabízí. Ještě jinak to můžu vyjádřit, v posledních letech se hodně odvětví dělá v retro stylu. Třeba auta Fiat 500, Mini Cooper atd. a asi si těžko dovede někdo představit výrobu novodobého auta s původní primitivní výbavou ( absence klimatizace, výkonného motoru a celkového luxusu), nechci srovnávat nesrovnatelné, i když chápu, že pro někoho sběratelsky by původní provedení mělo větší význam. Já ji moc trápit nebudu, ale občas při nějaké příležitosti ji s radostí provětrám :oops: .
Kdyby se taková série udělala, na 100% by se reptalo proč je tomu tak a né tak- to je totiž naše české hobby :evil: . Nevím co se Ti nelíbí na opracování, já měl v prodejně několik tipů CZ v ruce i miliontou první vyrobenou CZ a neřekl bych, že byla anniversary něčím horší. Já se řídím sebou a né nějakým znalcem, odhadce bude možná potřebovat, až se jednou bude řešit dědické řízení :wink: .

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

20.01.2012 10:02

Re: CZ 75th Anniversary

O finanční hodnotu zbraně bych se nebál, tratit se na tom nedá a pokud ano, tak kvůli stavu opotřebení nebo změně kupní síly (legislativa v budoucnu - už dnes nelze prodat komukoliv, kdo ví co bude za 20 let).
Ale zhlediska takto směšně nízké investice do zbraně tu asi nepůjde o peníze, určitě tím jednou nezaplatíš vnoučatům studie, ale na druhou stranu ji prodáš bez problémů za rozumnou cenu a rychle.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

20.01.2012 22:18

Re: CZ 75th Anniversary

_P_H_> Jen tě opravim, "komunistickou ČZ75" opravdu neni problém sehnat. Nicméně zkus si sehnat první výrobní provedení ve slušném stavu (upozorňuji rok produkce 1977 - 80) ! To už taková sranda neni... :wink:

Uživatelský avatar
_P_H_
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 01.08.2011 20:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

20.01.2012 22:51

Re: CZ 75th Anniversary

Parabellum- to máš určitě pravdu, přeci jen už je to pár let. Taky jsem si všiml, že je o původní provedení větší zájem, třeba na http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/21056-koupim-pistoli-cz-75-ze-70tych-let/ nebo http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/21111-koupim-pistoli-cz-75/. Já původní provedení nepoznám, jsem na začátku žití s CZ 75, můžeš se prosím Tě podívat na: http://www.zbranebrymova.com/hlavni.php?s_lev=11&type=kpP*kpR*kpK*kpB*kpKB*kpR*kpRW*kpKW*kpBW, je to první 75-ka za 5990kč v akci, jestli vypadala takto , nebo napiš odkaz pokud víš, kde bych zjistil jak vypadá původní provedení popř. celá historie CZ 75, abych viděl rozdíl. Dík P.H.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

20.01.2012 23:05

Re: CZ 75th Anniversary

P_H hoď sem nějaký fotky tý krasavice :-)

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

21.01.2012 0:00

Re: CZ 75th Anniversary

Foto puvodni CZ75:
Obrázek

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

21.01.2012 0:03

Re: CZ 75th Anniversary

PH> nikdo Ti tu nechce kazit radost z novyho kveru, pac je to Tvoje radost z Tvyho kveru a pokud Ti to vyhovuje, tak je to jen fajn.
Ale urcity zavery by clovek mel delat az na zaklade urcitych zkusenosti. Nejlepe dlouhodobych, po zatezi a po porovnani s vetsim poctem jinych zbrani.

CZ 75th Anniversary. ufo

Oldřich
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 232
Registrován: 31.07.2006 12:23
Bydliště: Praha

21.01.2012 14:01

Re: CZ 75th Anniversary

Včerejší pořad Ekonomika ČT24.
Vojenský analytik Martin Koller o CZ 75th Anniversary a nejen o ní, 17 minuta pořadu.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1009 ... mika-ct24/

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

21.01.2012 19:33

Re: CZ 75th Anniversary

_P_H_> Tady na přání a pro srovnání přidávám fotky moji ČZ75 r.v.1979

Jinak koukl jsem na ten odkaz od Brymové a první provedení tam skutečně nemaj. Kdyby tam nějaká byla za 5-6 k. tak bych pro ní hned utikal ;-)

PS: jinak ta fotká co sem přiložil cmk je fotka prototipu ten měl ještě střenky z hliníků, měl jsem ho v ruce v podnikové zbrojnici, nááádhera...... Tušim, že jim ho před několika lety dohodil p.Balcar odkudsi z Německa :wink:
Přílohy
Resize of P1150495.JPG

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků