Uživatelský avatar
bpohludka
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 06.08.2006 16:28
Bydliště: oční optika Na Dlouhém lánu 11, Praha 6

25.01.2007 10:23

Zásobník na ČZ75tactical

Jaké jsou možnosti zásobníkú na ČZ75tactical dají se koupit pouze originál CZUB, nebo jsou i nějaké další - lepší možnosti?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

25.01.2007 10:31

Dají se koupit originál a vrazit do nich lepší pružiny a extendery.

Uživatelský avatar
bpohludka
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 06.08.2006 16:28
Bydliště: oční optika Na Dlouhém lánu 11, Praha 6

25.01.2007 12:23

Kde???

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

25.01.2007 12:41

...

Zásobníky nejspíš v Opletalce (Praha) a nějaký jsem zahlédl v JGS Tradu - ale řekl bych, že bude jen jeden. Ovšem narozdíl od firemní prodejny CZUB mám s JGS dobrou zkušenost - když nemají, tak v CZUB objednají a dovezou - většinou tam 1x za 14 dní jezdí. Pružiny asi nejlepší objednat wolfy - je otázka do který zbraně, myslím, že přesně do téhle asi nebudou - nejspíš do CZ 97 ???

Uživatelský avatar
Jirka_KT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 247
Registrován: 20.01.2004 20:25
Bydliště: Klatovy (http://leiko.powernet.cz)

25.01.2007 13:17

Pokud chcete botky (+1) na CZ 75 TS za 350,- Kc/kus , staci rict (nebo napsat).

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

25.01.2007 13:42

Já s těmahle botkama dávám +2 :)

Ale ten poslední náboj jde vyloženě na krev :D


Reklama

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

26.01.2007 11:49

CZ 75 TS...

To Leda a bpohludka : pružiny zásobníku na TS mě trochu zlobily a tak jsem objednal pružiny ISMI - jde o zásobníkové pružiny na Para-Ordnace délky 140 mm . Od té doby zcela bez problémů, cena jedné 8,25 USD. / doporučeno mailem M.Kameníčkem / .

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

26.01.2007 12:15

..

Nebude někdo objednávat u Brownells ??? Wolff pružiny do PA 14 sada 3ks tady: http://www.brownells.com/aspx/NS/store/ ... NE+SPRINGS
Naposledy upravil Leda dne 26.01.2007 12:15, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Jirka_KT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 247
Registrován: 20.01.2004 20:25
Bydliště: Klatovy (http://leiko.powernet.cz)

26.01.2007 12:15

dydla: Co to dela, kdyz te zlobi zasobnikovy pruziny ? Cim se to projevuje ?

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

26.01.2007 12:17

odpovím za Dydlu - blbě to podává náboje - hlavně ty poslední, když je péro slabý nebo utahaný.

Uživatelský avatar
dydla
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 648
Registrován: 16.12.2004 14:18
Bydliště: Kolín

26.01.2007 13:02

To Jirka_KT : u mě to spíše dělalo to, že se náboje v zásobníku "zasekly" a obtížně se to uvoňovala i násilím ...Nebylo to často,ale stávalo se to. A různé úpravy- natahování pružiny,zvedání přední části podavače - to vše pomohlo jen na chvíli. Od výše popsané výměny pružin naprosto bez závady. D.

Uživatelský avatar
Jirka_KT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 247
Registrován: 20.01.2004 20:25
Bydliště: Klatovy (http://leiko.powernet.cz)

26.01.2007 17:51

O.K. Diky za info

Uživatelský avatar
ludwisse
 
Příspěvky: 151
Registrován: 16.10.2006 20:05
Bydliště: Rakvice (BV)

28.01.2007 23:39

Už aby to bylo doma. Už mě štve pořád střílet s něčím cizím. Nevíte někdo nějaké zajímavé weby s CZ75TS? Ať si aspoň zatím něco počtu.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1420
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

29.01.2007 11:11

Špatně fungující zásobníky způsobují 80% všech problémů způsobující závady zbraně, proto bych doporučovat max po 2 sezonách kompletně vyměnit pružiny. Nestojej moc, ale závady s nima jsou pěkně drahý.

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

30.01.2007 13:29

clanek o CZ75TS

To to je clanek o CZ75TS a mych zkusenostech s ni, byl napsan tusim v lednu 2005 a Strelecká revue ho odmitla vydat...

Před nějakým časem jsem se rozhodl pořídit si zbraň pro soutěže IPCS v divizi STANDARD. Vhodných zbraní pro tuto disciplínu je na trhu hned několik a v různých cenových rozmezích. Patřím mezi střelce, kterým prostě nikdo nevymluví, že zbraň může být z něčeho jiného než oceli a vzhledem k jistému patriotizmu jsem se rozhodl pro novinku od ČZ UB - CZ75 TACTICAL SPORTS.

Jedná se, jak značení zbraně napovídá o pokračovatele rodiny tradičních „pětasedem“ vybavených doplňky pro IPCS střelbu.

Rám je až na detaily totožný s CZ75 ST. Hlaveň je oproti klasické 75ce prodloužena (z toho důvodu povyrostl i závěr). Nechápu záměr konstruktéra, který rozhodl ufrézovat poslední cca 3 centimetry vedení závěru. Tím ztratil smysl konec rámu, jestli chtěli ve zbrojovce ušetřit hmotnost, jistě by bylo efektivnější zkrátit rám, takhle zbraň působí dojmem, jako když závěr je z jiné pistole. Ironií je, že jsem zaslechl nepodložené informace, že již zbrojovka novou sérii CZ 75 TS bude vyrábět bez tohoto pochybného odlehčení závěru.

Zbraň je vybavena rozšířením zásobníkové šachty, zdrsněním závěru i v přední části pro usnadnění natažen, má vyřazenou činnost zásobníkové brzdy a zvětšený a vyvýšený záchyt zásobníku. Sopušťový mechanizmus je pouze SA bez automatické pojistky úderníku. Vyhazovač je odpružen. Rám zbraně vychází z CZ 75 ST, stejné je i spoušťové ústrojí. Zásobníky jsou také rozměrově shodné, liší se jen zúžením jednořadého vyústění a podélnými prolisy po stranách.

Zakoupil jsem kus se sympatickým výrobním číslem A0027. Pistole je dodávána v plastovém kufříku spolu se třemi zásobníky, jednoduchým čištěním (plastový vytěrák a žíněný kartáček), nabíjecí pomůckou a balíčkem několika drobných rezervních součástek (2 x záchyt závěru, 1 x vytahovač, několik čepů atd.) součástí balení byl i návod, ovšem nadepsaný CZ 75 STANDART a CZ 75 MODIFIED, v brožurce byl vložen jen okopírovaný papír s rozměry CZ 75 TS. Ke zbrani jsem si dokoupil i čtvrtý zásobník.

Na zbrani jsem nejprve provedl základní rozborku a celou jsem ji zbavil konzervačního oleje. Všechny funkční plochy jsou dokonale opracované na několika nefunkčních plochách jsou stopy po obrábění, ale bez vlivu na funkci zbraně. Poněkud zaskočený jsem byl po zjištění stop po obrábění na čelní straně mušky, které jak se ukázalo později při střelbě způsobují nepříjemné odlesky. Co mě ale opravdu rozčarovalo, když na plochách drážky pro kulisu hlavně, jsem si o pravou hranu málem pořezal a na protilehle plošce byla zase více jak milimetrová „špona“ po frézování. Sice ani jeden z těchto nedodělků nemá vliv na činnost pistole, ale rozhodně svědčí o odfláknuté práci výrobce! Další detail, na který jsem neměl slov, bylo obroušení levé strany (po směru střelby) ovládací kulisy na hlavni, které někdo provedl ručně na hrubém brusném kotouči- snad kvůli táhlu spouště. Musím říct,že mi už pár zbraní rukama prošlo, ale takovou prasečinu jsem ještě neviděl!

Jeden z důležitých faktorů pro přesnou střelbu je vůle v uzamykacích žebrech zbraně. Tady musím říct, že mi udělala zbrojovka vyloženě radost. Při pokusu pohnout s hlavní vloženou do závěru není cítit ani náznak vůle.

Po složení zbraně jsem ještě vyzkoušel vůli mezi závěrem a rámem. Tato sice nemá kritický vliv na přesnost střelby, ale spíš prozrazuje přístup výrobce, zdali si dá práci a bere danou pistoli, jako svou vizitku, nebo to co nemusí být na lícované na setinu prostě udělá co nejlevněji. Bohužel tady zbrojovka zvolila druhou alternativu. Nicméně závěr v rámu chodí naprosto plynule bez jakéhokoliv náznaku zadrhávání. Také jsem zkoušel zachytávání závěru v zadní poloze při natažení s prázdným zásobníkem ve zbrani. K mému velkému překvapení s jedním zásobníkem toto nefungovalo. Navíc nejen že závěr nezachytil v zadní úvrati, ale poté nešel ani zásobník vypustit z šachty. Po krátkém ohledání byla hned závada jasná. Na plastovém podavači nebyla doodlita ovládací plocha, která nadzvedává záchyt závěru. Tato byla užší, takže se vpasovala vedle záchytu a tím držela zásobník ve zbrani i po stisknutí jeho záchytu. Tento zásobník jsem tedy druhý den odnesl do prodejny reklamovat, kde mi jej za cca čtyři dny vyměnily za nový.

Jedničku s hvězdičkou by mohl dostat spoušťový mechanismus. Jedná se o zjednodušený systém, kde je vypuštěna dvojčinná funkce a táhlo spouště je na rozdíl od klasické CZ75 jenom jednostranné. Kolem zásobníku jde z levé strany po směru střelby. Spoušť chodí jak hodinový strojek. Žádné zadrhávání plynule rostoucí odpor až do vypuštění kohoutu na příjemně krátké dráze. Přesně tak, jak má sportovní spoušť vypadat.

Po takovéto prohlídce jsem vzal CZ75TS na střelnici, ať ukáže co umí.
Uchopení zbraně je naprosto přirozené, mám středně velkou ruku a neměl jsem sebemenší problém s dosahem na ovládací prvky. K jistému úchopu přispívá zdrsnění na přední i zadní části rukojeti. Vím, že jsou střelci co radši používají nalepovací gripy, ale osobně bych takovouto úpravu úchopových ploch uvítal i na standardních čízách. Vynikající jsou dřevěné pažbičky s ostrou rybinou.

Zásobníky mají kontrolní otvor s číslem 20, nicméně do všech čtyřech zásobníků jsem dostal jen nábojů 19 a to od sedmnáctého s pomocí nabíječe. Po několika napáskování již šlo vkládat náboje rukou, ale opět jen 19 nábojů. Při plnění zásobníků se vyskytovaly ještě další problémy. Nejprve u dvou se často zasekával podavač svým výstupkem pro ovládání záchytu závěru ve výřezu pro záchyt zásobníku. Tuto závadu měly na svědomí otřepy, nebo zřejmě přelitky na plastových podavačích, které šly odstranit jen několikerým přejetím podavače po hraně vývodky, čímž došlo k jejich oříznutí, od té doby se závada neopakovala.

Při páskování se objevoval další zádrhel. Při vkládání šestnáctého náboje občas dojde k zaseknutí, kdy podavač nechce víc klesnout. Musí se několikrát různě zaklepat se zásobníkem a poté bylo vše v pořádku. Domnívám se že tato nectnost je způsobena tím, že poslední dva závity zásobníkové pružiny jsou natočené cca o patnáct stupňů oproti ostatním a proto, při stlačení pružiny se má podavač tendenci kroutit a spodní částí se opře o stlačenou pružinu pod sebou. Toto je jen moje domněnka, která by se nechala ověřit na řezu zásobníku. Nicméně ač je to způsobeno čímkoliv, ve výsledku to je problém, který určitě střelce nepotěší.

Po odstřílení cca 100-150 ran se mi začaly povolovat šroubky držící pažbičky. Překvapilo mě, že nejsou zajištěny tmelem proti povolení, protože na své CZ 75B z roku 94 (v.č.1352V) tmel v závitech je....

Stejná závada mě čekala i s šroubkem zajišťujícím hledí proti příčnému posunutí. Bohužel se mi to stalo po cca 350 ranách během řešení situace na závodě. Na závodech se mi projevila i nejzávažnější závada, za kterou opět mohly zásobníky. Projevovala se tím, že pokud zůstaly náboje napáskované v zásobníku cca. víc jak hodinu. Pružina poté nebyla schopná podat náboj do nábojiště. Respektive ho zvedla natolik, že jej závěr zachytil za dno, ale přední část byla moc nízko, takže došlo k přiražení střely na plochu hlavně, těsně pod skluzavkou do komory. Ve výsledku to znamenalo, že každé natažení nebo přebití způsobilo závadu. Řešením bylo páskovat jen patnáct nábojů (potom jsem si nemusel kupovat velkokapacitní pistoli) nebo narovnat pružinu zásobníku a poté páskovat těsně před startem, protože ponechání plně nabitého zásobníku znamenalo opětovné stažení pružiny do původního nefunkčního stavu.

Souhrnem můžu říci, že po absolvování dvou závodů o čtyřech stages mam skore - první závod - 4 stages – na každé závada, druhý závod 4 stages na nich 5 závad, z toho jednu stage jsem nebyl schopen vůbec dokončit. Respektive po problému s nepodáním se mi podařilo údery rukou na závěr náboj do komory dostat, nicméně po dvou ranách se opět náboj zasekl, tak jsem postupně vyměnil všechny tři zásobníky se stejným výsledkem, potom jsem ještě jeden sebral ze země a odpáskoval z něho tři náboje znova zkusil nabit, ale opět došlo k zádržce.
Musím ještě dodat, že tato závada nastala se všemi zásobníky i náboji, co jsem ve zbrani použil. Používal jsem jen originální náboje s celopláštovou ogivální střelou (SB, Libra, MMS, MFS)

Po těchto zkušenostech a značně roztrpčen, jsem zbraň opět odnesl k reklamaci. Když jsem se třicátý první den informoval, jak reklamace probíhá. Byl jsem poprošen, abych ještě vydržel, že Zbrojovka něco vymyslí a jistě zjedná nápravu. Po čtyřiceti jedna dnech reklamace, jsem to už ale nevydržel a požádal jsem o vrácení peněz.

Samotnému mi to je opravdu líto, protože bylo evidentní, že samotná zbraň je na vysoké úrovni a jistě má vysoký potenciál. Bohužel množství lajdáckých vad z ní dělá krám k ničemu. Pistoli si kupuji, protože chci střílet! A ne aby mi běhala po opravách!!!

Ještě si neodpustím naprosto subjektivní hodnocení dvou věcí, na které si ale stěžoval každý kdo si s CZ 75TS zastřílel. Hledí tvaru L je naprosto nedomyšlené a navrhoval ho zřejmě někdo, kdo se nikdy nesnažil v rychlosti natáhnout závěr. Pokud uchopíte závěr horním úchopem (což považuji za nejrychlejší), tak se opřete o hledí a to vám téměř pokaždé roztrhne kůži na ruce. Druhá kritika je na šířku závěru, který je užší než rám a toto „utopení“ znesnadňuje jeho rychlé a jisté uchopení. Ještě jednou opakuji, že toto je můj subjektivní názor a jistě se nechá nacvičit i s touto pistolí 100% a rychlé nataženi ale...
Naposledy upravil Milan N. dne 14.04.2009 9:54, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

30.01.2007 14:51

Velká škoda, že ho SR neotiskla, nestálo by za to poslat ho CZUB ?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

30.01.2007 15:15

V CZUB se sním asi bavit moc nebudou.Já když reklamoval 3x 75tku tak jsem si připadal jak debil co si závady vymýšlí.A těch keců než mi vrátily prachy.Ale mají promakanou reklamační dobu.Na každou si nechaly 30 dnů.A já byl čtvt roku nasraný a bez pistole.
V česku ti stejně prodají jen šrot co jim vrátily s ameriky nebo arábie.

Uživatelský avatar
Milan N.
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 334
Registrován: 24.07.2006 13:37
Bydliště: Brno

30.01.2007 15:41

jen pro zajimavost, kdyz jsem tohle poslal do SR tak druhy dem mi volali!!! z CZUB, jestli bych nechtel prijet k nim do zbrojovky na navstevu , ze se dozvedeli o mem clanku a ze urcite muj problem pujde vyresit k me spokojenosti vyberem zbrane ptrimo ve fabrice, kdyz jsem proste nechtel, tak asi nasadili paky jinde, aby to nevyslo. Docela chapu SR, podle meho tenhle casak je jednna velka reklama na CZUB, aspon za poslednich 10let jsem tam nezaregistroval v jedinem clanku zadnou kritiku...takze nechteli nastvat sponzora, ktery knim zadava reklamu...

Uživatelský avatar
ludwisse
 
Příspěvky: 151
Registrován: 16.10.2006 20:05
Bydliště: Rakvice (BV)

30.01.2007 15:45

No chlapci nepotěšili jste mě :-/ Doufám, že když tu moji bude komplet dávat dohromady puškař a navíc prý "prvoligový" střelec z Brodu tak že tyto problémy to dělat nebude. Navíc to má být kamarád mého prodejce tak doufám, že si dá záležet. Ale postrašili jste mě pěkně, jen co je pravda. Sakra

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.01.2007 15:59

Já s CZ 75 ST iPSC nemám sebemenší problém, ale je pravda že jsem ji koupil už dost udělanou a všechny závady byly vychytaný....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků