DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.12.2015 22:40

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Abych předešel dalšímu, popravdě i zcela zbytečnému dohadování, narážkám a invektivám, tak CZ mod. 75 SP 01 Shadow Orange soukromě vlastním, takže znám její silné i slabší stránky. :mrgreen:

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

27.12.2015 23:26

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

To je ale odpoved, ktera opravdu nic nedokazuje a je zalozena na jedna pani povidala. To by tu mohl nekdo napsat, ze ma informace, od nekoho, co pracuje ve firme Glock, ze Glock nakupuje hlavne od CZUB. Ale neuvede nic konkretniho, protoze nechce tomu informatorovi privodit problemy.
Shadow Orange se mi libi a uvazuji, ze ho poridim, jinak bych se na to neptal.
To, ze vlastnis Shadow Orange a znas jeho silne a slabe stranky taky nic nevypovida.
Protoze zadna zbran neni dokonala a kazda zbran ma sve silne a slabe stranky.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.12.2015 0:15

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Nezačínej útočně jako veleba4. :D

Pokud sdělím informaci, tak pravidla diskusního fóra nevyžaduji současně doložit certifikát. Popravdě, to by se diskuse opravdu, ale hodně zúžila. :(

Tato odpověď přece nemá nic dokazovat, je to konstatování, které vychází z informací od věrohodného zdroje z CZUB.

Nebylo by to poprvé, kdy výrobce pro své prestižní modely využije práci a zkušenosti, chceš-li know-how specializované firmy (dílny). Někteří výrobci mají takové dílny v portfoliu, jiní outsorcují.

To jen někteří fanatici při zmínce v diskusi z toho naprosto šílí.

Mj. tuto informaci jsem zde na fóru uvedl již před časem. :shock:

Poněkud problematické je, když se k nějaké zbrani vyjadřují ti, co ji možná neměli ani v ruce. Promiň, ale jako vlastník této zbraně a mnoha dalších, vím, co jsem si koupil. Mj. jediná pistole CZ!

Pár SP 01 jsem již viděl, a některé se zjevnými nedostatky, které jsem u varianty Orange už neregistroval. :)

Možná bys byl překvapen, že jeden opravdu vynikající světoznámý střelec, který přešel k CZUB jen proto, aby měl tovární podporu (Glock ji prý neposkytuje), prohlásil, že by své úspěchy dosáhl i s prakticky sériovým Glockem. A to je myslím velmi dobrá poklona hromadnému produktu, určenému primárně pro služební a obranné účely. :D

O některých problémech ze zákulisí továrních střelců se již zmiňovat nebudu, to by příznivci CZUB dnes asi nespali. :mrgreen:

Přece tady nebudeme podrobně rozebírat rozdíly v požadavcích kladených na služební a obranné zbraně a sportovní, do značné míry jednoúčelové nástroje.

Mně to problém nedělá, já to mám ve stručnosti v hromadě tak do půl hodiny, ale většina čtenářů základní rozdíly jistě chápe.

Pokud se ti informace nezdá věrohodná, tak si ji nějakým kanálem prověř. Zdroj byl doposud spolehlivý a já ji nepovažoval za natolik zásadní, abych kvůli tomu obvolával polovinu podniku. :D

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

28.12.2015 0:25

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Ja na tebe neutocim. Jen jsem chtel vedet, kdo, ktera firma ladi Shadow Orange pro CZUB. Zatim si mi a vlastne ani Velebovi4 neodpovedel.
Misto odpovedi jen uhybny manevr ala jedna pani povidala.
Skoda, opravdu me to zajima. Nic vic za tim nehledej.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.12.2015 0:45

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Protože to není oficiálně zveřejněná informace, a po zcela neadekvátních reakcích na ni, jsem došel k závěru, že zde nebudu raději nikoho jmenovat, abych někomu nakonec neuškodil. :(

Ti lidé odvádí na pistoli opravdu dobrou práci. Dalším modelem, na kterém se údajně podílí, je CZ 75 TS Orange. :D

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

28.12.2015 7:31

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

tvl, to je stejný, jako údiv, že i kosy pro CZUB skládaj leckdy externisti nebo že fabrickejm střelcům bouchačky doopravdy neskládá CZUB... :shock: :D


Reklama

Uživatelský avatar
mischanek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 93
Registrován: 29.01.2013 19:46
Bydliště: Beskydy

28.12.2015 8:43

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

ano, stejne tak jsem si pred casem poridil jeden z modelu produkce CZUB a zbran jaksi neplnila svou samonabijeci funkci - neprebijela.. Prakticky nebylo mozne vystrelit dve po sobe jdouci rany.. Putovala na reklamaci, nicmene me nebylo jasne, jak bylo mozne, ze pri nastreleni se povedlo vystrelit sest ran.. ?!
Resil jsem to jednak s prodejcem a druhak primo se zbrojovkou.. kdyz jsme se snazili dopatrat i zodpovedneho strelce (dle podpisu na terci), jedna z odpovedi ze zbrojovky byla..: "Do roku 2011 se tyto zbraně nastřelovali jak u nás, tak i v kooperaci v Brně a ve Slavičíně."
Takze informacim o outsorcingu nemam nejmensi duvod pochybovat.

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 559
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

28.12.2015 9:16

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

spikelet píše:Ja na tebe neutocim. Jen jsem chtel vedet, kdo, ktera firma ladi Shadow Orange pro CZUB. Zatim si mi a vlastne ani Velebovi4 neodpovedel.
Misto odpovedi jen uhybny manevr ala jedna pani povidala.
Skoda, opravdu me to zajima. Nic vic za tim nehledej.


Když jsem si kupoval CZ 75 TS Orange, taky jsem se na to ptal, protože ta zbraň nemá žádný vůle. Bylo mi řečeno, že se nesčíslované díly vozí k puškaři, který v czub kdysi pracoval. Ten to seskládá, slícuje a pak to pošle zpátky a v czub se to teprve sčísluje. Slyšel jsem to z několika zdrojů - prodejců a asi to tak bude. Měl jsem z CZUB zbbraně CZ97, SP01 a teď TS orange. To všechno na sport. Nosím G42 a snažím se být objektivní :-)

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

28.12.2015 9:21

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Nebudeme snad nastreleni mimo zbrojovku povazovat za externiho dodavatele, který zbran pěkně spasoval...jak nam napsal DPMS. Navíc...ted se opravdu zeptam zase ja?? Na kazdem nastrelnem listu co jsem videl je osobní číslo strelce. Na záručních listech mam 2 razítka se jmeny vystupni kontroly. Takze nerozumim tomu jak nemohli dohledat vynika..????. :shock: Nevim jak vypadaly mozna nejake starsi nastrelne listy , ale troufl bych si tvrdit, ze i tam muselo jit vždy dohledat zodpovědnou osobu, která ruci za kvalitu zbrane a nastrel, kterou odesle ze zbrojovky ven... Prece tam na všech papirech nemohl byt jeden necitelny podpis a nic vic. :shock: ....Za další tu mame vyrobni číslo zbrane a taky musí byt nekde evidovano , kdo na ni pracoval... ale mozna se pletu. :) .
Spise pripada v úvahu, ze ti to proste nechteli sdelit. Kazdopadne by to bylo asi navíc uplne jedno....Zbrojovka si vinika musí potrestat sama a ne sdelovat nastvanym zakaznikum jmena konkretnich pracovniku. Takhle to urcite nechodi...Když vezes auto do servisu na reklamaci, taky se rozcilene neptam, kdo to auto vyrobil, reknete mi jemno, ja mu dam přes drzku???To jsou jejich interni věci, jak si to potom takového loudala potrestaji.(samozdrejme by měli)...Za reklamaci prebira plne odpovědnost zbrojovka a ta ma v prve rade zjednat napravu a zbran opravit.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.12.2015 10:17

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

DPMS píše:Jako nejlepší variantu považuji Orange, protože je externím dodavatelem pěkně spasován, což o každé jiné SP-01 říci opravdu nejde.


A kvůli této oznamovací větě nemohou někteří fanatičtí příznivci CZUB patrně spát! :mrgreen:

Někdy si člověk říká, že jsou zde snad i diskutující, co nerozumí česky a nechápou význam psaného textu, netuší obsah slov "spasovat", "slícovat". Že neznají obvyklé postupy a jejich posloupnost při výrobě zbraní, tak to mě už ani nepřekvapuje. :mrgreen:

k spikelet

Pokud to chápu správně, o CZ 75 SP 01 uvažuješ. :)

Je-li pro tebe důležité kvalitní sesazení, tak Orange je ta správná volba, tedy alespoň doufám, že se kvalita u tohoto prestižního modelu značky nezhoršila. :)

Náročný zákazník bude patrně ještě ladit DA, ale paradoxně drahá CZ 75 SP 01 Orange je dobrý poměr výkon/cena, samozřejmě z pohledu celoocelové pistole pro sportovní střelbu. :D

Na druhou stranu, na trhu existují cenově dostupnější pistole s rovněž zajímavými výkony, naposledy mě např. příjemně překvapila XDM-9 5,25“, světlovodná muška, stavitelné hledí, doraz spouště a velmi hezké zpracování, to vše za 15,8 tis. Kč s DPH. :D

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

28.12.2015 10:37

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

veleba4 píše:Mam takove tuseni, ......si zbrojovka sve pistole odladuje sama.......

a to je přesně to, čím se tu oháníš
to co DPMS píše, můžu potvrdit

věřte si čemu chcete, mějte si tušení či vize jako Sibyla ale jako argument to nikdo soudný brát nemůže
btw.
je každého tzv "kulový" po obsahu či aktérech hospodářských smluv mezi soukr. právními subjekty, tím spíše pokud by jejich zveřejnění mohlo některému z účastníků způsobit újmu byť třeba nemožností čerpat bankovní úvěry na jiné - nezbrojní části výroby

kalich trpělivosti s osobními výpady a utíkání od tématu SP01 je PLNÝ !!!

"...Každý má právo být v očích jiných za hlupáka. Každý má právo dokonce i na veřejnou prezentaci blbosti, na prezentaci neznalosti..."
ano poněvadž máme demokracii
ale máme i pravidla fora, tudíž i to bude probíhat slušnou a věcnou formou
závěrem si neodpustím ještě jeden citát
".....Osobně mi přijde směšný, když někteří "....." by chtěli "zaručené" informace, kdy se v podstatě domáhají podložení informace, že "jedna a jedna jsou dvě......"

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

28.12.2015 14:18

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

První, co si nechá CZUB podepsat, než s váma začne spolupracovat, je smlouva, ve které je sankce ve výši několika milionů korun za to, když se ven dostane informace o tom, co pro ně děláte. Ať to jsou drobné nebo větší díly na 805 nebo třeba montážní a kalibrační přípravky.

Takže pokud tady DPMS nechce nikoho jmenovat, dělá jenom dobře.

Uživatelský avatar
Yety
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 16.01.2016 16:41
Bydliště: Palkovice

25.01.2016 20:23

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Po poslední ráně mi jde závěr dopředu (nezachytává se vzadu).
Co s tím? Stačí mí nový podávač zásobníku (ten plast) nebo koupit i pružinu?
Jeden zásobník to dělá více druhý méně , docela mě to štve.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.01.2016 12:09

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

A neni jen omackany zachyt zaveru? Vybrani v zaveru? Vymackany podavac?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.01.2016 12:26

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

pokud to skladuješ se zasunutým prázdným šupletem, jsou v háji podavače (vymačkané)

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

28.01.2016 19:43

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

To slyším prvně že se ničí zásobníky když jsou skladovány prázdné ve zbrani, je to skutečně pravda?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.01.2016 19:52

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Mám zásobníky ve všech pistolích co mám v trezoru a tohle nepozoruji.A to některé 20 let

UFC
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 15.09.2012 12:21
Bydliště: Tábor

28.01.2016 19:56

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

No právě, mám stejnou zkušenost, navíc většina origo kufrů ani neumožňuje skladovat všechny zásobníky mimo zbraň.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

31.01.2016 11:33

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Koukám že to tady ještě není, tak jedna fotečka vypůjčená z jiného fóra. ..
Shadow 2.jpeg

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

31.01.2016 11:56

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Hmmm, zajimave. Nejake podrobnosti, technicka data, prodej????

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků