Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.12.2015 20:19

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

To je pravda .Někdo ze zbraní střílí někdo pořád řeší co se mu posralo.
Taky šťasné a veselé. :D

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

25.12.2015 20:21

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Tak ani já, ani kolegové na střelnici, co mají CZ už dlouho zatím nic řešit nemuseli. Tedy kromě toho, co si způsobili samy. :-) Už tu raději končím, zkusím najít nějaká moudra o typu mířidel za velkou louží.

shotgun75
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 05.12.2012 17:30

25.12.2015 20:31

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Tak já měl v minulosti několik(služebních) CZ75 a CZ 75D Compact. Musím uznat, že všechny střílely přesně. Nicméně je fakt, že obecně pistole CZ se vyráběly, vyrábí a asi i budou vyrábět v různých kvalitách(mám na mysli i stejný model), díly mají různou životnost i kvalitu opracování a podle toho, jaké má člověk štěstí a jak moc toho třeba za rok vystřelí, tak podle toho jsou potom tyto pistole velebeny nebo zatracovány. To je prostě to, co mě na CZUB s..e, že si za naprosto stejné peníze můžete koupit slušnou pistoli i šrot a mnohdy to ani nemáte možnost jakýmkoliv způsobem ovlivnit. Naposled tuším zpackané rámy na P-07. Jinak je mi jasné, že zmetek čas od času vyrobí i jiné zbrojovky, ale u CZUB je tahle firemní politika standard. Jestli se to někdy změní, to ví bůh. :?:

Uživatelský avatar
HasanZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22.09.2015 18:10

25.12.2015 20:38

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Tohle číst, kazí člověku radost ze života :D. Chtěl jsem po udělaní ZP jít do shadowa, protože se mě hlavně líbí ten kus železa. S takovou asi sklopím uší a půjdu do spolehlivějšího glocka :(

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

25.12.2015 20:41

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Pokud chceš nahradit pistoli co se zde řeší tak Glocka ne.
Pokukoval bych po ve stejné cenové hladině po něčem na bázi K 100.
Glock je super služební zbraň , ale ne sportovní special.

Uživatelský avatar
j.v.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 23.02.2015 13:18

25.12.2015 21:35

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

slabyt píše:j.v.: Hledí bych měnit nechtěl, pokud by někdo nedělal pevné s "U" výřezem. Stavitelné jsem prozatím zavrhl ;-) Pouze chci vyměnit světlovodnou mušku za tu se slabším vláknem.


Áha. Pak nevím - já jsem s mířením na spodní okraj černého spokojený, takže tohle neřeším. Ale stejně bych zkusil nějakého puškaře a na hledí se poptal, třeba je někdo schopný sehnat czub polotovar a jen ho dobrousit do požadovaného tvaru.

shotgun75: informace z diskuzních fór ber s rezervou, protože jinak skončíž v pasti názorové bubliny a mlčící většiny. Kup si především to, co se ti bude dobře držet, a krámovistost CZUB ber s nadhledem. Shadow - ačkoliv by v některých ohledech mohl být určitě lepší - není špatná zbraň a i ty nezničitelné glocky se kazí :)


Reklama

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

25.12.2015 22:54

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

No jo, já střílím nejčastěji na zeleného troubu a tam se špatně chytá :-) Pokud nenajdu nic "továrního", tak toto asi zkusím. Případně bych si musel poměřit originární mířidla a vyrobit si je.

KarelP
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 07.01.2012 19:12

26.12.2015 11:59

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

HasanZ píše:Tohle číst, kazí člověku radost ze života :D. Chtěl jsem po udělaní ZP jít do shadowa, protože se mě hlavně líbí ten kus železa. S takovou asi sklopím uší a půjdu do spolehlivějšího glocka :(


Tak jsem v rychlosti prolítnul 48 stránek tohoto vlákna a jediná vážnější závada uživatele je prasklá hlaveň po 60tisících. Jinak "jedna paní povídala". Tak co tě odrazuje? Když se podíváš na MG, najdeš Glocky s korozí, vypadaným vývrtem, loupajícím se rámem, atd. Mám G17 i Shadow, do války bych si asi vzal G (hlavně ale kosu :) ) jinak ale mnohem raději (a víc) střílím s čízou. Líp se drží, míň kope a spoušť je proti G nebe a dudy.
Proletěl jsem i vlákno o K100 (jak doporučuje G1719) a viděl jsem totální destrukce, uštípaný závěr, podivně okousanou hlaveň, četl o opakovaných závadách a další, tak nevím.
Tím nechci říct že je Shadow nejlepší pistole, ale za ty prachy to není špatná volba.

shotgun75
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 05.12.2012 17:30

26.12.2015 12:47

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Ano, pojmenoval jsi to zcela přesně, Glock je zbraň do služby, do války, pistole CZ "jenom" na střelnici. :D

Uživatelský avatar
HasanZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22.09.2015 18:10

26.12.2015 15:04

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Co jsem zatím tak pročítal, tak u glocka (když pominu hodně kritizovanou 4gen.) jsou to závady dílu, které se dají vyměnit. U CZUB jde kompletně o jejích pověst a hlavně nedodržení toleranci při výrobě, kde se jejich součtem některé díly viklají atd... Co bylo hlavním důvodem jít do ZP je celková situace ve světě (tady ten glock), ale zase když už ho budu mít, lákají mě i soutěže (tady bude lepší ta CZ75). Na rozhodnutí mám ještě čas, ale doufám, že padne, až si zbraně osahám.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

26.12.2015 19:59

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Toto vlákno neslouží k výběru zbraně, ani k porovnávání s Glockem nebo K100, ani ke spílání CZUB na její produkci. :!:

zbran-pro-zacatecnika-co-doporuci-experti-zkusenosti-t526-1140.html

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

26.12.2015 22:21

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Něco z vyroby CZUB. Zde bych se osobne zameril na cas ve videu 2:30 min. aby si každý udelal obrazek jak se v Brode nastreluji kvery....

https://www.youtube.com/watch?v=5MXUToNXb4M

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.12.2015 16:42

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Pokud nezměnili umělé osvětlení na střelnici pro nastřelování krátkých zbraní, tak se před nastřelovači opravdu skláním, v takových podmínkách nastřelovat velké pošty zbraní, to jim musí doslova „vyždímat“ oči (názor více střelců, co si tamní podmínky osobně vyzkoušeli). :D

Hlavně, že prý zrušili střelnici pro zkoušky funkce. No jistě, čím méně se z nových zbraní před jejich vyexpedováním střílí, tím nižší jsou náklady, náboje jsou totiž drahé…. Případné neodhalené vady, ty nechť si již vyřeší zákazník…

Bohužel, tento trend je do značné míry celosvětový.

Jen pro upřesnění, CZ 75 SP-01 Shadow, je v podstatě hmotnostně a rozměrově předimenzovaná CZ 75, zbavená většiny moderních bezpečnostních prvků, s odlehčenou spouští, určená pro sportovní střelbu, tedy jednoúčelový nástroj stavěný s využitím pravidel sportovní střelby. :!:

Ačkoli se to některým možná nezdá, využívá mj. i cenných a pro CZUB i velmi trpkých zkušeností s mnohaletým dovývojem "policejního compactu", kdy byly do značné míry vychytávány dlouhodobě se táhnoucí problémy modelové řady 75/85 a nakonec, díky tlaku policie, výrazně posunuty spolehlivostní parametry (životnost a funkční spolehlivost).

Díky konstrukčnímu řešení, tedy zejména hmotnosti, rozměrům, ale např. i nedostatečnému jištění pro případ hrubého zacházení (zejména pády zbraně s nábojem v nábojové komoře) nesplňuje Shadow obvyklé požadavky kladené na moderní služební a obranné zbraně. :!:

Charakteristika spouště, myslím SA, protože nedoladěná DA se základní bicí pružinou není opravdu nic moc (zde hodně záleží na konkrétním kusu), je pro obranné a bojové situace naopak nevhodná. :!:

Rovněž technologie výroby je zcela nevhodná pro hromadnou masovou výrobu (třískové obrábění, dopasovávání dílů) a tomu také odpovídají limitované počty celkově produkovaných zbraní. :)

Jako nejlepší variantu považuji Orange, protože je externím dodavatelem pěkně spasován, což o každé jiné SP-01 říci opravdu nejde. Celkové zpracování však úrovně renomovaných výrobců a jejich hromadné sériové produkce zjevně nedosahuje. :shock:

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

27.12.2015 17:31

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Ano, mockrat dekujeme znalci DPMS za jeho plodny příspěvek, jehož obsah jsme si jiz tisickrat precetli v jinem vlaknu tohoto fora. Mne osobne by pouze velice zajímala informace, jaky to externi dodavatel dopasovava pistole Shadow Orange..... :shock: Celou dobu jsem teda zil v omylu, neboť jsem si myslel, ze si zbrojovka vse dela sama.....

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.12.2015 19:44

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Kdo si mohl vyzkoušet práci nastřelovače krátkých zbraní v CZUB, tak nemůže pochopit tamní osvětlení, alespoň to, co tam před pár lety bylo, protože v takových podmínkách opakovaně nastřelovat je slušně řečeno řehole. A proto se i příliš nedivím některým evidentně špatně nastřeleným kusům zbraní. Toť můj komentář ke zmíněné problematice nastřelování, i občasným stížnostem ke kvalitě nastřelení pistolí značky CZ. :)

Více se ptej a možná se i více dozvíš, dle mých informací se na sesazení i tohoto prestižního modelu značky podílí „externisté“. Mj. velká část produkce zbraní CZ již není soubor komponentů výhradně z CZUB, u sportovních speciálů je přidanou hodnotou i „handmade“ externistů. :)

Pokud někdo srovnává dva produkty zcela jiné kategorie, některé jejich uzly a navíc ze zcela nevhodného úhlu pohledu, tak je slušné ho na markantní rozdíl určení řešených produktů, a z toho vyplývající konstrukce, upozornit. :)

Problém každého fóra spočívá v tom, že zde diskutuje velmi široké spektrum lidí, od těch, co se problematice věnují celá desetiletí (někteří i profesionálně), a samozřejmě i ti, co stěží tuší, jak zbraně fungují. S tím moc velebo4 opravdu nenaděláš. :D

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

27.12.2015 20:45

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Takze ti musim vrele podekovat za tvuj obsahly informacni kanal, ale bohuzel k tomu na co jsem se te ptal jsi mi nesdelil zhola nic. Pouze neco ve stylu "dle tvych informaci". To je neco jako " jedna baba povidala". Mozna bych te poprosil na priste, pokud nejsi schopen presne uvest konkretni informace, aby jsis sve domnenky a fantazie nechal priste pro sebe. Tady jsme na serioznim a odbornem foru a pracujeme pouze s prokazatelnymi a podlozenymi informacemi.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.12.2015 21:36

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

veleba4 píše:........ neboť jsem si myslel, ze si zbrojovka vse dela sama.....

veleba4 píše:...... pracujeme pouze s prokazatelnymi a podlozenymi informacemi.


V tvém případě si seriózní a odbornou diskusi opravdu, ale opravdu neumím představit. :mrgreen: Buď nemáš potřebné odborné kapacity, nebo ti něco brání, patrně nekritický pohled na konkrétní značku, v racionálním uvažování. V každém případě diskuse s tebou je jen ztráta času. :!:

Pokud chceš někoho kritizovat, tak předlož věcnou a odborně podloženou argumentaci. Já to většinou dělám, mj. v posledních příspěvcích (např. ČZ 70/50, CZ pro Policii a Armádu ČR) doplňuji i dobové dokumenty….

Informace o spasování u „externistů“ nebyla jádrem příspěvku. Kontaktuj své kamarády v CZUB a třeba se něco „nového“ dozvíš. Právě kvůli tobě jsem nebyl konkrétní, aby ses musel alespoň trochu snažit… :mrgreen:

Když neumíš svítit, tak alespoň nestiň!

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

27.12.2015 21:47

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

I ja bych se rad dozvedel, kdo pro CZUB dopasovava, nebo jinak se podili na pistolich CZ 75 SP-01 Shadow Orange. Takze pokud to neni jen kec, tak prosim o nejaky odkaz, ktery by to dokazoval.
Dekuji

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

27.12.2015 22:12

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Mam takove tuseni, ze se to asi nedozvime. Ponevadz si zbrojovka sve pistole odladuje sama..Pouze pokud by chtel DPMS uvest, ze napriklad pruzinka spouste pochazi od externiho dodavatele a tim se vyznamnou merou podili na celkovem produktu a kvalite CZ 75 Orange Shadow.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.12.2015 22:30

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

pro spikelet

Tuto informaci nemám samozřejmě z internetu :D , ale od do věci zasvěcených CZUBáků. Jejich jména samozřejmě zveřejňovat nebudu, protože nechci někomu přidělávat problémy.

Pochybuji, že bude někde snadno dostupná na internetu. To bych dal odkaz.

Kdo ji tedy chce ověřit z jiného zdroje, musí patrně opět kontaktovat někoho kompetentního v CZUB. :D

Já budu jen rád, když to někdo zodpovědně udělá. :)

Popravdě, nechápu, co na ní vytočilo některé obdivovatele CZUB k nepříčetnosti, protože se nejedná o nic mimořádného. :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník