Glock17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 02.02.2008 18:26
Bydliště: Vlčnov

17.11.2011 21:50

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Ještě Jsem zapomněl jednu věc. Zbraň jde velmi těžko natáhnout v holých rukách. Kdo má naučeno třeba z IPSC natahovat za předek závěru - je naprosto bez šance. Pokud máte rukavice nebo natahuje ženská, tak platí stejná věc jako při natahování na předu závěru. Abych to pořád jen neshazoval tak je tu i pár kladů.Chování při střelbě při správném úchopu je dobré.Přesnost je vážně výborná - pokud střílíte mířenou střelbu. Dynamickou střelbu, která je k vojenským a policejním úkolům na prvním místě, bych hodnotil opačně. A to jen kvůli oné spoušti. Střelit přesně první výstřel s tak tvrdou spouští prostě nejde. Myslím, že kdo si vystřelil z těchto vojenských kusů mi musí dát za pravdu. Je to můj názor a nepíšu to tady abych fantoma shazoval nebo se s někým hádal.

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

17.11.2011 21:52

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Glock17: je to klasicka CZ75 tzn. normalně vymontuješ zachyt zasobniku a otocis ho. Je tam jeden šroubek a V pružina. Na jejich strankach je rozkres.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

20.11.2011 3:16

Re: CZ 75 ,,Phantom"

re:Glock17

Až z ní bude vystřeleno cca. 3 -4 tisíce ran tak ta spoušť změkne (na mojí CZ75D P01 znatelně změkla ,pochválil mi jí i jeden instruktor od PČR) nebo to rozebrat a přeleštit. To natahování by šlo vyřešit jinou vratnou pružinou, nebo neustálým sušením než si na to zvykneš. Mě třeba nesedí zase G17 (úchop, krátká lehká SAO spoušť, obava z nošení s nábojem v komoře, a prostě není to česká zbraň). Případy kdy maník s Géčkem s nábojem v komoře při rychlým tasení se postřelí do stehna nejsou neznámý (stejně jako nehody s pistolemi jiných výrobců) . Ale nechci rozpoutat polemiku G vs. CZ. Prostě je to o zvyku. Doma máš určitě Géčko tak ho preferuješ. Tu spoušť to chce pořádně ochodit, to pujde 8) .
Naposledy upravil kraken dne 21.11.2011 22:17, celkově upraveno 2

Glock17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 02.02.2008 18:26
Bydliště: Vlčnov

20.11.2011 14:00

Re: CZ 75 ,,Phantom"

No tak myslím, že leštěním spouště nijak zázračné úpravy nedosáhnu. Spoušť to sice změní, ale nic extra to nebude. Co se týče výměny vratné pružiny tak myslím, že dát lehčí vratnou pružinu by vedlo k hodně problémům ve funkčnosti zbraně. Jako sušením se na to sice zvyknout dá, ale jak jsem už psal - zkus to natáhnout v rukavicích se zmrzlými prsty... mno a že si někdo prostřelí stehno? Tak to jsou lidi co nezvládají základní manipulaci a neví kdy má jít prst na spoušť a to i při dynamické střelbě anebo dělaj kraviny. Navíc jak jsem už psal. Nesrovnávám s glockem. Rukama mi prošlo hodně zbraní. A schválně jsem psal srovnání s grand powerem. Jinak nechtěl jsem se dostat k výměně názorů o zbrani, ale chtěl jsem znát jen postup k výměně strany toho vypouštěče...

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

21.11.2011 8:26

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Glock17> Jak jsem tak pochopil, tak jsi patrně voják a Phantoma jste nafásli na útvar. Mám na tebe dotaz, Jaké armádní pozdro se k Phantomu používá ? Nemohl bys ho vyfotit a hodit sem ? Má Phantom na sobě vyraženou nějakou armádní přejímací značku (jako dříve meče) ? Má Phantom tvrdší plochou vratnou pružinu, nebo splétanou ?

Díky

Glock17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 02.02.2008 18:26
Bydliště: Vlčnov

22.11.2011 15:02

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Takže jsem dneska bádal a prohlížel a nikde jsem žádný znak nenašel. Takže je nejspíš bez značení pokud nejsem slepý. Vratná pružina je plochá. No a pouzdra máme nafasované taky od zbrojovky - plastové s pojistkou na ukazováček. Obrázek je stáhnutý přímo ze stránek czub. Sice v něm je dutyna, ale je to to samé. Navíc máme nafasované m3 svítilny na kterou je pouzdro zvlášť pouze na svítilnu - taky od zbrojovky.

CZ 75 Phantom!!! Promazáno MArkony
Přílohy
5125-0348-holster-with-magazine-pouch-CZ_75_DUTY.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

23.11.2011 7:33

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Díky. Tak to je zajmavé, že se již vojenský materiál neznačí přejímkou ! Takže pouze civilní zkušebna a hotovo. A ty pouzdra armáda teda zavedla pouze stehení ? Když srovnáš chod spouště Phantomu a CZ82, jaký je to rozdíl ? Mě osobně na ČZ82 spoušť vyhovovala (na to že je neladěná) O phantomu silně uvažuju, v ruce jsem ho měl a působyl na mě jako velice kvalitně zpracovaná zbraň (jsem strojař, tak že to myslim posoudit dokážu) :wink:

Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

23.11.2011 9:27

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Tak se taky podělím:

Mám Phantoma právě dva roky. Koupil jsem ho proto, že nemá střenky, přes které na klasické CZ75 nedosáhnu na záchyt závěru, tedy, že je užší.

Myslím, že jsme si padli do oka, jak jsem ho uviděl, teda on mně.

Chod spouště mi přijde trošku delší, než bych chtěl, ale není problém.

Jeden problém nastal se zásobníky. Nevím čím to je, ale když jsem ho měl čerstvě, tak při nabití nového zásobníku nevyskočil čudlík vypouštění zásobníku. Několikrát se mi to stalo/stávalo a bylo to celkem nepříjemný, když při natažení závěru vypadl plný zásobník do sněhu. Mám pocit, že se to už oběhalo a funguje dobře. Koupil jsem i 16 rané zásobníky a s těma běhá v pohodě a i je používám. S těma 18 ranejma mi ta zbraň přijde ošklivější. :-)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

23.11.2011 12:30

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Ty člověče, nezkoušel jsi vymontovat záchyt zásobníku a přeměřit trn, který zapadá do příslušného okenka v těle zásobníku ? Ještě by stálo za to schválně přeměřit okenko na 18raném a 16raném, jestli se náhodou nelišej. Jinak jeden z důvodů proč bych chtěl Phantoma taky je právě moje menší ruka a jeho užší pošší rukověť.

Glock17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 02.02.2008 18:26
Bydliště: Vlčnov

23.11.2011 18:35

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Takže osobně bych řekl, že cz 82 má o hodně příjemnější chod spouště než fantom.Nedávno jsme v práci dostali taky pár uplně nových kousků ze skladu a všechno fungovalo dobře. Jinak bych mě ještě jednu takovou připomínku. Měl jsem možnost jen osahat cz 75 P - 08 Duty a řekly bych, že když už chce někdo plastovou velkou čezetu, tak ať si raději počká na tu velkou dutynu.

RobertUH
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 11.04.2011 18:43
Bydliště: Uherský Brod

23.11.2011 21:42

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Parabellum píše:Díky. Tak to je zajmavé, že se již vojenský materiál neznačí přejímkou ! Takže pouze civilní zkušebna a hotovo. A ty pouzdra armáda teda zavedla pouze stehení ? Když srovnáš chod spouště Phantomu a CZ82, jaký je to rozdíl ? Mě osobně na ČZ82 spoušť vyhovovala (na to že je neladěná) O phantomu silně uvažuju, v ruce jsem ho měl a působyl na mě jako velice kvalitně zpracovaná zbraň (jsem strojař, tak že to myslim posoudit dokážu) :wink:

Ta značka tam samozřejmě je a to písmeno T v kruhu.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

24.11.2011 7:43

Re: CZ 75 ,,Phantom"

To T v kruhu jsem již viděl myslim na vz.82, co to znamená ? T jako tormentace ? A to je pouze na armádních zbraních ?

Tramp
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12.01.2012 10:33

12.01.2012 11:46

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Vlastním CZ 75-SP01 Phantom cca 2 měsíce.Musím říci,že zbraň je to lehká oproti celokovovým monstrům.Mírně těžká na "čumák",což se mi jevilo při rychlé střelbě na cíl výhodou.Na 25 metrů po pár desítkách ran (asi 200)-soustřel cca 4 cm.Spoušť pravda trošku tvrdší,ale myslím si,že se poddá.Nastříleno zatím 700 ran a na spoušti je to poznat.Střelivo jsem vyzkoušel různé.Jako nejhorší bych asi hodnotil Vlašim.S CTI to běhalo velmi slušně a zrovna tak kupodivu i s ruskými (mnohdy haněnými) Barnauly.

hellvit
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.03.2012 17:54

18.03.2012 19:15

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Začátkem roku jsem se rozhodl, že si udělám radost koupím si pistoli. Glock jsem zavrhl, protože mi do ruky prostě nesedí. Z práce jsem zvyklý na CZ 75 D compakt, který mi maximálně vyhovuje (úchop, přesnost). Chtěl jsem ale Full Size. Rozhodování tedy mezi Tacticalem a Fantomem. Rozhodla hmotnost. I na občasné nošení je 1,2 Kg + náboje docela dost. Mám tedy Fantoma. První dojmy: odpor spouště je standartní služební, velmi dobbře zvladatelný, chod je o něco delší než bych chtěl. Trochu mi vadí velký rádius spouště. Tlačí do ukazováku. Přesnost vinikající. Po zjištění záměrného bodu jsem se na 25m trefoval převážně do devítkového kruhu. Úchop je o něco horší než u standartní 75ky (je to plast). Pažbička je o něco užší ale příjemná. Co se týká natahování závěru, souhlasím s výše řečeným. Úchop závěru je trochu ostrý. Pro chlapa žádný problém, ale ženě bych Phantoma nekoupil. Se zásobníky problém nemám, ale přesto jsem si pořídil jeden na 15 nábojů, kvůli nošení. Pažbička je potom stejně dlouhá jako u compactu. Závažnější nedostatky zatím neznám. Závadu jsem neměl.
Úpravy: Z důvodu mé větší dlaně jsem koupil gumový návlek "Hogue". S úchopem jem teď maximálně spokojen. Co se týká spouště, v prodejně CZ UB v Praze jsem koupil nerezovou kombatovou, která má menší rádius. Výměna mi trvala zhruba 10 min. Příjemně se ovládá a kupodivu se zkrátil i její chod. Tak, že jsem spokojen.
Neví náhodou někdo jak demontovat ořech z rámu. Návod mám akorát na compacta.

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

18.03.2012 19:42

Re: CZ 75 ,,Phantom"

hellvit: fakt to má stejně dlouhou rukojeť jako compakt kolego? I ženská ten závěr natáhne, stačí správná technika, kolegyně na ZOPce sotva 60 kg s tím měla problém a když jsem jí poradil jak to správně natáhnout tak to používá do teď.

hellvit
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.03.2012 17:54

20.03.2012 20:33

Re: CZ 75 ,,Phantom"

lukasv:Délky rukojetí jsem porovnával se zasunutým zásobníkem. Ovšem do Fantoma jsem použil ten na 15 nábojů s rovným dnem. Compakt má ještě gumovou bodku zkosenou, tak že jsem porovnával v nejdelším místě. Nicméně totožné délky určitě nejsou. Milimetry však neřeším. S natahováním záveru máš samozřejmě pravdu, v tomto případě je technika víc než velikost :wink: Dokonce jsem při zkoušení různých způsobů přišel na chuť natahování při úchopu zhora a tlačením závěru proti střílející ruce. Výborně se k tomu hodí zúžení závěru v zadní části. A pokud náhodou prsty sklouznou z vybrání, vždy závěr zachytí o hledí.

Glock17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 02.02.2008 18:26
Bydliště: Vlčnov

08.04.2012 12:46

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Ahoj,

Měl bych takový dotaz. Nevíte někdo jestli by pasoval záchyt závěru z Dutyny do Fantomase?

kopeos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 06.03.2011 20:17

17.02.2013 14:25

Re: CZ 75 ,,Phantom"

Zdravím, není to někdo z Ostravy kdo ho má a nechal by mě dát pár ran? Měl jsem ho v ruce, vybírám svou první a proti glocku mi sedl do ruky líp. Ale bez vyzkoušení nechci do ničeho jít, přece jen je to fůra peněz.

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

11.03.2013 18:36

Re: CZ 75 ,,Phantom"

G17: leda tak z velké Dutyny (na youtube je video, kde Hobdell použil závěr Duty a rám Shadowa), nádherná kombinace. Dát závěr Duty na P01 rám s omega spoušťákem by byla úžasná kombinace :). Nebo ať konečně upraví rukojeť a zase si tu bouchačku koupím. :D

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků