Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

15.10.2005 11:00

Mám několik zbraní CZ a od modelu 75 je dvojí zadrhnutí spouště u novýho qéru téměř pravidlem.Všechno sem to řešil leštěním ploch.Mají to i policejní modely

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.12.2005 0:08

ČZ75

Kall píše:Mám několik zbraní CZ a od modelu 75 je dvojí zadrhnutí spouště u novýho qéru téměř pravidlem.Všechno sem to řešil leštěním ploch.Mají to i policejní modely



jo jo ani po 1000 neprestala zadrhavat, bylo to v okamziku kdy tahlo spouste zveda blokovani zapalniku, dira ve ktery blokujici kolik jezdi mela spiralu od vrtaku a kolik mel ostry hrany, podotykam MĚL tudiž 10minut prace a chodi to super (teda na to co lze od Čízy očekávat)

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

22.12.2005 12:35

Ja ted budu asi prodavat CZ 75, spoust vymenena za sportovni a ladena (FAO), vymena hlavne v CZUB (pri tom predelali povrchovku), od ty doby nastrileno asi 2500, protoze puvodni nevytahovala neb se nafukovaly hilzny v komore (mam podezreni, ze puvodni majitel "ladil" a "prelestil" komoru) strili bez problemu. Obcas prerazi zachyt zaveru jako vsechny cizy. Budou k tomu 4 zasobniky na 15, jeden na 30, kozene vnitrni pouzdro Hess, ta stara hlaven (psana k pistoli), krabice, nastrelne listy od obou hlavni, cena 11000.

Kupuju tu Strakonickou ST9, jednak jsem zvedavej, za druhy Strakonice jsou ta puvodni CZ, no a ta strakonicka ST9 ma kovanou hlaven a je myslim lip zpracovana - teda ta, co jsem videl. Zkousel jsem si na strelnici jejich jiny vyrobek, CZ TT, a docela dobry (ta pistole, do Cestlic uz nejdu jen kdybych vylozene musel... no proste nerad rikam nikdy, ale v teto souvislosti muzu rekneme tez rici, ze povazuju rovnez za velmi nepravdepodobne, ze bych kdy zprznil ovci).

Bohuzel ta ST9 neni kompatibilni s CZ 75 i kdyz vypada skoro stejne, tak si nemuzu nechat zasobniky :-((

Tady na ty adrese jsou ty Strakonicke pistole:

http://www.czstrakocnice.cz

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

22.12.2005 12:37

Ups, tedaspravne je ten link http://www.czstrakonice.cz/?lng=cs - preklep jsem se :-))

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

22.12.2005 12:41

....a jeste jsem zapomnel, ze k ty CZ 75, co budu prodavat, bude taky hogue monogrip, i kdyz ted tam mam normalni strenky, s temi se mi to drzi lip.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

22.12.2005 15:30

Navon du Sandau píše:Obcas prerazi zachyt zaveru jako vsechny cizy.


Behem tech 2500 se ti to nekdy stalo? Prodavam jednu co ma streleno take tolik a nestalo se mi to, ani na nem neni videt vyraznejsi nebo nesymetricke opotrebeni ...


Reklama

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

22.12.2005 17:20

Ne, to se stava typicky tak po 4000 - 5000 ranach.

Uživatelský avatar
jirkakotula
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 01.01.2007 14:35

17.02.2007 18:33

Nákup CZ75 Stainless proběhl OK.Už jsem ji nakrmil asi padesáti lugříkami a výsledek velice uspokojivý.Na to,že se na mě sypali bubáci na ty vůle a další závady tak je to asi dobrý.Samozřejmě při tak málo ranách se dá těžko něco hodnotit.Musím ji nejprve přhlásit a potom ji dám zabrat.Ještě je zajímavý že má pojistku i z pravé strany jak u CZ85.Nevíte někdo proč tomu tak je.Jestli to je teď normál,nebo něco na vývoz.Jestli se mě to povede tak sem hodím obrázek.

Uživatelský avatar
jirkakotula
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 01.01.2007 14:35

17.02.2007 18:36

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
LEON
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 08.11.2006 10:16
Bydliště: Plzeň

17.02.2007 23:38

vypada moc pekne

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

19.02.2007 21:01

Jirka Kotula: To je strašnej soudek - chyba při focení, nebo je ta zbraň fakt takhle zohýbaná? Nedivil bych se ničemu :twisted:

Uživatelský avatar
jirkakotula
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 01.01.2007 14:35

19.02.2007 22:16

necituj příspěvky přímo nad sebou

Koukám že fakt je,ale střílí fakt přesně(nebýt těch mých třesoucích se rukou) :shock:

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

22.02.2007 15:00

premek píše:
Navon du Sandau píše:Obcas prerazi zachyt zaveru jako vsechny cizy.


Behem tech 2500 se ti to nekdy stalo? Prodavam jednu co ma streleno take tolik a nestalo se mi to, ani na nem neni videt vyraznejsi nebo nesymetricke opotrebeni ...


Že to dělají všechny čízy je nepřesné tvrzení. Dělají to jen ty, kde je odfláknutá ledvina v kulise. Po pár desítkách ran stačí zkontrolovat čep, a pokud se na něm podezřele otluče povrchovka nebo dokonce udělá otisk, stačí jehlovým pilníkem pošimrat horní plochu ledviny a zaoblit její horní vnitřní plochu aby tam nebyl schod.
Proto se mi tak moc líbí řešení FN DBA/BDM, kde rozborný kolík slouží "jen" jako zadní opora vodítka vratné pružiny a přední doraz hlavně, a rázy od kulisy chytá extra kůl (tomu špalku se totiž nedá říkat kolík) v rámu.

Haness
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 256
Registrován: 29.09.2008 17:18
Bydliště: Brno

13.12.2009 10:42

Re: ČZ 75 na co dát pozor při koupi

Zdravím,

probrali jste tady vtipy o kopiích čezet, kolik kdo vystílíte a taky co jste si tam kdo upravoval nebo co se vám stalo s vašima zbraněma...

Našel by se tu někdo, kdo by opravdu poradil na co si dát pozor při koupi nové CZ-75 (u mě jde konkrétně o Shadow) z prodejny, v mém případě podnikové? V threadu o Shadow se hodně zmiňujete o vůlích různých částí. HOdně by mi pomohlo kdyby to tu někdo popsal a já tak neprohloupil.

Rady typu "s CZ prohloupíš určitě" mi moc nepomohou :wink:

Díky

Hannes

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.12.2009 12:49

Re: ČZ 75 na co dát pozor při koupi

Vidím že jsi z Brna. Pokud nemáš se zbraněmi a jejich konstrukcí moc zkušeností, tak Ti doporučím jediné. Zajdi do prodejny Alfa-Proj a domluv se s p. Pekaříkem, aby Ti Shadowa sehnal a vybral. Je to férovej chlap kterej zbraním rozumí a bude se snažit vybrat kus, kterej není na první pohled odfláknutej.

Uživatelský avatar
squedo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 10.01.2009 16:18
Bydliště: Olomouc

13.12.2009 15:39

Re: ČZ 75 na co dát pozor při koupi

Úplně to stejný jsem řešil taky. Chtěl jsem Shadowa a byly možnosti nechat si od někoho vybrat "výběrový" kus , dát ho rovnou k puškaři na poladění......
Nakonec to dopadlo tak, že jsem si ho ve FAO objednal, za dva dny pro něj šel. Podotýkám, že nešlo o žádnej výběr. Prostě mi ho vzali z CZUB, já ho nechtěl ani ve FAO očistit od oleje a šup s ním domů.
Teď ho mám přes půl roku, nastříleno něco přes 1000 SB Nontox. Nějaké vůle? V závěru je minimální...ale to měla každá pistol, kterou jsem měl v ruce....Povrchovka? Bez chyb. Zpracování? Myslím, že by nemusely být vidět tolik stopy po obrábění. Přesnost? Těžko hodnotit....limitujícím prvkem Shadowa jsem já. A závady? Žádné ....
Čili....s "nevýběrovým" Shadow jsem maximálně spokojenej....

Haness
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 256
Registrován: 29.09.2008 17:18
Bydliště: Brno

13.12.2009 18:47

Re: ČZ 75 na co dát pozor při koupi

Díky za rady.

Alfonss: Zase takový neznalec co se týká konstrukce zbraní nejsem. MOhl by jsi mi popsat některé věci kterých se konstrukci čezet při koupi dívat. Jen abych věděl ikdyž jsi mi s p. Pekaříkem vnuknul dobrý nápad :wink: díky

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.12.2009 20:02

Re: ČZ 75 na co dát pozor při koupi

Při koupi můžeš zkontrolovat vůle, mrknout na uzamykání, chod spoušťáku, zda jde rozebrat bez použití kladiva.... Vady v materiálu stejně nepoznáš, stejně tak (alespoň než z toho dáš pár set ran) nepoznáš, zda zbraň bude náchylná na praskání záchytu...

Pekařík se opravdu snaží vybírat kousky, u kterých je předpoklad, že se mu nevrátí na reklamaci...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

15.12.2009 17:56

Re: ČZ 75 na co dát pozor při koupi

Ja kupoval pred 2.5 rokama CZ75 SP-01 Shadow pres pana Lenikuse z UB.
Ac s tim strilim uz par let, sam bych se neopovazil nekomu rict "ano, tohle bude fajn" nebo "ne, tohle bude sra*ka".
Nicmene par zakladu by tu bylo:

a) spoustak - no, on se tezko hodnoti na nove pistoli, kdyz se za 1000-2000 ran kompletne ohladi, kazdopadne kazde vyrazne drhnuti je samozrejme vada. I nova bouchacka musi jit relativne hladce, i kdyz uplne krasnek hladkej chod nebude mit zadna nova zbran

b) kohout - Shadowu se to prakticky netyka, ale co kdyby - musi jit symetricky dozadu a dopredu - proste rovne, zadny vyoseni apod...

c) vule - to je subjektivni, chce to vzit vic bouchacek vedle sebe a zkouset a pak kouknout na ty lepsi dovnitr, jestli ta mala vule neni dana tim, ze je nekde nejaka nerovnost, ktera jaksi bodove vuli snizuje, bez nic by byla vule naopak extremni (na druhou stranu bacha na supertesny bouchacky - spouste z nich docela trva, nez se ochodej do spolehlivosti, preci jen ten material pracuje)

d) celkovy chod - potahni si na prazdno zavera spoustej - vsechno by melo chodit tak jako pevne, ale hladce (predevsim uzamceni hlavne pri dorazeni zaveru)

e) pohled - proste na to kouknes a musis videt, jestli je tam neco blbe nebo ne na prvni pohled (pocitej, ze nejspis beztak neuvidis nic) :-)

A pak je to o strileni a to jediny ti da za pravdu, jestlis vybral dobre :-)

Ja mam nastrileno odhadem Shadowem 7.000 ? Nevim, vychazi mi to zhruba tak. Kdyz sectu rany ze zavodu plus to, co chodim potrenovat (coz je snadny - 2x do roka 300 ran, na vic neni cas), tak to tak zhruba vychazi. A nemel jsem jedinej problem zpusobeny zbrani. Zpocatku jsem si prizvedaval pojistku, nez jsem zacal davat palec nahoru, ted ty ruce skladam tak vysoko, ze si zvedam zachyt zaveru (na CZ EEO 2009 jsem si napocital asi 28 zavad timto zpusobenych).

Muzu potvrdit reference na pana Pekarika, sam jsem od nej nic nebral, ale vsichni znami co ano, byly spokojeni s pristupem. Ja s nim mluvil parkrat po telefonu a nikdy nemel problem slusne a fundovane odpovedet i na sebevetsi blbost, ktera me napadala ve streleckych zacatcich.

Jinak nevim, jestli uz ji prodal, ale clovek jmenem Adis mel slusne udelanyho Shadowa na prodej (pojistky uzke ala Tyc, ladena spoust u Ludka Holuba v Plzni na Leiku, zbran komlpetne dopasovana Rezkem v CZUB). Ty bych veril. Strilena byla podobne jak ta moje.

Haness
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 256
Registrován: 29.09.2008 17:18
Bydliště: Brno

15.12.2009 18:52

Re: ČZ 75 na co dát pozor při koupi

cmk: díky moc za pořádnou odpověď :wink: 8)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník