Uživatelský avatar
komisar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 411
Registrován: 09.09.2009 13:11
Bydliště: Svitavy

20.12.2009 21:38

Re: CZ 700 M1 SNIPER

jaka je sestava prebijeneho streliva?..jestli to muzes prozradit

OSKAR
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 309
Registrován: 21.10.2009 8:35

20.12.2009 22:14

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Zdravím,proč pořád píšete o pětiranných položkách?
Dej 10 ran pak ještě 10 a uvidíš?!!
Tam se začne projevovat kvalita železa!!

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

21.12.2009 17:56

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Harry píše:Zmínili jste mojí zbraň, tak dodám detaily:


S přebíjeným střelivem od Shivy jsem schopen dosáhnout přesnosti:

- v ideálních podmínkách (5 ran vsedě u stolu, z dvojnožky a ruku vzadu) 1/4MOA.
- v běžných podmínkách (5 ran vleže, dvojnožka a ruka vzadu) 1/3MOA.

S tovární Lapua municí je to 1/3MOA v ideálním stavu, běžně 1/2MOA...

Co je ovšem potřeba zmínit je to, že takové přesnosti sice lze dosáhnout, ale člověk se při tom neuvěřitelně nadře a musí tomu dát úplně všechno, zatímco s jinou zbraní bych to nastřílel relativně snadno a lehce... I po všech úpravách je pořád nejhorší a nejslabší článek spoušťák, se kterým už si dál nevím rady...


- sorry, byť jsem oproti mnoha zde přítomným takřka laik, tak tomu (tučně zvýrazněnému) jsem se opravdu zasmál :o) Která že jiná zbraň uvedenou přesností střílí "snadno a lehce"? (fakt to prosím neber zle, mně to tak pěkně určitě nestřílí. A uznávám, že tam máš slovo "relativně")

Jinak k tomu spoušťáku - dá se to nějak (i třeba subjektivně) popsat, jak se chová, a proč ho tedy považuješ za špatný?

A ještě jednu věc se zeptám: ta popisovaná přesnost, to je myšleno jak? Jasně, že z 5 ran, to tam i píšeš (a předpokládám středy zásahů), ale třeba v kolika položkách (jaká je četnost těchto položek?). Jako třeba "všechny 5 rané položky jsou 1/3 MOA", nebo "dvě 5 rané položky z celkem šesti jsou 1/3 MOA a ostatní 1/2 MOA" atd. Víš, co myslím, že? Mně se totiž z mé flinty (taky CZ, ale jiná) taky vcelku pravidelně povede pěkná položka (třeba 1/3 MOA), ale zase to není úplně každá, a celkově se pořád motám okolo 1/2 MOA (i když snad už spíš méně, i když to dalo dost práce). Ačkoli je fakt, že pak už těžko říci, zda je to flintou, či rukama... (No nic, jen taková úvaha, tohle už je spíše statistická záležitost)

Uživatelský avatar
Lex_Luthor
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 426
Registrován: 18.12.2006 21:26
Bydliště: Praha

29.03.2010 19:55

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Jiny thread jsem nenasel, tak se zeptam tady.

V aktualnim cisle "Zbrane a Naboje" jsem nasel v clanku predstavujicim CZ 805 - strana 4 - i jednu dalsi fotku. Je tam foto stolu kde se "vali" spousta prislusenstvi k CZ 805 (zasobniky, sumky, bodak atd.), vedle je CZ 75 Phantom, novy Skorpion Evo, par baterek a i dokonce tlumic. No a mezi tim vsim truni kulovnice (opakovaci), kterou jsem dosud nikde jinde nevidel a ma na boku napsano (je to velmi spatne citelne) - CZ 755 S3M1 .

Nema o teto kulovnici nekdo nejake blizsi informace? V clanku o ni neni jedine pismeno. Ze by se jim tam vloudila spatna fotka (dostala se ven drive, nez oficialni informace z CZUB)?

Harry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 17.10.2007 16:50

22.04.2010 11:16

Re: CZ 700 M1 SNIPER

RMP: ano, úmyslně jsem napsal "relativně" snadno a lehce. Myslím to tak, že s touto zbraní dát 30 ran bez chyby je prakticky nadlidský výkon a je mi pak jako kdybych složil vagón uhlí. S jinou zbraní to není taková křeč a vysilující...

Spoušť drhne, má vůli do stran a je skrznaskrz nečitelná. Vždycky si připadám, jako bych tahal za klacík a čekal kdy se zlomí. Jenže každý klacek se zlomí jinak... U téhle spouště je to podobně. Nějaká jistota při spouštění je pro ní naprosto neznámý pojem. Mně osobně to přijde, že to už není "vada" zbraní CZ, ale "vlastnost"...

Soustřely: ano, jsem dospělý civilizovaný běloch a tak uvádím středy zásahů. Co se četnosti těchto seskupení týče, je to tak, jak jsem napsal. V ideálních podmínkách (žádný časový stres, klid a pohoda a maximální soustředění) nastřílím jak jsem psal, v běžných (prostě běžné podmínky) také jak jsem psal. Může se samozřejmě stát, že mi sem tam jedna uletí, což je ale chybou mojí, ne zbraně. Chyby dělám především při spouštění (viz tahání za klacík) a také v držení zbraně, únava očí... Kolikrát to zopakuji za sebou, to opravdu nevím, jedinkrát kdy jsem dával více pětiraných položek za sebou do terče bylo, když jsme testovali různé laborace munice.

Desetirané položky: deset ran na jeden záměrný bod je dle mého plýtvání munice. Po pěti a více ranách už je v terči jedna velká díra a nedá se poznat, jestli to bylo 8,10, nebo 15 průstřelů. Taková položka nemá podle mého názoru vypovídací hodnotu a smysl.

Nepovažuju se za nějak vyjímečného střelce, nebo odborníka, toto jsou prostě jen moje poznatky a zkušenosti s CZ700...


Lex_Luthor: CZ755 je prototyp, jehož vývoj rozhodně není dokončen. Nebylo by proto fér ho nějak hodnotit ve stádiu, v jakém je dnes...

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

23.04.2010 12:26

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Rozumím. Co se týče spouští u CZ, tak to je sice pro výrobce ostuda, ale naštěstí se spoušť dá napravit. Když jsem měl flintu novou, tak jsem to měl podobné, jako ty. Takže celý mechanismus jsem rozebral, odstranil všechny otřepy na dosedacích plochách (ale rozhodně s citem, určitě by neměly být změněny úhly na plochách, o které se součástky při napnutí opírají !), všechny plochy vyleštil velice jemným smirkem (číslo teď z hlavy nevím, ale prakticky je to jen jen silněnší papír) a lešticí pastou (Silichrom). Všechny součástky jsem očistil a odmastil (místy byly tvrdé kusy jakési obskurní vaseliny). Stranové vůle (zejména mezi "domečkem" (teď nevím, jak to nazývá výrobce, ale je to prostě ta dutá součástka, ve které je zbytek namontován) a spouští jsem vymezil podložkami z velmi tenkého plastu (šlo by použít např. film, ale klidně postačí na potřebnou tenkost obrousit i kus víčka od jogurtu). No a na závěr jsem čistý mechanismus velmi lehce (a jen na pohyblivých místech) ošetřil olejem Break free.
Pak už se pomocí k tomu určených šroubků dalo spoušť seřídit dle potřeby, teď tam mám něco přes 0,8kg s bodovým chodem a jsem spokojen, chování spouště pochválil i každý kolega, co ji po úpravě vyzkoušel (zbraň mám samozřejmě pouze na střelnici, např. pro myslivost by tak lehká spoušť asi nebyla vhodná, to už raději použít ten napínáček)

Druhá věc je ta, že vše výše uvedené by mělo být samozřejmé u zbraně "z krabice", a ne počítat s dodatečným doděláním. Ale realita CZ je už taková.
Naposledy upravil RMP dne 23.04.2010 20:02, celkově upraveno 1


Reklama

Uživatelský avatar
komisar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 411
Registrován: 09.09.2009 13:11
Bydliště: Svitavy

23.04.2010 14:27

Re: CZ 700 M1 SNIPER

ja pouzivam napinacek,ktery mam opravdu temer na fouknuti a bez problemu.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

23.04.2010 18:06

Re: CZ 700 M1 SNIPER

ta zrnitost šmirglu je 2500.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

23.04.2010 20:02

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Kall: fakt nevím, možné to je. Šel jsem se podívat do nářadí, ale asi už ho nemám (ale není to žádná vzácnost, mají ho v každém železářství ).

komisar: napínáček možná pro lov (to ale jen teoretisuju, nejsem lovec), ale na terčovou střelbu jsem se s ním nijak nesžil. Nikdy jsem s ním nenastřílel dobře, bez ohledu na jeho lehkost (v tomto je konstrukce spouště CZ vydařená, napínáček lze nepoužívat).

Uživatelský avatar
komisar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 411
Registrován: 09.09.2009 13:11
Bydliště: Svitavy

29.04.2010 22:25

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Dnesni test laborace lapua 167 gri 2015 39gri 100metru 10ran OAL 2.870

Harry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 17.10.2007 16:50

01.05.2010 12:15

Re: CZ 700 M1 SNIPER

komisar Ano, to je zřejmě příklad toho co jsem měl na mysli - jednak ta jedna vpravo, ta zřejmě ulítla při spouštění, ne? A pak také desetiraná položka - těch mohlo být 8, 10 i 15, to se nedá poznat...

Tohle je terč když jsem testoval různé střelivo - také 10 ran, klasicky jedna stržená (spouštění). Spočítat kolik ran to bylo se z terče nedá. Jinak tohle střelivo nepoužívám, bylo to jen v rámci testování... A také jsem přestal střílet desetirané položky.

Obrázek

PS: co je zač ten terč na který jsi střílel? Je mi poněkud povědomý :D

Spoušť upravená je, leštění a podobně proběhlo. Jenže ono by to chtělo trochu jinak natvarovat styčné plochy, jinak uložit jazýček spouště atd. Takže vlastně udělat celou novou a to už je prostě moc... Strašně rád bych dvojstupňovou spoušť (s namáčknutím), ale to je u téhle zbraně bohužel utopie. Takže ji mám bodovou, se středním odporem (něco přes kilo? - neměřil jsem...) a minimálním propadem. To se mi osvědčilo nejvíc. Napínáček ani malý odpor (na fouknutí) nepoužívám, protože v jiných polohách než vleže nemám už vůbec žádnou jistotu spuštění.

Uživatelský avatar
komisar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 411
Registrován: 09.09.2009 13:11
Bydliště: Svitavy

01.05.2010 15:24

Re: CZ 700 M1 SNIPER

taky by se me libila dvojstupnova spous..problem ze tato je hodne necitelna a draha pred se neda nastavit.Proto pouzivam napinacek..Koukam ze jsi testoval 185 strely..Mel jsi stejnou zkusenost ze laborace ktera na 300m chodi solidne,byla spatna na 100m?
Mam spousty tercu v PC.Vzdy vytisknu ty ktere se mi budou prave hodit :D

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

01.05.2010 22:25

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Harry: bodová spoušť, lehce přes kilo, minimální propad -pokud nic nedrhne, pak je to OK, ne?

(nechci zde ale poučovat, není to tak dávno, co jsem v okolních debatách teprve zjišťoval, jak vůbec má správná spoušť být nastavena :o)

Jinak ty uvedené soustřely (jak Harry, tak komisar) jsou myslím pěkné a pokud jsou pravidelné, pak je skoro závidím, obzvláště s ohledem na počet ran (trvám na tom, že to určitě vypovídá víc, než jen třírané - pěkné tři rány mám na skoro každém terči, i skoro trojlístky na 300m, ale nač mi to je, samo o sobě?). Sám střílím na 100m položky jen pětiranové, ale potom to určitě chce zopakovat, jinak může jít o štastnou náhodu. Proto ty obrázky desetiraných považuji za solidní, i přes ty úlety.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

02.06.2010 13:16

Re: CZ 700 M1 SNIPER

4 Lex_Luthor> Dle me informace přímo z CZUB se jedna o novou pažbu 750ky, je komplet frezovana z duralu, nicmeně v prodeji to zatim myslim neni.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

02.06.2010 23:00

Re: CZ 700 M1 SNIPER

2 RMP
soustrely jsou kapanek OT, ale je otazka co testujes a co ti to ma povedet. Pokud testujes zbran jako takovou tak opakovane 3 rane polozky jsou dostacujici. Zvlaste kdyz strilis pres hradla. Osobne davam prednost strilet 5ti rane ale pravda je, ze ac testuji co testuji, tak vzdy neco podelam ja. Vetsinou je to 4 nebo 5. rana. a to z duvodu, ze mi tri jdou do jedne diry a ja pak udelam chybu a to bud pri 4. nebo pri 5.
takze strilet 10 ran je hovadina, ktera vypovida o tom jak je strelec schopen strilet 10ran.
Taky zalezi v jake razi to strilis. treba .338LM neni zadna slast a uz vubec ne z AI. a o .50BMG uz ani nemluvim. tam jsem se omezil pouze na 3 rany pri testovani navazky. 8 navazek mi dost stacilo. Chtel bych te videt strilet 10 ran.
Neni duvod kdyz mas vychytanou munici a strili ti do jedne diry 5 ran, ze dalsich 5 ran bude chodit jinak. Leda ze budes mit loveckou tenkou hlaven.
Pokud mas ulety na 10ti ranach, tak je to rukama a kdyz budes strilet 5x5 ran tak celkovy prumer soustrelu bude lepsi nez 2x10 ran. myslis ze to bude flintou nebo nabojema??? ne budou to tvoje chyby z unavy, z nepozornosti apd.

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

03.06.2010 12:45

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Harry píše:Lex_Luthor: CZ755 je prototyp, jehož vývoj rozhodně není dokončen. Nebylo by proto fér ho nějak hodnotit ve stádiu, v jakém je dnes...


Viděl jsem ji při testování na 100m. puška osazena Meoptou 4-16x44 - s firemním střelivem Sell&Bel byly všechny zásahy(10rané položky) do 2,5cm (malá desítka pistoláku)
Myslím že podoba už byla finální a nic se na ni menit nebude , puška mooc pěkná jediné čeho se bojim je cena :!: :!:
Pokud to CZUB napálí na cenu TRG 22 tak jich asi moc neprodá. :roll: :roll:

Jozo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 148
Registrován: 10.02.2009 20:53
Bydliště: Prešov , Slovenská Republika

03.06.2010 14:07

Re: CZ 700 M1 SNIPER

to je fajn ale ta cena bude podla mna urcite vysoka( a pritom zaver spust to iste) nechame sa vsak prekvapit samozrejme , pazba je riesena podobne ako nova ROEDALE:
Obrázek cena bude: 750 e aj s jednym zasobnikom
a cena skladacky+ Rem, howa, tikka s touto pazbou bude tak polovicna oproti novej CZ

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

03.06.2010 17:55

Re: CZ 700 M1 SNIPER

ať počítám jak počítám, tak 2,5 cm je skoro 1 moa, což není zase tak parádní přesnost, jak bych si představoval

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

03.06.2010 23:57

Re: CZ 700 M1 SNIPER

Jojo, je to 0.86MOA a do 1MOA dnes nastrili kde jaky varmint. A pokud tam zustava stejna hlaven a stejne hruzostrasna spoust, tak opravdu nevim. Dobre si pamatuji, ze puvodni tvz. sniper 700 ci jak se ten model jmenoval, stal v Opletalce 120.000kc. Meli jsme dve na test a ta spoust je furt stejna.
po potrebnych upravach a prebitym strelivem strili o 50% lepe, ale to strili i 550.

Brok
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22.01.2009 18:25

29.07.2010 14:34

Re: CZ 700 M1 SNIPER

jaká je změna u té 755 proti 750? Já slyšel, že pažba. Něco ve stylu AI.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků