Uživatelský avatar
diblack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 11.09.2011 17:26
Bydliště: Praha - Česká republika / Brezno - Slovenská republika

10.09.2015 22:05

CZ 537, .270 Win. - problém s nábojovou schránkou

Zdravím,

mám problém s mojou CZ 537. pružina, ktorá tlačí na spodný plát zásobníka (teda nábojovej schránky) má dosť značnú toleranciu a teda spodná stena zásobníka po otvorení schránky občas vypadne. Keď som to porovnal so ZKK 601 v .308 win, ktorá je konštrukčne veľmi podobná, tak v nej drží pružinový prítlačný plech podstatne pevnejšie. Neviem ako by som mal túto závadu opraviť. Má niekto skúsenosť? Stačí do výrezu vložiť kus plechu aby sa vymedzila vôľa, alebo je nutné postupovať nejak inak?

Ďakujem za rady..

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

14.09.2015 8:51

Re: CZ 537, .270 Win. - problém s nábojovou schránkou

nestacilo by jen tu pruzinu prihnout, aby byla nasunuta v drazkach poradne predepnuta?
Aby mela nahore, pripadne dole tvar oblouku jako na tomto obrazku
http://www.kvharmyeshop.eu/t/363.gif
Mozna by bylo lepsi dat foto, tveho problemu a tve pruziny, tvar, aby se dal poradne videt tvuj problem

Uživatelský avatar
diblack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 11.09.2011 17:26
Bydliště: Praha - Česká republika / Brezno - Slovenská republika

27.04.2016 11:35

Re: CZ 537, .270 Win. - problém s nábojovou schránkou

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo


Zdravím, ospravedlňujem sa, že odpovedám neskoro, ale problém som vyriešil výrobou duralového klínku, ktorý zaisťuje pružinu na mieste aj v dne nábojvej schránky a takisto v podávači. Odstránil som tým problém kríženia nábojov pri nabíjamí úplne - otestované pri viacerých nábojoch s rôznou dĺžkou a tvarom. Taktiež som podobné riešenie aplikoval na mojej ZKK 600, dosiahnutý ten istý výsledok. Podstatné je aby bola pružina v stabilnej polohe a tlačila hlavne na zadnú časť náboje, tak aby záver pri pohybe dopredu vždy zachytil nábojnicu úplne identickým spôsobom.

Matúš

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků