vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

09.04.2008 7:16

Re..

Tenhle problém nastává i u jiných pistolí, viz třeba když střílí málo hmotná žena. Už to bylo někde popisováno.
A k té cennosti pistolí vz.27. Podle mých zkušeností jsou nejcennější kusy se sčíslovaným zásobníkem, vyrobené v první serii do roku 1930. Zásobník musí mít na spodním dýnku vyražené číslo pistole. Těchto kousků je ale minimálně a kdo ji má, tak si ji cení jako oko v hlavě.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

09.04.2008 16:45

hilly: Ta moje papa zatim vsechno co sem ji dal, prevazne strilim tema staryma SB, bez problemu a 1x.krabicku Magtech a taky v poho, prijde mi daleko spolehlivejsi nez Cz 70, a uchopove dobre sedi i spoust je prijemnejsi.

A ten uchop, ma na dobre prebiti velky vliv. Kdyz moje bejvalka(stihla holka) strilela z Cz 85 tak ji to ze zacatku castokrat nedovrelo zaver nebo neco podobneho. Me to slapalo jak hodinky,a ji po poradnem uchopu uz taky.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

10.04.2008 17:58

TREW píše:Myslíš tím, že pokud držím zbraň pevně, že spolehlivě přebije a pokud laxně, tak se může stát, že stihne závěr chytit nábojnici v okénku nebo snad jinou závadu? Nějak tomu nerozumím a netuším, jak by mohl mít pevný úchop vliv na spolehlivost. Znamenalo by to, že když vezmu pistoli jen mezi dva prsty a pomocí druhé ruky stisknu spoušť, tak dávám u CZ27 nejaký technický předpoklad pro závadu?


zagoogli si pojem "limpwristing".

Uživatelský avatar
TREW
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.11.2007 18:38
Bydliště: Litoměřice

12.04.2008 9:44

zagoogli si pojem "limpwristing".[/quote]
Tak jsem hledal, ale našlo mi to odkaz jen na stránky v angličtině, což je pro mne bariéra... :roll: ještě jsem o tom neslyšel, možná to bude tím, že jsem se většinou dostal do styku spíše se služebními zbraněmi, které byly vyvinuty pro masové použití a splolehlivost vychytaná, kam jsem tedy do nedávna řadil i ČZ 27, ale nevyvracím někomu zkušenost, možné je všechno i dkyž příčina může být i jinde. Moje sedmadvacítka se kousala, na příčinu jsem nepřišel, ale jinak mi byla a je velmi sympatická. Potřeboval bych do ní novou hlaveň a při havárii mi praskla ta převlečná součástka vpředu na hlavni. Obávám se, že nová hlaveń a oprava převýší cenu celé zbraně z komise, ale jak už jsem psal, mám problém se legální poškozené zbraně zbavit, když si chci nechat náhradní díly na další kousek.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

12.04.2008 11:25

TREW : http://www.youtube.com/watch?v=BsktLC-h ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=LE44Bxvq ... re=related

Koukam ze Glock ma velke problemy. Ze by to bylo plastovim ramem.
Omlouvam se za odboceni z tematu Cz 27 :wink:

hilly
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08.04.2008 21:48
Bydliště: Liberec

13.04.2008 22:00

to Zajíc

Dík za inspiraci, aby to nebylo tak OT, tak to vyzkouším s CZ 27, jakmile se dostanu na venkovní střelnici. Ale obávám se, že na tom bude podobně jako Glock :?


Reklama

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

14.04.2008 1:43

2TREW: k "limpwristing"u: Zjednodušeně řečeno - přebití většiny pistolí probíhá na principu udělení hybnosti závěru, který se pak pohybuje setrvačností vzad vůči rámu. Pokud je zbraň držena slabě, pohybuje se se závěrem částečně i rám, čímž se rozloží hybnost a nemusí jí být dost pro spolehlivé dosažení zadní polohy závěru a tím i přebití. (předpokládám, že proti tomu jsou imunní asi jen zbraně u nichž je přebití a natažení realizováno tlakem spalných plynů, třeba desert eagle (i když tam by člověk při slabém držení dostal hlavně do čenichu :lol: )).
Co se služebních zbraní týče - předpokládám, že to byly většinou čízy. Na limpwristing jsou náchylné hlavně lehké zbraně (plasťáky).

Uživatelský avatar
TREW
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.11.2007 18:38
Bydliště: Litoměřice

14.04.2008 20:32

MarK píše:2TREW:
Co se služebních zbraní týče - předpokládám, že to byly většinou čízy. Na limpwristing jsou náchylné hlavně lehké zbraně (plasťáky).

Ano, byly to zbraně ČZ, hlavně ta poslední armádní ČZ82. Něco jsem si už o tom našel a koukal i na to video, jak se Glock pokaždé kousnul :lol: , což je fakt síla, mě chodil jak hodinky. Je to OT, ale děkuji za informace. :wink:

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

15.04.2008 17:19

Problém nemáš,prostě jim dodáš k sešrotování HLAVNÍ části zbraně a konec pokud odmítnou chtěj to písemně...

Uživatelský avatar
TREW
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.11.2007 18:38
Bydliště: Litoměřice

15.04.2008 23:08

necitovat
Ten policajt povídal něco o balistické expertíze a že v tomto stavu (bez pružin, střenek atd...)to prý nepůjde, tak jsem to zase zabalil a šel, ale pak mi došlo, že se zaseknutým závěrem na půli cesty díky výduti na hlavni, kde se v tom místě kousla ta převlečná součástka a kousek se ulomil, by z toho asi normálním způsobem nevstřelil nikdo. Asi tam zajdu nějaký úřední den a až je přejde úřední bariéra, možná vezmu nákupko na jinou dvacetsedmu, přeci jen má ta zbrań své kouzlo a docela se opět ukázaly na trhu.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

15.04.2008 23:50

To je přece jejich problém, jak si udělají expertízu. Jestli nemůžou, tak ať to holt znehodnotí úplně.
Ty jsi zákonem o zbraních vázán ke speciálnímu zacházení jen s hlavními částmi zbraně.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

16.04.2008 13:12

TREW
už jsi byl jednou napomenut, aby jsi necitoval předchozí příspěvek

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

23.04.2008 20:45

hilly : Uz jsi vyzkousel ten tvuj test ?
Ja vystrilel cely zasobnik, se slabim uchopem zbrane, strelba bez problemu :wink: No az na to ze sem teda nic netrefil :lol: Jen posledni vystrel, nezustal zaver v zadni poloze.

hilly
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08.04.2008 21:48
Bydliště: Liberec

23.04.2008 21:46

Limpwristing jsem ještě nevyzkoušel, bohužel se nějak nemůžu dostat na venkovní střelnici a chci to zkusit natočit. Takže chodím na krytou a tam si beru Jericho. Ale jinak závidím, že ti to chodí bez kousání, mě má odborářská babička Číza kousne hilznu ve výhozním okénku tak jednou za 10 ran. Už jsem i měnil vratnou pružinu za míň utahanou a nic moc zlepšení.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.04.2008 10:05

TREW: Mě na P5 vzali na likvidaci 27ku odstrojenou do mrtě bez problému, protože krimiústav je pro tyhle případy vybaven dostatečně (zvlášť pokud se jedná o masovku jako CZ 27, 50, 70, 82/3, 75/85). Do zdůvodnění jsem napsal "odevzdávám pouze hlavní části zbraně ke zničení bez náhrady, neboť po závadě není zbraň schopná střelby a potřebný náhradní díl není dostupný. Části nepodléhající registraci odstraněny za účelem odprodeje".
Jednalo se o rozpadnutí rozborného čepu (dutý kolík s pružinkou uvnitř a západkou) na kousky, který kvůli nárůstu vůlí praskal každých cca 50 ran a nemělo smysl to dávat do kupy.

A ještě se vrátím k "limpwristingu". Jde o to, že každá zbraň nějak využívající k samonabití zákluzu závěru musí mít dostatečný přebytek zpětného rázu nebo komorového tlaku, aby přetáhla vratnou pružinu, závěr dojel do zadní úvrati, a tak mohl vyhodit hilznu a podat nový náboj. Když se rám nemá o co opřít, cestuje vzad celá zbraň (pokud je síla vratné pružiny větší než setrvačnost rámu), a tak ke vzájemnému pohybu závěru vůči rámu nedojde. U pistolí se to projeví většinou tak, že zbraň rotuje kolem horní hrany dlaně (je to při bočním pohledu vidět jako nesmyslně velký zdvih ústí). Týká se to v podstatě jen systémů s uzamčeným závěrem, protože u dynamických nebo polouzamčených je obvykle takový přebytek komorového tlaku, že to k zajištění funkce automatiky stačí i když ji položíš na prkno a odpálíš provázkem.

Uživatelský avatar
TREW
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.11.2007 18:38
Bydliště: Litoměřice

30.04.2008 16:36

nekromancer: Tak to vyzkouším taky, díky za radu :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.04.2008 16:54

nekromancer píše:Jednalo se o rozpadnutí rozborného čepu (dutý kolík s pružinkou uvnitř a západkou) na kousky, který kvůli nárůstu vůlí praskal každých cca 50 ran a nemělo smysl to dávat do kupy.


Dá se to vyřešit přesným šroubem a protikusem se závitem. Je to sice prasárna, je to neestetický a je komplikovanější rozborka, ale z funkčního hlediska to nemá chybu .....

hilly
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08.04.2008 21:48
Bydliště: Liberec

03.05.2008 19:35

test limpwristingu u ČZ 27

Tak jsem to dneska vyzkoušel s babičkou ČZ 27 a výsledek mě překvapil. První série pěti ran - jednou zakulometila ( 2.+3. včelka ), zbytek bez problémů. Druhá pětiranná série - jeden kousanec hilzny ve výhozním okénku ( 2. včelka ). Krmení Hirtenberger. Čekal jsem to horší.
Až bude čas, šoupnu videjko někam na net.
Jinak ať žijou babičky čízy, tahle pistolka mě baví čím dál víc.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

04.05.2008 14:04

Mnou střílený náboje tohoto výrobce v ráži 357 měřený na hradle měly rozptyl rychlostí až 100 m/s

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

05.05.2008 11:27

alfonss píše:
nekromancer píše:Jednalo se o rozpadnutí rozborného čepu (dutý kolík s pružinkou uvnitř a západkou) na kousky, který kvůli nárůstu vůlí praskal každých cca 50 ran a nemělo smysl to dávat do kupy.


Dá se to vyřešit přesným šroubem a protikusem se závitem. Je to sice prasárna, je to neestetický a je komplikovanější rozborka, ale z funkčního hlediska to nemá chybu .....


Vím, asi dva roky jsem to tak i měl, ale když jsem dostřílel zásoby 7,65ek, došel jsem k závěru že zbavit se jí je jednodušší než se o ni starat a platit za malou ránu 2x víc než za velkou.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník